Надзвичайно цікаво і корисно, бо ми після колонізації і імітації соціалізму в терористичному вигляді важко орієнтуватися в правильних напрямках. Я слухав вашу передачу з деяким здивуванням і ломкою моїх власних уявлень. Але видно відразу, що наша політична і економічна система нежиттєздатна і ми в перспективній країні живемо як жебраки. Треба ці передачі зробити щотижневими з детальними поясненнями і прикладами. Кажучи коротко нас ще треба вчити, хоча мені вже 80 років.
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
Дякуємо за перегляд та коментар! Вчитися ніколи не пізно, і аудиторія 65+ років на нашому каналі є найбільш численною. Що стосується регулярності передач, тут ми повністю приймаємо ваші рекомендації, вони будуть виходити регулярно і більше ніж раз на тиждень, гарантуємо. Просвітництво українців, та й не лише їх (субтритри на відео ми ставимо і англійські, і російські) - це місія Інституту. Тому підпишіться, ставте дзвіночок, щоб не пропустити майбутні відео, ставте лайки і відправляйте наші відео вашим друзям і знайомим, усім, кому наші знання будуть важливими. До нових зустрічей!
@moomnad1066Күн бұрын
Згідний про мультивалютність, приватизацію і відмовлення від управління чиновників. Грамотно пояснює. Дякую за інтервʼю. ❤
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
Дякуємо вам за перегляд та зважений коментар! Якщо ще не підписалися, зробіть це, щоб отримувати якісний контент для розуму від експертів Інституту.
@Rut-z6jКүн бұрын
В Україні функції держави це пресинг свого населення,яке як раз і фінансує своє пресування цим апаратом😮
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
Дякую! Хоч і не академічною мовою, але виразно точно. Точніше і не скажеш. Залишається поставити питання суспільству - а навіщо вам цей стан справ? Можливо, якщо воно зберігається три десятки років і навіть війна його не лише не змінила, а й посилила, чи все українське суспільство отримує від цього якусь таємну вигоду? Чи є у вас версії, чому народ, який каже "Свобода - це наша релігія", дозволяє власній владі, ним же регулярно переобирати, пресувати себе в дусі найгірших московитських практик, яким так прагне себе протиставити?
@VasylPe23 сағат бұрын
Розумний гість із холодною головою і думками. А от ведучий, таке враження, що переслухався пропаганди. Але цікаво все рівно було слухати, як гість опонує на усі питання наївного ведучого. Дуже надіюся, що ведучий грає просто таку роль, щоб інтерв'ю було цікавішим =)
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
Дякую, що помітили динаміку, драматургію та переглянули інтерв'ю. Це важливо, це головне! Ведучий чудово виконав свою роботу, більше того він вивчив матеріали Інституту до інтерв'ю. Його питання відбивають загальний стан розуміння економічних питань звичайним українцем. Ті, хто вважає, що економіка - це турбота влади. Виявляється, що ні. Ми дуже хотіли б, щоб українці усвідомили, що економіка - це про суспільство, а не про владу, яка економіці винятково заважає. Нам здається, що це повільно, але вірно доходить до дедалі більшої кількості українців. І ми працюватимемо далі, щоб сприяти цим важливим змінам у головах.
@suxarykКүн бұрын
Ютуб випадково порекомендував , і попав в 10.
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
Ми дуже раді! Дякуємо за перегляд та коментар, залишайтеся з нами.
@ДмитроОсокорко3 сағат бұрын
Дуже потужний эгсперд з рекхформ у Румунії та Болграрії. Який вумний, справжній український Ломоносов чи може даже Ньютон.
@МирославДудякКүн бұрын
Доброго дня а де Андрій Новак
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
Вибачте, а хто він?
@cry962123 сағат бұрын
Влада добре знається на корупції і їй нічого не заважає прокручувати схеми 😅.. а знати щось про економіку владі не потрібно
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
Саме так - владі знати про економіку не треба. А треба знати схему розпилу відібраного до своєї кишені. Але влада зрештою спирається на населення, яке, не знаючи економіки, погоджується з пропозиціями влади та приймає їх некритично. Результат за тридцять три роки очевидний. Ось для того, щоб неосвічена влада не могла спертися на згоду освіченого населення, яка миттєво розпізнає обман влади і не дасть йому відбутися, економіку треба знати населенню, точніше, найосвіченішій і здатній до інтелектуальної роботи його частини. Для цього створено Інститут.
@cry962119 сағат бұрын
@ilibertyinstitute тому потрібно розповідати не про якусь абстрактну економіку, а про антикорупційний контроль, про механізми, які має населення щоб контролювати схеми.. про то, як журналісти розкривають і що влада ( не тільки та, що зараз) робить, щоб приховувати свої злочини
@ГогиПравКүн бұрын
Все приватизувпти і банки віддати...нічого слбі рекомендації))). ..замість того щоб брати в управління державою фахівців, а не родичів
@ilibertyinstitute19 сағат бұрын
Дякуємо за перегляд та коментар! Ось бачите, наскільки живучи два міфи в головах українців. Перший: влада має бути, без неї ніяк, треба тільки поставити у владу добрих, які опікуватимуться добробутом народу, а не себе і своїх родичів. Другий: важлива власність має бути в руках чиновників, а не в приватних руках (тобто приватизація це погано), інакше олігархи все скуплять і залишать нас у бідності. Обидва міфи жахливо небезпечні, і вони є причиною бідності українського суспільства і тепер уже повномасштабної війни. Для того, щоб раз і назавжди зруйнувати ці міфи, створено Інститут. Наше завдання - якщо хочете, вбити українцям у голову, що для того, щоб бути багатшим, а не біднішим, втручання влади в економіку, включаючи володіння нею власністю, має бути якнайменше. В ідеалі, рівно нулю (навіть якщо ви цього не можете собі уявити - ми можемо). Тому що про це говорить як економічна наука, так і досвід усіх без винятку країн світу, які пережили економічне зростання. Залишайтеся з нами!
@БілийВорон-х2и20 сағат бұрын
все сумно.. українцям що не дай- чи то капіталізм чи то комунізм,чи профспілки чи мін.Економіки все спотворять,все зведуть до примітивного кумівства і спрощеної моделі...
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
Ви, самі того, можливо, не бажаючи, дуже точно помічаєте головне. Те, що пов'язане з культурою та ментальністю. Ці речі йдуть до економічної теорії як такої (яку і представляє Михайло), і, власне, визначають конкретну економічну історію конкретного народу в конкретну епоху. І те, що ми спостерігаємо в Україні навіть не за останні тридцять років - а за триста і більше - змушує всіх нас міцно замислитися, що такого в головах суспільства, яке захоплюється руйнівними ідеями, які регулярно проводили до катастроф, включаючи нинішню війну. Ставити діагноз суспільству, яке не дуже до цього звикло, завжди важко. Але без цієї рефлексії неможливе лікування. І майбутнє процвітання, якого так бажають українці. Воно може як настати, так і не настати ніколи. Якщо культурні патерни суспільства залишаться незмінними.
@suxarykКүн бұрын
Геннадій Балашов міг би бути укрїнським Мілейем. Але почались політ переслідування, війна і людина виїхала.
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
Навряд. Балашов, на відміну Мілея, був прибічником і адвокатом австрійської економічної школи. Відповідно, природа держави як головної небезпеки суспільству їм не усвідомлювалася. І той, і інший використовували правий популізм як тактику, це правильно. Але в Мілея в основі лежить фундаментальна теоретична платформа, якщо хочете, бачення ідеалу, який ним керує. Балашов фактично просував той самий інтервенціонізм - мінімальний податок - під виглядом його скорочення. Податок - це грабіж, і єдина риторика, яку можна вести щодо нього, це припинення грабежу як явища, а чи не " мінімальний грабіж " .
@testingvidredactro2 күн бұрын
хай і на ломаній мові, але мужик вірний напрямок зазначив... а з владою, судами, банками, митом... можна навіть ще радикальніше
@ilibertyinstitute2 күн бұрын
Дякуємо за перегляд та коментар! Ракову пухлину держави, яка вбиває суспільство з 1991 року, треба вирізати радикально. Або вона знищить суспільство остаточно, або суспільство її позбудеться. Знайти компроміс у співіснуванні з пухлиною у пацієнта не вдасться. Але найгірше те, що пацієнт не розуміє, що ракова пухлина держави - його ворог, і щиро вважає, що здоров'я без пухлини йому не бачити. Тому пухлину треба оберігати та зберігати, довіряючи їй забезпечення найважливіших функцій організму - наприклад, захисту від зовнішнього ворога. Чи не так, мудро - думати, що твій внутрішній ворог боротиметься з твоїм зовнішнім ворогом? А не разом вони доб'ють тебе вдесятеро швидше. Але для того, щоб не перебувати в такій помилці, треба розпізнати пухлину держави як ворога, а не частини, суспільства. Тільки тоді можна почати його позбуватися безжально, як Мілей в Аргентині. Ось для цього розуміння і створено Інститут.
@АндрійГорщарук-л8тКүн бұрын
На мою думку, невірна основа постановки питань цьому представнику , "інститута", немає правильних запитань наприклад, присутність російського бізнесу на території Україна, І як це впливає на євроінтеграцію України, негативно чи позитивно, те що стосується забезпечення паливом українських АЕС, а також видобутку титанових та кварцових руд в Україні?
@ilibertyinstitute19 сағат бұрын
Дякуємо за перегляд, коментар та правильні питання! Ми їх врахували і, можливо, незабаром ви знайдете відповіді у плейлисті "Питання експертам МІС". Щоб їх не пропустити, підпишіться на канал і натисніть дзвіночок, щоб отримувати повідомлення про нові відео. До зустрічі!
@fabionsa882 күн бұрын
Ющенко не керував економікою коли був президентом а лише критикував тих хто керував економікою до президентства був головою нбу. дякую є над чим думати.
@ilibertyinstitute2 күн бұрын
Дякуємо за уважний перегляд та уточнення!
@TOP100ClassicalmusicКүн бұрын
курам на сміх, інститут )))
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
У будь-якому випадку, дякую за ваш перегляд та коментар. Інститут - це люди, інтелектуали з досвідом та знаннями. Повірте, до Інституту зібрані найкращі українські інтелектуали, що стоять на платформі австрійської економічної школи. Ніде нічого ви і близько не знайдете. Тому залишайтеся з нами та стежте періодично. Адже йдеться про вашу голову і вашу країну з її і вашим майбутнім.
@TOP100Classicalmusic19 сағат бұрын
@@ilibertyinstituteвсе відео чиста маніпуляція рівня Олега Ляшко. А з 01:00:15 це взагалі дика маячня.
@ilibertyinstitute18 сағат бұрын
Ви дуже помиляєтеся. Шкода, що ви не бачите різниці між лівим популістом Ляшком, який хоче вас закабалити і пограбувати, і праволіберальним інтелектуалом австрійської школи, який хоче дати вам свободу та власність, щоб ви самі стали багатшими (якщо захочете).
@ГогиПравКүн бұрын
Такого експерта треба не рускати в економіку
@ilibertyinstitute20 сағат бұрын
У будь-якому випадку, дякую за ваш перегляд та коментар. Значить, вам відео здалося важливим, щось зачепило в душі. Дозвольте з вами не погодиться, тому що інтелектуальна платформа, на якій стоїть Михайло - австрійська економічна школа - є теоретично вірною. А його піввіковий досвід життя в Україні в радянський та незалежний періоди її історії дозволяють йому застосовувати теорію до практики краще ніж 99,99% співвітчизників. Тому діагностика їм проблем української економіки точна, точні та рекомендації. Якщо у пацієнта ракова пухлина половину тіла, її треба радикально вирізати, якщо мета зберегти пацієнту життя. Навіть якщо пухлина та пацієнт категорично не згодні (пухлина зрозуміло чому, пацієнт - через невігластво та пропаганду від пухлини) з цим. Про це - рекомендації Михайла.