Zvočni posnetek epizode (podcast) na voljo na: kite.link/79-aidea --- Če začutite, pustite všeček (like), komentar ali delite videoposnetek! Vsaka vaša akcija KZbin algoritmu sporoča signale, ki omogočajo, da se posnetek prikaže več ljudem. To je to. Hvala, ker ste tukaj - vedno znova. ❤
@majdakersevan56302 жыл бұрын
Hvala vama, da rudarita globje in globje, na svojih področjih. Veliko bogatstvo znanja in zavedanja sta nam poklonila. Zelo sem uživala, kljub temu, da sem v poziciji NE VEM. Z velikim veseljem vaju bom še dalje spremljala. 🙏
@Xertazer2 жыл бұрын
*Priimek se pise z veliko* v naslovu mogoce popravi :) Drugace res rad spremljam taksne pogovore, se vec tako zanimivih gostov. :)
@cvetkaturk56772 жыл бұрын
Vau! Čestitke za vrhunski pogovor in super gosta!
@estervolk18482 жыл бұрын
Vsebine super..,Klemen umirjen kot vedno, sogovornik "prehiter", rahlo nevroticno govorjenje....sicer izjemna Cloveka😇⭐🌹Hvala.
@owchkaaa50162 жыл бұрын
Se strinjam s Tomažem.. Eden boljših pogovorov!!! Odlična energija je med vama, se pozna da sta dva radovedneža na kupu 😁
@stanko68010 ай бұрын
Dobre teme odličen, pogovor in mišljenja.
@tomazmat2 жыл бұрын
Čestitke obema...eden boljših pogovorov. Veliko znanja in še več je bilo čutiti vajinega žara za raziskovanje tem ki zanimajo tudi mnoge od nas ki spremljamo Klemen tvoje pogovore.
@vanjajarc85082 жыл бұрын
Super pogovor in energija med vama👏
@selftaughthooper2 жыл бұрын
Odlicen podcast
@vvidek12 жыл бұрын
Žerjavi so (neke čaplje :) )G. Urban Kordeš. Z nekaj sreče jih srečate na Cerkniškem jezeru 🙏🏻, lahko tudi javite na DOPS njihovo pot, bodo veseli. Super pogovor, hvala.
@IvanLeskovšek11 ай бұрын
Velik smisel je v tem da si občasno del tega, kar je nesmiselno ter, da se zavedaš,da se največ časa nezavedaš.
@ina971882 жыл бұрын
Super gost in pogovor. Zanima me kako bi komnetirala delo Bernarda Kastrupa. Res priporočam v branje kakšne njegove knjige komurkoli ki ga zanima to področje...
@jankan40272 жыл бұрын
Hvala. Priporočal bi tudi knjigo How Emotions Are Made: The Secret Life of the Brain, ki je tudi o vseh teh tematikah. Svoboda, možgani, self itd.
@majhnicudovitisvet2 жыл бұрын
14:16 Ne gre se za to da je zgolj izključno zunanji odziv odgovoren za sprožitev notranjega stanja - čustvenega odziva ki je pogojen z našim limbičnim sistemom - stari mehanizem napada ali obrambe, ta čustvena stanja so skozi čas postala kompleksnejša zato tudi imamo bolj prefinjene odzive nasilja, palete čustvenih reakcij, vendar gre se za to, da ponavljajoči zunanji dražljaj začne dirigirati naše stanje ko je stanje našega limbičnega sistema(amigdala) v stalnem vzburjenju in nas pripelje do samo čustvenega odziva- torej notranja travma, na primer post travmatični stres, ki je direktno povezan z zunanjimi okoliščinami( ekstremni primer je vojna). Seveda ima človek sposobnost inhibicije svojega čustvenega stanja in je to seveda v razvitem svetu zaželeno, torej da reagiramo vedno dokaj mirno, ampak to zato ker imamo vedno opcije umika ali zamenjavo okolja ali pa lahko poiščemo načine, da ta čustvena stanja omilimo z opijati ali sprostitvenimi tehnikami, če imamo to opcijo. Če smo v okolju ki je reven in nas stalno ogroža, pomanjkanje hrane, vode in primarne socializacije, potem težko pridemo v stanje kjer lahko inhibiramo svoja čustvena stanja. Torej zanikati to vzročno povezavo, ki jo imamo z okoljem ni pravilno. Okolje je velik vpliv in zato imamo čutila, to je naš vhod ki omogoča procesiranje informacij, podatkov in iz tega potem delamo nadaljnje zaključke in odzive. Znano je da otroci iz revnega okolja ali z pomanjkanjem primarne socializacije imajo manj razvito kognicijo in slabše se integrirajo v okolje. Če mene nekdo žali tudi v drugem jeziku, vedno lahko zaznam njegov hostile intent, ker sem z evolucijska vidika bil narejen da prepoznam nevarnost in da se ali borim ali umaknem. Če mi reče enkrat lahko se inhibiram, če sem pod stalnim pritiskom nasilja - se bom enkrat ali predal in postal suženj, ali pa branil in pri tem se osvobodil ali umrl. In zgleda da tudi v političnih vodah, je vztrajen pritisk nekoga vedno odgovorjen z nasiljem na tistega ki je bil nasilen.