NOWY KANAŁ SPRZĘTOWY ▶ www.youtube.com/@sklepArmyworld/ MOJA KSIĄŻKA ▶ bezdroza.pl/ksiazki/survival-sztuka-wyboru-bushcraft-i-eksploracja-kajetan-wilczynski,besusz.htm#format/d SZKOLENIA i BLOG ▶ adventurer-survival.pl/ FACEBOOK ▶ facebook.com/survivoradventurer INSTAGRAM ▶ instagram.com/survival_adventurer/ TIKTOK ▶ www.tiktok.com/@adventurer_survival
@piekarz062 жыл бұрын
Chyba jesteś pierwszym youtuberem który powiedział o tym wprost. Ludzie myślą zastanawiają się, oglądają youtuberów jak palą ogniska, szykują jedzenie a w tle jest zmowa milczenia. Odpowiedz jest prosta, nie można, ale każdy top robi bo to kocha.
@adamkosz932 жыл бұрын
Warto też wspomnieć to temacie podłoża na którym robi się ognisko. Piasek i glina są do tego najlepsze, za to mocno organiczne gleby jak np. wysuszone torfowisko może żarzyć się pod ziemią długi czas po naszym biwaku. Mogłem coś pomylić, więc proszę o ewentualne sprostowanie, w imię bezpieczeństwa : ) Pozdro!
@A.Kanonier2 жыл бұрын
Yo fajna seria,kontynuować poradnik jak najbardziej ,idzie to w dobrym kierunku.Praktyczna wiedza dla świerzaka.A co do lasów skoro place podatki to powinienem mieć prawo do korzystania.A lasy państwowe chronią lasy przed pożarem ,żeby mieć co sprzedać po wycince.Pozdrowienia i dzięki za twoją wiedzę,czas i materiał 😊
@jankowalski45722 жыл бұрын
Ja palę kilka razy w roku w moim prywatnym małym kawałku lasu i polecam unikać miejsc narażonych na nagłe porywy wiatru , szczególnie wieczorami przestaje wiać a w środku nocy zrywa się ostry wiatr który może porywać iskry , przenosić nawet kilkanaście metrów co podczas suchego lata łatwo może wywołać pożar . Warto wybierać na biwakowanie miejsca osłonięte od wiatru .
@MilworldPl2 жыл бұрын
To prawda, wybrać należy miejsce osłonięte, a ogień dodatkowo zabezpieczyć. Wiatr potrafi nagle zawirować, zmienić kierunek i nagle zawietrzna staje się nawietrzną. //Kajetan
@joshitoranaga88682 жыл бұрын
Cześć i czołem Waleczni. Dobry odcinek, merytoryczne praktyczny, seria wdzięczna, przydatna. Dzięki za włożoną pracę.
@bushcraftowyszlak18199 ай бұрын
No i nareszcie ktoś powiedział coś co ja też mam ochote zawsze powiedzieć o tym jaka jest prawda że wszyscy palą ogień nielegalnie. Szkoda tylko że jak się wrzuci jakiś filmik to nieraz jest hejt a lesniczego pytałeś o zgodę itp . Słyszałem nawet opinie że podobno nawet zimą w śniegu i mrozie nie wolno palić ognia co dla mnie jest juz absurdem Pozdrawiam serdecznie 😊
@sebastianrak55572 жыл бұрын
No i super że ktoś powiedział wprost jak to jest z tym ogniem szacun
@arbuzxx2 жыл бұрын
Bardzo mi się podoba ta seria. Nawet jeśli bushcraftu na ten moment nie planuję, bardzo ciekawie się ogląda. ;D
@szeryf79832 жыл бұрын
Dziękuję Kajetan pozdrawiam serdecznie 🤗👏👍
@jankowalski45722 жыл бұрын
Mógłbyś zrobić odcinek o ogrzewacz do rąk wielokrotnego użytku . Ja stosuję , mam takie 4 podczas długiego spaceru gdy już docierasz na miejsce masz zgrabiałe ręce zanim rozpalisz ogień i rozłożysz namiot warto rozgrzać sobie ręce a jest to rzecz wielokrotnego użytku Podczas deszczu gdy nie ma możliwości rozpalanie ognia to daje trochę ciepła , przynajmniej przez jakiś czas około 30min. zanim człowiek ogarnie ten .
@boxberg52 жыл бұрын
Bardzo fajnie i przejrzyście tłumaczysz, super, dzięki:))) Zaczynam swoją przygodę w temacie bushcraftowym, trzymaj kciuki :))
2 жыл бұрын
To mój ulubiony kanał bushcraftowy!
@Klusekb2 жыл бұрын
ja tam kupiłem hektar lasu do bushcraftu i sobie palę legalnie w miejscu wyznaczonym przez właściciela (czyli siebie )
@11cziler Жыл бұрын
Dziękuję za wiedzę w pigułce. Bardzo dobrze wyjaśniony temat ognia w lesie. Faktycznie chętnie bym obejrzał film o dobieraniu miejsca na obóz :) Pozdrówki!
@kubaantonkiewicz61702 жыл бұрын
Kajetan, film merytoryczy. Jak zawsze. Mam tylko mala sugestie. Moze edytuj film wrzucając napis w momencie kiedy mowisz o tym gdzie mozna używać kuchenki. Bo w miedzy czasie troszkę się zmieniło. Po zmianach mozna to robić wszedzie na terenie obszarów "Zanocuj w lecie" jesli nie ma zagrożenia pożarowego lub jakis miejscowych zakazow nadleśnictwa. Uaktualni to informacje dla tych ktorzy chcą się czegoś na ten temat dowiedzieć.
@MilworldPl2 жыл бұрын
Kuchenka, o której mowa: milworld.pl/product-pol-589-Mil-Tec-Kuchenka-Spider.html Kartusz mniejszy: milworld.pl/product-pol-22951-Elico-Kartusz-Gazowy-Gwintowany-300-g.html Kartusz większy: milworld.pl/product-pol-22953-Elico-Kartusz-Gazowy-Gwintowany-450-g.html
@CedroN72 жыл бұрын
Super film! Więcej poradników o takim budżetowym survivalu :D Może teraz coś o szukaniu miejsca do obozowania ?
@MilworldPl2 жыл бұрын
Robimy całą serię o bushcrafcie. Kolejny odcinek jest właśnie w zaproponowanym temacie! 🙂
@andrzejsy2 жыл бұрын
pytanie do mBDL co oznaczają tam poszczególne oznaczenia działek w lesie np s/OL50 w/SO80 itp? I drugie pytanie jak wyczyścić nóż z żywicy zarówno w domu porządnie jak i w terenie nie mając jakiś specjalnych preparatów?
@mloneusk8918 Жыл бұрын
Co jak co ale leśnikom nic nie zależy na lasach. Paru w życiu poznałem i najbardziej im zależy na tym żeby wycinać cyklicznie las bo to daje pieniądze, a do tego ograniczyć ludzką obecność w lesie. Traktują lasy jak swoje prywatne, a nasza obecność ich denerwuję
@MierzwaFilip2 жыл бұрын
Trochę sprecyzuje: w tych 46(okolo) obszarach pilotażowych, które były dopuszczone do biwakowania w zeszłym roku dopuszcza się używanie kuchenek na paliwo gazowe. W obszarach dodanych po rozszerzeniu programu narazie nie wolno. Podobno moze to rozszerzą po roku czasu. Pozdrawiam.
@Krystian642 жыл бұрын
Seria się podoba
@valditravelАй бұрын
W kraju nad Wisłą legalnie, nawet po zgłoszeniu noclegu w lesie, ogniska nie rozpalisz... I tyle w temacie. Jak masz szczęście i nie trafisz na, jak to się teraz ładnie mówi sygnalistów (kiedyś donosiciel), lub straż leśną to może się udać ale zawsze trzeba mieć oczy z tyłu głowy więc to żaden relaks w lesie... Może to kwestia podejścia urzędników, a może naród nie dorósł do tego żeby mu na to pozwolić ..
@krzychwoj17277 ай бұрын
Najlepiej chyba wytłumaczone jak się zachowywać w lesie...
@damiandziadowiec4563 Жыл бұрын
czyli ogień w lesie nie jest zabroniony tylko kosztuje 500 zł
@rickylahey32296 ай бұрын
Najlepiej dakotę sobię palic, flim u Szlendiego.
@arturgowacki92972 жыл бұрын
Jak to jest z tą kuchenka? Czy po przykreceniu jej do kartusza, możemy ją odkręcić zanim zużyjemy cały gaz (czy można ją zdemontować i spakować oddzielnie w plecaku i użyć ponownie następnym razem)?
@ambasadaafganistanu4142 жыл бұрын
trzeba kupić z butlę z gwintem i wtedy można, niektóre są takie że jak się przyczepi to nie można odczepić a te z gwintem właśnie można odkręcać i przykręcać do woli
@S4SBOX Жыл бұрын
A ja polecam robens firewood stove.
@ufjjdu2 жыл бұрын
ja czały czas pale ogniska wszedzie i mam w duppppie te przepisy
@mloneusk8918 Жыл бұрын
I bardzo dobrze robisz, nie dajmy sie im ograniczać. Pozdro
@dex83269 ай бұрын
link do kuchenki nie dziala mozna prosic o nowy badz nazwe kuchenki?
@TB-dp8yp2 жыл бұрын
Teraz już każdy wie czy stać go na palenie ogniska w lesie ale nasuwa się pytanie czy jak już przypałęta się strażnik czy można tego ogniska nie gasić na jego życzenie po przyjęciu mandatu i cieszyć się resztą wieczoru...?
@aras80322 жыл бұрын
Z chęcią obejrzał bym coś o ogrzewacach do rąk!!
@djzely12 жыл бұрын
a czy np legalnie mozna uzywac małej (20x20x20) metalowej kuchenki polowej opalanej drewnem? czy to jest rozumiane jako otwarty ogień?
@MilworldPl2 жыл бұрын
Raczej jako ogień, niestety :/
@mloneusk8918 Жыл бұрын
Legalnie to w tym kraju prawie nic nie możesz
@magicworldbyjorg2 жыл бұрын
@MilworldPl2 жыл бұрын
Thanks for the kind word! 🙂
@magicworldbyjorg2 жыл бұрын
@@MilworldPl Thank you very mutch... have a nice day.... see you….
@SekretyZdrowiapl9 ай бұрын
Fajnie, ale nie wspomniałeś o jednej rzeczy. Palenie ogniska to jedno, a do tego dochodzi drugi mandat za kradzież drewna.
@robertnawrocki3082 Жыл бұрын
Jak ludzie staną się odpowiedzialni to zakszy znikną😁
@S4SBOX2 жыл бұрын
Polecam kuchenkę na denaturat.
@MilworldPl2 жыл бұрын
Niestety legalna jest tylko na gaz. //Kajetan
@karolmarszk55682 жыл бұрын
witam myślę że fajnym pomysłem był by biwak za...
@MilworldPl2 жыл бұрын
Ciekawa propozycja! Zapisujemy w kajeciku 🙂
@ambasadaafganistanu4142 жыл бұрын
najlepiej po prostu palić ognisko typu dakota, nie widoczne, bezpieczne, łatwe w ugaszeniu i nie zostawia śladów