Ma ellenőríztem az anyák fogadását. 30 anya volt így cserélve, ebből egyet elfelejtettem kirágósra állítani 😑... így ennek a fogadása még hátravan, viszont a 29 anyából csak egyet nem fogadtak el. Ez 96,5%-os fogadási arány. Családban, kijaró, idős méhekkel illetve nyílt fiasítással nagyon jó.
@vikikiv3 жыл бұрын
Szia, off topic, de kíváncsi vagyok milyen a tapasztalatod a szellozos méhész ruhával? Érezhető az előnye, hogy nem forrsz fel annyira alatta?:)
3 жыл бұрын
Szia. Egy hete használom, érezni a különbséget, nincs annyira meleg benne.
@sandorhustiak72772 жыл бұрын
Szia. Én ma egy picit megfestettem.a szárnyát az anyának jelölő filcel,remélem nem lesz gond belöle. 😳🐝
@gabigyorfy39423 жыл бұрын
Szia,a szirup-ban most is adod a hive alive-t , vagy valami más készítményt?
3 жыл бұрын
Igen. Tavaszi és nyár végi serkentésnél is. Mellette idén promotor l47-ezt használtam az eddigi vitamin helyett
@alexszabo30713 жыл бұрын
Mit gondolsz szerinted van kereslet arra ha egy méhész családok nevelésére és árulására fókuszálna?
3 жыл бұрын
Szia. Nekem szaporító meheszetem van, vagyis pontosan ezt csinálom. Mézet csak saját részre pergetek, ez nyilván a legelőnek köszönhető és annak, hogy nem vándorlok. Tehát a jövedelem 100%-a abból jön amit írtál
@kollaristvan9413 жыл бұрын
Szerintem igen, főleg ha tavaszra szépen felfejleszted őket és "kész" családokat adsz el a szezon elején.
@rolandracz43313 жыл бұрын
Szia Levente! Említetted, ha sokáig be van zárva csökken a feromon. Ez probléma lehet. Ebből kiindúlva, nem gondolod, hogy probléma lehet az őszi anyazárkázásnál is? Esetleg te alkalmazod ezt a technológiát?
3 жыл бұрын
Szia. Az őszi anyazárkázás különbözik ettől. Itt idegen anyát rakunk be a családba amit el kell fogadjanak, az őszi zarkázásnál a saját anyjuk van a zárkában. Ezenkívül az, hogy ősszel leállnak az anyák a petézéssel természetes, ezért nem váltják le a méhek. Én még nem alkalmazom az őszi anyazárkázást, mert itt idejében leállnak maguktól, ritkán nyúlik ki a fiasítás. De idén szeretném kiorobalni az állomány egy részénél, hogy kegyen benne tapasztalatom.
@rolandracz43313 жыл бұрын
@ köszönöm a választ Levente! Így már kézenfekvő. Azért is kérdeztem, mert én is kiszeretném próbálni. Az idén átáltam a biológiai védekezésre, ami oxálsav. Tartós hordozó, illetve szublimálás. Remélem pozitív tapasztalattal zárom az évet. Kívánok neked is sok sikert a méhészetben.
@krenkod3 жыл бұрын
Levente a méhészkedj velem sorozatod nem fog folytatodni?
3 жыл бұрын
Régóta tervben van, az időhiány miatt sajnos még nem sikerült :)
@krenkod3 жыл бұрын
Kezdő méhész vagyok ! És kb az összes videódat 4x végig néztem már 😀😀😀 sok jó ötletet tudtam használni ! Úgy hogy ezt nagyon szépen köszönöm 🙂
3 жыл бұрын
@@krenkod Szia, köszönöm a visszajelzést, örülök, hogy hasznosnak találod :)
@olajkalyha13 жыл бұрын
Szia! Nem tudom, hogy én csinálok-e rosszul valamit, de nálam valahogyan a rajokhoz, vagy a pároztatókba, a zárkázottan behelyezett párzatlan anyákat valamilyen okból szinte egyáltalán nem gondozzák. Olyan, mintha teljesen közömbös lenne számukra az anya, volt hogy három pároztatómból kettőben el is pusztult az anya, de már az az egy is le volt lassulva, úgy mentettem meg, hogy összekentem mézes vízzel az anyát és beengedtem közéjük, úgy már gondozták, később be is párzott. Furcsa, hogy a kirágásával sem nagyon foglalkoztak, pedig puha volt a lepény két nap alatt simán kirágták volna, látszott, hogy nyalogatták a lepényt, de három nap alatt fél centiig jutottak. Több alkalommal is próbáltam zárkával szoktatni, de mindig ugyanaz a jelenség, mintha egy üres zárkát tennék be, viszont a cukros, vagy mézes vízzel összekenve beadottat akár párzott, akár párzatlan anyát azonnal mindenhol békésen fogadják, még a családoknál is, eddig egyiket sem ölték meg. Próbáltam többféle zárkát és másfajta (bolti) lepényt is, de mindig ugyan az az eredmény, a lepényt viszont simán elhordják, ha csak úgy berakom nekik :). Furcsa, nem nagyon értem.
3 жыл бұрын
Szia. A páratlan anyához nem úgy viszonyulnak, ahogy a párzotthoz. A lépen sem, a zárkában sem. A kis paroztatóban a méhek általi kiengedés vontatott, nem is érdemes vele foglalkozni. Szoktatás után kézzel kell kiéengedni az anyát. A méhek nem azért eszik meg a lepényt a zárkából mert tudják, hogy így szabadítják ki, hanem mert kaja. Úgy ahogy a lepény és zacskóból is megennék :) Szóval csináld úgy ahogy írtad, hogy elfogadják. Viszont a párzatlan anyás anyásításnál gyengébb a fogadás mint a bölcsős vagy párzott anyásnál.
@olajkalyha13 жыл бұрын
@ Köszönöm a tanácsodat!
@tonyoid3 жыл бұрын
Nade mivan a nyitott fiassal?
3 жыл бұрын
Hogy értve?
@tonyoid3 жыл бұрын
@ Hatugye ha van nyitott fias a fogadas nem igazan 100% a szakirodalom es sajat tapasztalataim szerint. Itt nem emlited ergo gondolom h van a csaladnal.
3 жыл бұрын
@@tonyoid igen, ezt elfelejtettem említeni. Van nyílt fias, előző délután szedtem ki a régi anyákat. A nyílt fias hátrány a fogadásban, ezt írja, de a 20-ból egy anya veszteség nem vészes. Igazából rajokban sem 100% a fogadás még akkor sem, ha fias nélkül vannak csinálva. Nálam már előfordult párszor, hogy fias mentes rajtban rácson keresztül megölték az anyát, még mielőtt az anyarácsos részt kinyitotram volna. Ha meg várnám míg befedik az összes fiast a családban, akkor meg már az lenne a gond, hogy sok idő telik el az anyatlansággal, akkor meg már megint nehezebben fogadnak.