Микробиален чай от горска почва - епизод 5

  Рет қаралды 15,124

Близката ферма

Близката ферма

Күн бұрын

Пікірлер: 59
@antoanetadimitrova8812
@antoanetadimitrova8812 8 ай бұрын
Благодаря от сърце ❤️ Иво за рецептата.Бъдете здрави и благословени.Ще се възползвам от рецептата и от всичките ви съвети!
@МаринелаДобчева
@МаринелаДобчева 8 ай бұрын
Благодаря! Уникално полезно! Номер едно информация по темата! Благодаря!
@milenamladenova5086
@milenamladenova5086 8 ай бұрын
Кратко и ясно! Следя всички видеа с удоволствие - изключително практични и разбираеми - голямо благодаря и от мен🙏💚🤗
@sevarbg83
@sevarbg83 8 ай бұрын
Качествено поднесена информация. Ако има субтитри на английски, много ще си разрастнете канала.
@Skadi_BG
@Skadi_BG 8 ай бұрын
Много хубава и лесна рецепта :) Нямам търпение да чуя как се борите с някои неприятели - най-вече земна бълха. Миналата година ми изяде черната ряпа и репичките. Тази година садих репички на друго място, но пак ги надуши. Сега тествам репичките във високи кофи и към момента не са ги надушили. Другото за което ще ми интересно да науча как да боря е молеца по доматите. Миналата година на ранна пролет ми нанесе много щети в оранжерията. Но аз си извоювах пирова побера, сложих почти всички ранни домати на туршия и пак ги изядохме ние, а не той 😅. Другото с което се боря са мравките, миналата година победих и ги изгоних...но те се готвят за инвазия и създаване на ферми от листни въшки ....
@EvgeniiKupenov
@EvgeniiKupenov 8 ай бұрын
С "боверия"
@VanyaD
@VanyaD 8 ай бұрын
​@@MilenIvanov-st4uw и аз Нимазал ползвах миналата година. Оказа се полезен.
@snezhanasz
@snezhanasz 8 ай бұрын
​@@VanyaDАко ползвам Neem oil,не е ли едно и също с Нимазал?
@galinakostova848
@galinakostova848 3 ай бұрын
Ако сте намерили решение за мравките,моля споделете. Аз пръскам с циперметрин ,но ми се иска да е нещо по натурално. Иначе работи за известен период от време и после пак пръскало,ако се активират.
@Skadi_BG
@Skadi_BG 3 ай бұрын
@@galinakostova848 най-ефективно е с боракс от аптека смесен с пудра захар ръсиш по мравките или по пътеките им и те го занасят в мравуняка. Умират. Друго е мед и захар се смесват с който и да е бавно действащ инсектицид (тотален) и пак така. Но трябва да се пази от деца и животни. Ако е само да се махнат от дадено място с GLOSS ДИАТОМЕЙНА ПРЪСТ НА ПРАХ пак ръсиш по пътечката и те се махат, това безопасно за деца и животни. Аз това ползвам и
@thefool10
@thefool10 8 ай бұрын
Точно,ясно и просто обяснено.Респект.
@cristinatodorova4058
@cristinatodorova4058 8 ай бұрын
Благодаря ❤
@radoslavstoyanov5647
@radoslavstoyanov5647 8 ай бұрын
Колко е хубаво и просто, а малко хора го правят...😊💕
@petiomalchev4973
@petiomalchev4973 8 ай бұрын
Миналата година пробвах микробиалния чай, но по рецепта от канала Храна от село. Там рецептата е същата но разтвора се подгрява с нагревател за рибки и се аерира с помпа за въздух за аквариум. Първият път когато напръсках доматите по тях имаше черни дребни мушички /големи колкото лисна въшка/, след 2 дни нямаше и следа о тях.
@danieldinev8262
@danieldinev8262 8 ай бұрын
Бъркате микробиалния чай от горска почва с компостния чай. При втория процесите са аеробни, и затова се използва аериране. Иначе рецептите са сходни.
@petiomalchev4973
@petiomalchev4973 8 ай бұрын
@@danieldinev8262 Ами защо да не се аерира горската почва, нали и при двата чая се цели бързо развитие на аеробните микроорганизми?
@danieldinev8262
@danieldinev8262 8 ай бұрын
@@petiomalchev4973 Понеже визирате ''ХРАНА ОТ СЕЛО'' , искам да ви кажа че аз от там съм чул рецептата. Иначе всеки може да прави каквото реши.
@yvonneteofilova3582
@yvonneteofilova3582 5 ай бұрын
​@@petiomalchev4973, микроорганизмите, които Иво изброи, са анаеробни може би?
@МарианаМитева-т4ф
@МарианаМитева-т4ф 5 ай бұрын
Благодаря за рецептата!
@МарияЧервенлиева
@МарияЧервенлиева 8 ай бұрын
Сърдечно благодаря!!! Бъдете здрави!
@Bace681
@Bace681 8 ай бұрын
големец си.....👍💪👏 .....проверил съм те.....не са празни хвалби
@teodortodorov2163
@teodortodorov2163 8 ай бұрын
Благодаря Ви!
@ЕмилСтоев-т8в
@ЕмилСтоев-т8в 8 ай бұрын
От компост по същия начин ли се прави
@БлагойТодоров-в3й
@БлагойТодоров-в3й 2 күн бұрын
Колко време може да се съхранява!
@nedyalkopanev4177
@nedyalkopanev4177 8 ай бұрын
Благодаря
@romenrolan1
@romenrolan1 8 ай бұрын
Благодаря!
@GeorgiGeorgiev-ss5lx
@GeorgiGeorgiev-ss5lx 8 ай бұрын
Здравейте, Това което показвате е страхотно и аз самия съм се убедил в ползата от микробактериалните настройки... Обаче, Как управлявате риска от появата на вредни за човека бактерии като Ешерихия, салмонела и други?
@petar_kirov
@petar_kirov 8 ай бұрын
Здравейте. Солта предполагам трябва да не е йодирана или?
@snezhanasz
@snezhanasz 8 ай бұрын
Здравей Иво!Може ли да направиш едно видео с обяснение,как да повишим захарността на зеленчуците,чела съм ,че ако тя е висока,зеленчуците като праз,моркови,ряпа и др.,могат да зимуват директно в пръстта ,дори при минусови температури и не замръзват.Високата захарност показва тяхнота висока хранителна стойност и устойчивост към вредители. Също и как да активираме калция в почвата за да се превърне в активен функционален калций,защото от него зависи размера,здравината и защитата на зеленчуците и уплътняването на почвата.💐🍀🌺
@olgarovaeva7185
@olgarovaeva7185 7 ай бұрын
Повишавам захарността на всички зеленчуци , салатки и дърва с суроватка 1л. суроватка 10л.мягка вода, плюс една чаена лъжица тор от Кристалон.Обрабатвам всяку седмицу.
@ЕмилСтоев-т8в
@ЕмилСтоев-т8в 7 ай бұрын
Това по капковото ли се пуска?Този разтвор за колко декара е?
@nedyalkopanev4177
@nedyalkopanev4177 3 ай бұрын
4:58
@nick_j1825
@nick_j1825 8 ай бұрын
Благодарим за видеото. Ако не е мека водата ще стане ли?
@gandalfthegolden948
@gandalfthegolden948 6 ай бұрын
Ще помогне ли микробиалният чай при върхово гниене? И ако не, какво препоръчвате? Благодаря!
@youlasdoris
@youlasdoris 6 ай бұрын
Колко време можем да ползваме готовия ферментирал тор? Има ли срок на годност? Може ли да стои 1 месец и да е ефективен ?
@zlatomira8
@zlatomira8 6 ай бұрын
Нали казва във видеото до 2 дена да се използва, после пак ще си направите и така 😊 Аз вече си направих и днес ще го използвам.
@ivangelovski8958
@ivangelovski8958 7 ай бұрын
Кефир може ли да се ползва? И ако може бихте ли споделил?
@yordanyordanov5931
@yordanyordanov5931 8 ай бұрын
Може ли да го смеся с отварата от коприва ?
@stoqnstoqnov3851
@stoqnstoqnov3851 8 ай бұрын
А защо не го еърирате?
@ХристоКръстев-н5э
@ХристоКръстев-н5э 4 ай бұрын
Със солта не се ли повишава и електропроводимостта на разтвора и с тази доза сол ще мине 10 хил.еденици което не е ли малко много за растенията особено когато са малки?
@iliefff
@iliefff 3 ай бұрын
Чувал съм, че със захар се хранят бактериите. Солта и на мен ми е интересно, защо я слага?
@ХристоКръстев-н5э
@ХристоКръстев-н5э 3 ай бұрын
@@iliefff със сол може да се повиши електропроводимостта на хранителния разтвор ,това е скороста с която хранителните вещества се възприемат от растенията и със солта може да се повиши но ...в рамките на разумното .Има EC метри може да си направите експеримент във сладка вода около литър да добавите половин грам сол да видите за какво става въпрос
@annavassileva5409
@annavassileva5409 8 ай бұрын
Чакам с нетърпение всяко ново видео и го споделям веднага❤ Поръчах си 2 от книгите, които препоръчвате❤ Бъдете здрави, Нови Будители ❤❤ Работите ли с Лунният календар на Мария Тюн?
@РосенДимов-щ1ь
@РосенДимов-щ1ь Ай бұрын
Благодаря но имали Български семена някъде
@denislavpetkov104
@denislavpetkov104 8 ай бұрын
Благодаря за споделената рецепта. Аз живея в район с твърда вода. Това би ли попречило на процеса? С изворна или трапезна вода от магазина става ли? Бъдете здрави.
@snezhanasz
@snezhanasz 8 ай бұрын
Аз го правя с дъждовна вода,събирам я в туби и я използвам за накисване на коприва и микробиални разтвори. Водата я съхранявам на тъмно и хладно,иначе зеленясва на слънце.💐🍀🌺
@denislavpetkov104
@denislavpetkov104 8 ай бұрын
@@snezhanasz Благодаря
@danieldinev8262
@danieldinev8262 8 ай бұрын
Става и с вода от кладенец или сонда. Просто не трябва да е хлорирана. Иначе ако имате мека дъждовна вода е най-добре.
@ПетърАнтонов-с4ж
@ПетърАнтонов-с4ж 8 ай бұрын
🙏
@kalink1066
@kalink1066 8 ай бұрын
В горската почва се съдържат както полезни микроорганизми така и вредни патогени. Ако ще ползвате такава почва избирайте слънчева поляна където няма гнилостен процес .
@blizkata_ferma
@blizkata_ferma 8 ай бұрын
Повдигате много важна и научна тема, която много малко хора познават. Става дума за сблъска Пастьор - Бешам, който полага основите на фарма индустрията. Пастьор не е лекар и учен, а физик, който е откраднал трудовете на Бешам и дава заключения изцяло в полза индустрията. И до днес всеки, който иска да печели, се осланя на неверните твърдения на Пастьор, от които той дори се отказва в края на живота си. Според Пастьор патогените са нещо външно и предизвикват болести и трябва да ги ликвидираме. Започва скъпата война срещу микроби, бактерии, гъби, патогени и мания по лекарства, инжекции, стерилност с мултимилиардна индустрия. Според Антоан Бешам - лекар, биолог и физик - причините на заболяванията са вътре в организма, а не в патогени, които идват отвън. След години наблюдения той успява да докаже, че хората дори създават свои собствени микроби, за да възстановят реда и баланса в тъканите и органите си. Той открива най-малките живи частици микрозимите, които с плеоморфизъм променят функцията си и могат да изграждат или да разлагат едни и същи тъкани. Бактериите, които могат да се открият при хората и животните не причиняват болести, те имат същите функции, каквито имат бактериите, намиращи се в почвата, канализацията или на други места в природата. Те са там, за да възстановяват мъртвите или болните тъкани и да преработват отпадъците на организма. Освен това е известно, че те не атакуват или не могат да атакуват ЗДРАВИТЕ тъкани. Телесните тъкани са здрави, когато получават подходящи ХРАНИТЕЛНИ вещества. Ако в организма няма подходящи за усвояване хранителни вещества в продължение на определен период от време, клетките започват да гладуват. При гладуване клетките губят жизнеността си и способността си да функционират, като поради това те се разлагат и образуват болна тъкан, неспособна да поддържа растежа. След като това стане, микрозимите се видоизменят и започват да почистват организма. Всичко е почва и жив организъм - човекът, животното, градината. Процесите са еднакви, бактериите също.
@kalink1066
@kalink1066 8 ай бұрын
@@blizkata_ferma Нямам претенции да съм учен или биолог, просто споделям твърдения че има разлика между чиста ферментация и гнилостен процес в растителната органика. И микроорганизмите взети от тези два типа компост ще повлиаят по различен начин на културните растения в градината ни.
@ivangelovski8958
@ivangelovski8958 7 ай бұрын
В природата превес имат гнилостните пред ферментациоонните процеси мисля...
So Cute 🥰 who is better?
00:15
dednahype
Рет қаралды 19 МЛН
The Best Band 😅 #toshleh #viralshort
00:11
Toshleh
Рет қаралды 22 МЛН
Течна тор направи си сам.
4:17
No till Sigmen.
Рет қаралды 3,4 М.
Да хванеш гората (05.01.2025)
21:52
Публицистиката на NOVA
Рет қаралды 17 М.