за мен това е опит да се повиши процента на рисково кредитиране в една сделка - те. да се увеличи делът на кредит с по- висок % ,за да се компенсира ниският % по ипотеката - както казахте през потребителски и тн.-или - ще ви дадем ипотека на 2% , но ако половината от парите ги вземете на 10 %
@Shtelyan_George2 ай бұрын
Има голяма доза логика и в тази посока на разсъждение. Може би някои банки ще подходят и по този начин.
@ZahariPetrov-vs5ot2 ай бұрын
България на кредит от банките. Летящ надут балон и колкото по- високо се изкачва толкова повече се разширява газът в балонирана БЪЛГАРИЯ. То вече само жилищата не влязоха в банките. Банките също са собственост на милиардерите с напечатаните пари. А може ли 2кг. домати ,1хляб и 3 апартамента с кредит от банките.
@dymanov7645kkl2 ай бұрын
Ще ви се разкатае играта на тези с кредитите
@Shtelyan_George2 ай бұрын
Само на определен профил кредитоискатели. За другите няма разлика.
@yavornatara48582 ай бұрын
Пуснете наново анкетата в групата на messenger. Ще бъде интересно след видеото какви ще бъдат резултатите.
@Shtelyan_George2 ай бұрын
Зависи колко човека ще гледат видеото :) и дали ще им повлияе :)
@zhivkohr20462 ай бұрын
Ракетите ще спукат балона. Когато почнат да падат тогава ще видите каква ще стане цената
@Shtelyan_George2 ай бұрын
Не дай, Боже! Дори и на майтап не трябва да споменаваме подобни сценарии…тогава имотите ще са последната ни грижа..
@PetrePetrov-p5w2 ай бұрын
Няма балон и ипотеките не могат да спукат нещо кото го няма. Само мощни външни фактори могат да променят ситуацията. И най-после може ли да се даде ясна, точна и логична дефиниция на термина "балон"?
@Shtelyan_George2 ай бұрын
Има различни дефиниции на “балон”, но някак нито една от тях не отразява всички гледни точки на нашия пазар.
@PetrePetrov-p5w2 ай бұрын
@@Shtelyan_George няма ли дефиниция на "балон" то няма и "балон" не може да има шещо, което няма дефиниция.
@JR-be1jf2 ай бұрын
Сравнявайки стандарта на живот и имотите в България и Америка, то тогава в България балона е много голям. За 300 хил. Долара може да се купи къща, готова за живеене с широки стаи, включена бяла техника, добър гараж и двор. Минимална заплата на страната около 1200 долара. В България 300 хил. Долара много по-малка къща на шпакловка и замазка или за ремонт, минимална заплата за страната около 520 долара!
@Shtelyan_George2 ай бұрын
С много държави можем да сравняваме ситуацията. Монетата в случая има много страни. МРЗ в България е силно политизирана. Сива икономика. Ниска данъчна тежест. Много са факторите, които мотивират хората да останат тук вместо просто да изберат по-евтин дом спрямо дохода си.
@niasago2 ай бұрын
На много места в България, бихте могли да купите чудесно завършена и обзаведена къща за 300 хил.долара, дори и за по-малко.
@JR-be1jf2 ай бұрын
@@niasago бихме могли, ако изкарваме достатъчно, затова споменах и заплатите! Всеки нормално работещ човек в САЩ може да си позволи ипотечен кредит за 300 хил, докато в България не е така.
@JR-be1jf2 ай бұрын
@@Shtelyan_George точно сивата икономика прогонва нормално мислещите от България, ако и жилищата са недостъпни това ще е още една причина за имигриране.