Допомога каналу: номер картки «Приватбанку»: 5168 7451 2706 8473
@user-eu3bm7ex4r3 ай бұрын
Відстала країна (станом на 1941) це комплекс: відставаня в нафтопереробці, вироблявся максимум 78 бензин та не якісні оливи та мастила. "Ти що самий розумний" - не комплімент, а наїзд. Відставання у будівництві двигунів, як наслідок вже зазначених проблем.. Відставання в радіоелектроніці. Відставання у виробництві алюмінію. Відставання в оптичному виробництві (танкові і гарматні приціли). Відставання в рівні підготовки пілотів, бо за польоти з перевантаженнями можна було отримати по голові за недбайливе ставлення до соц. майна. Тому вчилися літати не як в бою, а як на параді....
@ВладимирЛещенко-с4к2 ай бұрын
@@user-eu3bm7ex4r порох , майже 100% із США!!!👎🤣
@FurzaGnobi3 ай бұрын
В Червоній армії не було зв'язку. Не було карт районів бойових дій. На відміну від німецької армії, де кожен танк, кожен літак мав радіостанцію. А відсутність карт пояснювалася тим, що радянська армія мала карти східно - європейського театру бойових дій, бо готувався наступ! А як, без карт, пояснити артилеристу, куди йому потрібно стріляти? Окрім прямої наводки, звичайно. А танкові і механізовані підрозділи просто блукали без карт, витрачаючи моторесурс, якого було недостатньо. Техніка виходила з ладу, витрачала пальне, і просто кидалася, навіть не доїхавши до поля бою. Таке саме було і в авіації. Технічний стан літаків був незадовільним. Надійність бажала бути куди кращою. Відсутність зв'язку і карт значно погіршувала ситуацію. Пілоти отримували завдання, вивчали карту у штабі, малювали собі маршрут на папірці, з легко впізнаваними точками орієнтирів, і летіли у невідомість!
@Gefest_952 ай бұрын
Ну тут один большой аргумент видно что человек понимает эту тему и без телевизора
@ihortkachivskyi1733 ай бұрын
Спасибі
@tais7863 ай бұрын
Дякую за коментар!
@ЯрикСус3 ай бұрын
було б цікаво ще про Фінляндію... як вона використовувала "застарілі" літаки до 50-х років!!!
@tais7863 ай бұрын
Я планую зробити ролик про зимню війну.
@ЯрикСус3 ай бұрын
@@tais786чудово спасибі
@КонстантинСтепанов-ф8ь3 ай бұрын
@@tais786Зроби ролик про то, какой символ использовали ВВС Финляндии до 2019 года. Если тебе лень узнавать, то я скажу: это немецкая свастика!
@tais7863 ай бұрын
@@КонстантинСтепанов-ф8ь Тоді вже й ти поцікався тим, який символ використовували в ранній Червоній армії. Якщо не знаєш, то скажу - це свастика. Свастика - давній індоєвропейський символ - сонячне коло і її багато хто використовував. Цей знак зробив осоружним саме Гітлер. Той факт, що у фінській армії використовували свастику аж ніяк не робить її боротьбу проти радянської агресії чимось несправедливим.
@rys.mart77rys803 ай бұрын
@@КонстантинСтепанов-ф8ьи че ?😅😅😅😅
@ВладимирЛещенко-с4к2 ай бұрын
Правий , друже , правий. Все було наперекосяк. Управління військами 0 0 0 0 0. Пили , гульбенили , стрілялися. Моя рідня воювала. 6 дядьків загинули .(2 повісили 31/ 07 1942) , двох дідів розстріляли мад'яри в1942р. Батько пішов на фронт з москви 07/ 1941 до 09, 1945. Ще дехто повернувся інвалідами. Головний злочинець -сталін за ним жуков.
@tais7862 ай бұрын
Дякую за підтримку!
@Gefest_952 ай бұрын
Интересно в чем они виноваты в том что война началась?
@ВладимирЛещенко-с4к2 ай бұрын
@Gefest_95 само НИЧЕГО не бьівает , даже чашка не бьется.
@sergiiyershov57953 ай бұрын
не было под Бродами и Луцком у немцев 728 танков , так как 13-я танковая дивизия немцев ,которая входила в первую танковую группу Клейста не успела вернуться из Греции ,где она воевала против греков и англичан .Ее начали вывозить с самого юга Греции с полуострова Пеллопонес только в 20-х числах мая по ж/дороге кружным путем через Вену и Краков и она прибыла в Перемышль только 30 июня 1941 года и поэтому физически не успела к этому сражению .То есть еще минус 150 танков у немцев .
@tais7863 ай бұрын
Ви помиляєтесь. 13 танкова дивізія прийняла бій 22 червня 1941 року. Проти неї діяла 20 танкова дивізія Червоної армії.
@ВкторЛис2 ай бұрын
Так. До цього самого висновку зараз на підставі разархівірованих документів дійшли і інші дослідники історії другої світової. І це логічно.
@tais7862 ай бұрын
Дякую за коментар!
@АнатолийГарагуль3 ай бұрын
Мій батько пройшов усю війну. За його словами, у 41-42 рр. нашої авіації практично не було видно. Лише у 43-му стало помітно її роботу.
@nikkidiavol13273 ай бұрын
Дуже дякую що нагадали про дослiдження Марка Солонiн, який саме зараз розпочав грандioзний серiал на 52 серії "Другий фронт"
@sergiiyershov57953 ай бұрын
советские солдаты и офтцеры бросали все ,чем можно воевать ,танкисты бросали танки и бронемашины ,летчики - самолеты ,артиллеристы -орудия и минометы .
@ВладимирГрищенко-ч8ь3 ай бұрын
При дефіциті бензину у німців,перше,що треба зробити було- розбомбити нафто- переробні заводи в Плоєшті.Бомбери діставали.600 було у Південного фронта та 300 у авіації ЧФ.Німці з прикривали 20літ.-Бухарест і 20 заводи. Наші зробили 2 чи 3 невдалих нальоти невеликим числом,а бомби скинуль в ціль 2 літаки і забули за це.А ось США бомбили їх вщент.Як і в Німеччині,де один завод 13 разів бомбили.Сталін,як дилетант,та штафірка цього не розумів
@Gefest_952 ай бұрын
3:10 именно "Сталинского" не потому что люди сражались за родину не потому что были против террора 3 рейха и эго холокоста а именно за "Сталинскава правления" настоящая причина стольких потёр было потому что Первоначально задача советских мехкорпусов заключалась в ударе на Люблин, но затем задача была изменена на контрудар с целью окружения вторгнувшейся немецкой группировки. Советским войскам удалось задержать продвижение немецких частей, что позволило другим соединениям фронта не попасть в окружение (в отличие от Западного фронта) и отступить, но ценой огромных потерь в бронетехнике. В августе-сентябре 1941 года все 4 армии Юго-Западного фронта попали в уманский (6-я и 12-я) и киевский (5-я и 26-я) котлы и были расформированы (вывод автор даже не посмотрел в гугле почему так), 1:14 откуда автор опирается на то что у советов были лучше танки если рейх уже тогда общался по рации в танке а советы в то время передавали информацию своим танкам с помощью флагов , дальше уже я видео не смотрел
@СергейКравченко-в5г3 ай бұрын
Та й з авіацією в СРСР було не все добре. Пригадайте,як совєти літали на бомбардування Плоєшти,в Румунії,на нафтові родовища. То не туди,то не долетіли,то не туди скинули,то не так. Допоки, американці, ціною неймовірних зусиль, нарешті розбомбили ці родовища і вермахт отримав значний дефіцит палива. То можуть повторити?
@КонстантинСтепанов-ф8ь3 ай бұрын
Ты наверное забыл, как советская авиация в 1941 бомбила Берлин..
@СергейКравченко-в5г3 ай бұрын
@@КонстантинСтепанов-ф8ь ну по-перше один раз і хто знає куди ті бомби скинули і скільки. Більше таких подвигів не було. А союзники розбомбили все в хлам. Люфтваффе довелося значні сили перекинути на захід і тоді червона армія отримала перевагу в повітрі. Ще раз,не через те, що військово повітряні сили ркка почали краще воювати,а через те,що знадобилося більше машин для захисту від нальотів авіації союзників. То шо,можем павтаріть чи діди ваєвалі?
@МихаилПодорога3 ай бұрын
На Плоєшті літала морська авіація ЧФ, а Берлін бомбили в 1941 році?
@rys.mart77rys803 ай бұрын
@@КонстантинСтепанов-ф8ь😅😅😅😅😅
@Олег-у1в7ш3 ай бұрын
@КонстантинСтепанов-ф Шановний, нагадайте яка була наймасштабніша битва другої світової війни?
@bloodyroots77363 сағат бұрын
Sturzkampfgeschwader 77. StG 77 was supported Army Group Centre and Army Group South on the Eastern Front, from June 1941, after Operation Barbarossa. In particular, it served with distinction in the Battle of Uman... Це щодо Ju-87
@tais78610 минут бұрын
Я зустрічав дещо інший опис дій Schlachtgeschwader 77, коротко - у 1941 році в районі дій групи армій "Центр", у 1942 році - у битві за Харків, при взятті Севастополя, наступі на Кавказ. Дуже можливо, що ці дані помилкові, але принципово це мало що змінює. Дякую за коментар!
@ЯрикСус3 ай бұрын
спасибі автору!!! за руйнування мифу сРалінсько-ісайської пропаганди а не історії!!!
@ЯрикСус3 ай бұрын
нещодавно подивився ролік такого собі старини - в нього 2 світова з чогось виникла й все - от сама собою)))
@ЯрикСус3 ай бұрын
доречі про вовку не згадує...
@lordesper3 ай бұрын
Навіщо таке дивитись ? @@ЯрикСус
@tais7863 ай бұрын
Дякую за коментар!
@ЯрикСус3 ай бұрын
@@lordesperцікаво... А ще потроліть москальню. . В них 2 світова починається з 43)))
@ЯрикСус3 ай бұрын
су3 - то бомбардувальник су2
@ihormikula82392 ай бұрын
Більше таких чудових передач.Засмутило тільки посилання на україноненависника салоніна,який перед повномасштабною цілеспрямовано оббріхував ОУН,УПА,Бандеру в стилі мудака яневського(за влучним висловлюванням Ю Михальчишина),можливо працювали за однаковими фсб шними методиками...
@tais7862 ай бұрын
На мій погляд, Марк Солонін - найкращий спеціаліст по російсько-німецькій війні. Після переїзду в Україну, він виклав декілька відео про ОУН та УПА, вкрай непідготовлених і з масою фактичних помилок. Я був просто вражений як можна братися за тему, яку не вивчив як слід, навіть хотів дискусію затіяти, але в мене тоді було зовсім мало підписників і навряд чи хто б почув мій писк. Навряд чи він агент ФСБ, просто росіянин і йому притаманна чисто російське відношення до українців - матеріали по російсько-українській війні готую уважно, бо це будуть читати росіяни, а по Бандері можна абияк, для хохлів зійде. Але тим не менше, він найкращий спеціаліст по війні 1941-1945 і без нього не обійдешся. Що стосується Яневського - то в нього манія величі, і бажання бути оригінальним, відрізнятися від інших. Оскільки підстав для такої думки немає, то він виглядає смішним.
@МихаилПодорога3 ай бұрын
Дякую, Ю-87 мав капле видні обтікаючі деталі на шасі, того Лаптьожник. А не того шасі не вбиралися. Фб-110 нічний винищувач дальньої дії , як у ВПС СРСР Пе-3.
@tais7863 ай бұрын
Ні, шановний. Почитайте літературу уважніше. Шассі не вбиралося. А його передня стійка була закрита обтікателем.
@МихаилПодорога3 ай бұрын
@@tais786 , дякую шановний, по шасі , як нач.теч . загону Ту-22м3 можу вам лекцію прочитати.
@tais7863 ай бұрын
Мовчу, як риба об лід
@МихаилПодорога3 ай бұрын
@@tais786 , ще раз дякую за ролик.
@user-eu3bm7ex4r3 ай бұрын
@@tais786 у Ju-87 було 2 передніх стойки, класичне на той моент шассі.
@ВладимирГрищенко-ч8ь3 ай бұрын
По авіації.Провал:1.Керівництво нездале( репресоване).аеродроми біля кордону,склади б/ к, ГММ там же.+ зразу знищили)2.Тактика застосування літаків протирічила часу.У наших трійки,а в німців- пари,що краще.Наші бої на горизонталях,а німці на вертикалях( стелі у них вищі,а хто више,у того й фора в перемозі).Відсутність радіозв'язку( на танках теж). Не мали достатнього досвіду війни( більшість пілотів), бо наліт в училищах в 4-5 р.менший і тактика бою неправильна,стрільба тільки по " ковбасі".
@tais7863 ай бұрын
Я не аналізував стан авіації. Я намагався відповісти на на зауваження що причиною поразки в танковій битві була перевага німців в авіації і довів, що такої переваги не було.
@karlanderson55113 ай бұрын
СБ-2 і Су-2
@Rymus-zs1gh3 ай бұрын
Все простіше, авіація тут ніжочого, причини в самих танках : 1) танкісти були " сліпі" , як водій механік , так і командир . 2) недосвітченість екіпажу. 3) важке управління техніки. 4) для пострілу треба було зупинитись , знайти противника і прицілитись , в 41 му на ходу не шмаляли. 5) коли прилітає по коробці часто , екіпаж в ауті. 6) броня " розлазилась" від попадань. 7) погані приціли , до 800 м , де норм прицілитись можна лише на 600 м , радянська якість.
@vvs-dp3 ай бұрын
Автор слушно зауважив про значно менші - в порівнянні з Білоруським військовим округом - втрати літаків на початку війни на території України. Навіть роблячи поправку на радянську пропоганду, читаючи мемуари Покришкіна, книги про Шестакова, мемуари бомбера Єфремова, ми бачимо приклади доволі вдалої роботи деяких підрозділів рвдянської авіації. Підкреслюю - деяких! Дуже багато залежало від особистих якостей командирів окремих підрозділів, їх вміння налагодити бойову роботу. Це й пояснює приблизний паритет літаковильотів в цей період. Щоправда, необхідно зазначити більшу ефективність німецької авіації. Та все ж, якщо взяти німецькі джерела - мемуари та листи представників вермахту, - доволі часто зустрічаються описи нальотів радянської авіації та нарікання на погане прикриття люфтваффе. Такщо спроба аргументувати поразку в танковій битві тотальною перевагою люфтваффе абсолютно некорректна. Я згоден з тезою, що багато бійців Червоної Армії не хотіли воювати ( "Коли дійсно почалась Вітчизняна війна"), але всеж це не єдина з вагомих причин. Погане керівництво масси нововисунутих командирів (той же Ричагов став зі старлея командувачем ВСІЄЇ АВІАЦІЇ СРСР! за два з половиною чи три роки! Чудовий винищувач, який гарно бився сам, гарно керував своєю ланкою, але не факт, що міг би добре керувати бодай полком.. зразу), які ще й намагалися виконувати часто безглузді накази вищого керівництва, яким - в свою чергу - керували з москви, поганий зв'язок.. це теж дуже вагомо. Ну і ще один важливий фактор: номінальні бойові якості радянської військової техніки часто не відповідали дійсності в реалі (наприклад, ті самі авіаційні гармати ШВАК клинили постійно, фактично в кожному вильоті), і - саме головне! - надійність цієї бойової техніки! Особливо якраз нової, й відповідно - "сирої" техніки. Небойові втрати Т-34 часто перевищували бойові.. пробіг 50-60км - і двигун виходив з ладу. А ремонтувати зазвичай було нікому і нічим. у і непорушні танки, які стояли на узбіччях кіілька діб, звичайно, ставали легкою здобиччю бомбардувальників. Про безлад в механізованих військах можна подивитися доволі цікаву, хоча місцями й неоднозначну книгу Уланова "Порядок в танковых войсках?". Резюмуючи: автор робить корисну й доволі кваліфіковану роботу. Моя повага, підписка, лайк. Буду чекати нових випусків.
@tais7863 ай бұрын
Дякую за коментар, та ще й такий змістовний. В ролику про танкову поразку, я не відкидав велику кількість тих причин поразки, які мені наводили. Але я наполягав на тому, що небажання солдат воювати - це все ж головна причина. Якщо людина з цим не погоджується, а вперто продовжує наполягати на другорядних причинах, це я розцінюю як спробу виправдати дії товариша Сталіна. Я виріс у родині, яка досить скептично відносилася до радянського ладу. Батько в досить юному віці (у 1937 році) отримав 10 років по статті 58-10 "антирадянська агітація" і відсидів весь строк на Колимі. Мама розповідала мені про голодомор. Вона хоч і жила тоді в місті, але бачила селян, які просили хліб у міському сквері, а потім помирали. Маму призвали як медпрацівника у 1939 році до Червоної армії і я пам'ятаю той шок, який я отримав, коли вона мені розповідала про те, шо творилася під час, так званого, "Визвольного походу". Це зовсім протирічило тому, що я чув у школі. Тому відчуваю ненависть до товарища Сталіна, їхньої ідеології і його підручних. Можливо я десь і переборщив з цією направленістю ролика, але аж ніяк про це не жалкую.
@сват-л6ъ3 ай бұрын
радянська брехня за 70 років нав:язала таку точку зору
@КонстантинСтепанов-ф8ь3 ай бұрын
Украинская брехня: четыре Украинских фронта назвали так потому, что там воевали исключительно украинцы, ни одного украинца не было в РОА, украинцы не служили немцам. Хотя на ютубе немецкая кинохроника 1941 года, как украинцы встречают немцев в Киеве хлебом-солью, кланяются им в ноги, маршируют вместе с ними по Киеву под немецкими знаменами и вступают в дивизию Галичина..
@докторЛівсі3 ай бұрын
@@КонстантинСтепанов-ф8ьНе костик,это уже росийская брехня, типа что украинцы выкопали чёрное море. А ещё есть много кинохронике где росияне встречают немцев хлебом солью . Кто ты такой что бы судить людей того времени ,ты не жил в те времена и не тебе судить .
@ВладимирГрищенко-ч8ь3 ай бұрын
Аналіз причин поразок зроблений вірно.Особливо в танковій битві.А в СРСР брехали про це.Про несподіваність удару та інше
@tais7863 ай бұрын
Дякую за коментар!
@Gefest_952 ай бұрын
Что? хто врал ? Где хоть где-то это написано ? Проиграли потому что Первоначально задача советских мехкорпусов заключалась в ударе на Люблин, но затем задача была изменена на контрудар с целью окружения вторгнувшейся немецкой группировки. Советским войскам удалось задержать продвижение немецких частей, что позволило другим соединениям фронта не попасть в окружение (в отличие от Западного фронта) и отступить, но ценой огромных потерь в бронетехнике. В августе-сентябре 1941 года все 4 армии Юго-Западного фронта попали в уманский (6-я и 12-я) и киевский (5-я и 26-я) котлы и были расформированы.
@Orsen6993 ай бұрын
Аси третього рейху та аси радянського союзу це в прямому сенсі небо та земля тому що німецькі були більш досвідчені
@Gefest_952 ай бұрын
Логично у них больше было опыта
@leotka3 ай бұрын
Плоешти бомбили 6 бомбардувальників. Радянська аввація не мала достатньо палива. Було багато літаків і дуже мало палива.
@ВикторХристоризАй бұрын
Ребят організація 😢🎉 підготовка командування зв'язок і погане засвоєння особовим складом і поганий технічний стан машин особливо сирість нової і поламковість старої авіації і це ще не все😅🎉😂
@ВасильЛипов3 ай бұрын
Воювала.
@lordesper3 ай бұрын
салонні ворог України
@sergiiyershov57953 ай бұрын
да , Солонин московитский шовинист
@fwodessaua79903 ай бұрын
Ви, посилаєтесь на Солоніна.У нього завжди цифри і документи.У Вас же тільки слова.Бла, бла.бла.Підтвердження де?
@tais7863 ай бұрын
Різниця жанрів. Коли я публікую наукове дослідження, я посилаюся на джерела. У науково-популярному ролику я розповідаю про результати попередніх досліджень тих чи інших науковців і висловлюю свою думку щодо наведеного матеріалу.