Film w którym przedstawiam obsługę i ciekawostki lokomotyw serii EU07. Tutaj na bazie lokomotywy EU07-241 ze składem węglarek na stacji w Sędziszowie.
Пікірлер: 23
@Mr-Adu Жыл бұрын
Bardzo fajny poradnik😀 Trzy uwagi tylko: ya stopa nandole to nie stopa czuwaka tylko stopa SHP, a przetwornicę i sprezarke powinno sie wlaczac juz po WS. Natomiast amoeromierze nie pokazują ile amperów leci na wozek tylko na uklad. W pierwszym ukladzie szeregowym 4 silniki spiete są w jeden szerego natomiast w drugim mamy dwa uklady po 2 silniki.
@jakubj53084 ай бұрын
Kurcze sporo przydatnych informacji. Póki co tylko tutaj spotkałem się z takim opisem lokomotywy 😁
@SimRail_Cabview4 ай бұрын
Dzięki
@grzegorzEU074 ай бұрын
Dobry materiał , zamieszczony na YT. Duży kciuk do góry.Pozdrawiam serdecznie.😀☝
@nikita_a_s11 ай бұрын
Witam ! Ja widzę, że nie możma wejść do maszynowni, ale ją modela jest w lokomotywie. Textury maszynowni przypomina mnie EU07-400 z Trainz-2010, który w 2017-2019 zrobił Adam Stanisławski aka adamstan84. W Trainz na tej lokomotywie maszynownia była całkiem dostępna, a niektóre aparaty i wyłączniki były realizowane Adamstanem, a samo: odblokowanie pantografów i szafy WN nastawnikiem kierunkowym (z animacją); sprężarka pomocnicza, zawóry pantografów na ramie pneumatycznej; awaryjne wyłączniki wentylatorów i sprężarek (w korytarze); przekaźniki nadmiarowe silników trakcyjnych (w szafach WN); odłączniki siłowe silników trakcyjnych (w szafach WN, różnego typu); przełącznik siłowy awaryjnej pracy wentylatorów opór rozruchowych. Script (programowy kod) był w wersji beta, czekaliśmy na nową wersję, ale tego to co już było - nie ma w MaSzynie i SimRail.
@mikoaj5259 Жыл бұрын
A propos historii to EU07-241 ma ją całkiem ciekawą, bo do modernizacji w 76 jeździła pod nazwą EP08-005. No ale jak wiadomo projekt 08 nie był do końca udany więc zdecydowano się na przekształcenie jej do lokomotywy typu EU07.
@KISIELEK_95 Жыл бұрын
Przed zamknięciem WS (wyłącznik szybki) nie załącza się przetwornicy ani sprężarki ze wzgkędu na możlliwość pojawienia się wysokiego prądu rozruchowego co skutkuje zadziałanie bezpieczników nadmiarowych
@SimRail_Cabview Жыл бұрын
Racja, błąd podręcznikowy, Sam nie wiem co Mnie podkusiło tak zrobić, zawsze pierwsze co robie to WS a potem reszta. Pozdrawiam.
@BartoszJanc Жыл бұрын
Tylny pantograf aby maszynista miał więcej czasu na jego opuszczenie w razie czego, a drugi powód aby nie syfić grafitem całego dachu i jego elementów.
@SimRail_Cabview Жыл бұрын
Dzięki, faktycznie prawdopodobnie chodzi o ten grafit, dawniej zamiast grafitu stosowano miedź ale szybciej się ścierała, pozdrawiam.
@pawebrzezinski6976 Жыл бұрын
i pewnie dlatego że w razie jego uszkodzenia np. zerwania złamania itp. nie uszkodzi nam przedniego, i dzięki temu możemy go wykorzystać do dalszej jazdy@@SimRail_Cabview
@MarekMarecki-z9d6 ай бұрын
O jeździe na pantografach ( TYŁ / PRZÓD ) jako zasadniczy ;- decyduje producent . W tym przypadku producent zdecydował jazda na Tylnym pantografie
@Osapfaz1 Жыл бұрын
Jeszcze na górze kluczem podnosi się albo opuszcza pantografy awaryjnie
@dolnoslaski_mikol Жыл бұрын
Skad pan ma na prywatnym ta lokomotywe
@glina20 Жыл бұрын
Symulator kolejowy SIMRAIL
@dolnoslaski_mikol Жыл бұрын
WIEM ale nvm ktory scenariusz @@glina20
@glina20 Жыл бұрын
Scenariusz jazdy towarowym z Sedziszowa - Katowice KWK. Oryginalnie jest tam lokomotywa ET25, ja natomiast dokonałem podmiany 0rzy pomocy PROGRAMATOR 3000
@dolnoslaski_mikol Жыл бұрын
A ok@@glina20
@jopkentaki Жыл бұрын
„ 3 tysiące kV” 😂😂😂
@SimRail_Cabview Жыл бұрын
3 KV ;)
@jopkentaki Жыл бұрын
@@SimRail_Cabviewo właśnie 😉
@DabinekMK Жыл бұрын
Czy zrobisz poradnik na zmianę lokomotyw w scenariuszach?