Köszi. Nagyon szuper videó lett. Ez normálisan elmagyarázza a szenzorok közti különbséget. Sok okos mindig azt nézi "jaj az enyém 48 mpx-es be be be" Fogalmuk sincs a szenzor fontosságáról.
@ianus59784 жыл бұрын
Hello Petur,ha egy colos szenzoros bridgét nézünk ami ff600-on f4 fényerővel bír(sony rx10 m4)és egy 4/3-os milcet aminek a tele végén csak 6.3 a fényereje,akkor is a milc lesz jobb képminőségben?Pl erdei vadfotónál.
@csabasimonyi6822 жыл бұрын
Hello Petur! :) Nagyon tetszett a videó, és eléggé egy dilemmám része is. Ugyanis történt egy eset, hogy egy túrán a túratársammal leteszteltük a nála lévő Samsung A50 készüléket (nem egy mai darab) és az én Canon EOS R gépem tájfotók készítésére. A videódban is említetted, hogy mennyiszer nagyobb egy full frame szenzor mérete és ez számomra azt jelentette, hogy nem is lehet kétséges az eredmény! Mivel ő az automata módot használta, így először én is a saját gépemen ... a Samsung nyert! Aztán kipróbáltam más beállításokat .. de az eredmény nem változott!! Tudom, hogy az okostelefonok képei szerkesztettek és azután jelenik meg a kép a kijelzőn ... azt szeretném tudni hogy - beleértve a középformátumot is - létezik -e olyan váz és lencse kombináció, amely képes azonos minőségű (esetleg jobb) képeket csinálni, mint egy valamirevaló okostelefon (pl iPhone 13 Pro) mindenféle utómunka nélkül ..? Láttam itt már rengeteg összehasonlító videót, de valahogy a fényképezőgépes képeknél a kommentekben és magukban a videókban is megjelent a Lightroom vagy más ehhez hasonló szoftver. A még megfizethető (bár egyáltalán nem olcsó) középformátumos gépek Fujifilm GFX 50S II, 100S vagy éppen a Hasselblad X1D videóknál is olvastam az utómunkákról ... Röviden: tudja a szenzor mérete kompenzálni vagy felülmúlni a mesterséges intelligencia utómunkáját? :)
@barnabaskapui71695 жыл бұрын
Helo megéri egy kezdő fotósnak egy Canon EOS M100, 15-45mm-es obival?
@imrehuram96955 жыл бұрын
Szia. Az 1"-os szenzornál mi 1"? Mivel sem az oldalak, sem az átló nem 25,4mm, ami az 1" lenne.
@BudaiPetur5 жыл бұрын
Úgy tudom valami régi TV-s képrögzítő csövekhez igazították ezeket a méreteket, ahol a colos cső használható területének képátlója 16mm körül volt. Ez került át aztán a digitális fotózásba. Itt is 1"-osnak hívják az átlóban kb. 16mm-es szenzort.
@endrestrausz5 жыл бұрын
4/3" és az alatti szenzorok méretének specifikálása a vele ekvivalens képfelvevő elektroncső átmérőjének megadásával történik. Még a CCD és CMOS szenzorok előtt a képfelvételhez col-ban méretezett katódsugárcsövet használtak. Most azt adják meg a gyártók méretként, mekkora átmérőjű katódsugárcső kellene, hogy az adott érzékelővel azonos látószöget adjon. Nem biztos jó, de ezt örököltük. Update: Bocs, a Főnök megelőzött :D
@imrehuram96955 жыл бұрын
@@BudaiPetur Köszönöm!
@imrehuram96955 жыл бұрын
@@endrestrausz Köszönöm!
@attilafekete3815 жыл бұрын
Azt szeretném negkérdezni Budai Petur hogy 150.000Ft-ért milyen dslr gépet ajánlasz kit obival? Én a nikon d3500-at néztem most le van árazva 120.000Ft-ra. Szerinted ennyiért ez jó vásárlás lenne?
@BudaiPetur5 жыл бұрын
Szerintem jó.
@attilafekete3815 жыл бұрын
Köszönöm szépen a válaszod!
@laszloszabo38495 жыл бұрын
lumix G70 milc sztm
@attilafekete3815 жыл бұрын
@@laszloszabo3849 köszönöm szépen!
@RajnaTMS5 жыл бұрын
Köszönjük! Lájk :)
@zsomborszarka26163 жыл бұрын
Remek videó lett mint mindig, a végén lehetett volna még kicsit több info, hogy valaki miért vetemedne ilyen brutális méretű szenzor használatára... De így is mindent megtudtam azokról a szenzorokról, amikkel valaha találkozni fogok...
@peterb73655 жыл бұрын
Szerintem eleve minden érzékelőt és kijelzőt négyzet alakúra kellett volna csinálni egységesen és csak a méretet/felbontást változtatni, akkor nem lenne a sok kavar, meg szabvány! :)
@BudaiPetur5 жыл бұрын
Az oldalarányokban nincs akkor keveredés. Ezek lettek az alap arányok, mert ezeket szoktuk meg, papírméret, TV képernyő méret és egyebek miatt. Így látjuk leginkább a képeket. Pl. a festmények többsége sem négyzetes. Így ezeken megszokottabb a szemünknek a komponálás.