Pro laika jako já,velice zajímavý dokument, děkuji.
@armyrepelentcz409010 ай бұрын
Pánové, to se vám podařilo, parádní - lovu zdar !
@hunter_sumava10 ай бұрын
Moc hezky natočený. A jen dementi to budou popírat. Situace je vážná a změny nevyhnutelný. Jak tam říkají, není to všude.. Ale jsou lokality kde jsou situace extrémní. Stačilo aby tyto oblasti vidělo pár chytráčků co tohle popírají.
@Sync9234 ай бұрын
Jaké změny? Povolenky v režijních honitbách a spolky s věkovým průměrem 80 let to mají vytrhnout? 😂 Dokud se nezmění systém fungování spolků, tak žádná náprava se konat nebude.
@lenkacerna56594 ай бұрын
Dokument má pravdu. Bez vzájemného respektu a dohody, bez pochopení, že jedno bez druhého nemůže dobře prosperovat, to nejde. Vlastníci lesa i myslivci ovšem musí upřednostnit svoje vlastní zájmy nad zájmy poněkud vyšší, a těmi je zachování našich krásných lesů v rovnováze a jako dědictví dalším generacím. Pokud to pochopí, máme vyhráno.
@kralikondrej958010 ай бұрын
pěkný dokument
@forestman2forestman24410 ай бұрын
zaměřit se na intenzivní lov v lese (bez ohledu že tam zvěř moc klidu nemá) se vytlačí do luk a polí, kde bude dělat škody na zemědělských kulturách :) to mě trochu pobavilo...
10 ай бұрын
Pokud budou únosné stavy zvěře, nebudou vznikat významné škody ani v lesích ani na zemědělských kulturách, krajinu je nutno posuzovat komplexně.
@forestman2forestman24410 ай бұрын
správně, takže do lesa zakážeme přístup veřejnosti, aby bylo možno provádět lov a v zemdělských plodinách nakážeme průseky..
@ladisprikryl688610 ай бұрын
V dokumentu je zmíněn stres kterému je zvěř vystavena, tento stres je v dnešní době nepřetržitý přes den ruší zvěř neukáznění turisté (cyklisté, psíčkaři atd.) a v noci je je zase stresují lovci a k tomu ještě příchod a podpora velkých šelem, možná by nebylo marné zaměřit se tímto směrem v žádném případě nezpochybňuji smysl tohoto dokumentu, nicméně jak bylo také zmíněno v dokumentu kde že je ta péče ? V čem v dnešní době spočívá ? @
@Piduch8510 ай бұрын
Ještě mají LČR zmínit jejich politiku ohledně pronájmu honiteb. V dnešní době se platí za její pronájem i milionové částky. A jaký hlupák bude platit takové peníze za vystřílenou honitbu. Dokud se toto nezmění, tak to bude vypadat tak, jak to vypadá.
10 ай бұрын
Lesy ČR jsou vlastníky 971 volných honiteb a obor. Z tohoto počtu jich 736 pronajímají a zbylé provozují ve vlastní režii. Cena za pronájem honitby je výsledkem otevřeného výběrového řízení a odráží výsledek poptávky po honitbách. Atraktivita honitby není založena pouze na početním stavu zvěře, ale na kvalitě zvěře, rozmanitosti krajiny, dostupnosti lokality, zázemí v honitbě, místními vazbami, apod.. Pronajaté honitby Lesů ČR představují pouhých necelých 13 % všech honiteb v ČR (celkem v ČR je cca 5770 honiteb). Tvrzení, že „…tak to bude vypadat, tak jak to vypadá“ se tedy nemůže zakládat na pravdě, jelikož 13 % pronajatých honiteb LČR zřejmě neovlivňuje převládající počet společenstevních honiteb, spíše naopak….
@Piduch8510 ай бұрын
@ vaše odpověď je pro mě neuspokojivá. Srovnávat počet vámi pronajatých honiteb s celkovým počtem je nesmysl, jelikož ostatní mohou být převážně polní. Pokud chcete dělat chytré závěry, porovnejte je s honitbami lesními. Pak se dostaneme k přesnějším informacím. A ne vytrhávat věci z kontextu. Na tomto stavu máte bohužel největší podíl viny právě vy svým přístupem k honitbám, společně s dotační politikou v zemědělství. Tzn. smrkové monokultury a do toho ohromné lány s řepkou a kukuřicí. Ideální pro rozmnožování zvěře bez možnosti řádného odlovu. Co se týče pronájmu, tak ano. Rozhoduje VŘ, ale nikdo si nebude pronajímat honitbu za milion korun díky rozmanitosti krajiny 😂😂a když za to ty peníze dá, tak to přeci nevystřílí dle vašich představ, aby další rok platil to samé jen kvůli krásné přírodě, když tam zvěř nebude🤷♂️
@petrcervan92610 ай бұрын
Bydlím v Chýši a brečím 😭 když chodím po lese a vidím jak na to tady Chára sere... Vůbec neplní svoje povinnosti a jen zve hosty a provádí poplatkové lovy 😡 Tohle už nemá s myslivostí nic společného. Tohle je špinavé,novodobé podnikání s trofejema 😡
@marekpernicka53582 ай бұрын
Nejsem žádný odborník, jen se chci pouze laicky zeptat. Když říkáte, že je potřeba zvěř vyhnat z lesa na pole a louky, nebudou zemědělci chtít pravý opak? Pak sice nebudou škody v lesích, ale budou na polích. Třeba je moje myšlenka mylná, jen by mě zajímalo nějaké vysvětlení. Jinak dokument je to moc pěkný!
@amnosice750310 ай бұрын
👌
@janinaanorwen791410 ай бұрын
V dokumente padlo vyjadrenie, že nie je cieľom nejaký druh zveri vyhubiť, pretože ekosystém je dôležitý ako celok. Druhá zásadná informácia bola, že zver sa množí do úživnosti prostredia - ak je potravy veľa, bude veľa zveri. Ak je potravy menej, ani zver sa tak nenamnoží. Prečo si do tohto vzorca nepridáte šelmy? Tie na jednej strane patria do funkčného ekosystému a na druhej sa budú množiť len tak, aby im vystačila korisť (navyše šelmy sú K-stratégovia, takže toto pravidlo je u nich jednoznačnejšie než u ich raticovej koristi). Šelmy by pomohli vyriešiť problém s nadbytkom zveri a nadmerným spásaním či ohryzom zadarmo a veľmi efektívne. Žiaľ, v dokumente bol spomenutý len vlk a aj to len ako stresor zveri. Vo všeobecnosti považujem tento dokument za veľmi pokrokový v porovnaní s bežnými názormi. Stále však nedokáže prekročiť hranicu presvedčenia, že šelmy sú škodná a konkurent človeka. A toto presvedčenie je na škodu nás všetkých.
@freddyfazbear35989 ай бұрын
jaký typ šelmy byste chtěla přidat do českých lesů
@Martin_Krutina9 ай бұрын
@@freddyfazbear3598 Tygry😀
@Sync9234 ай бұрын
@@freddyfazbear3598 vlky a medvědy jako u nich doma. Kdy medvědi převracejí popelnice u baráku a vlci trhají ovce. To je ten jejich ekosystém 😁
@kubajesko339010 ай бұрын
Nejenže pronajímají honitby za miliony, ale ať také řeknou kam a za kolik prodávají naše české dřevo a kolik na tom všem mají zisk.
@wildboar453110 ай бұрын
Chce se mi zvracet.......
@lukasfober10 ай бұрын
Nakonec se matka Země postará o nás všechny po nás se jen oklepe a pojede dál ať se stane cokoliv
@michalnavratil318810 ай бұрын
Je otřesné, že už nám z komerčních důvodů v lese vadí i zvěř. Nejpřemnoženější zvíře na zemi je člověk a občas by se měl taky ohlédnout jaká spoušť zůstává po něm. Okousanej strom je v poměru se škodami co vytváří člověk k smíchu.
@JLesana10 ай бұрын
Ajajaj😂
@Houby-a-ryby-s-Jakubem10 ай бұрын
kocourkov v přímém přenosu v rybářství je to podobné .... jenom težit peníze
@tomasdlabaja729710 ай бұрын
To sou kydy
@miroslavsibor678 ай бұрын
Vy by jste byli nejradši všechno vystřílet aby tu nic nezůstalo. Je mi z toho na nic. Než aby se teda v tom případě udelala ochrana kolem těch stromků (oplocenka) tak se radši bude střílet zvěř. Přeju vám aby vám to příroda vrátila vsechno i s urokama. Dnešní myslivci ( aspon u nás) střílí hlava nehlava všechno. Nejvíce srdcervoucí je to že např. u nás je vysoké zvěře minimum a ty zelení bezmozci bez váhání střelí zdravého špičáka. Jen z toho duvodu aby ho nemohl casem strelit nekdo jiný a nemel větší trofej než on. Ano střílení zvěře ano. Ale regulace zvere a geneticky špatné kusy.