Oli jste úžasná, Vaše videa jsou naprosto skvělá!!! Moc pomáháte i nám budoucím učitelům chemie :-)
@Olinium Жыл бұрын
To mám radost!
@noavivianco63204 жыл бұрын
Oli, seš naprosto zlatá! Díky moc za vysvětlení:))
@Olinium4 жыл бұрын
Rádo se stalo ♥️
@elikl19464 жыл бұрын
Moc vám děkuji za toto video, pomohlo mi to pochopit trochu více. Už se těším, až se podívám na další vaše videa. Určitě mi to pomůže studiem. Přeji vám pěkný den. :)
@Olinium4 жыл бұрын
To mám velkou radost ;)
@terezabecvarova38213 жыл бұрын
Zachránila jsi mě v tomto tématu ❤️
@Olinium3 жыл бұрын
To mám radost. Opravdu. 💜
@nemampotencial68193 жыл бұрын
Úžasně vysvětleno … děkuji pěkně
@Olinium3 жыл бұрын
Děkuji 💜
@taubbe27673 жыл бұрын
Ahoj, v modelovkách na 2LF jsem našla otázku a vůbec si s ní nevím rady... Čím je disociační konstanta komplexu při komplexotvorné reakci menší, tím je daný komplex: a) více ionizovaný, b) rozpustnější, c) nestálejší, d) stálejší. Správně je za d). Nedokázala bys mi s tím nějak poradit? Myslela jsem, že disociační konstanta se určuje pouze u kyselin a zásad... Díky :)
@ondrejdemel Жыл бұрын
Mam-li komplexotvornou reakci M + n L M L_n, pak jeji rovnovazna konstanta je K = [M L_n]/([M][L]^n). Cim je konstanta vetsi, tim vice kovu M je vazano ve forme komplexu ML_n, a tim padem je komplex stabilnejsi. Jedina otazka je, jestli je vhodne o teto konstante mluvit jako o disociacni konstante :-).
@nelastahlova77194 жыл бұрын
Dobrý den, jen jsem se chtěla zeptat jestli jste částečně nepřehodila jména u te teploty ovlivňující reakci, protože ja u té stoupající po 10 stupních našla že je vymyslel Van't Hoff a toto pravidlo se podle něj i jmenuje?
@Olinium4 жыл бұрын
Ahoj Nelo, ano toto pravidlo je podle něj pojmenováno. Nevím, kde ted v ktere minute jsem to vyřkla, pojmenovala jsem to jinak? Oli
@nelastahlova77194 жыл бұрын
@@Olinium 25:22
@Olinium4 жыл бұрын
@@nelastahlova7719 Děkuji, tak jsem to poslouchala a to van Hoffa tam nezminuji. Máš samozřejmě pravdu. Pokud to máš na maturitu nebo prijimacky, tak tohle pravidlo se označuje jako van Hoffovo. Oni to ve skutečnosti byli kolegové a hodně tuto problematiku diskutovali. Ale arhenius má "prsty hlavně v rychlostní konstantě a aktivační energii a van Hoff studoval termodynamické vlivy. Díky za tvou pozornost i to, žes mi to napsala. Oli