Witam Lepiej by było opowiedzieć w jakich fazach jakie mikro i dlaczego , a najlepiej dla każdego mikro oddzielny odcinek 😃 Pozdrawiam
@epole_kanal2 жыл бұрын
Będzie i tak, pomalutku ;)
@micharatajczak30062 жыл бұрын
Proszę o podobny odcinek i straczkach. Najbardziej interesuje mnie bobik.
@krymar-ni9nf Жыл бұрын
ułatwia państwu zadanie... ślicznie.. Ani jeden upa mi nie opowiedział o BBCH. TO JAK? KTO TU KOMU KOGO? I DLA KOGGO?
@ursus44292 жыл бұрын
Czy polecasz stosować odżywkę na pszenice I przenzyto megafol pozdrawiam
@hubert62612 жыл бұрын
Ja mam pytanie jaka jest przyswajalność siarczanów mikro, jak wiadomo są dużo tańsze, nawet przy 50% przyswajalności i takich końskich dawkach raczej żadne gotowe mieszaniny nie są w stanie zaoferować tyle czystego składnika za 47zl. Siarczan cynku 1kg/ha 230gZn 10zł Siarczan manganu 0,5kg/ha 160gMn 4zł Siarczan miedzi 0,5kg/ha 125gCu 8zł Molibdenian amonu 50g/ha 20gMo 14zł Kwas borowy 1,5kg/ha 265gB 11zł + Siarczan magnezu 5% Mocznik 10% Wiem ze manganu z magnezem nie powinniśmy łączyć.
@epole_kanal2 жыл бұрын
Odpowiedz naszego eksperta: "Panie Hubercie, to że dużo więcej jesteśmy w stanie podać w formie siarczanów niż np.chelatów za te same pieniądze nie oznacza, że ta sama ilość składnika dotrze do rośliny. Między obiema formami są pewne różnice które sugerują w jakich okolicznościach podania, wchłaniania, rozpuszczalności, mieszalności, stabilności czy przyswajalności każda z tych form się lepiej sprawdzi i zadziała. Na pewno to co Pan stwierdza, że żadna gotową mieszanina nie da tego co samodzielne zmieszanie poszczególnych składników - tutaj się w pełni zgadzam! Przyswajalność poszczególnych mikroelementów jest różna procentowo i dodatkowo zależy tak jak Pan zauważa od formy jak i powyższych zagadnień które opisałem. Reasumując każde podanie mikroelementów, niezależnie od formy daje pozytywny efekt w zdrowotności, plonie i jego jakości. Gotowe mieszaniny czy pojedyncze stosowanie według potrzeb roślin to już jest nasze indywidualne podejście, ważne aby opierać się na sprawdzonych,renomowanych i przetestowanych produktach, pamiętając że między składnikami występują antagonizmy i synergizmy co do mieszalności. Co do łączenia manganu z magnezem to w mieszaninie jaką Pan tworzy akurat to występuje. Poza tym są gotowe produkty które mają magnez i mangan w jednej mieszaninie - np. EPSO Microtop i z tego co mi wiadomo antagonizm między nimi nie występuje. Pozdrawiam"
@marejs28402 жыл бұрын
Gdzie można kupić te składniki ?
@hubert62612 жыл бұрын
@@marejs2840 zamówisz przez internet wpisując w google
@marejs28402 жыл бұрын
@@hubert6261 Jak znalazłeś je w takich cenach? (Jakiś konkretny sklep internetowy ? )
@hubert62612 жыл бұрын
@@marejs2840 siarczan cynku i manganu na Plantini, kolejne na stronie Surowce Chemiczne, oraz allegro
@stronatube15972 жыл бұрын
Stosowanie mikroelementów w zbożach przeprowadzamy już w kwietniu. Pierwsze dwukrotne dożywianie makroelementami w odstępie 4 dni a 3 pozostałe z mikroelementami co 6 dni. Azot taki jak saletra wysiewamy w 3 dawkach od 20 marca do połowy maja. W tych dokarmianiach dolistnych nie stosuje się dodatkowo ani mocznika ani siarczanu magnezu, jest to zbędne wręcz szkodliwe w czasie suszy.
@epole_kanal2 жыл бұрын
Komentarz naszego eksperta: "Każda technologia jest dobra pod warunkiem, że się sprawdza. Również każda technologia ma swoje niedociągnięcia jeżeli następuje okres suszy jak tutaj wspomniano. Zarówno podawanie azotu jak i odżywianie nalistne w czasie suszy robi więcej szkody jak pożytku. Ale już stosowanie na 5-7 dni przed spodziewanym wystąpieniem niekorzystnych zjawisk spowoduje zwiększenie zdrowotności i polepszenie odporności na stres suszy, przymrozków itp. Mały dodatek mocznika do cieczy roboczej poprawia "przyczepność" oraz lepszą penetrację substancji ŚOR przez kutikulę liścia. Jeżeli zasobność w Mg i S jest na niskim poziomie, a z tego co widzę nie stosujecie Kizerytu to dodatek 5% (5kg nawozu na każde 100l wody) siedmiowodnego siarczanu magnez jest wskazana w celu zwiększenia efektywności stosowanego azotu jak i polepszenia funkcjonowania procesu fotosyntezy dzięki Mg. Może warto choć jeden opryskiwacz w 3 zabiegach na części pola zastosować w celu sprawdzenia... Pozdrawiam"
@mariusz00762 жыл бұрын
Panie co 6dni To z torbami pójdziemy kto będzie płacił za wode i odżywki
@ajach51692 жыл бұрын
firmy chemiczne wydają krocie na reklamę swoich produktów w obecnym czasie powinny przeznaczyć swoje siły i srodki na ochronę rolnictwa bo jak my padniemy to i wy zakończycie działalność bo nie będzie dla kogo
@epole_kanal2 жыл бұрын
Merytoryczna i usystematyzowana wiedza jest również formą przeznaczenia sił i środków na ochronę rolnictwa. Dzisiejsza wiedza i możliwości techniczne są większe niż w przeszłości, i warto to wykorzystać, żeby lepiej prowadzić swoje uprawy. Oczywiście każdy decyduje sam, na podstawie wiedzy o zasobność gleby i historii pola. Dla jednego mikroelementy to mrzonka, dla drugiego konieczność jeżeli chce zebrać optymalny plon (do stanowiska). Dziękuję za opinie i życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
@ajach51692 жыл бұрын
@@epole_kanal dziękuje i również życzę wesołych i spokojnych Świąt
@krystynakosiba42042 жыл бұрын
Hhffdd na
@dawidklimczak22122 жыл бұрын
Czy mogę w jednym zabiegu zmieszać ambrossio sc500, porter 250ec, siarczan magnezu i dr green zboża ?
@epole_kanal2 жыл бұрын
👍 dlaczego akurat takie fungicydy? To T1?
@dawidklimczak22122 жыл бұрын
@@epole_kanal Tak
@epole_kanal2 жыл бұрын
@@dawidklimczak2212 Dla mnie w tym układzie to bardziej T2 ;) Nic na mączniaka, niewiele na choroby podstawy źdźbła. Jeżeli to zabieg na uspokojenie sumienia, to ok :D
@michamichalski4325 Жыл бұрын
Chyba będzie ktoś głupi jak będzie to kupował przy tych cenach
@piotrekg.61642 жыл бұрын
Siarka a nie mangan sprzyjają pobieranie azotu
@epole_kanal2 жыл бұрын
Siarka wśród makroelementów. A ten odcinek jest o mikroelementach wśród których m.in mangan również ma wpływ na gospodarkę azotem.
@jozef3312 жыл бұрын
wszelkie opryski to po 19 godz. do południa to pod karą wysoką