Máte-li zájem ponořit se se mnou do zahradního tvoření více, mám pro vás speciální vícedílný kurz o jedlém lese, tvrdém sadu a ekozahradách celkově: ekozahrady.com/kurzy/praxe/ . To co uvidíte a zažijete pravděpodobně promění váš přístup k zahradě navždy. Budete si moci sami lépe vybrat, jaký styl tvoření je pro vás ten pravý. Na mých zahradách uvidíte mnoho různých možností, od těch nejupravenější až po ty nejdivočejší :-).
@belabonusova40826 ай бұрын
Skvělý plán na deset let 😁. V jednoduchosti je krása ❤. Díky za další povznášejíci video 👍
@johnytwoАй бұрын
Ahoj, jak je to s kořenovou konkurencí toho křoví a vysazeného stromku? Já sázím občas na kraji šípkových keřů. Je tam krásná kyprá půda, jen si říkám, jestli keř nebere moc vlhkosti. A ještě k podobnému tématu: Máš zkušenosti s ochranou stromků před zvěří tím, že se kolem nich udělá bariéra z kusů trnitých keřů?
@Ekozahrady1Ай бұрын
Kořenová konkurence tam určitě je, proto je pro start důležitá větší jáma a kompost a mulč a zálivka... a tento typ dřevin si pak už poradí. V přírodě také koření kaštanovníky a ořešáky často v křoví, aby měly ochranu před zvěří. Jen mají kůlový kořen ze semínka a rostou od mala, jsou tedy lépe uchycené než když vysadíme sazenici už větší. Trnité keřové větve jako ochrana - srnky mi sežraly tenkrát i nově vysázené šípkové růže, když nebyl ještě plot... staré trnité větve by mohly fungovat, jen je to extrémně pracné dát jich kolem stromku opravdu hodně - a píchá to. Dělal jsem to parkrát v mládí při partyzánské výsadbě v krajině, na stráních v okolí, kde by jiná ochrana poutala pozornost. Ale bez důkladného ovázání provázky to moc nedrží... a je potřeba, aby to dobře fungovalo roky... takže při pár kusech OK, při desítkách a stovkách kusů je to nesmysl.