W tym odcinku: żeglowanie do tamy, żeglowanie od tamy oraz postój w zatoce Wistka Szlachecka, gdzie zmyłem gary, w których nawet pająki już pozdychały😂 Wsparcie kanału (oprócz mechanizmów youtube) tu: www.buycoffee.to/kptkot
Пікірлер: 13
@Ar-tur-5 ай бұрын
Piękne okliczności przyrody. Kup sobie pułapki na mole :)
@otekhajduk13495 ай бұрын
Ładnie, jednym halsem... udało mi się przepłynąć w 2019 roku Jezioro Roś w Piszu, jest tam coś około 10km w linii prostej. Pozdrawiam ;)
@AndrzejBoryna5 ай бұрын
Trzymaj kasze, makarony i tp. w zamykanych słoikach albo puszkach. Nie będziesz miał robaków (moli kuchennych). Oryginalne opakowania foliowe przegryzają i dostają się do środka.
@Kotroniusz5 ай бұрын
@@AndrzejBoryna a tak się właśnie zastanawiałem jak dostają się do środka i jak wychodzą😅😅
@jacekplachta85375 ай бұрын
ale wtedy pozbawi się źródła naturalnego białka zwierzęcego !
@airlinernee82924 ай бұрын
Starej żywności nie ma co jeść. Rozumiem, że była z ucztownikami? 😅😅😅
@Kotroniusz4 ай бұрын
@@airlinernee8292 wkładka mięsna jest cennym uzupełnieniem diety 😂
@rafipoplawski5 ай бұрын
„zrefowałem foka żeby nie mieć przechyłów” ?!?! albo się nie znam na żeglarstwie, albo użyłeś skrótu myślowego.
@Kotroniusz5 ай бұрын
@@rafipoplawski myślałem że po to się refuje żagle😲
@rafipoplawski5 ай бұрын
@@Kotroniusz w standardowych żaglówkach, z fokiem i grotem, jeśli tak moge to ująć, to nie, foka się nie roluje żeby mieć mniejszy przechył.
@ukaszchojnacki45565 ай бұрын
Namiary z tych trzech urządzeń [kompasów] chociaż się pokrywają?
@Kotroniusz5 ай бұрын
@@ukaszchojnacki4556 kompas "analogowy", jako kupiony po taniości, cierpi na dość nieprzewidywalne odchylenia sięgające nawet 30 stopni, ale po ustaleniu kursu daje się nawet nieźle na nim sterować. Być może powinienem zrobić jakąś tabelę tych odchyleń na różnych kursach żeby móc brać poprawki, ale mnie elektronika rozleniwia 😅
@adamjaskula5 ай бұрын
Teraz toś przesadził. Wisła - 22 klasa czystosci to tak. Dopływ Bialka i to co ona dodaje + to co kopalnia dodaje w Czechowicach. Nie ma szans - sciek.