Przeczytaj moją nową książkę podróżniczą! goo.gl/qW5rQw (dostępna także w formie audiobook i ebook)
@TopFootballShort5 жыл бұрын
Dzięki Michał. Twoje filmy zainspirowały mnie do tego stopnia, że właśnie jestem już po mojej pierwszej wyprawie do Azji która trwała niemalże pół roku. Najważniejsze było zrobić ten pierwszy krok i podjąć decyzję o wylocie. Dalej wszystko potoczyło się już jakoś tak samo, naturalnie i w ten oto sposób udało mi się zwiedzić Tajlandię, Malezję, Singapur, Wietnam, Indonezję i Australię! To była moja pierwsza tak odległa podróż, ale napewno nie ostatnia! Dziękuje za inspirację która pomogła mi zapoczątkować nowy etap w moim życiu :-)! Wszystkiego dobrego!
@Adrian.777.6 жыл бұрын
Super film! Potężna dawka motywacji do podróżowania i duży zastrzyk fajnej wiedzy od mądrego człowieka. Miłego weekendu. Pozdrawiam 😉
@NickMukhin6 жыл бұрын
Dziękuję, Michał! Jestem Ukraińcem i zawsze chętnie oglądam twoje najciekawsze i inteligentne filmy. Nie pozwolisz mi zapomnieć o języku polskim, a może nawet go poprawić.
@tomekfilipek92406 жыл бұрын
Sam od kilku lat marze o podróżowaniu, ale jakoś nigdy nic nie mogło dojść do skutku. Nie wiem czy za mało się starałem, czy też czekałem na przyjaciół, którzy mają podobne marzenia, ale ostatnio zdecydowałem, że dość z czekaniem i zamieniam "marzenia" na "cele". Cele to marzenia, tylko z datą realizacji. Jako, że nie zarabiam zbyt wiele to po długich namysłach zdecydowałem się na podróże rowerowe (niski koszt), bo nie ważne jak, ważne aby to robić. I tak oto za parę dni kupuję rower, sakwy oraz niezbędny sprzęt i zacznę podróżować, w pierwszych latach po Polsce, a potem po europie :)
@szatanowska6 жыл бұрын
to odezwij sie do mnie jak wyruszasz bo ja szukam kogos kto ze mna sie sie zabierze rowerem przez europe
@Mapinguari.6 жыл бұрын
"Cele to marzenia, tylko z datą realizacji" Ładne to, jeśli sam wymyśliłeś to brawo. ;-)
@halina74876 жыл бұрын
Oglądam Twoje filmiki już od dawna, ten jest wyjątkowy. Jest w nim tyle zachęt do podróżowania, choćby po najbliższej okolicy, to super pomysł. Ja jednak jestem z gatunku który potrzebuje towarzystwa, choćby jednej osoby. Już próbowałam: jeździłam sama na weekendy do Łeby, chodziłam do teatru i kina, na wystawy itp. Ale sama ze sobą czułam się strasznie. Ja MUSZĘ SIĘ Z KIMŚ DZIELIĆ tą miłą chwilą, bo inaczej to coś nowego co przeżywam, nie ma sensu. Takich ludzi nie zmienisz. Twoje rady są super! Młodzi podróżujcie!!! - bo jak jest się starym, to nie ma się do tego sił. Na dodatek, na starość to człowiek psieje na nogi, dużo nie nachodzisz z kulami, a do podróży trzeba mieć zdrowe nogi!
@GothaaMM6 жыл бұрын
Bardzo lubię Cię słuchać, w tej swojej wyjątkowości jesteś po prostu normalny.
@bodekTravelVideo6 жыл бұрын
Zgadzam się z Tobą w 100%. Najtrudniej jest jednak zrobić ten pierwszy krok.
@kosiorski6 жыл бұрын
cały film super, a szczególnie słowa pod koniec filmiku które są mega i dają do myślenia :)
@sweet17madzia6 жыл бұрын
Są ludzie, dla których zawsze znajdzie się wymówka. Ja mam rodzinę, firmę, zatrudniam pracowników, mam znajomych i 27 lat. Do 20 roku życia odwiedziłam prawie każda stolicę europejską podróżując głównie w czasie liceum, ze znajomymi. Rodzice pokazali mi piękno Polski, chociaż tez byliśmy za granicą bo uznałam, że muszą zobaczyć kilka miejsc, w których już byłam. Nie mam worka z pieniędzmi, nie mam bogatej rodziny, firmę prowadzę dopiero 2 lata i zaczynałam od zera, z tysiącem złotych oszczędności. Podróżuję dwa razy w roku lub częściej. Da się! Podróże dobrze motywują do tego, żeby zarabiać więcej, żeby doświadczać nowego. Świetny film, pokazał mi jeszcze bardziej, że to, co nas ogranicza najbardziej to my sami i nasze, często błędne, przekonania. Bądźcie odważni w spełnianiu marzeń i pozwólcie sobie na szczęście 🙂 Pozdrawiam i życzę wspaniałych podróży 🙂
@PatFitYT6 жыл бұрын
Magda Kowalczyk wlasnie o to chodzi - zeby wiecej zarabiac. Wtedy nie trzeba oszczedzac.
@adamszyblucki20986 жыл бұрын
a w liceum kto opłacał podróże? Pani czy najbliżsi ?
@sweet17madzia6 жыл бұрын
adam szyblucki W 80% opłacałam swoje podróże (reszta to kieszonkowe od Rodziców lub Dziadków na wyjazd w formie prezentu na urodziny, święta itp.). Jeździliśmy całą klasą, zdobywaliśmy dofinansowania, braliśmy udział w konkursach. Nie były to duże koszty, bo jeździliśmy grupowo, a wtedy zawsze jest taniej. Przed ukończeniem 18 roku życia w większości państw muzea były bezpłatne (lata 2006-2009)🙂. W wakacje organizowałam ludzi do drobnych prac i wspólnie zarabialiśmy całkiem fajne pieniądze 🙂 sprzątaliśmy biurowiec po remoncie, przygotowywaliśmy krzesełka do malowania na hali sportowej, składaliśmy teczki i ulotki dla dużej firmy, kosiliśmy trawę, udzielaliśmy korepetycji. Dyrektor szkoły przez to, że nasza klasa uczyła się najlepiej pozwalał na nasze liczne „zielone szkoły”, na których naprawdę się uczyliśmy. Wtedy nauka francuskiego na plaży na Lazurowym Wybrzeżu czy nauka angielskiego w Londynie na schodach jakiegoś banku miała dla nas sens 🙂 Trzeba działać, szukać różnych rozwiązań, kształcić się i poznawać nowych ludzi. Lepiej było zwiedzić Europę w tym czasie niż przesiadywać z piwem na ławce czy siedzieć w domu całe wakacje i grać na komputerze.
@adamszyblucki20986 жыл бұрын
Zgadzam się. Niemniej jednak temat dotyczy mitów dotyczących podróżowania i tezy która stanowi, że ci co nie podróżują tak naprawdę nie robią tego ze względu na wymówki a nie realne bariery. W przypadku młodych osób pozostających na utrzymaniu rodziców tudzież zarabiających tylko na siebie (i to nie zawsze) to oczywiście jest prawda. Później jednak pozostaje bariera finansowa (sam Michał stwierdził ostatnio, że np. jego wyjazd do Korei Płn od tego tylko zależy). Żeby nie było - sam jeżdżę sporo, ale irytuje mnie czcze gadanie tzw. podróżników. Jednocześnie bardzo szanuję i na bieżąco oglądam działalność Michała na KZbin - jest świetny w tym co robi i stanowi wzór.
@sweet17madzia6 жыл бұрын
adam szyblucki Trafne uwagi. Jednak uważam, że pieniądze nie są barierą. W Polsce nie ma dobrej edukacji finansowej, a zarabianie pieniędzy to taka sama umiejetność jak każda inna, można się tego nauczyć. Najlepszą opcją jest zarabianie nawet wtedy gdy się nie pracuje. Zebranie środków na wyjazd może i zajmuje więcej czasu, ale nie jest niemożliwe. Sam Michał w filmie zaznaczał, że dalekie podróże mają równie dużą wartość co te w mniej odległe strony. Również z wielką przyjemnością obserwuję rozwijający się kanał Michała. Ta praca i zaangażowanie na pewno doprowadzą do realizacji kolejnych podróży i licznych sukcesów, czego z całego serca życzę Twórcy kanału 🙂
@taoofnature98426 жыл бұрын
Dzięki Michał ;) Elegancko - Zainspirowałeś 🍀
@KamilWasHere6 жыл бұрын
Ja akurat wole podrozowac samemu. W pazdzierniku wrocilem po 7 miesiacach w Azji i wlasnie podrozowalem sam i bylo idealnie, w nastepnym roku znowu jade zwiedzac azje tym razem na kilka lat. Ludzi poznaje sie wszedzie, fajnie bylo poznac ludzi w Malezji, a 3 miesiace potem spacerujac w Bankoku po Khao San spotkac tych samych ludzi.
@Merywindow6 жыл бұрын
Mnie już dawno zainspirowałeś :D I masz absolutną rację. Bardzo mi się podobało jak mówiłeś o tym,że warto poznawać swoją okolicę. To szczera prawda . Ale niestety trudno jest się przełamać mimo wszystko. Ale warto próbować.
@piotrsidoruk1346 жыл бұрын
Ty jesteś kurwa mega gościu,motywujesz, inspirujesz, poprawiasz humor itd😉 Jestem z Mrągowa i jak będę w Olsztynie,to chętnie przybije piątkę👊 Wielkie pozdro i powodzenia w dalszej działalności.Takiego "kogoś" brakowało zawsze na KZbin,merytorycznej i wartościowej wiedzy nigdy za wiele a na Twoim kanale tego jest mnóstwo i mam nadzieje że osiągniesz swój cel i życzę miliona subskrypcji bo będzie to zasłużony pierwszy milion 😊 Dziękuję i pozdrawiam 👊
bardzo ładnie i dobitnie powiedziane . mądry przekaz . Pozdrawiam Cię
@beab.38004 жыл бұрын
Brawo Michal...jak zwykle inspirujaco i bardzo ciekawie. ✌👌
@gustawburucki13476 жыл бұрын
Ja właśnie jestem z kolegą z pracy w Tajlandii na dwa miesiące, poznaliśmy się na początku roku, jeden z nas rzucił ale bym pojechał do Azji, wiec polecieliśmy bez żadnych wymówek, trafiony film
@tomaszlukaszewski45534 жыл бұрын
Ziomek , swietny motywacyjny i edekuacyjny material
@jakubnowak11626 жыл бұрын
Spoko koles z ciebie o otwartym umysle,ogladam kazdy twoj film bo madrze mowisz i masz ciekawe podejscie do zycia.Moze nagrasz cos albo wspomnisz w jakims filmi o nalogach?jak sprobowac pokonac swoje slabosci i spojrzec dalej,sam od kilku miesiecy walcze z uzaleznieniem od narkotykow i czasem ciezko mi bo nawet nie mam z kim porozamiac...Twoje filmy a szczegolnie te o podrozach pozwalaja mi o tym wszystkim zapomniec na chwile i poczuc ze moge odzyskac kontrole nad swoim zyciem.Pozdrawiam i lapka w gore!
@АнтонШептицкий6 жыл бұрын
Bardzo piękne powiedziałeś, zgoden z tobą, podróżuję z 2009 roku, potrzebne wykorzystać czas, teraz dużo krajów otwarty, nasze mamy i tatusy nie miały tej możliwości
@pektosol6 жыл бұрын
Kolejna dawka inspiracji... Brawo Ty
@mar_p74836 жыл бұрын
Super film, dobre argumenty. W zasadzie to oczywiste rzeczy ale fajne jest takie podsumowanie.... daje to myślenia i pozytywnie nastraja :) Choć w jednym nie mogę się zgodzić, jeśli chodzi o koszty mieszkania, bo przecież nie będę wyprowadzał się z mieszkania na czas wyjazdu, jedynie to nie zużywam prądu i wody, przecież gdzieś mieszkać na stałe. Nie uważam też żeby spłacanie kredytu mieszkaniowego przeszkadzało w podróżowaniu bo i tak w taki czy inny sposób trzeba płacić za mieszkania, a spłacając swój kredyt - kiedyś po tych 20 latach masz je na własność a płacąc komuś za wynajem nie masz nic. Bardzo ciekawe przemyślenia jeśli chodzi o podróżowanie w grupie, nigdy o tym nie myślałem w ten sposób... faktycznie tak jest że w im większej jesteś grupie tym bardziej jesteś hermetyczny i ma to też swoje minusy Bardzo fajne przemyślenia.
@weqsas6 жыл бұрын
Popieram twierdzenie, że dobrze jest być samemu, ja lubię być sam i zazwyczaj nie potrzebuje nikogo aby czuć się dobrze, ale właśnie podróżowanie jest jedną z niewielu rzeczy, których nienawidzę robić samemu. Przekonałem się o tym kilkukrotnie. Jeśli gdzieś podróżuję sam to ta moja podróż jest bardzo powiedziałbym płytka. Dlatego dla mnie dobry kompan w podróży to podstawa... Wiem co za tym stoi, że nie lubię sam podróżować i radzę każdemu najpierw przetestować samego siebie w jakiejś mniejszej wyprawie aby sprawdzić jak się będziesz czuł jeśli wszystko będzie ok to wtedy możesz myśleć o jakiejś większej wyprawie we własnym towarzystiwe.
@dwarfthorin6 жыл бұрын
„Marzenia mają to do siebie, że najlepiej je spełniać kiedy się pojawiają". „Marzenia mają to do siebie, że najlepiej je spełniać kiedy się pojawiają" powtórzył, aby zapamiętać.
@pangerald50026 жыл бұрын
Ja byłem przed maturą stopem na Litwie z dziewczyną, poznaliśmy wspaniałych ludzi i okazało się, że gdybyśmy nie kupili piwa na Litwie, to byśmy nie wydali więcej niż 100 pln, co prawda długo nie byliśmy za granicą, bo musiałem na matury zdążyć, a wyjechaliśmy o 12, 29 kwietnia, a wróciliśmy 3 maja o jakiejś 15 czy coś.
@pawemisiek73316 жыл бұрын
Niesamowicie mądry wykład
@trzpiotkakokietka86734 жыл бұрын
Masz dobrą dykcje, fajnie się Ciebie słucha :D
@groundhoppingwlkp36226 жыл бұрын
"Podróże nie muszą być drogie" - owszem nie muszą być drogie. Ale tanie to też nie są. Bo nawet jeśli nie wydajemy dużej ilości pieniędzy, to podróżowanie wiąże się z czasem. A czas to pieniądz i tego nie oszukamy. Jeśli ktoś nie ma pracy zdalnej (freelancerzy) to niestety aby podróżować musi wziąć urlop, albo zawiesić działalność w firmie co wiąże się z reguły z utratą przychodów (to też koszt !). Etatowiec też sobie na jazdę autostopem przez Rosję nie pozwoli (bo może się nie wyrobić z powrotem :P ) Jak się podróżuje to też raczej nie tylko by coś zobaczyć, ale i aby nagrać, zrobić zdjęcie itd - to też kosztuje (sprzęt, wstępy, bilety itd). Jeśli jedziemy w bardziej "dzikie" kraje trzeba się zaszczepić, ubezpieczyć - to też koszt. Na koniec zostaje zdrowie - jak ktoś jest młody to tego nie odczuje, ale tak po 40ce kondycja spada i trudniej o jakiejś hardcorowe podróżowanie ;). Tak więc podróżowanie jak każde inne hobby - pewnych środków finansowych wymaga (i z reguły apetyt rośnie w miarę jeżdżenia i koszty też ;)).
@lumo-lm6 жыл бұрын
Świetny odcinek, bardzo wnikliwy i 'mądry' -> prawdopodobnie dzięki temu odcinkowi wkrótce pojadę do Grodna ^^
@skrajny19976 жыл бұрын
Do kina zazwyczaj chodzę sam, dobra analogia, przekonywująca w sumie jeśli chodzi o mit samotności.
@denis00356 жыл бұрын
Bardzo interesujące ciebie słuchacz(Białoruś)
@tomaszmordes59386 жыл бұрын
Włączyłem ten film i od razu mi się morda zaczęła śmiać 😁
@hankaskrzypczak25856 жыл бұрын
Dzieki za bardzo praktyczne informacje
@mikoajm.90826 жыл бұрын
Michał bardzo fajne opowiadasz. Zastanawiam się tylko czy za 10 lat mając już żonę i dziecko dalej będziesz chciał podróżować samotnie. Ja mam tak, że bedąc w pięknym miejscu najbardziej żałuje, że nie mogę współdzielić tej chwili z kimś bliskim.
@halina74876 жыл бұрын
Ja jestem z tego samego gatunku. Cieszę się z tego co widzę, gdy tę chwilę kontempluję z innymi.
@alojzykiszonka74166 жыл бұрын
Normalnie łapa w górę za motywacje!
@AikoiEmil6 жыл бұрын
Ta Tajlandia w twoim wydaniu to kusi.... i chyba mnie skusi niedługo
@MichaSikorskitv6 жыл бұрын
Poczekaj najpierw na mój reportaż z podróży ,,Tajlandia - jak tam jest naprawdę", który stworzę już wkrótce ;)
@mateuszm20776 жыл бұрын
Emil osz Ty wariacie :)
@mateuszlenormand51636 жыл бұрын
Uwielbiam słuchać Cię... Wnioski też wyciągam... ;) Pozdrawiam.
@KabatZwanyKabatem6 жыл бұрын
Jak zawsze konkret.
@Miotaczdrugi6 жыл бұрын
Ogladalem to w trakcie podróży.
@dawidjozwiak95026 жыл бұрын
Masz racje. Rzucając fajki mam 300 zł do przodu. Wlasnie wczoraj odebralem paszport. Gorzej tylko z wolnym bo jak się nie jest freelancerem to trudno mieć wolne
@pudyldudyl6 жыл бұрын
Zainspirowałeś mnie. Jesteś kozak gościu. Wielkie Jołłłłłł
@miceliusbeverus64476 жыл бұрын
Warto o tym posłuchać, ale po pierwsze: dla mnie to przykładowe 1700 zł to dużo... a po drugie, największy koszt to dla mnie brak kasy, którą zarobię na miejscu. - A biorąc pod uwagę, że nie cierpię krótkich wyjazdów, koszt robi się znaczny... Itd. - co do napadów, ryzyko za granicą może być małe, za to skutki - opłakane... Nie wiemy też czasem zupełnie, gdzie lepiej nie chodzić i możemy zrobić coś głupiego nieświadomie...
@kamilawalko45616 жыл бұрын
Motywujące video! Nie ma co zazdrościć tylko brać się za swoje życie :-) :-D
@TheSarda20105 жыл бұрын
Super filmik w samo sedno :)
@CapoKuban6 жыл бұрын
Świetny przekaz !!! Bardzo dobrze powiedziane. Moglbys byc dobrym motywatorem :) pozdrowienia
@TakaShiGUREEDO6 жыл бұрын
Jak zwykle zajebiście.
@mojemleko14916 жыл бұрын
Super szukałem zniżek afilacyjnych do booking i air :D
@Palluthus6 жыл бұрын
dobrze się Ciebie słucha
@Zolnowsky6 жыл бұрын
Witam za przemówienie masz suba i łapa w górę
@piotrek2000976 жыл бұрын
Super film dzieki
@Romeo706 жыл бұрын
To wszystko prawda.Ale nie dla niewolnikow z hipoteka na mieszkaniu, rodzina ktora ma inne priorytety i praca na etacie. Wyjazd na weekend okay aby zwiedzic miastko lub maly obszar. Ale wyjazd do Azji, New Zealand albo Ameryk to sobie moga pomarzyc .
@patrykgurgul55816 жыл бұрын
Uciekł Ci cały punkt chyba ;). Ten o podróżach choćby po swoim regionie. A raczej jego sens - taka podróż nie jest wcale gorsza, od tej azjatyckiej.
@mateuszmv49126 жыл бұрын
Fajny materiał ;d
@swiatosawgorodecki48896 жыл бұрын
Bardzo dobry film ;)
@adamszyblucki20986 жыл бұрын
Michale masz dużo racji ale nie do końca i odnoszę wrażenie, że Twoja retoryka trochę podchodzi do tego co mówią na swoich blogach tzw "podróżnicy". Przedstawiłeś trochę wizje skrajną pt. "ludzie uważają, że trzeba mieć dużo pieniędzy na podróżowanie". O ile to nie jest prawdą to nawet organizacja niskobudżetowego wyjazdu trochę jednak kosztuje. Przeznaczyć rocznie nawet te 3-4 tysiące złotych (na osobę) na podróże to dla bardzo wielu osób bardzo duży wydatek. I nie jest wcale tak, że alternatywą jest albo palenie papierosów/imprezowanie albo podróże. Może ludzie na zachodzie (zarabiający w EURO czy funtach) tak mają (zawsze zazdrościłem berlińczykom, którzy właśnie mogą sobie podróżować na 2 - 3 dni za grosze tanimi liniami i dla nich to żden luksus), bo siła nabywcza ich zarobków bije naszą na głowę. Oczywiście jeżeli jesteś sam i masz na utrzymaniu tylko siebie a na dodatek np. studiujesz i mieszkasz z rodzicami to nie ma tematu - trzeba koniecznie podróżować. Sam sporo jeżdżę i podróże dla mnie to niesamowita motywacja, ale niestety jak zaciągniesz zobowiązania pt. kredyt i/lub rodzina to niestety nagle wszystko się zmienia. I to nie jest kwestia poglądów ale zwykłej matematyki :) Pozdrawiam serdecznie
@cpaka895 жыл бұрын
najlepszy!!!
@wieszjakjest20806 жыл бұрын
Przekonałeś mnie Michał. Zabukowałem sobie bilet do Oslo i wylatuje zaraz po maturach na 3 dni. Fajne jest to, że za śmieszne 50 zł można polecieć w dwie strony i zwiedzić trochę świata.
@Mapinguari.6 жыл бұрын
No tak, tylko, że samo Oslo to jedna z najdroższych stolic w Europie. Norwegia to niekoniecznie dobry kierunek na budżetową podróż.
@ilonasokoowska92236 жыл бұрын
Będąc na Erasmusie w Zagrzebiu przez 3 tygodnie nie miałam współlokatorki w akademiku i gościłam ludzi z couchsurfingu. Ale niestety teraz jest więcej szukających noclegu niż goszczących.
@TheDGohn5 жыл бұрын
Очень понятная речь. Здорово!
@Lucie12256 жыл бұрын
Thanks Michal
@aventirusnew21816 жыл бұрын
Największym problemem jest to że pracujemy przez 5-6 dni w tygodniu przez cały rok i masz 2 tyg urlopu. i jak tu podrózowac. Aż mi sie płakać chce... bo gdzie zarobie na podstawowe życie żeby był czas i kasa..
@pierzastywazquetzalcoatl20525 жыл бұрын
Chciałbym w przyszłości korzystać z życia, lecz wiem, że najpierw muszę zadbać o własny byt. Mam plan by zostać tłumaczem przysięgłym któregoś z egzotycznych języków, ale wymaga to paru ładnych lat ciężkiej nauki, by uzyskać certyfikaty językowe i przy okazji do perfekcji opanować go w mowie, potem ewentualnie starać się o egzamin państwowy. Na razie mam 23 lata i na razie chcę dostać zwykłą pracę, o godnym zarobku, aby ten cel powoli realizować. Myślicie, że mam jakąkolwiek szansę?
@johnnyenglish4695 Жыл бұрын
Tak. I co, dostałeś?
@makuszko6 жыл бұрын
To prawda 10:24 nie znam Dajtek i Likus a Redykajny i to juz czarna magia. Pszepraszam ;)
@MsLiextreme6 жыл бұрын
Polecam odwiedzic Kamczatke nie istotne o ktorej porze roku.nie zawiedziesz sie.
@zbudujsamdom6 жыл бұрын
Siemanko :D ciekawe ciekawe :D
@Jebzikus6 жыл бұрын
Lubie zapachy i smaki Polski, podróżować lubię tylko oczami xD i uszami dlatego ogladam filmiki podróżnicze.
@ynovikov102rus6 жыл бұрын
Watch your videos from Russia. Trying to understand po Polsku. I think Polski jezyk is very similar to Russian. Other West Slavic langueges harder to understand by the air. Especially Czech. Text on paper much better.
@edivkoze47216 жыл бұрын
Довольно легкий язык для русского человека в сравнении с английским. Через три месяца начал неплохо понимать живую речь, в отличии от английского, на который ушли три года тяжкого труда, чтобы понимать на том же уровне.
@mtmak96 жыл бұрын
Michał, kiedy jakiś nastepny film będzie? :) Juz dawno nic nie wrzucałeś
@marekbuczkowski83386 жыл бұрын
Ja angielskiego nie znoszę, wolę korzystać z języka niderlandzkiego (holenderski) I czeskiego. Potwierdzam, że nie trzeba być bogatym jak Lord Kruszwil xD (oczywiście trochę zbierać trzeba, lecz przy dobrym samozaparciu za długo to nie potrwa, chyba, że mieszkasz zamiast przy ulicy, to na niej to co innego), sam podróżuje i stwierdzam, że jest to bardziej satysfakcjonujące aniżeli z kimś (jak już w grupie to do 3 osób najlepiej) ponieważ sam decydujesz co obejrzysz/zobaczysz i masz to dla "siebie", sam określasz ile czasu gdzieś spędzisz, oraz jakim transportem poruszasz się w dane miejsce. Czas, noclegi i jedzenie, tak jak powiedziałeś nie ma rzeczy niemożliwych, zależy od zdolności i "własnych standardów". Ja akurat nie preferuję polski jako kraju do podróżowania, lecz też nie wymagam abym jechał/płynął/leciał pod palmy...
@gtrmclaren33486 жыл бұрын
Właśnie wróciłem z Egiptu i Izraela, film w porę, polecam te dwa kraje :D
@vasilus906 жыл бұрын
Z Bałtykiem to trochę pojechałeś. Póki co, tylko morze północne było gorsze a mieszkałem nad Bałtykiem 1,5 roku..
@mishapolsha91406 жыл бұрын
13:04 Mistrz drugiego planu ;P
@AlphaCentauri696 жыл бұрын
13:03 xD
@darkorbit82686 жыл бұрын
Zgadzam sie ze wszystkim
@piotrolesiak84456 жыл бұрын
Mieszkam 14 lat w Tajlandii i życie jest droższe niż w Polsce. Najdroższe jest jedzenie.
@piotrolesiak84456 жыл бұрын
Aha i jeśli chodzi o mieszkanie to w Polsce też możesz mieszkać pod mostem i mówić jak tanio.
6 жыл бұрын
Roman Kursztyn Rayong BanChang , ale co chcesz powiedziec
@piotrolesiak84456 жыл бұрын
Głos z Ameryki chce powiedzieć żeby pomieszkac kilkadziesiąt lat w innym kraju i później o nim opowiadać
@piotrolesiak84456 жыл бұрын
A ogulnie wszystko mnie wqurwia bo mam katar
@beab.38004 жыл бұрын
Really?😂
@Skorpion19916 жыл бұрын
widac ze mieszkasz u rodzicow i nie do konca wiesz o czym mowisz, mowisz ze placisz 1200 za wynajem w tajlandi ale to tak jakby nic bo i tak gdzies bys mieszkal, widzisz jesli ktos wynajmuje mieszkanie np w warszawie i chce na jakis urlop pojechac do tajlandi to nie bedzie raczej rezygnowal z wynajmu, oproznial mieszkania i z wszystkimi gratami sie zabieral tylko bedzie oplacal swoje mieszkanie ktore wynajmuje + te drugie tymczasowe w tajlandi, wydalo sie gosciu ze na latwizne lecisz dlatego taki madry jestes bo tu madrych na tym swiecie nie ma :D
@robrob36026 жыл бұрын
12:51 chyba chodzi Ci o kurort, a nie resort :)
@adamniewiadomski35836 жыл бұрын
"Bałtyk nr.1" tu lekko Kolegę poniosło chyba ;-)
@n3ro11x6 жыл бұрын
Tia, podróże nie muszą być drogie... Być może dla kogoś, kto mieszka z rodzicami i nie ma stałych wydatków. Za przeproszeniem - to największy bullshit powtarzany przez jutubowych podróżników. Podróże były, są i będą drogie, jeżeli nie chcemy uprawiać podróżniczego menelstwa. Dla dużej grupy młodych osób dalekie podróże są nieosiągalne przez koszty życia, koszty kształcenia czy koszty rozumiane jako czas, który trzeba poświecić na pracę, rozwijanie swoich kompetencji, umiejętności itd. I piszę to z perspektywy człowieka aktywnie podróżującego na wszelkie możliwe sposoby (od podróży konwencjonalnych po rower i autostop).
@kamilsz16456 жыл бұрын
Ale zobacz sam zaprzeczyłeś sam siebie że nie można podróżować tanio ale można był menelem w podróży czyli można wydać na podróż minimalną kwotę czyli przelot a dalej niech się dzieje to znaczy kwestia perspektyw co ty na to ?
@joytekb6 жыл бұрын
Wez motor i jedz do Pai bo mi sie nie udalo a dziewczyna co to pol roku jezdzila po Azji mowila ze to najlepsze miejsce w jakim byla.
@hankaskrzypczak25856 жыл бұрын
Michal jestem twoja fanka (babcia podrozniczka)
@OBSER846 жыл бұрын
witam, powiedziałeś kiedyś żeby podsuwać Ci przykłady konfrontacji do analizy. w internecie od kilku dni trwa burza po konfrontacji dwóch youtuberów z branży fitness. obaj panowie, twierdzą że ten drugi obsrał się ze strachu, ich fani również mają dwie skrajne optyki tej całej sytuacji. oto filmik kzbin.info/www/bejne/laHZoKKEmK6Lbbc ale żeby zrozumieć sytuacje niestety trzeba przejrzeć ostatnie filmy na kanałach patryk2703 i Piotr Strzała, a to już trochę bardziej czasochłonne. ale bardzo jestem ciekawy oceny osoby nie zaangażowanej w konflikt, tym bardziej że psychoanaliza spotkania czerniewicza z karmowskim była brawurowa. pozdrawiam. mam nadzieje że to jeszcze ktoś przeczyta pod filmem sprzed miesiąca
@magosiawojdyna40206 жыл бұрын
Ładnie tam u Ciebie
@hipolesko6 жыл бұрын
ciekaw jestem skąd mieć tyle urlopu, żeby np pojechać na 2-3 miesiące gdzieś..
@pierzastywazquetzalcoatl20525 жыл бұрын
Pewnie tłumacze przysięgli, którzy mogą pracować w dowolnym miejscu na świecie, właściciele kamienic i firm :-) Wiadomo pracownik dobrze zarabiający na etacie może pozwolić sobie na góra 20 dni takich wakacji.
@Hubert45156 жыл бұрын
podroze sa super! ale tylko samemu
@leksandrchekh82816 жыл бұрын
Byłem w Olsztynie. Piękne miasto.
@patrykgurgul55816 жыл бұрын
Dlaczego można dawać tylko jeden? Dałbym 5, za każdy punkt. Dodałbym tylko do pkt. 5, że warto jednak znać trochę podstawowych zwrotów, mówiąc, choćby nieudolnie, starając się wejść tym samym w kulturę kraju - powiedzenie w Grecji: "kalimera", "efharisto" czy "parakalo" u większości Greków już budzi uśmiech i otwiera.
@travelrecordhd86096 жыл бұрын
To jest ogród zoologiczny w Bangkoku ? Dobrze kojarzę ? Pozdro
@michamarciniak11936 жыл бұрын
Jaki jest twój ulubiony kraj?
@pullia7386 жыл бұрын
Wszystko jest tak...)
@kasst1116 жыл бұрын
Mnie niestety ogranicza fakt posiadania dzieci:( nie do przeskoczenia, jeśli nie masz kasy:(
@numer3424 жыл бұрын
Ciekawe gdzie pozwiedzasz w tym roku...
@rtservice68583 жыл бұрын
Jezdze tez ale tracisz kase na bilety lotnicze
@robertmaksym45224 жыл бұрын
a byłeś w NIDZICY ???
@konradkubica81496 жыл бұрын
wszystko się zgadza chociaż w europie zach z tym angielskim to jest różnie dlatego przebywając w obcym kraju warto się osłuchiwać