Міжнародна система відліку часу. Годинні пояси. Місцевий час. Поясний час. Літній час.

  Рет қаралды 508

geography

geography

7 ай бұрын

Земля обертається навколо своєї осі і робить один повний оберт приблизно за добу - 24 години. У кожну мить доби однаковий час спостерігається у будь-якій точці одного й того самого меридіана. Цей час прийнято називати місцевим (сонячним) часом. Якщо змінюється довгота місця спостереження, змінюється й місцевий час. За одну годину Земля повертається на 15° (360°:24), тобто різниця в часі між пунктами, розташованими на одній паралелі й віддаленими один від одного на 15°, становить одну годину. Наприклад, якщо в Донецьку (близько 38° сх. д.) 12 година, то у Самборі Львівської області (близько 23° сх. д.) буде 11 година.
Чим більша відстань одного меридіана від іншого, тим більша різниця між ними в часі. Коли в Києві полудень, на протилежному боці земної кулі (на відстані 180° на захід або схід від Києва) в цю мить буде північ.
За початковий меридіан для географічних довгот лічби прийнято Гринвіцький меридіан, який проходить через астрономічну обсерваторію в Гринвічі поблизу Лондона і має довготу 0°00'00". Місцевий гринвіцький час, що відраховується від півночі, умовились називати всесвітнім, або світовим, часом. Різниця в градусах між довготою Гринвіцького меридіана й довготою місцевого меридіана і становить різницю місцевого часу між цими меридіанами в один і той самий момент. Наприклад, різниця між Гринвічем і Фастовом Київської області становить 30°, або 2 годину. Тож коли у Гринвічі північ, у Фастові у цей момент 2 година ночі, а в Єкатеринбурзі (Росія) - 4 година ночі, в Якутську - 8 година ранку, а у Петропавлівську-Камчатському 11 година дня, майже обідній час.
У практичній діяльності зручніше користуватися так званим поясним часом, який запропонував у 1878 р. канадський інженер С. Флемінг. Ідея С. Флемінга полягає у тому, що вся поверхня земної кулі умовно поділена меридіанами на 24 годинні пояси, кожний шириною 15°. Кожному з 24-х годинних поясів присвоюється відповідний номер від 0 (нульового) до 23-го. Нульовим меридіаном є 24-й. У межах поясу один час - місцевий, визначений за середнім меридіаном цього поясу. Час сусіднього поясу відрізняється на 1 годину. Пояси відлічують від Гринвіцького меридіана на схід, оскільки Земля обертається із заходу на схід. Номер поясу показує, на скільки годин час даного поясу відрізняється від Гринвіцького (на схід від Гринвіча час доби збільшується, на захід - зменшується). Поясний час було схвалено на Міжнародному астрономічному конгресі у 1884 р. З 1883 р. поясний час введено у США і Канаді, з 1924 р. - в Україні.
Хоч видовженість території України із заходу на схід і становить понад 22°, вся країна лежить у другому годинному, або східноєвропейському, поясі (нульовий пояс має назву західноєвропейського, а перший - середньоєвропейського).
Годинні пояси і в інших країнах не завжди проходять строго за меридіанами - враховуються їх державні кордони або адміністративні межі. Це робиться для зручності організації життєдіяльності жителів країни.

Пікірлер: 3
@AnarchoReptiloidUa
@AnarchoReptiloidUa 7 ай бұрын
Гарне відео, дякую. ❤❤❤
@CetvoyaMova
@CetvoyaMova 7 ай бұрын
Дякую за цікаву інформацію🤗💙💛
@user-ec9gs1op2m
@user-ec9gs1op2m 3 ай бұрын
Дякую за таке цікаве відео❤
Венгерский язык? Сейчас объясню!
16:27
Энциклоп
Рет қаралды 1,3 МЛН
They RUINED Everything! 😢
00:31
Carter Sharer
Рет қаралды 11 МЛН
Why You Should Always Help Others ❤️
00:40
Alan Chikin Chow
Рет қаралды 12 МЛН
ДЕНЬ РОЖДЕНИЯ БАБУШКИ #shorts
00:19
Паша Осадчий
Рет қаралды 6 МЛН
Геологічна будова України
10:46
geography
Рет қаралды 30 М.
Рудні корисні копалини України
7:32
geography
Рет қаралды 1,3 М.
Электробезопасность. Выпуск 7. Электротравматизм.
17:32
ITECO АЙТЭКО - учебный центр
Рет қаралды 12 М.
They RUINED Everything! 😢
00:31
Carter Sharer
Рет қаралды 11 МЛН