Szulit majd ... legközelebb . Eegen érdekes figura 😁
@ricsijátszik4 жыл бұрын
Sziasztok! Szuper volt, nagyon tetszett! Ami szerintem még óriási különbség lehet power vs body szemszögböl, az a gyakorlatok választásának a szabadsága. Body az mehet kicsit több síkban. Érdemes lehet kiválasztani a te struktúrádnak legmefelelőbb alapgyakorlatokat az összes síkban. Nem az lesz a cél, hogy a big3 ban legyél erős, hanem az, hogy a TE big 6-odban ( mondjuk 6 ) legyél egyre erősebb közepes ismétlésszámban. Az izomérzet tök fontos lehet a gyakorlatok kiválasztásának szempontjából. Ha neked valamiért tök máshol generálódik fáradság, mint amire amúgy az adott gyakorlatot csinálod akkor neked az a gyakorlat nem jó. Pl hátom guggolás ha állandóan a gerinerevítőid fáradtak töle a lábad meg annyira nem, érdemes lehet leváltani mittomén egy előlguggolásra vagy bármire amitöl a lábad fárad és alapgyakorlat. Amin még sokszor elgondolkodok, hogy mikor növeljük a volument. Minnél később? Vajon szükséges-e növelni, ha alacsony volumennel is nő a teljesítményünk az adott gyakorlatokban? Most azt gondolom nem. Ha minden egyes pontot kipipáltunk a regeneraciónknál (alvás, kaja stb.) és akkor sem tudunk erősödni csak ebben az esetben kellhet növelni a volument, izomépítés szempontjábol, de az is lehet, hogy csak idő kell vagy más ismétlés számban kell egy kicsit eltöltenünk esetleg gyakorlatot kell váltanunk. Bár itt meg ugye a kérdés, hogy ha nem tudtál 3 sorozatban növelni a súlyokon akkor 5 sorozatban miért fogsz tudni? A teljesitmény növelése fontosabb izomépités szempontjából, mint a volumen halmozása? A tudomány szerint nem, meg igen is, de mit mond a tapasztalatotok? A végén a kérdés nagyon jó, és elgondolkodtató! Szerintem se lenne sok különbség izomtömegben egy naturál erőemelő és egy naturál testépítő között.
@powerbuilderhu4 жыл бұрын
köszi Ricsi! A gyakorlatválasztással (+izomérzettel) kapcsolatban tökéletesen egyetértek azzal, amit írsz. A volumen növelése érdekes kérdés, ahogyan én látom, ebben a legnagyobb szakértők sem tudnak közös nevezőre jutni. Én is inkább abba az irányba húzok, amit Te is említesz: hosszútávon hipertrófia szempontból az a legfontosabb, hogy a közepes(/magasabb) ismétléstartományokban erősödjünk. Rövidtávon (és ne feledjük, hogy a kutatások ezt tudják jól mérni, a hosszútávot nem igazán) biztosan igaz a 'több jobb' elve, de én inkább arra tippelnék, hogy ez a nagyobb volumennel járó nagyobb glikogén+víz visszatartása miatt van. Aztán persze van az úgy, hogy a további erősödéshez (és ezzel együtt az izmosodáshoz) igenis szükség van 3 helyett az 5 sorozatnyi stimulusra, de ezzel megint ugyanoda kanyarodunk vissza: az erő növekedése kell, hogy kormányozza a döntéseinket.
@tibortohati33554 жыл бұрын
Nagyon jó volt! Az erőemelő edzésre Zsolti kifelé, én a képernyőre mosolyogtam. Làtom, Zsoltinak is örök dilemmája a volumen nagysága . Nekem is . Az intenzitás erofejlesztő időszakban egyértelmű, de mègis mennyit? Szerintem nagyon egyéni. Eszembe jutott a 80 as évek legjobb kozeptavfutói, Sébastian Coe és Steve Ovett. Coe alapozáskor héti 90 km futott, Ovett héti 170 km. Valójában közel egy szinten voltak .
@belakovacs31544 жыл бұрын
Egy óra 40 petc. Csak nkm veszi el a kedvemet, h ennyire el van nyújtva? Pedig jókat mondassz.