Доброго вечора шановний пан Олександр. З задоволенням переглядаю Ваші відеоролики про бджільництво .Дякую Вам.
@Buchelo-beekeeper5 ай бұрын
Доброго. І я Вам щиро дякую!
@ХанейХаней26 күн бұрын
Цікаві розповіді. А в мене такий досвід. Бриблизно 120 сімей. 50 сімей 230 + 145 по 10 рамок. 70 сімей 6рамники тонкостінні дерев'яні повністю на 145 рамку. Вже три роки майже без втрат що там що там. Зимівля як вже зрозуміло на 6 рамках в ширину в обох системах. Тільки в першій мороки більше. Висновок: ми не знаємо як краще для бджіл; живуть вони в любому вулику і на любій рамці; кількість меду це суб'єктивний показник який як і темп розвитку залежить від кучі факторів. Єдиний момент це трудозатрати на обслуговування, що і на здоров'я вплива. Тож мені весело читати вислови типу: а моїм бджілкам краще так і так. Звідки така інформація. Просто люди не здатнв створити умови нормального утримання в іншій системі. Зато відбір меду, створення відводків, робота з ройовими сім'ями,...... в рази легша вмалоформатному вулику. В якому по суті ви навіть не лізите в свята святих. Я вже мовчу про витрати на виготовлення. І регуляцію кількості непотрібних кормів в гнізді. Тож в принципі я тільки за щоб більше бджолярів сиділо на лежаках і укранїнських лежаках конкурувати з такими одне задоволення.❤
@Buchelo-beekeeper26 күн бұрын
Та і ваші розповіді теж цікавенькі.)
@ВолодимирП-с3д5 ай бұрын
Все так і є, але якщо сім'я сильна то їй по великому рахунку різниці немає в якому вулику дити і працювати...
@СтаніславЧорноморець5 ай бұрын
Бажаю здоров'я,дякую за гарний ролик. Що до системи вулика можливо погоджуюсь а що до породи бджіл не зовсім. Приклад цього року:два точка літали на одні поля,але там різні породи(називати не буду тому що у кожного порода сама краща)але на одному точку качають дві відкачки з соняха і одну весняну навіть сади качали а на іншому одну з соняха а в літку щей підкормлювали щоб стимулювати матку.Тому моя особиста думка що порода і селекція має значення.
@Buchelo-beekeeper5 ай бұрын
Воно то так. тількт ось на наступний рік умови зміняться і годувати треба буде інший точок...))
@СтаніславЧорноморець5 ай бұрын
@@Buchelo-beekeeper Також можу заперечити так як цей точок жоднен рік не підгодовувався,але від цього ніхто не застережений.Коли з першого точка везуть перший весняний мед на базар то господар другого точка не вірить і говорить що то сироп а травневого меду не буває.
@ІгорДідиченко-й3н5 ай бұрын
Дякую за відео та об'єктивну оцінку рамок а не так як деякі відверто хаять українську рамку.Моя невелика пасіка на вуликах 12 укр низ,145 дадан верх- такий варіант компактний на кочівлю,а взагалі подобаються лежаки на українску рамку.
@КоляТимошишин-ф3ф5 ай бұрын
Доброго, Вам, здоров'я !!! Я маю досвід роботи із лежаками і українськими вуликами. Результати зимівлі, розвиток і кількість товарного меду, кращі в українському вулику ніж в лежаку. Але я розумію, що це ще залежить і від регіону. На Прикарпатті все ж таки краще український вулик. Коментар для підтримки каналу! Здоров'я, та мирного неба над головою.
@user-ho4cx4kq8f5 ай бұрын
Дякую
@ВІТАЛІЙВИРОСТОК5 ай бұрын
Доброго дня.У мене самого українська система вуликів 12рам. 145 маг.і апіхатина на 30 вуликів укр.на теплий заніс.Мав досвід працювати на пасіці де було три системи слов'янська.українська .і дадан саме краще була система українська.Мед,зимівля,розвиток.
@Прощён28 күн бұрын
Яка це слов'янська система? Дякую.
@asemblerful5 ай бұрын
У мене змішана система. Українська рамка 16 шт з низу+ магазинна надставка на половину української рамки. Значно зручніше ніж простий лежак.
@Yuhimaha5 ай бұрын
👍👍👍👍👍👍
@Anatoly-k3b5 ай бұрын
Я теж був прихильником украінського вулика , до тих пір поки неспробував вертикальний на рамку 220 на 395. Стрімкий розвиток мінімум трутневого розплоду . Легкість і мобільність в роботі. В Украіні . Цілий рік бджоли перебували самі без догляду. Необроблювались від вароа кліща ! Перезимували і вийшли всі. Порода - карпатка від Мухи і карника від МГ . Вулики украінські на високу рамку на теплий заніс. Не вчіть бджолу, а вчіться в бджоли . Так колись вичититав в журналі « пчеловодство» за 1970 роки.
@Мото-пчеловод5 ай бұрын
Що за вулик? На ютубі про нього є відео?
@Anatoly-k3b5 ай бұрын
@@Мото-пчеловод Deutch Normal Maß. 10 ти рамочні. Я після своіх украінців на високу рамку і тільки! На теплий заніс , і тільки! Неміг пристосуватись до нових , але ти знаєш брате спробував на місцевій карниці , та що дугою мед кладе , сподобалось. 1- не так щимлять руки, 2 не так болить спина. 3 треба переставити ? Непотрібно щоб хтось допомагав. Розвиток стрімкий до верху. Пасіка у нас 50 років тато а потім вже я 25 років . Досвід таки вже є трохи .Рамка 394*223.,ось на новому місці , взяв бакфаст червону з чорним кінчиком буде помісь з карникою . Що далі буду бачити. Хотілось дітям тут започаткувати , щоб був справжній мед , а не бовтанина. Всього найкращого з повагою до твеі праці.
@Anatoly-k3b5 ай бұрын
@@Мото-пчеловод на ютубі що твльки нема
@MikloShkd4 ай бұрын
Від Сергія Мухи? Так він підарас зараз живе у Тарасівці в Грузіновій хаті разом з Лєнкою Саніною , кажуть що бухають кожного дня з орками,а Ольга дочка Лєнки родила від орка а це вже з якимось дагестанцем живе.😂
@KolaKola-s7u5 ай бұрын
Таких вуликів держати можна 20 штук небільше
@совіт5 ай бұрын
Дякую Вам.розкажіть якось за зберігання суші дякую
@Buchelo-beekeeper5 ай бұрын
Та я ж наче писав.... там особливо нічого знімать.
@ua_beekeeper5 ай бұрын
Кажуть що вулик меду не носить) А я скажу що система вулика більше значить ніж порода бджоли.
@Мото-пчеловод5 ай бұрын
Стулчаті верхні бруски на рамках бачив,а ось потолочину на петлях вперше бачу!
@AlexAnimal-d1l13 күн бұрын
Чути на камеру, що бджоли дуже розізлились.
@abelisto5 ай бұрын
12 рамок українських та магазини , і буде вам щастя.
@дядяМіша-ь6е5 ай бұрын
Система на українську мусить бути на півтора корпуса тобто з магазином на кшталт колоди тоді можна і малі меда брати
@Kom-yy4vp5 ай бұрын
Господар льотки зроби добрі там цвяхи там бляхи заважає бджолі а потім про вулики
@Buchelo-beekeeper5 ай бұрын
Краще роздавай поради, коли їх просять. А я якось вже сам розберусь що бджолам заважає. Найчастіше бджолам заважають ось такі порадники.
@КонстантинУспенский5 ай бұрын
Рiзниця е ,в рiзних конструкцiй вуликiв . Та дуже впливае на продуктивнicть .
@Buchelo-beekeeper5 ай бұрын
Чому досі бджіл держать у разних вуликах?? Невже хочуть щоб бджоли були менш продуктивні??))
@КонстантинУспенский5 ай бұрын
@@Buchelo-beekeeper ,тому що якiсь вулики ,рамки ... коштуе грошей . А витрачати на це грошi немае бажання . Особливо коли пасiка стацiонарна . Тому тримають усiлякий зброд який купили або дiстався даром .
@Buchelo-beekeeper5 ай бұрын
@@КонстантинУспенский Якась чепуха. Якби від вулика залежав результат - кошти вкладалисяб у цей тип вулика. Інші б просто ніхто не робив взагалі.
@КонстантинУспенский5 ай бұрын
@@Buchelo-beekeeper ,залежить . Тiльки не в тебе.
@Buchelo-beekeeper5 ай бұрын
Виховані люди незнайомим кажуть Ви. тебе не вчили???
@eugenevikernua16755 ай бұрын
Бджолам однаково, а загалом лежак - це незручна, непрактична скриня, яка у вигляді будиночка має гарний вигляд. Дехто розмальовує квітами і кумедними бджілками.
@Мото-пчеловод5 ай бұрын
Не практичний на слабких бедозборах без 3х рамочних ізоляторів,і відбір меду важче.А кочівля можлива-пасіка Нямещуків подивіться!