Měna a inflace (Roman Mikluš)

  Рет қаралды 6,958

Antonín Baudyš

Antonín Baudyš

Күн бұрын

Пікірлер: 31
@miroslavasvojsikova8222
@miroslavasvojsikova8222 Ай бұрын
Perfektně vysvětleno, mockrát děkuji... konečně jsem se v tom zorientovala a pochopila princip. Kvalitní rozhovor.
@svobodovajarmila924
@svobodovajarmila924 Ай бұрын
Skvělý pořad pánové souhlasím.Děkuji za skvělou prezentaci.
@jitkakude
@jitkakude Ай бұрын
Zdravíme a děkujeme za pozoruhodného hosta. Ač jeho informace pro nás nebyly zcela neznámé, výklad byl podán velmi srozumitelně a zajímavě. Přejeme vše dobré😊
@zanetka3620
@zanetka3620 Ай бұрын
Fantastický host,dokonale vysílání,skvělé informace!Děkuji Toniku!❤
@emiliatkacikova1687
@emiliatkacikova1687 Ай бұрын
Ďakujem krásne...👍✌️👏🌹💎
@lenkabastova929
@lenkabastova929 Ай бұрын
Vítám vás pánové. Já když projíždím instagramy lidiček z USA,tak tam mají přesně ty samé problémy jako my. Média jim tam taky lžou a pomalu začínají chudnout,jako u nás. Děkuji za sdílení❤
@JarmilaSkodova
@JarmilaSkodova Ай бұрын
Děkuji pánové 👏👏👏
@misasedivcova5166
@misasedivcova5166 Ай бұрын
Děkuji za skvělé vysílání.
@martinacerna7674
@martinacerna7674 Ай бұрын
Dekuji za rozhovor .
@mirka3592
@mirka3592 Ай бұрын
Super,díky za informace❤
@lubasedlakova8243
@lubasedlakova8243 Ай бұрын
Pozdravujem zo Slovenska rada vás počúvam
@jaroslavamahdalova4974
@jaroslavamahdalova4974 Ай бұрын
Měnová reforma za Antonína Zápotockého 1953....mému dědečkovi padly peníze na dům. Děkuju, moc dobré .🎉
@ludmilasatur109
@ludmilasatur109 Ай бұрын
Pani, dobrý deň a ďakujem
@ikurz2
@ikurz2 Ай бұрын
@mgr.radanarovenastepankova2706
@mgr.radanarovenastepankova2706 Ай бұрын
Podle údajů OECD inflace v Maďarsku od roku 2020 vykazovala nárůst, zejména v letech 2022 a 2023. V roce 2020 byla inflace relativně stabilní, pohybovala se kolem 3-4 %, což odpovídá průměrným hodnotám v EU. Avšak v roce 2022 došlo k prudkému nárůstu inflace, která dosáhla více než 14 %, což bylo způsobeno mimo jiné růstem cen energií, problémů v dodavatelských řetězcích a ekonomickými dopady války na Ukrajině. V roce 2023 se inflace pohybovala na ještě vyšší úrovni, dosahující až kolem 20 %, což ji činí jednou z nejvyšších v rámci Evropské unie. Tento trend je srovnatelný s daty z Maďarské národní banky, která také ukazují prudký růst inflace během tohoto období, přičemž hlavními faktory byly mimo jiné růst cen potravin a energií.
@mgr.radanarovenastepankova2706
@mgr.radanarovenastepankova2706 Ай бұрын
Podle údajů Maďarské národní banky (MNB) byla inflace v Maďarsku od roku 2020 do současnosti výrazně ovlivněna několika faktory, včetně globálních ekonomických výzev a specifických domácích faktorů. 2020: V roce 2020 byla průměrná roční inflace relativně mírná, přibližně 3,3 %, částečně kvůli dopadům pandemie COVID-19, které snížily poptávku a zpomalily růst cen. 2021: V roce 2021 inflace prudce vzrostla, přičemž průměrná roční míra dosáhla 5,1 %, což bylo důsledkem růstu cen energií a potravin, stejně jako přetrvávajících problémů v dodavatelských řetězcích. 2022: Inflace v roce 2022 dosáhla nových vrcholů, kdy průměrná roční inflace překročila 14 %, což bylo způsobeno hlavně globální energetickou krizí a zvýšením cen komodit. 2023: V roce 2023 inflace zůstala vysoká, ale začala postupně klesat. V prosinci 2023 se očekávalo, že průměrná roční inflace se stabilizuje kolem 16-18 %, přičemž se předpokládalo další snižování inflace v roce 2024 v důsledku přísnější měnové politiky a stabilizace na trzích​( Magyar Nemzeti Bank , Magyar Nemzeti Bank ).
@josefvilcek1484
@josefvilcek1484 Ай бұрын
😊
@hanasvarcova2696
@hanasvarcova2696 Ай бұрын
Mě by zajímalo,kde p.Tošovsky skončil? Že by v Americe!🤔
@astrologista
@astrologista Ай бұрын
@@hanasvarcova2696 myslím, že bude normálně tady, stejně jako Klaus, Dlouhý a spol.
@janstibal5563
@janstibal5563 Ай бұрын
Ibis je nejdražší prodejce vůbec, přitom jejich vstupní cenové navýšení vrací až při zpětném výkupu, čímž si vás zavážou a ještě drží vaše prostředky(vstupní cenové navýšení). Takže 10,20,30 let drží prostředky, které se znehodnucují inflací. To mě osobně je velmi nesympatické. Je mi líto, že se říká jen A, nikoliv B. Každý by si měl ověřit výstupní podmínky, tam se realizuje výnos. Jinak fajn info, pro mě známé, sleduji dění dlouhodobě, ať koupíte kdekoliv, kde vám ověří ryzost na spektrometru, neprohloupíte.
@astrologista
@astrologista Ай бұрын
@janstibal5563 Honzo, díky za cenné doplnění. Jsem pro komplexní soubor informací.
@RomanMiklus
@RomanMiklus Ай бұрын
@@astrologistatoto je bohužel zkreslená realita a naopak má Ibis in Gold jako jediná firma na celém Evropském trhu privátní zlatý standard, kde klient kupuje gramy zlata za nejnižší cenu na trhu a má nejnižší rozdíl mezi nákupní a výkupní cenou. Pojďte si se mnou na zveřejněné odkaze dát nezávaznou konzultaci a já vám to ukážu. Ale už jsem se s takovým komentářem setkal od lidí co obchodují pouze slitky a mince u menších prodejců. Každopádně každé rýži zlato se vyplatí drzet😊. Krásný den přeji.
@RomanMiklus
@RomanMiklus Ай бұрын
Dobrý den, je smutné, že jako "prodejce zlatých" slitků tady šíříte nepravdy o firmě, která je na českém trhu nejdéle (již 26 let), je technologicky nejvyspělejší a má nejbezpečnější slitky na trhu (jediná na trhu garantuje prvodržitelství a odkup přímo v kupní smlouvě). Že se dají koupit slitky a mince i jinde je v pořádku a je to dobře. Čím více budou běžné domácnosti vyměňovat stále více znehodnocené úspory za ryzí zlato tím lépe. Ale já doporučuji především platební systém ve zlatě, který na trh dodal před několika lety právě Ibis InGold a to díky své technologické vyspělosti a vyjímečné pozici jediného přímého partnera společnosti PAMP na CZ a SK trhu. Ibis u svých zlatých účtů nabízí naopak nejnižší cenu za gram zlata na trhu a nejnižší maržové rozpětí.
@hmmh-qq
@hmmh-qq Ай бұрын
Samozřejmě, banka se nabalila úroky, následně klienti nezvládají splatit úvěry, poté banka vyhlásí bankrot a přitom majitel banky svůj obrovský zisk si zachová. Je to odporný podvod. A proč klienti nemohou splatit dluhy? Protože banka vyrobené peníze dává do veřejného oběhu jen skrze úvěry, proto na úroky nikde peníze neexistují a proto celkový dluh je mnohem větší, než je celkový objem existujících peněz.
@janalbrecht9483
@janalbrecht9483 Ай бұрын
Československá měnová reforma proběhla v roce 1953, nikoli 1951…
@astrologista
@astrologista Ай бұрын
@@janalbrecht9483 díky, pravda
@mgr.radanarovenastepankova2706
@mgr.radanarovenastepankova2706 Ай бұрын
Když koupíš fyzické zlato, tak v tu samou chvíli máš ve zlatě méně, než jsi vložil.... Protože výkup je menší... (jen doplnění, že ten nárůst je o něco menší) zároveň fyzické zlato je dražší než na burze...
@RomanMiklus
@RomanMiklus Ай бұрын
Děkuji za doplnění informací. Ano na slitcich a mincích je vždy urcita marže obchodníka. Čím větší slitek tím menší je v % ta marže. Naprosto prulomově to řeší účty podložené zlatem od evropské jedničky a ke cti nás všech české firmy Ibis Ingold. Je možné si u mě domluvit bezplatnou konzultaci v případě vašeho zájmu viz Link, který uveřejnil Tonda pod videem. Jinak ceny na burze platí pro velkoobchod. Ale to běžného občana nemusí zajímat, má zlato, může platit zlatem a kdykoliv jakékoliv množství ze své gramáže okamžitě odprodat zpět do své měny 😉👍
@RomanMiklus
@RomanMiklus Ай бұрын
Ano, máte pravdu, že obchodníci se zlatem mají na slitcích a mincích své marže, neboť musejí z něčeho platit zaměstnace, bezpečnostní sejfy a dodržovat přísná pravidla a audity pro nakládání s investičním zlatem. A ano, na burze se uvádí cena pro velkoobchod a tam obyčejný smrtelník nenakupuje. Díky za doplnění.
@janalbrecht9483
@janalbrecht9483 Ай бұрын
cena zlata je (stejně jako u všech dalších komodit) volatilní…
@RomanMiklus
@RomanMiklus Ай бұрын
@@janalbrecht9483 ANO! a zároveň NE z toho důvodu, že to je zcela speciální třída komodity. Zlato splňuje již 6000 let funkci a definici PENĚZ, které nelze devalvovat. Jeho hodnota se neodvíjí od externích vlivů typu počasí - například kukuřice nebo obilí (taktéž komodity). Takže při jakémkoliv poradenství při investování do komodit, musí mít poradce licenci, protože je tam někdy větší někdy ještě větší riziko ztráty (ale také zisku, jinak by nezískal jediného klienta). Když si kupujete fyzické zlato, vyměňujete FIAT měnu za skutečné peníze a tak je riziko ztráty prakticky bezpředmětné. To že zlato na své historicky růstové křivce má i krátkodobé poklesy a nárůsty v prodejních cenách je jen průvodní jev směny a sentimentu na trhu směrem dalším aktivům. Vezměte si 5 leté cykly od roku 1971 do dnešních dnů, nebo desetileté, případně 15 leté a vždy se doberete růstu v několika procentech ročně nad inflací vaší měny. To je holý fakt. Když chce klient během 4 měsíců opravovat dům, tak mu nedoporučím kupovat zlato, protože bude v takto krátkém čase potřebovat hotovost na materiál a řemeslníky. Ale i to se díky firmám PAMP a IBIS INGOLD mění, protože platby ve zlatě bude přijímat stále větší množství firem a podnikatelů.
Kodaňská interpretace
58:01
Patrik Čermák
Рет қаралды 234 М.
Help Me Celebrate! 😍🙏
00:35
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 87 МЛН
Я сделала самое маленькое в мире мороженое!
00:43
Кушать Хочу
Рет қаралды 4,6 МЛН
Who’s the Real Dad Doll Squid? Can You Guess in 60 Seconds? | Roblox 3D
00:34
Sedmý den: Objevy ze ztracených stránek historie (1/5)
51:44
HopeTV Czech
Рет қаралды 300 М.
BÉKESI CONTINUES ANALYSIS OF THE ECONOMIC CRISIS // Friderikusz Podcast Episode 53.
1:47:46
Je kniha Genesis Historií? - Podívejte se na celý film
1:44:22
Is Genesis History?
Рет қаралды 186 М.
Zlato: Investice pro zmatené investory ?!
56:24
Investicniweb
Рет қаралды 9 М.
Bitcoin: Jak podniká Marek Palatinus
26:40
Na volné noze
Рет қаралды 34 М.
Help Me Celebrate! 😍🙏
00:35
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 87 МЛН