Opět velmi povedený díl 👍. Mimochodem, děkuji mockrát za zodpovězení dotazu o vláknině. Na váš podcast jsem narazil cca rok zpátky a za mě na Československé scéně nemáte téměř žádnou konkurenci. Už nějaký ten pátek jsem začal řešit stravu, tak aby vyhovovala mému sportovnímu zaměření a díky vašemu podcastu jsem se dozvěděl spousty užitečných věcí, které teď mohu použít v praxi. Díky moc za skvělou tvorbu a jen tak dál!
@cfmanooo14 күн бұрын
Myslim, ze toto je najlepsi diel za velmi dlhu dobu, ktory by si mal pozriet a asi aj opakovane vypocut kazdy, kto si kedy co i len kupil nejake (pre-, pro-, sym- alebo anti-)biotika. Palec hore a len tak dalej!
@jl8412Ай бұрын
Super rozhovor!!! Najlepsi, najkonkretnejsi a odbornik na slovo vzaty! Dakujeme.🙏🏻
@dominikabaloghova2 ай бұрын
Veľmi pekne vám ďakujem za váš čas, ktorý investujete do tvorby zmysluplných videí, ktoré vždy podložíte relevantnými výskumami. Taktiež za to, že vzdelávate široké spektrum populácie v oblasti zdravia vždy s novou a komplexne vysvetlenou tématikou. Je takisto úžasné, že ste rozšírili rozhovory aj pozvaniami ľudí, ktorí sa v danej problematike vyznajú nielen teoreticky, ale v nej dokonca aj pracujú. Taktiež, že tieto informácie poskytujete zadarmo, čo je pre oblasť starostlivosti o zdravie populácie obrovským prínosom. Som síce študentom vysokej školy nie v oblasti medicíny a ani výživy človeka, ale veľmi podobnej. Vaše staršie videá som si pozrela niekoľkokrát v rámci svojho vlastného vzdelávania ako aj počas prípravy na skúšky a stále sa k ním rada vraciam. Som naozaj veľmi vďačná, že som narazila na váš profil a ďakujem ešte raz za vašu prácu. ❤☺️
@marekfajstavr2271Ай бұрын
Mám přesně stejně. Souhlasím 👍
@andreapestalova32262 ай бұрын
Moc díky za super podcast, perfektně se mi u něj běželo! Já se s oblastí probiotik setkávám jako farmaceut zase trochu z jiné strany a zde zmíněné informace i mě samotné rozšířily obzory a velmi dobře se mi podcast poslouchal. Víc takových :)
@OnKrp2 ай бұрын
Bomba jako vždy. Pobavilo mě zmínění nejmenované značky kombuchy, která slibuje zázraky. Všiml jsem si toho už strašně dávno a je neskutečný, co si dovolí tvrdit. Je fajn, že to někdo řeší.
@memento_mori_86Ай бұрын
Magu?
@sara_coli82542 ай бұрын
Velmi pěkný podcast. Děkuji za zodpovězení otázky, zda jsou účinná tyndalizovaná probiotika. 🍀🍀
@Charlie-xe4eqАй бұрын
Konečně jednou pro vždy .. umělá sladidla škodí ! díky pane Haranta
@yulicat57232 ай бұрын
Pánové opět skvělý host, skvělé informace. Ale chybí mi "gilti pleaser" :) Jako vždy super práce, skvěle se poslouchalo. PS: 3 knížky od Vás jsem dnes koupila jako vánoční dárky (2 ty nový a 1 fitness). Když vím, že tím podpořím Vás a Vaši tvorbu, není mi líto peněz. Mějte krásný den.
@gearbestshopper70222 ай бұрын
Skvelý výber hosťa a výborný rozhovor, ako ďalšieho hosťa by som rád privítal pána MUDr. Jana Hiblbauera :)
@petrazoubkova49562 ай бұрын
Pro mne, ještě ne dost probádané a nemám příliš znalostí..Ale určitě pro sebevzdělávání velmi zajímavé.Budu muset pustit ještě jednou 😅,ale jsem nadšená, že asi konečně pochopím.Krásně vysvětleno.Děkuji🍀
@retro-gym2 ай бұрын
Úžasné, děkuji 🙏👍
@mozkolog2 ай бұрын
Jakožto nadšený letitý fermentátor jsem toto video nemohl nechat ležet ladem! Host opravdu skvělý, s přehledem a zábavným projevem, několikrát nás s manželkou rozesmál. Kanál mne zaujal a dávám odběr. A snad si mohu dovolit malou zpětnou vazbu, která nesouvisí s vlastním obsahem - jste oba fajn a pan Miloslav nechť se trochu více uvolní 🙂. Chvílemi to působilo, jakoby byl u zkoušky.
@uja282 ай бұрын
Díky, pecka. Super informace, funguje to jako se vším v dnešním světě
@He.Mi352 ай бұрын
No už jsem si říkal, copak budu asi poslouchat zítra v práci, napřed vyšlo video od Petra Havlíčka a teď i vy 😊 Super práce 👍 Jinak neplánujete oplatit pozvání do vašeho podcastu Jirkovi Vackovi?
@chaluhak2 ай бұрын
ja prave teraz na nocnej 👌👌👌✌️✌️✌️
@He.Mi352 ай бұрын
@@chaluhak no už ti to končí a mě začíná 😁
@petrjiranek82972 ай бұрын
Váš podcast rád a pravidelně sleduji, napadlo mě, možná by bylo zajímavé více prozkoumat téma fermentovaní a fermentovaných potravin.
@peter_mammut_dana2 ай бұрын
Uff tak toto bola silna kava. Ale som rad, ,e ste to natočili a cela veci objasnili. Dakujem
@johnplesko99862 ай бұрын
Díky.
@andymulle2 ай бұрын
🙂 Super rozhovor s informacemi. Jsem též pro pozvání dalších hostů -> pozvěte prosím např. Jakuba Přibyla, nebo Martina Jelínka ;) Zajímalo by mě, jak byste se ve výživě shodli, ale třeba i ne a myslím, že by se z toho dal udělat vynikající rozhovor, neboť by se určitě dalo co rozvést :)) Co třeba vliv upravených potravin -> hlavně mléčné výrobky, které prošly procesy jako homogenizace, pasterace, standardizace e jejich vlivy na mikrobiom a trávení - samozřejmě, že průmysl bude tvrdit to, že je to neškodné, avšak právě víme, že všechny takto upravené výrobky mají ZÁSADNĚ vliv na střevní mikrobiom a trávení ;)) Díky!
@majoneza5572 ай бұрын
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na nějaké ty probiotika, o kterých pán mluvil, které pomáhají s imunitou. Jako doplněk stravy hlavně teď když děti začínají chodit do školky. Nějaké konkrétní příklady nebo značky s kterýma máte někdo zkušenosti? Jinak díky za další skvělý díl 😊👌
@MRpeterDuАй бұрын
Vďaka za super tému. Aký zdroj literatúry by ste doporučili na túto tému Kniha/časopis. Ktoré probiotikum/prebiotikum v akom množstve aký efekt? Niečo kde sa ide nad rámec doporučení typu jedzte kvasené výrobky typu kimchi, kombucha kyslá kapusta a kvasené mliečne výrobky. Mňa z toho akurát tak preženie, hlavne po behaní.
@Alenka-fs8sm2 ай бұрын
vynikajúca diskusia 👍
@andreaharingova37912 ай бұрын
Ja by som chcela vediet , kde kupit tie probiotika?.tie kvalitne
@esterisabellasvetlikova34062 ай бұрын
Přesně. Vlastně jsem pochopila, že většina probiotik nemá žádnou atestaci. Jako laik nevím, jaký přesně mám problém a jaký kmen na to použít, tudíž ani nic nenastuduji v lékárně. Odborné, těžké a zajímavé to bylo, ale v praxi prostě nevím. Ale vím, že si nemám nosit do práce jogurt, když mám přestávku až v deset. Kromě toho, že teplý není dobrý, tak ještě navíc v něm nic není. 😀
@miroslavm829916 күн бұрын
pozri firemnu stranku pana Haranta / iProbio maju tam e-shop
@michal76692 ай бұрын
Příště si pozvěte Filipa Grznára prosím.
@tomass.48882 ай бұрын
Dekuji za video se skvelym odbornikem. Dovoluji si vyzdvihnout poznatek, ze nas mikrobiom je do znacne miry zodpovedny za vyuzitelnost zivin z potravy. Neni to tedy ciste o "calories in-out", jak panove casto opakujete. Poprosil bych tedy trochu sebereflexe a idealne vam priste nejaky odbornik vysvetli, jak velikou ulohu ve vyuzitelnosti makrozivin hraji nase hormony, v cele s inzulinem.
@davidpolach8522 ай бұрын
Podle mě je to pořád jen o tom kolik kalorií člověk sní, jako vždy. Tlustí si za to můžou sami, jen já sním denně cca 2.700 kcal a hmotnost si držím několik let, kamarád má skvělou výtěžnost z potravy a jí cca 1.500 kcal. Když jí více přibírá a je to velký chlap. Každý jsme jiný, ale pořád je to o tom, kolik toho sníme si myslím.
@esterisabellasvetlikova34062 ай бұрын
Už nevím, ve kterém videu to bylo, ale třeba inzulinovou rezistenci a s ní spojené komplikace určitě uváděli. U většiny populace je ovšem příjem a výdej pravdivý, jen se nám to samozřejmě těžko přijímá, a proto právě peču tvarohovou buchtu pro syna a manžela a ne pro sebe. 😉
@lukaskubik11822 ай бұрын
Na to že to malo byť komplexné, som čakal podstatne viac času venovanému práve tým prirodzeným, fermentovaný potravinám, ktoré sú základ a tisícročia ten náš mikrobiom formujú. Tie ale boli v podstate odbité na okraj, "však dajte si keď chcete".. Takže trošku sklamanie, aj keď mimo to veľa užitočných informácií.
@memento_mori_86Ай бұрын
Dost mě překvapila ta kombucha, ach jo...
@janmarysko86192 ай бұрын
Omg 🙈🙈🙈
@jakubhartl84732 ай бұрын
Dobrý den, rád bych se zeptal na názor ohledně teflonových pánví. Už několikrát jsem viděl na sociálních sítích že jejich používání může narušit hormony. Děkuji.
@dananovakova73062 ай бұрын
zajímal by mě názor na tekutá probiotika, konkrétně Symprove, složení uvádí: Čtyři hlavní kmeny SymproveTM obsahuje 4 kmeny bakterií: E. faecium, L. rhamnosus, L. plantarum a L. acidophilus. Výrobce dále uvádí, že: "Symprove obsahuje živé bakterie (které lze považovat za probiotikum) a extrakt z ječmene (který lze považovat za prebiotikum). Avšak nepoužíváme ani jeden z těchto termínů, protože Symprove je technicky klasifikován jako doplněk stravy a evropské potravinové zákony nám to nedovolují."
@NorbertBomba2 ай бұрын
bakterie v Symprově nejsou živé, ale životaschopné a ožijí až v trávicím traktu stejně jako je tomu u lyofilizovaných Probiotik. Navíc k tomu aby vydrželi stabilní je v Symprově použito konzervantů, které poškozují mikrobiom. Tekutá forma kterou Symprove využívá 20 let je zastaralá a problematická a proto se již v moderních probiotikách nevyužívá.
@ŽabaRosnička2 ай бұрын
@@NorbertBomba taktiež by som sa chcela opýtať na dentálne probiotiká...vo výrobku je označený kmeň Limosilactobacillus reuteri Prodentis, ako ovplyvňujú celkovo zdravie ústnej dutiny a tiež mi tam chýba informácia či po rozpustení v ústnej dutine sa má aj prehltnúť...ak teda je určený na ústnu dutinu. Je tam iba informácia, že je určený na starostlivosť o ústnu dutinu...mám málo informácií o tom. Zhodou okolností ma táto oblasť zaujala po 2 videách, ktoré sa zaoberali zubnou hygiénou.
@martinajozefy24772 ай бұрын
Antibiotika na míru v Česku začal vyrábět dr. Ryšávka, velký odborník.
@martinajozefy24772 ай бұрын
Oprava: probiotika 😊
@jebutojebutoo24532 ай бұрын
Štředomořská strava(ryby každý den) by byla zdravá pouze za předpokladu, že v rybách nejsou anitibiotika, antikoncepce, těžký kovy hlavně rtuť, mikroplasty a další bordel, kterej lidsto produkuje a končí to v řekách, mořích, oceánech. Žádná stará studie ohledně středomořský stravy nemá žádnou hodnotu, protože každej rok je v rybách víc chemikálií. Jsou vědecký testy, kdy ulovili ryby z různých oceánů a moří, téměř všechny ryby obsahovaly koktejl chemukálií, mikroplasty. V některých rybách bylo tolik rtuti, že by bylo bezpečný jíst tuhle rybu jednou za 3 měsíce. Nejhorší výsledky měly velký ryby logicky. A všechno co v tý rybě končí v lidským těle.
@Fejky2 ай бұрын
Je vláknina vhodná aj pre ľudí čo majú crohnovu chorobu alebo ulceroznu kolitidu. Počul som z viacerých zdrojov, že by sa mali obmedzovať pri zápale v črevách
@InstitutModerniVyzivy2 ай бұрын
Příjem vlákniny, který jsme komunikovali v podcastu, byl v kontextu zdravého člověka. Pro určitá onemocnění se potom doporučení ale liší. Obvykle u IBD v akutní fázi se doporučuje příjem vlákniny omezit, naopak ve stádiu remise je příjem vlákniny benefitem a může snižovat riziko reaktivace onemocnění. Také samozřejmě záleží na typu vlákniny a individuální toleranci.
@martinharanta10022 ай бұрын
Dobrý deň, o tomto mám dlhšiu prednášku, ale v skratke - ak máte relaps ochorenia, vláknina a niektoré probiotiká naozaj nie sú vhodné. V období relapsu sú vhodné prebiotiká na báze flavonoidov, pri ktorých nedochádza k fermentácii a ktoré pomáhajú tvoriť protizápalové molekuly. V kľudovom štádiu ochorenia sa môže, a dokonca aj odporúča, konzumácia vlákniny (samozrejme závisí od zdroja a typu), flavonoidov a probiotík. Avšak niektoré probiotiká nie sú vhodné pri Crohnovej chorobe, napríklad Lacticaseibacillus rhamnosus GG je kontraindikovaný pri Crohne. Všeobecne sa o mikrobióm pri IBD treba starať. My máme veľmi dobré výsledky pri UC, pri Crohnovej chorobe však menej, pretože je často lokalizovaná mimo hrubého čreva.
@renzochamorro14992 ай бұрын
Mam ,,Ulcerozni Kolitidu'' mam casto krev ve stolici. Chronicky zanet v konecniku. Da se s tim neco delat? Nez si davat cipky Asacol?
@ŽabaRosnička2 ай бұрын
@@martinharanta1002 Dobrý deň, rada by som sa s vami spojila ohľadom UC, moja svatku to doslova zabíja...teraz brala kortikosteroidy... tuším nejaký Prednison a po nich tak akurát iba pribrala. Tiež si myslím, že úprava mikrobiómu by jej mohla pomôcť. Veľká vďaka za toto video. ❤🙏🏻
@MrAldav2 ай бұрын
Muj nazor je, ze kdyby pan, co mluvi slovensky, mluvil pomalu a nepolykal slova, tak by mu bylo rozumet. Jsem pametnik, ale mel jsem co delat, abych ho stihal. Podle toho soudim, ze mlada, ceska generace uz moc rozumet nebude. Podotykam, ze jsem u toho nesedel a chodil po byte. V pulce jem to vypnul.
@janmarysko86192 ай бұрын
Naprosto souhlasím. Chaoticky a rychle řečené, ale to nejdůležitější bylo odfláknuto 🙈 Když to srovnám s rozhoverem Milana Calábka o mikrobiotě, tak to je nebe a dudy. Pan Calábek umí věc krásně vysvětlit a doporučit co jíst, aby nám rostly zdravé bakterie, které ovlivňují vše!
@annarauova168322 күн бұрын
Tie reklamy ,hrůza ,na infarkt
@MrAldav22 күн бұрын
@@annarauova1683 žádné reklamy nevidím, máte 2 možnosti , zaplatit si premium a nebo se zeptat kamarádů, co o tom něco ví. Návod Vám sem dát ale nemůžu
@JaYou-g2b2 ай бұрын
7:00 Jak u myši diagnostikují autismus??
@martinharanta10022 ай бұрын
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3087436/
@NorbertBomba2 ай бұрын
v laboratorních podmínkách porovnávají chování při různých činnostech se zdravými myšmi
@martinharanta10022 ай бұрын
Tu je to pekne popísane www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3087436/
@cstavadobreta84662 ай бұрын
Rád bych oponoval k názoru, jaký typ jedlíka je člověk. Zkuste vyhledat maso skrabalek, kde jsou přehledně zveřejněny podrobné informace od zoologů. Také mají přehled o druzích potravy. Pro doplnění je možné získat další informace od lékařů - Ať žijou mikrouti. Docela by mě zajímalo, jaký je Váš názor na tyto informace.
@pokokotful2 ай бұрын
Pochopil jsem to správně, že laktózovou intoleranci nelze jogurtem/kefírem vyléčit, jen se zmírní v danou chvíli a bakterie zase odejdou a neuchytí se?
@Dezolátní_Svině2 ай бұрын
Pozvěte si pana doktora Igora Bukovského. Byl by skvělým hostem.
@jebutojebutoo24532 ай бұрын
Pozvěte si Martina Jelínka, ten rozbije iluze o stravě i Vám.🤣
@slavomirsirilla9012 ай бұрын
Dr Bukovsky na jednom podcaste spominal nejakeho dr.Alessia Fasana ktory vymyslel zonulin.Mal by to byt liek na priepustnost čriev.