Kezdő méhész vagyok, most hétvégén szeretném kipróbálni ezt a szaporítási technikát,köszi hogy bemutattad!🐝
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia! Szívesen.
@szolarfarmmeheszet8675 Жыл бұрын
Így a legjobb ha az anyát visszük át fias keretekkel, de hogy ha van szép nagy anyabölcső úgyis lehet szaporítani,mind a két módszert használom főleg hogy ha nagyonn jó anyától van anyabölcső akkor mindenképp a bölcsőt is felhasználom.
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia! Én is. Szaporítani így a legjobb, de méztermelés szempontjából jobb, ha az anya marad és végig dolgozik.
@laszlodosa1039 Жыл бұрын
Tiszteletem!Tetszett ahogy csinálod, mi a garancia hogy lesz új anya a bölcsőből?
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia! Garancia? 😀 Ebben a szakmában semmire sincs garancia. 😀
@mr.charliefilpo170 Жыл бұрын
szia ... merre fele méhészkedsz talán külföldön ? Milyen jó ídő van felétek .
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia! Bács Kiskun megye. Itt elállt 11 körül.
@kajaska9 Жыл бұрын
Szervusz Mit használsz füstölésre?
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia! Akácfaháncsot
@radokip Жыл бұрын
Ügyes megoldás valamikor én is igy szoktam csinálni :)
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Üdv! Igen, lehet így is! :)
@gergelytoth5055 Жыл бұрын
A Józsi bácsi okos volt. Ha nálam rajozni készül egy család , még a repce közben akkor így kétféle választva akácot már mind a kettő hordhat . Vagy megelőzés ként is szoktam ha nagyon erős a család és várhatóan megrajzik. De én időben később vagyok . Akác még két hét.
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia. Igen. Így is lehet.
@gaborkovacs2328 Жыл бұрын
Szia! 1/2NB-nél ajánlani tudom a fiókos szaporítást. Akác virágzás előtt 8-10 nappal az anyát kikeresem, azon a kereten amin találtam behelyezem egy petézésre alkalmas lépekkel teli fiók közepébe, amit anyaráccsal elválasztva a legfelső fióknak teszek. A hordás megindulásakor ebből a fiókból az anyát egy kereten elveszem és egy új fiókba rakom amiben 7db műlép van és 2 szélső mézes-virágporos. Ez a műlépes fiók lesz a legalsó, erre anyarácsot teszek, felé kerülnek a többi fiókba szétosztva a fedett fiasok és az üres lépek, ugye itt a rács felett minden fiók méztér lesz. A fiók amiben az anya petézett 8-10 napig kaptáraljat, tetőt kap és érett bölcsőt, majd vagy másik telephelyre kerül, vagy távolabb a termelő családoktól, szirup, lepény, takarás rájuk. Én kettő darab ilyen fiókot szoktam egymásra tenni, tehát dupla erősségű szaporítást kapok. Így a törzscsaládnál az anya időben korlátozva van, akáchordás indulásakor csak fedett fiasa van, szinte nincs mit dajkálni, így mehet az egész banda gyűjteni, közben frankó kis szaporításom is lesz 8-10 táblás fiassal amik napraforgón termelő erősségűek. Természetesen nem az enyém az ötlet, egy régebbi méhészújságban volt leírva ez a technológia.
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia! Jól hangzik, ki fogom próbálni. Mondjuk jó sok munka ez is, dehát a méhészet ilyen. Mekkora állománnyal tudod ezt csinálni?
@gaborkovacs2328 Жыл бұрын
@@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 60 családdal csináltam most meg. :)
@CsabaGálig Жыл бұрын
Ezt az újságot én is nagy becsben tartom, 5 részben írja le az egész éves 1/2 nb technológiát. Sajna még nem próbáltam ki , de öröm hallani hogy másnak bevált.
@zsigomeheszet Жыл бұрын
Szia , én is hasonlóan szoktam anyabolcsot menteni, egyik legjobb módszer. Bár én nem teszem vissza az anyaracsot amíg el nem kezd petezni az új anya. Nehézséget a kaptarba!
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia! Próbálom lent tartani, így nyugodtabban veszem el a mézet, ha kisebb rá az esély, hogy feljött az anya. Nehézséget és egészséget kívánok a kaptárakba!
@Whitehelmet83 Жыл бұрын
Szia Krisztián! Én is alkalmazom ezt a szaporítási technikát. Viszont így is van amelyik család úgy gondolja, hogy megrajzik. Miután elveszed az anyát és csak egy fedett bölcsőt hagysz nekik akkor a család érzi az anyátlanságot és több bölcsőt is húz. Utána már nem szoktad le rombolni a többi bölcsőt? Köszi András (Hajdú B.M.)
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia! Akárhányszor átnézem mindig bölcsőzök, ha kell.
@aranykarcsi Жыл бұрын
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
👌✌️🙏
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Örülök az esőnek, de ez már kezd kicsit sok lenni. Mióta virágzik az akác azóta esik, csak tegnap délután derült ki amikor a videót csináltam. Felétek is esik? Te merre is méhészkedsz?
@kovacsgergo4655 Жыл бұрын
Miért kell megosztani akác előtt?? Váltóbölcsős anyát fölösleges felhasználni mert úgy is hamar lemerül, amúgy ez rajbölcső volt. Ettől a művelettől a rajzási láz még sokáig fent marad, addig az akác majdnem levirít. Majd mutasd mit hordott. Én ilyenkor ezt teszem. Nagy lepedő vagy pléd a kaptár elé, egy részét felfogatom a röpdeszkára. Megkeresem az anyát, hogy biztosra menjek, lekapom az alsó két szárnyát(esztétikai szem pont, így nem látszik, nem olyan csúnya).Az összes keretet rárázom alepedőre, két fedett fiast (esetedben négyet, mert a.keret) méhek nélkül kicserélek két petésre vagy éppen átfordult álcásra gyengébb családdal, ott jól jön az erősítés. Miután visszakerült minden keret még ha kell bővítek, az anyát a lepedőre helyezem kb.fél méterre a kijárótól és végig nézem ahogy bemegy a kaptárba.(mesterséges rajzás) a láz lemegy 2-3 nap és munkához látnak.
@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Жыл бұрын
Szia! Igen, ez is egy megoldás, bár kissé bonyolultnak tűnik... Ezt a műveletet hány családnál csinálod meg?
@kovacsgergo4655 Жыл бұрын
@@kisjuhaszmeheszetladanyben4528 Már a múltkor írtam, hogy nagyon figyelek, hogy ne jussanak el odáig.amúgy a 250-ből 2-3 család, kis rutinnal 20 perc és nem esik ki a termelésből
@tiborilles1289 Жыл бұрын
nekem kikelt, be is párzott , de vad lett a család.Idén leváltották és nem képesek jót nevelni.Kár.