Карпатський трамвай 2023: огляд території санаторія "Джерело Прикарпаття" де відпочивали космонавти

  Рет қаралды 417

Львів Депо

Львів Депо

Күн бұрын

‪@LvivDepo‬ #львівдепо #карпатскийтрамвай #карпати #вигода #ретропоезд
Дякуємо нашому підписнику і другу Дмитрові (Дімка Ісаєв) за чудово організовану подорож на водоспади Сопіт, Лазний, Карпатське море, Зимівки, Стебник, Доброгостів, Уличне, Стрий, Самбір, Опаку, Помярки, Сукіль, Козаківку, Кам’янку, Недільну, Рибник, Вигоду, Бубнище та інші цікаві місця Львівської та Івано-Франіквської областей ідео з яких з'являться згодом.
Відтепер маєте можливість подякувати команді Львів Депо не лише на словах ;)
Для донату в гривнях send.monobank....
В $ доларах send.monobank....
В € євро send.monobank....
Вигодська вузькоколійна залізниця (сучасна рекламна назва - Карпатський трамвай) - мережа гірських вузькоколійних ліній (ширина колії - 750 мм) в Українських Карпатах - поблизу Вигоди біля Долини Івано-Франківської області. Побудована в XIX столітті для вивозу деревини з гір. Залишилося близько 7 км колії, що використовувалась, діє і за первісним призначенням, і як туристичний маршрут.
У другій половні XIX століття почався інтенсивний розвиток промисловості у Австро-Угорщині, зокрема й у Галичині. В Українських Карпатах зріс обсяг вирубування дерев і постачання деревини в усі регіони імперії. Тому виникла потреба у вдосконаленні методів її транспортування.
1890 року власником місцевих лісопилень бароном Леопольдом Поппером фон Подгарі було збудувано вузькоколійну залізницю завдовжки 3 км від Вигоди до тартаку в Старому Мізуні. Громада села Старий Мізунь не дозволила будувати залізницю лівим берегом, де були сільські городи, тому колію проклали правим. Спочатку використовували кінну тягу, а на початку ХХ століття перейшли на парову.
Перед Першою світовою війною барон Поппер продав вузькоколійку британському акціонерному товариству «Сільвінія». 19 лютого 1918-го краківська фірма «Фальтер і Даттнер» почала проектування продовження залізниці зі Старого Мізуня далі долиною Мізуньки. Роботи закінчилися 1920 року. Головну лінію продовжили до урочища Соболь, також були збудовані відгалуження.
Окрім основного призначення - перевезення деревини, лінію використовували у туристичних цілях. У тогочасній пресі час від часу навіть з'являлися відповідні рекламні повідомлення.
Лісоруби найчастіше виїздили на лісозаготівлю в понеділок вранці, а поверталися додому в п'ятницю увечері. Проте кожної середи до них залізницею приїздили їхні дружини.
Перед Другою світовою війною «Сільвінія» планувала будувати ширококолійну залізницю як продовження «Карпатського трамваю» через Торунський перевал до Хуста. Проте цей проект не був реалізований через відсутність коштів.
З навколишніх міст до станції курсують туристичні автобуси зі Львова, Моршина, Трускавця тощо. Зазвичай перед поїздкою у кафе поблизу можна замовити їжу, яку доставляють до кінцевого пункту - покинутої бази відпочину «Джерело». На території колишньої бази відпочинку для туристів працюють кіоски з сувенірами, кафе і встановлено дерев'яні столики із дахами.
Довжина рейки полотна „Карпатського трамваю“ становить 7 м, висота - 8 см; вага однієї рейки - 85,4 кг. Ширина колії - 750 мм. На пару рейок припадає 11 шпал.
Парк Карпатського трамваю сьогодні складається з автомотриси ТУ6П-0037, двох пасажирських вагонів і відкритої платформи. Сучасний маршрут пролягає від селища Вигода через лісоділянку та селище лісорубів Міндунок (Солотвинський) до урочища Сенечів (поблизу села Сенечів), проходячи понад річкою Мізунька.
Поблизу виїзду з містечка Вигода встановлено пам'ятник „Карпатському трамваю“ - паротяг ВП-4 випуску 1948 року (саме такий раніше працював на лінії).
З двох гілок у робочому стані залишається одна - в напрямку с. Мізунь. В напрямку с. Мислівка рейок практично вже немає - розібрали та здали на металобрухт. Занепад вузькоколійки стався через роздріблення лісогосподарств теперішнім керівництвом і перехід на вивезення лісу вантажівками, що сильно шкодить довкіллю, зокрема річкам і потокам. Залишки довоєнних рейок можна знайти в глухих закутках біля урочища Кругла Млака.
У Вигоді створено Центр спадщини Вигодської вузькоколійки. Це перший в Україні унікальний інтерпретаційний візит-центр історичної та природної спадщини, який в інтерактивній формі знайомить відвідувачів з минулим та сучасним бойківського краю. Місцева атракція приваблює туристів не лише з усієї України, але й з-за кордону.
. Центр спадщини розташований у найстарішій будівлі смт Вигода, спорудженій у 1855 році.
Це колишня резиденція австрійського барона Леопольда Поппера фон Подгарі, який у 1873-му році заснував Вигодський тартак. Був час, коли цей будинок приймав гостей чи слугував штаб-квартирою для військових. У радянський період будівля була сільським клубом, потім впродовж кількох десятків років використовувалася частково, у ній знаходилася селищна бібліотека.
Карпатський трамвай 2023: огляд території санаторія "Джерело Прикарпаття" де відпочивали космонавти 25 жовтня 2023 р.

Пікірлер: 9
@Truskavetskiy_Gusak
@Truskavetskiy_Gusak 10 ай бұрын
Фантастично.
@oxanamazur79
@oxanamazur79 10 ай бұрын
Дуже цікава екскурсія. Всі відео з рубрики "Карпатський трамвай" переглядаю і не перестаю милуватися горами.
@LvivDepo
@LvivDepo 10 ай бұрын
Дякую!
@ТатьянаСняткова-д3ч
@ТатьянаСняткова-д3ч 10 ай бұрын
Дякую за чудову прогулянку.Теж для мене нова локація.Влітку,як були в Трускавці,дуже бажано поїхати на травматичні,але потім поїхали на витяг захар беркут.Там то же так чудово.І витяг,і коні.Покаталися ,фоток зробили.
@LvivDepo
@LvivDepo 10 ай бұрын
Вітання!
@Slobojanskiy_partizan
@Slobojanskiy_partizan 10 ай бұрын
дякую.зекономив на поїздці
@LvivDepo
@LvivDepo 10 ай бұрын
Саме з такою ціллю і працюємо :-). Дякую Вам!
@Slobojanskiy_partizan
@Slobojanskiy_partizan 10 ай бұрын
@@LvivDepo просто тричі попав коли він не працював
@LvivDepo
@LvivDepo 10 ай бұрын
@@Slobojanskiy_partizan ясно :)
Эти ЗАВТРАКИ убивают ваше ЗДОРОВЬЕ! //#тибетскаямедицина #докторжимба
13:49
Доктор Жимба (Чжуд-Ши клиника)
Рет қаралды 3 МЛН
Это было очень близко...
00:10
Аришнев
Рет қаралды 3,4 МЛН
Крутой фокус + секрет! #shorts
00:10
Роман Magic
Рет қаралды 41 МЛН
Help Me Celebrate! 😍🙏
00:35
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 85 МЛН
Šiaurės Rumunija nustebino mus
25:35
Samoskai Travel
Рет қаралды 2,7 М.
Почему Арабы и Евреи всегда воюют?
19:22
Сложный Процент
Рет қаралды 2,3 МЛН
I was not running from poverty, I was running from war. The story of a Ukrainian refugee
24:08
Жизнь с Перцем!
Рет қаралды 3,2 МЛН
Айзек Зингер и его швейная машина
33:29
Julia Bolchakova
Рет қаралды 432 М.
How does a Tank work? (M1A2 Abrams)
9:49
Jared Owen
Рет қаралды 56 МЛН
Это было очень близко...
00:10
Аришнев
Рет қаралды 3,4 МЛН