A mai anyagok kissé mások.Minden esetre jól elnosztalgiáztam rajta, eszembejuttatta szakmunkás időszakomat, mikor még könnyebb volt elhelyezkedni gépszerelőként!Köszi a feltöltést!
@brendonpapai12487 жыл бұрын
én még 11 éves vagyok de ha majd lesz gyerekem neki is megmutatom ezt és igy minden érthető lesz neki
@giannidecker27903 жыл бұрын
A tip : watch movies at flixzone. I've been using them for watching loads of movies lately.
@howardtalon22553 жыл бұрын
@Gianni Decker yea, I have been watching on Flixzone for since november myself =)
@robex435611 жыл бұрын
Hasznos video :) kicsit regi de jo:P
@kristof68Krule12 жыл бұрын
szívesen! Örülök, ha másoknak is tetszik. Gondolom időbeli korlátok miatt nem jutott mindenre idő. De vannak szakkönyvek amikben dugattyúk, szelepek anyagiról lehet infót szerezni. Ezeket ma már antikváriumban olcsón meg lehet szerezni!
@wemikirt11 жыл бұрын
@csacsi2 lenne egy kérdésem feléd. Szerinted a hengerfejet milyen eljárással öntik? illetve mi az amire ráöntik ezáltal a furatoknak szelepeknek helyet hagynak? milyen anyag az a "sablon" amire ráöntik a fémet??
@OkosPala10 жыл бұрын
Tudja valaki, mikori lehet ez a film? Azt hiszem, a címe Négyütemű motor.
@istvanbalogh20337 жыл бұрын
1959-ben készült , forrás: Közlekedési filmkatalógus, 1956-1975 (kiadó:a Közlekedési Dokumentációs Vállalat), (1976)
@OkosPala7 жыл бұрын
Köszönöm az értékes infót. És a címe tényleg az, hogy Négyütemű motor?
@istvanbalogh20337 жыл бұрын
Nem.A katalógus szerint, Benzinmotor működése az eredeti cím. Van egy külön rész a dízelmotor működéséről ez annak a párja. Külön részek készültek a fékrendszerekről, motor hűtési rendszeréről, stb.
@OkosPala7 жыл бұрын
Nekem sajnos nincs meg a katalógus, csak egy olyan táblázattal rendelkezem, amelyet a Filmmúzeumtól szerzett jó néhány éve egy rajongó. Ebben szerepel a Benzinmotorok tüzelőanyagellátó berendezései három része (a harmadik rész a jelek szerint a csatornának sem volt meg), A diesel motor gázolajellátó berendezése, A motor hűtése, A dinamó szabályozása, A fékrendszerek, A gépkocsi alváza, rugózása és futóműve, a Négyütemű motor, továbbá két, számomra ismeretlen film: a Fékberendezések és A gépkocsi kormányműve. Neked fizikai vagy elektronikus formában van meg az említett katalógus?
@ASD-pp2nk7 жыл бұрын
gyönyörü
@ERRORFACE17 жыл бұрын
nagyon bele eltem magam szinte ereztem a kifli es a zacsis kakao izet a szamban . begyott az asszony es jelentkeztem 1 sorert wazze
@wemikirt12 жыл бұрын
szeretem az ilyen videókat kössz a feltöltést a gond hogy nem mond el mindent hogy mi miböl van a szelepekröl se beszél pl
@godvincs.26686 жыл бұрын
Joofélee
@ImBenny4 жыл бұрын
Nem lehet megunni.
@tiborreszegi61854 жыл бұрын
Nem vagyok fizikus, de itt NEM a hőenergia alakúl át, hanem nyomaték keletkezik, ami fizikai energia. Vagy Én értem félre? . Amikor robbanás keletkezik a motorban, akkor valóban hő is létrejön, mert ugye a robbanás hőtermelődéssel jár, de nem a hőt hasznosítja, nem a hő löki a dugattyúkat, hanem a hő mellett fizikai lökéshullám - nyomaték is keletkezik, és EZ tolja a dugattyúkat. A hőt elvezetik, és felhasználják az utastér melegítésére a hűtővíz elvezetése közben. A hűtővíz elvezetésre kerül - folyamatos dolog, amikor megy a motor - és ez a folyamatosan keringő, folyamatosan lehűtésre kerülő melegvíz az, ami által a hő el van vezetve - ennek a forróvíznek a hője van kihasználval az utastér melegítésére. . Vagy Én tudom rosszúl? . A kérdés tehát, hogy végülis nem a hő az, amit energiává alakítanak, hanem a fizikai kökéshullám, ami keletkezik a robbanások közben - a nyomaték - ez az, amit nyomatékká alakul a motorban - ez az, ami meglöki a dugattyútkat. Vagy nem?
@zsomborboka3485 Жыл бұрын
A belsőégésű motorok, más néven belsőégésű hőerőgépek működése során általánosan a szénhidrogének keverékében (benzin, gázolaj) kémialiag tárolt energia szabadul fel. Ez térfogatváltozással és hőtermeléssel jár. A fő hangsúly a térfogatváltozáson van, hiszen az üzemanyag égése során szabadulnak fel azok a nagy nyomású (és emellett magas hőmérsékletű) gázok, amivel a fent részletezett szerkezeti konstrukciók révén mechanikai munkát lehet végeztetni az üzemanyagban rejlő kémiailag tárolt energiával. A nyomaték egy fizikai mennyiség, nem pedig energia.
@leventehorvath67055 жыл бұрын
lle lel lol lel lol lel lol
@gabormagyar4877 жыл бұрын
a hőenergiát alakítja mozgási energiává...???...LOL...