оце толковий історик, спокійний, виважений, не пхає свою особисту думку як історичну істину
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
це не историк ,а брехун .Споавжнiй iсторик ,це Сергiй Цветков .Подивiться його вiдеолекцiю.
@svitlanaradzevych1153 Жыл бұрын
Дуже радію, що потрапила на цей ролик! Зважена, справді професійна розмова фахових істориків. Обґрунтоване розвінчання поширених митів. Велика подяка!
@ievgendesiatkin42022 жыл бұрын
Дуже круто сформульована думка про те шо роздробленість це показник освоєння. Також завжди інтуїтивно відчував це. І взагалі, крутезна розмова вийшла. Дякую!
@Ch_dArt2 жыл бұрын
(РУСЬ ДО ВАРЯГІВ - УСІ СВІДЧЕННЯ. Лекція історика Олександра Палія ): Назва Русь (hros) з'являється вперше в середині 6 століття🥸Сирійський автор Псевдо-Захарій Ритор у VI столітті говорить про народ Північного Причорномор'я і Наддніпрянщини саме як про народ "рос", що мешкав на Середньому Дніпрі. Слово "рокс" ("рухс") іранськими мовами означає "сяючий", "блискучий", "світлий", "білий", "головний". Це відео - лаконічна, проте вичерпна характеристика джерел з ранньої історії Русі. Тут проаналізовано відомі науці свідчення про Русь перед утвердженням у Києві варязької династії, а їх біля півтора десятка: „Гетика” готського історика Йордана, VI ст. н.е. про події 370-х рр. н.е., з показом змістовних збігів з оповідями зі "Старшої Едди". Псевдо-Захарій Ритор, середина 6 століття. Житіє Георгія Амастридського, про події 820-840-вих рр. Географ Баварський, «Опис міст та земель на північ від Дунаю», близько 821 р. Середньоазійський учений аль-Хорезмі, "Книга картини землі". Біля 840-вих рр. Перський історик Бал-амі, 10 століття, повідомлення про події 644 року. Перський історик Ас-Салібі, 11 століття, про події 579 р. Ібн Хордадбег, 840-ві рр. Хроніка франкських імператорів „Бертинські аннали”, 839 р. Послання Константинопольського патріарха Фотія, 860 р. Житіє святого Кирила, 10 ст., про події 860 р. Крім того, є ще три не надто певних повідомлення. Перше - повідомлення грузинської хроніки 12 ст. про події початку 7 ст., де вказано, буцімто в поході аварів на Константинополь брала участь русь. Інші "не надто певні" джерела - "Житіє Стефана Сурозького", в пізньому церковнослов'янському перекладі 15-16 ст. і "Хронографія" Феофана Сповідника, де під 774 роком, тобто в часи автора, повідомляється про кораблі русі у візантійському флоті, які, проте, деякі історики тлумачать як "багряні" кольором імператорські кораблі, а не кораблі русів.
@lesiamelesia2 жыл бұрын
Боже, притомних українських дослідників храни. Буду шукати книжки цього розумного пана :)
@lonelysoul296 Жыл бұрын
Дякую за бесіду, було надзвичайно цікаво послухати🥰
@irynayevstafyeva69158 ай бұрын
дізналася надзвичайно важливу інформацію. принципово необхідно терміново редагувати підручники історії. дякую за гостя!
@olehkasianenko38472 жыл бұрын
Дякую за відео і за співрозмовника. Приємно слухати історика-науковця з адекватним розумінням справи.
@yarmakkilla7651 Жыл бұрын
Велика подяка!
@romanveligurskij42312 жыл бұрын
Дякую за цікавезну та корисну розмову!
@VasylV-o1u Жыл бұрын
Дякую!
@nikolayzelenko77322 жыл бұрын
Найбільше, що сподобалося з відео, такий, прямо програмний, заголовок: Правда і міфи про Русь. Як деколонізувати історію України. Ґранднаратив. Нажаль, не почув як саме потрібно деколонізувати історію.
@user-katria2 жыл бұрын
У відео досить чітко викладено гранднаратив, який відрізняється від російсько-радянського. А щодо методів деколнізації,то розповсюдження такого наративу, особливо в середній школі і є відповіддю на питання "як".
@ЯрославЛютий-р1ж2 жыл бұрын
відкинули сталінський вернулись до материнського: романовского ))))))
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
деколонiзувати так, що нiяки Рюрикiв та скандинавiв не було на псовщинi , Смоленську , Киiiву ,бо не знайшли iiх поховань .Румт почплась тодi,коли туди прийшли руси з Криму , i вони ,не були слов'янами ,але рлзмовляли ,як украiiнцi ,а писали глаголицею . Вони заселили й Таманьський пiвострiв ( Краснодарський Край ) , вони заселили Закарпаття , Моравiю ( Чехiю) ,Словаччину ,навiдь доюоплтся до пiвденниз берегiв Балтiйського моря ,де заснували Русь ободритiв - впрягiв ( варангiв - воiiнiв кораблестроiiв та рибалок ,торговцiв поморiв ) .Якщо хочете бiльше знати , подивiться вiдео Сергiя Цветкова .
@IhorHor2 жыл бұрын
Думав, ну що нового можна знайти в цій темі, тим більше з фокусом на гранднаративи. Але дуже багато цікавого та нового почув. Дякую.
@igorsolodovnik7451 Жыл бұрын
Дуже цікаво! Дякую!
@ВладиславФіліпов-ф8ц2 жыл бұрын
не так багато зараз місця для задоволення, але це воно. не вистачило хіба "яка подія на вашу думку змінила хід української історії". а так наче життя на годинку знову стало нормальним. дуже дякую
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
уараiiнська iсторiя ,була зовсiм iншою ,а не те ,що тут тлумачать ,та росiяни вигадали .Подивiться вiдео Сергiя Цветкова . До речi , нiякого Рюрiка та рюриковичiв не було взагалi.
@ievgendesiatkin42022 жыл бұрын
Такий крутий випуск шо слухаю оце вдруге) ❤
@leonidavkhimenko23392 жыл бұрын
Подяка за працю !!!
@ytsyts932 жыл бұрын
Дякую
@бМарина Жыл бұрын
Дякую ща цікаву бесіду. Дуже приємний історик, все доступно розказує.
@VitaViktoriya_side2 жыл бұрын
Дякую! Дуже інформативно!
@tanyaaizenberg84752 жыл бұрын
Дякую. Це дуже, дуже цікаво! Слухаю кожну лекцію двічі!
@tetyanazharko89852 жыл бұрын
Дякую! Мене дивує, як патріотичні українські антинорманісти хочуть, щоб Київ був ключовим центром міжнародної торгівлі і щоб там водночас не було іноземців. Звісна річ, привабливе місце завжди притягатиме пасіонарних мігрантів
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Ви будете сміятись, але норманісти вважають, що Київ заснований норманами. За ними Києва не існувало, поки нормани його не заснували. Ви просто не в курсє дєла.
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
Скандинави та Рюрик ,нiколи не правили на Псковщинi та Киiiвi , юо руськi варяги ,були не скандинави та не вiкiнги . Подивiться вiдео Сергiй Цветков .
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
@@vladdezdechado4656 правильно кажете ! Киiiв вже був с кiнця 4-го сторiччя , де жили слов'яни - ляхи - поляки , моравцi. - чехи .А руси - руськi , пришли у центральну Надднiпрянщину з Криму та почали вести саою полiтику. А Новгорт ,був у Чехiii , вiн i зараз там Новград .
@Ch_dArt Жыл бұрын
@@Игорь-и9у1д Рюрик - легенда. Цветков - НЕ историк, а письменник (саме письменник, російський).
@МихайлоЩербина-и1ш2 жыл бұрын
Дуже цікаво!
@ТарасСорока-ш3е2 жыл бұрын
Віталій, величезне дякую за контент і за журнал, неймовірно пізнавально і завжди цікаво. Чи буде у Вас можливість запросити до бесіди історика Павла Бондаренка? Була б цікава розмова про переплетіння історій Візантії та Русі. Дякую.
@ievgendesiatkin42022 жыл бұрын
Дуже добре поговорили про напад дружини боголюбського. Не знав. Дуже цікаво.
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
напад суздальских та володимирських бандитiв ,яких послав голова ОПГ * Суздаль - Володимирського ОПГ Андрiй Боголюбський , вiдоио ще з пiдручникiв iсторiii школи СРСР. Вiн захотiв зробити носу Русь в Суздаль - Володимирi , навiдь там назвали городища Галич , Переяславль , Коломна , взятих з терторiii Прикарпаття . Вкрав всi iкони у Киiiвi , Чернiговi , та навiдь розширив чернiгiчське княжество до Коломни рiчки Москва ,та Ока .
@doulaua Жыл бұрын
Я теж знайшла відповідь у терміні роздробленість яка дуже сильно різала вуха. Бо цей наратив дозволяв Московії переборбати центр із Києва до болот. І цей термін дуже сильно грав їм на руку але не міг і не відповідав дійсності. Справді важливі акценти
@IvanIvanov-vk6uq2 жыл бұрын
Цікава розмова. Респект хлопцям!
@tianakris926 Жыл бұрын
Українська Русь це найкращий варіант для сучасної назви України.Поєднання сучасної назви з давньою робить деякий економічно- духовний вплив на державному рівні.
@blackandwhiteHelen2 жыл бұрын
Щиро дякую обом співрозмовникам! Виявляється, пан Ляска вміє дослуховувати вдповіді на свої питання до кінця)). Тільки не зрозуміла, що таке «занадто об'єктивні історики», є якісь інші? Пан Арістов не розчарував ,як завжди: ніякого героїчного епосу і фентезі, коли йдеться про науку.
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
Подивiться iсторика Сергiя Цветкова ,який ще краще жоповнить правду про наподження Русi, яка не така ,як вам тут розповiдають .
@lyudmylashokhonova60142 жыл бұрын
Дякую за цікавий контекст. Хотілось більше почути про переписування історії московієй.
@IhorLemko2 жыл бұрын
Дуже цікаво.
@AnnaSibirskaja Жыл бұрын
15:20 Це застаріла точка зору, яка нещодавно була серйозно поставлена під сумнів скандинавськими дослідниками, насамперед археологами. Римська Імперія знаходилася всього за 200 км від Skåne вже у 117 році н.e. Скандинавські воїни служили в римських військах, мали досвід у правових, політичних, організаційних та економічних питаннях. Вони були не менш розумні, ніж будь-хто інший у світі тоді і сьогодні. Пора відмовитися від радянської аналітики історії.
@yarmakkilla7651 Жыл бұрын
Як у Олексія Толочко! Дякую!
@Istoria-Movy8 ай бұрын
Ця лекція - скарб!
@oksanabasmanova43212 жыл бұрын
💙💛
@ivanvasyliyk72372 жыл бұрын
Можете, будь ласка, написати в якому джерелі сказано про переяславських князів, які прийшли після смерті боголюбського. Дуже цікаво було б почитати. Дивуюсь, скільки всьо не знаю
@andriilinkevych97612 жыл бұрын
Переяславські князі, я так розумію це діти переяславського князя Ростіслава Юрійовича, який був сином Юрія Долгорукого та братом Андрія Боголюбського. Джерело це літопис (іпатіївський, лаврентіївський список).
@ivanvasyliyk72372 жыл бұрын
@@andriilinkevych9761 дякую
@AvexLG2 жыл бұрын
Добре булоб робити стислі ролики на такі вкрай важливі теми
@sergii29452 жыл бұрын
Перша і головна наша проблема полягає в тому, що українська історична наука не відчистилась від норманістів та комуністів-толочківців, які є українофобами та слов'янофобами і фальшують результати під своє бачення, друга проблема - ми рахуємо від Русі, забуваючи про антів - прямих предків українців. Третя проблема, що черняхівців ми вважаємо готами (що далеко від істини), а пеньківців - чи то зниклими слов'янами антами чи то взагалі не слов'янами, хоча весь інший світ визнає їх слов'янами-антами і нашими безпосередніми предками.
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Українська археологічна наука на все дивиться через московські окуляри. Сексот на сексоті...
@Василь-и4щ Жыл бұрын
Зб її
@serhiishakh Жыл бұрын
Так мова іде про початок утворення «державності», а не витоки етносу. Історію України слід розглядати як історію всіх подій, племен і народів, що проживали в межах теперішньої держави. Власне так і робиться. Не так давно видавництво фоліо видало серію книг. Історія цивілізації. Україна. Де антам також знаходиться місце. Але твердження, що анти - прямі предки українців - хибне. Вони є лише частиною процесу формування, що відбувався століттями.
@ВалерийКовтун-й4й9 ай бұрын
@@serhiishakh Ви звісно маєте рацію, але з огляду на сьогодення і геноциду від орків, то слід враховувати ненависть українців до того, що викладалося науковцями при ссср. Загалу бачу взагалі не втямки що і до чого, головне не мати родинних зв'язків з московитами та їх наративами. Гадаю, якщо українців продовжать існувати як нація, то тоді все стане на свої місця і люди дійсно зацікавляться правдивою історією походження нації.
@serhiishakh9 ай бұрын
@@ВалерийКовтун-й4й ссср не існує вже більше 30 років, є купа класних сучасних українських істориків, які пишуть книжки українською мовою. Їх стане ще більше, якщо українці почнуть цікавитись власною ідентичністю.
@Maria_Fedosova2 жыл бұрын
Цікава розмова. Тобто,князі Олег,Святослав,Аскольд та Дір-є суто міфологічними персонами,про яких йдеться тільки в «Повісті минулих літ»,я правильно зрозуміла? Пане ведучий,позбудьтесь звички після кожного речення казати «так»! Ви ж все-таки журналіст. Дуже дратує.
@vadymaristov45442 жыл бұрын
Міфологічними (у сенсі цілковито вигаданими) не є. Олег відомий з договору 911 р., який зберігся хоча й у складі ПВЛ, але є вкрапленням документальності у легендарній частині хроніки. Про Святослава пишуть візантійські сучасники - з ним взагалі проблем немає. Аскольд і Дір справді тільки з ПВЛ, хоч її автору були відомі однойменні кургани ("могили") у Києві. Тобто, найвірогідніше, люди з такими іменами тут були (хтось же мав лежати в могилі). Інша річ, що літописний образ діянь перерахованих Вами людей у ПВЛ, їхній статус, родинні зв'язки, хронологія життєдіяльності тощо є більшою (у випадку Аскольда, Діра і Олега) чи меншою (Святослав) мірою вигадана, або "добудована" Сильвестром.
@Maria_Fedosova2 жыл бұрын
@@vadymaristov4544 цікаво,дякую.
@Maria_Fedosova2 жыл бұрын
@@vadymaristov4544 а от Ви кажете про Сильвестра,а чому ж нам всім втовкмачують про Нестора Літописця?
@vadymaristov45442 жыл бұрын
@@Maria_Fedosova давня традиція, ще ранньомодерна. Щоправда, наука вже наприкінці ХІХ ст. була покінчила з нею, але Олексій Шахматов повернув "Нестора-Літописця" в "науковий обіг". А далі так: з одного боку, радянська наука переважно трималася Несторового міфу, а з іншого - Церква вшановує цю людину саме як "Нестора-Літописця". Нестор загалом же цілком реальна людина і написав два блискучі житія (Бориса і Гліба та Феодосія Печерського), але у хроніки (ПВЛ) свій автор.
@Maria_Fedosova2 жыл бұрын
@@vadymaristov4544 отак живеш і прозріваєш😅дякую за роз’яснення)
@sergii2945 Жыл бұрын
Дивіться, у будь-якій точній науці будь-яка концепція переглядається, коли виникають нові дані, ба більше завжди є формули або чіткі докази, які дають змогу впевнено (на цей момент) казати, що ця теорія правильна. А от норманісти до сих пір полощуть неодноразово биті-перебиті аргументи (пороги, імена в договорі Олега та сам пряме свідчення про призвання варягів, тобто династична легенда) і нічого нового знайти не можуть. Але якщо у норманістів такі слабкі докази, то чому вони тиснуть на всіх, вимаючи від усіх визнати, що ця теорія правильна?
@dmitriymartishenko49637 ай бұрын
У випадку літописних джерел про Русь ситуація суттєво відрізняється від інших країн Європи. Літописні джерела були вщент знищені і сфальшовані московитами на рівні державної політики починаючи з німкені Катерини - 2- Софії - Августи - Фредеріки. Її окрема історична комісія знайшла та знищила всі документи про ординське походження московського улусу, про незалежну від московського улусу історію Русі і України, і "чудом" знайти якісь літописи, які зовсім не були знайомі історикам раніше, оригіналів яких ніхто не бачив і не перевіряв, і які представлені у вигляді яких "зводів". Всі ці літописні зводи без оригіналів (лаврентієвська, іпатієвська, львівська....) очевидно підробки які мають одну державну ціль з часів Софії - Августи - Фредеріки - надати московському улусу брехливого європейського походження та виправдати агресія на певні території в Європі заселені народами зі словʼянськими культурами. Тому історію потрібно перевіряти по археологічним, лінгвістичним, антропологічним, генетичним дослідженням та письменних джерел незалежних західних та східних істориків та путівників. Тому не слід повторювати брехню про якогось Рюрика, якого не знає жодне справжнє скандинавське літописне джерело. Не треба звертати на всю брехню про якісь тісні контакти між Руссю та фінським волго-окскьким Заліссям. Там одна брехня яка навіть чисто логічно протирічить одна одної. Тому що брехати навіть про минуле - це досить важка справа.
@АлексейАлексей-ш8х8 ай бұрын
Русь - від назви річки Рось. Не заперечним фактом такого твердження є те, що ІХ-Х ст. греки і латини Русь називали на свій лад - Росія (з наголосом на "О") словоутвореня , що позначає географічну назву. На той час вже були подібні назви - Йорданія, Моравія (Вели-ка Моравія). Пізніші назви - Індія, Нігерія, Литва (Lytvania), адміністративна територіальна одиниця в Румунії Олтенія від назви річки Олт.
@sergii2945 Жыл бұрын
Дивіться. Український антинорманізм починається з праць Рибакова, а грунтується він на тому, що так зване призвання варягів - це просто легенда. Німці вигадували, що вони походять від гунів, римляне - від троянців. Але історики ані тим, ані іншим не вірять. І от а що якщо літописець теж вигадав, що руси - це варяги? Як зрозуміти, чи каже правду літописець чи бреше? Дуже просто, якщо людина каже неправду, але багато говорить, то вона буде проговорюватись, і правда все одно буде випливати. От наприклад, як пояснити наявність Русі в вузькому значенні? З позиції норманізму ніяк. Бо якби руси були скандинавами, вони мали б створити еліту, і тоді рус би означало те саме, що й боярин або хоча б дружиник. Але цього не сталось. Русь в вузькому значенні - це конкретна територія, і вона розташована не в Скандинавії, і навіть не на Півночі, а на Півдні. Висновок можливий лише один: саме звідти й пішла Русь, а ніякого призвання не було.
@MAK_KITRA Жыл бұрын
Та ще простіше: вони утотожнюють варяг=вікинг та рус= роус і на цьрюому всі докази закінчуються🧐
@Blotneroles2 жыл бұрын
Дякую! Круте відео, хотілося б більш детально про княжі часи, і не такі популярні доми рюриковичів
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
Рюрик та рюрикочичi, це вигадка
@resetpassw0rd2 жыл бұрын
Просто бальзам для вух. Задоволення слухати двох профі. Подякував)
@АлександрНиколаевич-в2ы Жыл бұрын
Кто такие украинцы?
@Сашко-и9ж2 жыл бұрын
Чи планується завантаження таких передач на Гугл подкасти?
@ievgendesiatkin42022 жыл бұрын
Все шикарно розкладено по поличках
@АлександрНиколаевич-в2ы Жыл бұрын
Поподробнее можно?
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Хай краще Арістов нам розкаже де поховання хоча б одного "весляра" на Русі датоване 9 століттям. Дивна ситуція "веслярі" є, а поховань нема. Вони одразу відлітали в Вальхаллу?
@veritassuperomniaest55932 жыл бұрын
знову впевнився, Арістов сильний історик
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
То ,что пишут о Новгороде ,мол от туда пришла княгиня Ольга и Игорь ,Олег ,но тот Новгород ,был в Моравии ( Чехии), а Ольгу звали Вольга , Олег был Волеш , Игорь бвл Егер ( охотник Егор ,Игор , Ингбор )
@MariaL8 Жыл бұрын
Чому по всій Європі нормани звалися вікінги, а в нас ексклюзивно -- гребці? Невже вони були настільки навіже ними, щоб тягти свої дракари волоком від водойми до водойми,через болота і непрохідні ліси. Значно простіше було потрапити до Візантії морем.Чому вони відмовились від колонізації нашої теріторії, хоча рискали по всіх усюдах, шукаючи більш сприятливих умов для життя?. Питань, що підважують норманську теорію -- безліч. Відповідей, ще ніхто не дав. Доречі Грушевський був противником норманської теорії.
@А.В-ж8щ20 күн бұрын
потому что это западнофинское слово < *rōcci, дающее совр. эст. roots, фин. ruotsi, кар. ruočči. им они называли швецию и шведов. таскать суда по волокам было проблемно, однако этим занимались не шведы, а аборигены славяне, которые таким образом зарабатывали. колонизовать территорию лучше получается при очень массивном притоке своего населения, либо значительном перевесе в культурной и военной мощи. поэтому (по отсутствию германского языка и населения впоследствии) можно предполагать, что шведы составляли относительно небольшую группу преимущественно мужского военного населения, которая буквально за век-два растворилась в местном окружении. примерно та же история наблюдается с болгарами в болгарии, либо с норманнами в англии, либо с франками во франции.
@MariaL820 күн бұрын
@А.В-ж8щ ,Ви дуже легковірна людина, якщо Вас так легко можна переконати в тому, що купка навіжених, які вирішили тягти важкі судна волоком, могли примусити це робити автохтонів, які, якраз таки, колонізували велику частину Європи, в центрі континенту. Ще більш абсурдною виглядає гіпотеза про те, що якщо все ж їм вдалося дотягти дракари( або навіть припустити, що їм, якимось дивом вдалося примусити багаточисельну і, також, дуже войовничу спільноту зробити це) туди, куди їм було треба і не померти від виснаження, вони стали б представлятися не своїм власним ім'ям, а тим, яке їм дали фіни. Чомусь академічні історики, коли висувають свої ,, теорії'' за замовчуванням закладають те, що об'єкти їхнього дослідження були розумово відсталими і не спроможні були оперувати, в своїх діях, елемeнтарною логікою. Так могли дозволити собі думати ,, науковці'' XVIII ст., які вигадали ,, норманську теорію'', але не XXI.
@А.В-ж8щ20 күн бұрын
@@MariaL8 ну во-первых, не обязательно кого-то заставлять работать, если за работу платят. среди тибетцев есть целые поколения носильщиков, которые рады таскать европейским придуркам скарб на эверест. то же касается рикш в индии. во-вторых, зачем платить, если можно использовать труд рабов, а работорговля - один из важнейших интересов варягов. думаю, не нужно напоминать, сколько раз потом упоминается в летописях, как войска одного князя у другого "люди полониша и въ полонъ уведоша". мнение про какую-то там воинственность свиноводов и огородников - это больше фэнтези, влажные мечты. ну а насчет того, зачем людям называться иноземным названием - ну потому что вот так оно работает. поэтому же казаки назвались казаками, поэтому же нынешние македонцы назвались македонцами, поэтому русские назвались русскими, или бендеры назвались украинцами, хотя на украине (поднепровье) даже никогда не были.
@Ch_dArt2 жыл бұрын
До "призвания варягов": 839 року - Бертинські аннали (лат. Annales Bertiniani). Єпископ Пруденцій Труаський написав, що 18 травня 839 року до імператора франків Людовика I Благочестивого, на прохання візантійського імператора Теофіла, прибуло посольство народу "рос", король яких іменується хаканом (тюрк. "імператор"). Послів супроводжували чиновники Візантії, бо перед тим послів приймав Теофіл, імператор Візантії. - - Посольство росів, яке приймали 2 імператора найбільших європейских держав.
@Blotneroles2 жыл бұрын
І Людовік тормознув товаришів, і каже, щось ви ми вікінгів нагадуєте хлопці😄
@Ch_dArt2 жыл бұрын
@@Blotneroles це було ДО вікінгів.
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
@@Blotneroles "вікінги" на чолі з каганом всі в татуюваннях, і жили в юртах і розводили худобу...
@STikER3262 жыл бұрын
І там написано, що посли - це свеони, тобто шведи Все одно скандинави
@Blotneroles2 жыл бұрын
@@Ch_dArt епоху вікінгів починають з вігу на Ліндісфарн 793р
@М..Жиро2 жыл бұрын
Русь почалася з племен остроготів, в які входили ймовірно пруські народи самби, барти, корсь, судова. На новому місці, в Україні, їх почали називати Ароси, Роси через те що тут жили сармати Аорси, з якими вони жили в мирі.
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
А тi племена остроготiв брехнч ,бо пруси ,були праслов'нами ,як литвини ,жемайти ,бiлоруси .Коли до прусiв на Балтику прийшли германцi тевтонського ордену , то прусы спершу билися з ними ,а пiзнiше втрiшили вiдступати до територiй сучасноii Литви та Бiлорусi ,де i розтворилися тих племенах .Насправдi Русь , заснувалася русами ,якi прийшли до Киiiва з Криму ,i руси не були слов'янам. ,але Киiiв вже був з кiнця 4-го столiття,де жили ляхи ( поляки ), моравцi ( чехи ) .
@resetpassw0rd2 жыл бұрын
Я хочу задати абсолютно дурнувате на перший погляд питання, але хотілося б почути відповідь чи десь у ФБ, чи майбутніх випусках, якщо воно здасться важливим: як ви (автор, гість) ставитесь до того, що вживаючи крилату фразу про "Росіяський корбель, йди..." люди часто помилково говорять "рускій" або "руський", тим самим фактично нівелюючи нашу самоназву і допомагаючи московитам? Наскільки це коректно?
@vadymaristov45442 жыл бұрын
Цілком згоден. Або цитувати мовою оригіналу, або перекладати. Бо отаке гібридне цитування справді сприяє змішуванню понять "руський" та "російський", які треба обов'язково розрізняти.
@resetpassw0rd2 жыл бұрын
@@vadymaristov4544 дякую! Бо наче дрібниця, але прям муляє. Ще й так в маси пішла.
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Час вже провести нормальний диспут про норманізм. Бо ця казка про "веслярів" вже набридла.
@Volodymyr_GlaVy2 жыл бұрын
Отож, у царині суспільного устрою ми у середні віки відставали від західного кінця континенту років так на 400...
@Ch_dArt2 жыл бұрын
"Прибуття руського посольства в столицю імперії франків Інгельгейм у травні 839 р. не викликає у дослідників жодних сумнівів, як і той факт, що прийом руського посольства візантійським імператором Теофілом, про що також повідомляє Пруденцій, враховуючи особливості навігації у Чорному морі у той час, відбувся у 838 р. В історіографії прийнято датувати посольство 838-839 рр. Вважаю, що ця дата, коли послів від народу «рос» приймали правителі двох великих європейських держав - імператор Візантії і імператор франків - якнайкраще підходить для початку відліку історії Української державності." -О. Щодра, канд. Іст. наук.
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Арістов, мабуть, як і О.Толочко, ігнорує це джерело, бо воно не вписується в його теорію...
@Ch_dArt2 жыл бұрын
@@vladdezdechado4656 та нехай розповідають, що завгодно але це вже зафіксовано в історічних документах.
@mudrahel.philosophovich2 жыл бұрын
Чому пан Ляска не виносить імена співрозмовників у назву ролика? Це не зручно... краще ґранднаратив додати гелтегом в опис, а прописати науковців...
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Поляки були, чехи були, хорвати були, серби були. -А українці? - Не було. Були "веслярі".
@nikgar9901 Жыл бұрын
Были россы минимум с 434 г от РХ в упоминании в иннагурационной проповеди Византийского патриарха Проклуса и многих других источниках. Но Санкт-Петербургский фальсификатор истории Мусин -Пушкин заменил в Лаврентьевской летописи (приказал подделать) слово "Рось" на слово " поляне". Это было сделано с целью украсть имя русского народа.
@user-dazhbozhych2 жыл бұрын
Вадим Арістов нічого не знає про генетичні дослідження кістяків Рюриковичів, які виявилися балтами (гаплогрупа A1n1). Навіщо запрошувати таких "спеціалістів"? Про який "норманізм" йде мова взагалі?
@sergii2945 Жыл бұрын
Є велика різниця між Ломоносовським антинорманізмом, коли скандинавів просто замінюють на балтійських слов'ян, і між українським антинорманізмом, коли пред'являють багато доказів, зокрема існування Русі (і саме на півдні). Український норманізм полагається на Рибакова, а не Ломоносова чи Гедеонова (те саме, але більш логічно).
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Єзуїти би позаздрили логіці Арістова. Антинорманісти - це московський наратив:))) Путлер сказав, що Рюрик мав слов'янське коріння. Яке відношення має маячня про "рюрика" до історії Русі? Жодного. Власне те, що Рюрик був - це і є частина норманської теорії. Норманська теорія - це частина сучасної історії РФії. Без цієї теорії неможливо прив'язати історію РФії до Русі.
@ЯрославЛютий-р1ж2 жыл бұрын
чоловік навіть не розуміє - що власне норманська теорія прив'язує Русь до Расеи і ця легенда про варягів була потрібна Расейській імперії.
@ОлександрШпак-т4в Жыл бұрын
Антинаукова маячня називається норманізм основана на вигадках і домислах, але вони постійно розказують про докази, які не приводять, бо казочка про фінських гребінців викликає в людей не живущих в фантазіях, тільки сміх.
@author7027 Жыл бұрын
я згоден. зідки раптом ,,русь,,?
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Ось типове викладення історії РФії в їх школі: Первое летописное упоминание Новгорода «Повесть временных лет» 862 Начало правления князя Рюрика Призвание варягов для предотвращения междоусобиц 862 Первая столица Руси - Ладога 863 Создание славянской письменности Кириллом и Мефодием (кириллица) 879 Смерть Рюрика. Новгородским князем становится Вещий Олег 882 Поход князя Олега из Новгорода на Киев Киев становится столицей Древнерусского государства 882-912 Правление Вещего Олега в Киевской Руси. Де тут заперечення норманської теорії? Відкидаємо норманську теорію. І що отримуємо? Є Київська держава Русь. Перший підтверджений різними джерелами князь Ігор. І жодних "столиць" ладог і новгородів.
@Rhodo-Dendron Жыл бұрын
В Ладоге не было государства Руссия . Королевич Герауд Рюрик из Упсалы правил 17 лет среди финских -венедских народов в Холмгарде и на славян не ходил. Конунг Олег-Хелг -Одд- Феодор с Ингваром собрал земли для Руссии...
@lanak2383 Жыл бұрын
Термін "київська Русь" потрібно викинути на сміття, бо перше, що приходить на ум, коли його чуєш, то це + переяславська Русь, новгородська Русь, московська Русь...
@СергейЛевенец-й3п2 жыл бұрын
Покійний Омелян Прицак вважав, що раніше 930-х років варягів-русі в Києві не було.
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Археологія це підтверджує. Але ж ПВЛ - наше всьо:)
@Игорь-и9у1д Жыл бұрын
Всем ,кто интересуется историей Руси - Украины , посмотрите видио - лекцию историка Сергея Цветкова .
@Kyivinfo5 ай бұрын
Імперію будували і воювали за неї, у тому числі Мазепа, українська шляхта, козаки, українці. Чому ми повинні її віддавати московитам, яких у той час міняли на тварин?
@МихайлоАнтохов-я3к Жыл бұрын
Позбавтесь свого "так" і буде набагато приємніше Вас слухати😊😊 Це стосується ведучого...
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
В РФії з підручників видалили згадки про Київську Русь. Де там патентовані любителі "вірної" термінології?
@nikolayzelenko77322 жыл бұрын
Це для нас не є проблемою, адже в давнину такого терміну не було, а була Руська земля, Русь. Та, що в Середньому Подніпров'ї, переважно на правому березі. А ось, на території рфії не було жодної Русі - ні новгородської, ні смоленської, ні суждальської, ніякої.
@nikolayzelenko77322 жыл бұрын
Формально, укладачі підручника праві. Але вони забули вказати, що Русь, Руська земля виникла в Середньому Подніпров'ї, а не в Новгород чи якійсь Ладозі. А пояснити їм де насправді Русь - це вже наша споава.
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
@@nikolayzelenko7732 ваша позиція хибна. Це все одно, що доводити що не було стародавнього Риму. І що цей термін не слід вживати.
@Petro_Deshko Жыл бұрын
Я дивуюсь з невігласів, про сидіть «Русь …період». До прикладу, «Русь XI-XII ст.» і все, а не придумовуйте дурниць. Якщо говоритимемо про термін «Дрвняя Русь», тоді потрібно думати про синхронізацію історіографій, бо від I-го млн. років. до V-го ст. давня історія, а з V-го ст. середньовіччя; тому Русь IX-XIII ст. за російською та українською історією вже не вписується в цей термін - «Дрвняя Русь». В 1837 року вийшла праця М. Максимовича «Откуда идет русская земля, по сказанию Несторовой повести и по другим старинным писаниям русским», де він одним з перших вжив такі терміни: «древняя Кіевская Русь» [1, с. 54, 105], «Древняя Русь» [1, с. 53], «Южная Русь» [1, с. 49]. М. Максимович навів «Київську Русь» описуючи «Білу Русь» , «Червнору Русь», «Галицьку Русь», «Суздальську Русь» [1, с. 54]. Якщо щодо Західної України такі словосполучення коректні, тому що було Королівство Руське 1253 р., то щодо «Суздальської Землі» - це не коректно, бо з різних джерел IX-XIII ст. ніякої «Судласької Русі» в природі не існувало. *НАУКОВА ЛІТЕРАТУРА:* 1. Максимович М. А. Откуда идет русская земля, по сказанию Несторовой повести и по другим старинным писаниям русским. Киев: Вь Университетской Типографіи, 1837. 147 c.
@ВалентинБендюг2 жыл бұрын
Володимирів батько не мав держави? Пане, це не історія, а просторікування на задану тему.
@maksymbuz90562 жыл бұрын
це треба англійською, німецькою, французькою і експортувати на захід
@ValentynSolomko2 жыл бұрын
+++
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Чому Арістов просуває московський наратив про Володимира? Чому не Ольга? Адже це Ольга встановила першу систему збору податку. Вона на державному рівні була прийнята в Константинополі. Вона також мала дипломатичні стосунки з імператором франків. Чому Володимир? Бо це тоді територія РФії вперше попадає під владу Русі.
@megera-mc2qj Жыл бұрын
А все ( вся брехня) починалася ( можливо - не науково, а - ментально) з юрія довгорукого. З його лютої заздрості і, як наслідок, лютої ненависті до всього Українського ( читай - Руського), коли його виперли на залісся, бо ні з якого боку він не міг стати у Київській Русі князем і правителем. Оце заздрість і ненависть він і передав у спадок і правителям і населенню сучасної расєї. Особисто мені норманська теорія видається дуже реальною. Коли людина живе в себе вдома, то їй не треба пояснювати своїм сусідом де він живе. Тому, можливо, до норманів Київська Русь взагалі ніяк не називалася. Назва з'явилася тоді, коли третій особі ( торговцю- скандинаву чи фіну) треба було пояснити, куди саме треба їзати-пливти ''на заробітки є тобто - на ''руоці''. Тоді і київляни почали потроху звикати, що їх місцина зветься ''руоці'' ( в нашій транскрипція - Русь), коли їх, наприклад, заїжджі купці- мореплавці запитували - це тут ''руоці''? Тобто - це тут ця місцевість, куди "гребуть'' ( припливають) ''на заробітки'', на торги. А на залісся варяги- купці в цю історичну епоху не плавали, про це я ніде ні разу не чула. Тому расея не має жодної підстави вважати себе Руссю, бо ''руоці'' проходило повз них.
@MAK_KITRA Жыл бұрын
Ось аргументи з першоджерела норманізму. Насуйте врешті-решт хоч одного "учьоного' в" откуда єсть ідьот брєдятіна варяжзсая'": ПЕТР ПЕТРЕЙ ИСТОРИЯ О ВЕЛИКОМ КНЯЖЕСТВЕ МОСКОВСКОМ … В русских сказаниях и летописях упоминается народ, называемый у них варягами, с коими вели они большую войну и были принуждены платить им дань ежегодно по белке со всякого дома. Но я нигде не мог отыскать, что за народ были варяги, и потому должен думать и войти в подробные разыскания, что они пришли из Шведского королевства или из вошедших в состав его земель, Финляндии и Ливонии. Потому что в наших летописях есть ясные известия, что шведы с русскими вели сильные войны, взяли страну их и области вооруженною рукой, покорили, разорили, опустошили и погубили ее огнем и мечом до самой реки Танаис и сделали ее своею данницей К тому же и русские называют варягами народы, соседние Балтийскому морю, например шведов, финнов, ливонцев, куронов, пруссов, кашубов, поморян и вендов, а Балтийское море зовут Варяжским. Но как это название нельзя найти ни у нас, ни в других местах, то многие стали держаться мнения, что варяги были родом из Энгерна в Саксонии, или из Вагерланда в Голштинии, но это невозможно и не имеет никакого основания, потому что они не могли так далеко плавать на своих кораблях по морю, да и не были так многочисленны, чтобы воевать с русскими Да если бы и было так и они воевали с русскими (что, однако ж, нельзя доказать, да и по справедливости лишено всякого основания), то не могли бы довести этой войны до того, чтобы обложить данью русских Оттого кажется ближе к правде, что варяги вышли из Швеции или имели главного вождя, который, может быть, родился в области Вартофта, в Вестерт-ландии, или в области Веренде в Смаланде, вероятно, назывался вернер и оттого варяг, а его дружина - варяги, море же, по которому плавал, Варяжское, так как русские обыкновенно называют Варяжским то море, которое лежит между землею Копорье и Еврепе, островом Биркой и рекою Невою
@АлексейАлексей-ш8х8 ай бұрын
Хлопці, не смішіть людей, не ганьбідь себе норманською теорією з її веслом і гребцями. Русь - це не племя, не етнос, не група людей, це земля, територія. Русь - це самоназва місцевими племенами території басйну річок Русь, Роставиця, Роська, Росава, Росавка, Русава. На сучасній ма- пі України ця територія охоплює чотири області: правобережні частини Київської те Чер- каської областей від села Трипілля на південь від річки Стугна до Хрещатика- гирла річки Рось, південно-східнуЖитомирської області і майже всю Вінницьку область до річки Дністер з гирлом річки Русава.
@АлександрНиколаевич-в2ы Жыл бұрын
Почему если Русь то украинцы?
@ІванХільчук11 ай бұрын
Русь від прусів.Тактика ворогів-спотворити назви возвеличувати руских князів-бандитів,співати згибельні пісні щоб нищити народ України.Руский-образлива назва православних з 19 століття католикам.Навіть Леся Українка-назвала себе Українка-бо відчувала потворність назви Русь.Чех-Чехія,серб-Сербія,рус-росія.Правильно казати не росіянин, а руских.Як би Україна була справді незалежною про Русь ніхто б не говорив Руске іго-гнітить Україну і досі
@zelena_bilka2 жыл бұрын
Цікавий випуск! Тільки ж Віталію бракує інтересного тла. Його непересічні якості ведучого прикро, на жаль, контрастують із пересічним тлом.
@eugeniamilevych29462 жыл бұрын
О. Толочко " руліт" ! Не напускайте туману на людей. В країні війна. На кого працюєте?
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
Норманська теорія придумана московитами і працює на московитів...
@ВладиславФіліпов-ф8ц2 жыл бұрын
в питанні гранднаративу помічав дві пастки: скотитись до пропаганди і вибудовувати український наратив як антитезу російському. перше звучить наче ми, українці, зовсім тупі, друге як "ну ви точно не абсолютне гівно". вірю, що ви зможете це оминути)
@ОлегТкаченко-е5и Жыл бұрын
Є Україна Русь, є московія
@vladdezdechado46562 жыл бұрын
А те, що О.Толочко під час війни надрукував свій опус в РФії і їздив туди на гастролі, як Арістов прокоментує, адже він радить його читати?
@КонстантинАнпилов-з5к Жыл бұрын
їздив Петро
@ЯрославЛютий-р1ж2 жыл бұрын
Про Русь згадують ще до Рюрика - араби ,візантійці франки згадують рус, рос , русь
@ДимаЗолочівський Жыл бұрын
Шановні! Не розбиратися імперський чи радянський - поганий стиль. Проблеми "русі" пояснюється тим що йдеться про дописемний період і виникнення писемності і першої літератури. Додаткову плутанину в питання привнесла церква і в подальшому воно було небезпечно перекручене і політизовано. Москва і зараз вважає "русь" і похідну від неї "росію" атрибутами свого менталітету і етнонімами, якими вони не є. Єдиним нормальним визначенням цих понять є безпосередній зв'язок їх з двома династіями Москви Рюриковичами і Романовими. Тоді усе стає на свої місця.
@ДунканМакЛауд-п5т9 ай бұрын
Товарищ Аристов грибов волшебних поел, в 1169году с Киева во Владимир могли только носки грязньІе в чемоданах перевезти а потом и в Москву и уж не как не столицу. Типа Киев бьІл опустошон и сожжон войсками Андрея Боголюбского то столица переехала прямо к врагам? Достоверно извесно што во владимир переехала украденная икона ВьІшгородская сейчас в россии извесная как Владимирская икона божьей матери, ну типа икона в киевском храме икона ненаходила себе места потому и бьІла -перевезена-, украдена.
@лишняя_хромосома_лаптекопытных7 ай бұрын
а це точно Ляска? хм... жодного разу не перебивав... та ні, не Ляска! він не може не перебивати
@ЯрославЯрослав-й1й2 жыл бұрын
Етнонім РУСЬ відомий задовго до норманів. Про що відео ??? Дістали зі своїми фінськими веслярами. Якась невідома самим скандинавам шведська русь. На чолі з Толочком.
@АлександрНиколаевич-в2ы Жыл бұрын
Киевской Руси никогда не существовало!!!
@olegadamchuk49312 жыл бұрын
Розмова ні про що. Де тут осмислення нового ґранднаративу?
@bmp_bradley2 жыл бұрын
Так,так! Так? Так! Та капець просто, 2 хвилини подивися і вимкнув. Жахіття а не ведучий.
@ЄвгенійПанасенко-н2к2 жыл бұрын
Деколонізовуючи історію України, варто деколонізувати й українську мову, тому, коректніше не радянський варіянт "міф", а український "міт"
@sergiylyashenko2 жыл бұрын
х..ло антинорманіст? Закусювати треба! Вся його риторика це заперечення чи применшення ролі Києва
@eugeniamilevych29462 жыл бұрын
Міти .
@ВасилийСтепнов-ъ6ъ2 жыл бұрын
Видко, як автори мучаси, термiново перекладаючи в себе в головi з язика на мову. Не вичавлюйте з себе через силу-балакайте вже по росiйськи.
@AvexLG2 жыл бұрын
Та ні, дякую. Мені ось також складно, бо все життя був у руськояз оточенні. Але зараз - краще хай буде складно, проте будемо спілкуватися рідною =)
@ivanvasyliyk72372 жыл бұрын
А то нічого, що автори ніколи російською не розмовляли?
@ВасилийСтепнов-ъ6ъ2 жыл бұрын
@@AvexLG рiдна мова та, яков мама колискову Вам спiвала, коли люльку гойдала. А решту-надбана. Якшо людина говори на дiалектi, то то його рiдна мова, а хто на лiтературнi, то 99% шо се не рiдна.
@AvexLG2 жыл бұрын
@@ВасилийСтепнов-ъ6ъ ні, це не є так. Якщо завтра прийде ворог, та скаже тобі що ти повинен співати колискову на його мові - вона одразу для твоєї дитина стане рідною?
@ВасилийСтепнов-ъ6ъ2 жыл бұрын
@@AvexLG так, якшо моя дитина з малку, з колиски буде чути тiльки нiмецьку мову, то вона стане рiдною. Бiльше того, згадайте про турецких яничарiв, це вiйсько набиралось з слов'янських дiтей, яких вiдберали у матерiв в трохлiтному вiцi. Це було саме вiддане султану вiйсько. I вони себе рахували турками, бо бiльше нiчого не знали й не памнятали.
@васильшпак-м4ы2 жыл бұрын
Наскільки є достовірною версія В.Белінського -"Каїна Моксель".
@ЛеонидГерасименко-р9и2 ай бұрын
Слово паразит "так" поганить слухати цікаву бесіду Так!