(rozwiń komentarz) 💥Kolejny odcinek >>> kzbin.info/www/bejne/oqXKYYGMqNqLarc Poprzedni odcinek
@RadekKosiecki24 күн бұрын
Cześć, mam do Ciebie takie pytania. Ile mniej więcej zajęło Ci dotarcie do poziomu C1 z B2? I jakie są realne różnice między obu tymi poziomami? To znaczy, ja doskonale znam definicję poziomów Rady Europy, ale chciałbym posłuchać, co ma na ten temat do powiedzenia osoba, która faktycznie osiągnęła tak wysoki stopień zaawansowania w języku obcym. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
@JezykiProste24 күн бұрын
Cześć. Tu Cię Radku zawiodę, bowiem nigdy nawet nie sprawdziłem jakie zagadnienia dotyczą danych poziomów. Nie bardzo lubię operować tym systemem, choć oczywiście rozumiem, dlaczego takowy istnieje. Swój poziom oceniałem zawsze intuicyjnie lub po prostu wykonując testy próbne i oceniając się na podstawie klucza. Pozdrawiam, hej
@RadekKosiecki24 күн бұрын
@JezykiProste Ja prawie tak samo, moim zdaniem to jest tak sztuczne wtłaczanie umiejętności w mało przejrzyste systemy. Przestajemy czerpać przyjemność z nauki języka, tylko zaczynamy obliczać sobie, ile nam zostało do poziomu B2 czy C1. Chociaż jeżeli ktoś chce chodzić na kursy językowe, to taka informacja jest potrzebna, bo jak mamy już poziom B2, to nie będziemy zaczynać zajęć od przedstawiania się i liczenia do dziesięciu.
@RadekKosiecki24 күн бұрын
@JezykiProste Tu nawet nie chodzi o zagadnienia, tylko o kompetencje. O ile na poziomach do B2 można by jeszcze mówić o pewnych kręgach tematycznych, jakie "obowiązują" (np. na egzaminie), to już od C1 sytuacja wygląda tak, że powinniśmy być w stanie wypowiadać się w bardzo szerokim spektrum tematów, również takich, które nie dotyczą bezpośrednio naszych zainteresowań.
@RadekKosiecki24 күн бұрын
@JezykiProste A zapytam z ciekawości. Jaki miałeś temat w pracy pisemnej na tym egzaminie C1 z francuskiego?
@JezykiProste24 күн бұрын
@@RadekKosiecki Zoo i ochrona zagrożonych gatunków.