Most akkor az A/B, vagy a vakteszt hülyeség?

  Рет қаралды 8,713

RetroTech Hungary

RetroTech Hungary

7 ай бұрын

Be kell nektek vallanom, hogy a videó címe egy kissé click-bait-re sikerült, de van rá mentségem. Mégis milyen címet lehet adni egy olyan videónak, amely azt boncolgatja, hogy mi a különbség egy 700 EUR, egy 5900 EUR és egy 18000 EUR erősítő között? A mai sztori arról fog szólni, hogy két nézőm és jómagam két alkalommal is összeültünk három eltérő árkategóriájú erősítőt összehallgatni egy "megfelelő módon" kontrollált A/B teszt keretében és bár az eredmény semmiképpen sem tekinthető reprezentatívnak, sőt amint az végül kiderült igazából még hitelesnek sem, azért a megfelelő konzekvenciákat sikerült levonni az igen csak meglepő eredményeket és némi értetlenkedést is hozó szeánszok után. Ez a történet összességében még csak sikertörténetnek sem nevezhető, de hát ilyen ez a popszakma, együtt tanuljuk, a rock and roll-t.
Ha tetszett ez a videó akkor lájkoljátok a videó alatt.
A csatorna hosszabb távú fenntarthatósága érdekében támogathattok a Patreon-on is. Sajnos sok időbe telik az érdekes eszközök felkutatása, na és nem kevés pénzbe azok megszerzése. Ha szeretnétek továbbra is az én káromon tanulni, akkor havi egy cappuccino áráért már nagyon sokat segíthettek nekem a kutatásban. Előre is köszönöm az eddigi visszajelzéseiteket, ígérem továbbra is igyekszem megfogadni a tanácsaitokat, mert ezeket a videókat nem magamnak készítem, hanem nektek.
Rendszeres támogatás (Patreon):
/ retrotechhungary
Eseti támogatás (PayPal):
paypal.me/RetroTechHungary
Eseti támogatás (Buy Me A Coffee):
www.buymeacoffee.com/rthungary
Discord:
/ discord
Bővebb info, beszélgetés a www.avx.hu/forum oldalán.
avxforum.hu/forum/
Facebook oldal:
/ retrotechhungary

Пікірлер: 118
@RTH
@RTH 7 ай бұрын
Sziasztok! Köszönöm a sok jó hozzászólást. Nem tudok mindegyikre reagálni, de olvasom őket és segít továbbgondolni ezt a problémakört!
@janosnagy4382
@janosnagy4382 7 ай бұрын
Aki komolyabban ért az elektronikához, annak nincs ebben semmi újdonság. Többször leírtam, hogy a "hájend" 99%-a nagy átverés. Egyszerű szinusz hullámok mennek be egy erősítőbe 20-20kHz-ig,, és ugyanazok is jönnek ki belőle. Analóg erősítőknél ez rém egyszerű, a mai félvezetők korában. Nincs olyan hogy melegebb hangja van, szétnyitja a teret, lenyűgözően prezentálja az ének hangokat. Három fajta erősítő van. A rossz, amelyik torzít vagy nem egyenletes a frekvencia átvitele, de ilyet csak nagyon tudatlanok készítenek. Van a jó, amit ha szkópon bemérsz, hozza a minőségi hangzáshoz szükséges egyszerű paramétereket. És van a "hájend", ez kiváló marketinggel csilliárdokért ugyanazt tudja. De ha birtokolsz egy ilyet, utána az élet császárának érezheted magad, és dicsekedhetsz vele. Olvasom itt a hozzászólásokat, és le vagyok döbbenve, hogy hányan hisznek még a kábelek mítoszában. Ha egy rozsdás kerítésdróttal kötöd be a hangfalat, azzal is pont ugyanúgy fog szólni, mint a "nem liba" audio-nál kapható 700 ezer Ft-os méterenkénti árú csoda hangfal kábellel. De mint tudjuk van a pszichoakusztika mint olyan jelenség, avagy a megerősítési torzítás. Ha valamit jobbnak képzelsz el és sok pénzt fogsz rákölteni, azt jobbnak is fogod érezni, a saját megnyugtatásodra.
@keresztnevemvezeteknevem5395
@keresztnevemvezeteknevem5395 7 ай бұрын
Jó kis videó. Bár szerintem csak arra jó, hogy megmutassuk vele, hogy a korrektnek képzelt A/B-vakteszt végrehajtása milyen nehézségekbe is ütközik, mintsem az erősítők valódi különbségeit, vagy itt ez esetben egyformaságát prezentáljuk. Aktuális tapasztalat, 10 napja vettem egy másik vintage Sony erősítőt, amellyel a régit akartam leváltani, ha mást nem, amíg a jól megérdemelt szervizére sort nem kerítek. Voltak tapasztalataim arról, hogy a két erősítő (TA-F770ES/TA-FA-50ES) kiadása közötti kb 10 év közepén a Sony általánosan a készülékeinél egy másfajta hangképre tért át. Egy nyugodtabb, kicsit komprimált, magasba húzó, de roppant finoman részletező audiofil jellegűről, egy sokkal élettelibb, kicsit V színezetű, modernebb, de roppant szerethetőre. A csere készülék is már vagy 20 éves, ezert nem is gondoltam, hogy jelentősebb bejáratásra lesz szükség. RCA/hangsugárzó kábelek leszed, új erősítő berak. És hát erre pont nem számítottam! Az új erősítő ....részletezhetném, de hát valami eszméletlenül xarul szólt. El is könyveltem hogy pályafutásom legnagyobb pénzkidobását követtem el, ebben a rendszerben ez az erősítő nem azt hozza, mint más hangfallal, kábellel, forrással stb. 2-3X cseréltem oda vissza a jószágokat és bizony a régihez képest egy tér nélküli, ugyan dinamikus, mélyerős módon, de olyan nagyon hifis módon szólt az új. Sör kibont, aztán azt mondtam, magamban, hogy adok 2 hetet az új jószágnak, valszeg be kell járatni. Ha nem akkor megy oda ahonnan jött, a Jófogásra. Nos. Pár nap után egész hallgathatóvá vált, 10 napra rá pedig már eszembe sem jutna visszacserélni, mert mára tényleg életteli, ha kell pattogós, mélyerős, de mégis részletező, kellemesen meleg hangképpel rendelkezik, ahogy az elvárható volt. Szóval röviden, nem lehet hangsúlyozni a bejáratás, összeszoktatás jelentőségét. Másrészt én kizártnak tartom hogy 3 technikailag, teljesítményben minőségben ennyire eltérő erősítő pont ugyan úgy szóljon. mikor nálam pl. ez a két ugyan olyan teljesítményű, ugyan attól a gyártótól származó ennyire eltérően. De ez magánvélemény. Másrészt én mind a forrást, mind a hangsugárzót lecserélném egy sokkal szerényebbre, és azzal tesztelném az erősítőket, azzal kell megmutatnia igazából mit tud. Ilyen óriásölők közé rakva talán még egy Szokol rádió is meglepően szépen szólna.
@fileferenc7920
@fileferenc7920 7 ай бұрын
A videoban is felvetetted, es az MPW-sek is mindig azt mondják (ha felmerül a kérdés, hogy milyen hanngfalat vegyek) elösőnekxa szoba akusztikát kell rendberakni, különben nem nagyon lesz értelme a sokkal drágább eszköznek, mert nem lehet majd hallani a különbséget. Esetleg egy ujabb koprudukció Gedeonnal? Nála mindig vannak amiket össze lehet hasonlítgatni.
@gabrielmihaly1303
@gabrielmihaly1303 6 ай бұрын
Jajjjjj hagyjad már azt a nyomorék Gedeont...
@vicsorkaa
@vicsorkaa 7 ай бұрын
Úgy tűnik, hogy egy jó A/B teszt összehozása nem is olyan egyszerű mutatvány. Tanulságos volt, hogy egy jónak tűnő rendszerben mennyi akna lehet elrejtve, és milyen hozzáállás kell a hibák felismeréséhez. Jaés az általad felépített közösség elég ütőképesnek tűnik. Várom a folytatást! :)
@tiborpapatyi4243
@tiborpapatyi4243 7 ай бұрын
Gratulálok! Pontosan tudom, hogy ez mekkora munka, és milyen buktatoi lehetnek. Ettől függetlenül furcsa, hogy ennyire hasonló legyen pár teljesen eltérő erősítő hangja. Én akár hányat hasonlított, elég masszív karakterbeli különbséget lehet már az elején észrevenni. Ez nyilván karakter függő, ami vagy tetszik, vagy sem valakinek. Ettől szép a hifi. Sok sikert!
@Nalimelorin
@Nalimelorin 7 ай бұрын
Hagyjuk már azokat a kommenteket, hogy a kábel fogta vissza a drágább erősítőt. Csak igazolni próbáljátok a vagyonokba kerülő készülékek árát. Ha egy Suzukiba és egy Ferrariba is 95-ös benzint teszünk, akkor is kijön a két autó közötti különbség. Nem kell feltétlenül 100++ benzin a Ferrariba, hogy kiderüljön miért kerül többe mint egy Suzuki.
@rga7482
@rga7482 7 ай бұрын
🤎🤎🤎🤎
@gerlaszlo1734
@gerlaszlo1734 7 ай бұрын
Nagyon tetszett a videó! köszönöm!😉👍
@emeszcsaba6558
@emeszcsaba6558 3 ай бұрын
Jó videó lett ez is. Engem különösképpen az erősítő / hangfal átkapcsoló érdekelt ebből a történetből. Van egy házimozi és egy sztereó erősítőm, viszont egy front hangfal pár. Nem szeretnék még egy szettet, úgyhogy egy ilyen átkapcsolóval oldanám meg a dolgot. Sokfajta van a piacon, írnak róluk jókat és rosszat, de az, hogy ti ehhez a teszthez ezt a típust választottátok, az meggyőzőtt engem. Ilyet fogok venni.
@komoriszilard7297
@komoriszilard7297 7 ай бұрын
Én hangszerrel voltam úgy, hogy kerestem, hogy hová építették be a 20-30-40 milliós különbséget... 🤔 Fantasztikus volt, persze, de nem annyival. A gazdag sznobokboz igazított árképzés ott is nagyon jelen van...🙄 Hangsugárzónál pedig a kétszer annyiba kerülő csak egy vékony hajszálnyit volt kellemesebb, de volt, amiben az olcsóbb jobban tetszett...
@gerlaszlo1734
@gerlaszlo1734 7 ай бұрын
Köszönjük!
@RTH
@RTH 7 ай бұрын
Köszi :)
@robertmarosan519
@robertmarosan519 7 ай бұрын
Szia TetroTech Hungary. Nagyon örülök hogy foglalkozol ezzel a témával. Lassan több mint 3 éve fejlesztek egy rendszert erősítőt és a társam hangfalakat. Nagyon nagy öröm lenne számunkra hogy ha meghallgatnád és mondanál róla véleményt. Ha van kedved hozzá kérlek adj egy elérhetőséget ahol egyeztethetnénk ezzel kapcsolatban. Köszönettel Robi
@SzkepTipus
@SzkepTipus 7 ай бұрын
Az mégjobb lenne, ha! hallhatók is lennének számunkra is itt, szivesen meghalgatnánk, ezzel mi is részeszülhetnénk a hallható élményben is, hogy nem csak az elmondottak alapján fantáziáljunk! Tudom, hogy hárítani lehet, hogy itt nem olyan mert.... Igen is hallható a különbség mert van fent több ilyen tartalmú (csak egyet említsek a nagyokból; Alpha Audio) A←→B hang teszt videó vérbeli audiophile guruktól! Nem hiába, hisz hozza a csatába állítottak különbségeit hallhatóan, persze ha van valamire való lehalgatókád és nem szétcsapott, hanem megkímélt fül hozzá! Kicsit macerásabb elkészíteni, de ha már pepecseltek a teszteléssel megérné továbbítani számunkra is, hogy még több rálátásunk lehetne az általatok eldöntött publikáltakhoz, mert szerintem *lenne rá igény sokaknak*! Köszönöm! Ui.; Szerintem ez így lenne kimerítve a hanghullámokra fétisiszták felé!
@macskea
@macskea 7 ай бұрын
Hát ha itt akkora különbségek lennenek, hogy egy mikrofonnal felvéve, a KZbinról visszahallgatva te azt tisztán meghallanád, akkor ott valamelyik cuccal óriási bajok lennének. 😊
@imijankovics7237
@imijankovics7237 7 ай бұрын
Ezzel szerintem több gond is van vagy lenne alapból a KZbin is már “butit” a hang minőségen másrészt a videókban - videóban látott rendszer hangját nem teljesen hallhatnánk vissza hanem a saját rendszerünk hangján keresztül hallanánk valamit ami máris nem hiteles szerintem.
@SzkepTipus
@SzkepTipus 7 ай бұрын
@@macskea Akkor ezek a nagy tudással bíró emberek nem tették volna nyilvánossá ezeket a leplezetlen tesztfelvételeket ha nem hozna összehasonlítási alapot! Ezt hallgasd meg, ha nem csak fotelszájhős vagy! és van hozzá kelőkép minőségi rendszered, akkor bőven hallhatóak a különbségek! m.kzbin.info/www/bejne/gWG8nH6ierKYbtk Vannak akik meg tudják csinálni! Itt kezdődik a minőségi publikáció, mert be is tudja mutatni!
@SzkepTipus
@SzkepTipus 7 ай бұрын
@@imijankovics7237 Neked is csak az tudom javasolni mint az előtted okoskodónak! Akkor ezek a nagy tudással bíró emberek nem tették volna nyilvánossá ezeket a leplezetlen tesztfelvételeket ha nem hozna összehasonlítási alapot! Ezt hallgasd meg, ha nem csak fotelszájhős vagy! és van hozzá kelőkép minőségi rendszered, akkor bőven hallhatóak a különbségek! m.kzbin.info/www/bejne/gWG8nH6ierKYbtk Vannak akik meg tudják csinálni! Itt kezdődik a minőségi publikáció, mert be is tudja mutatni amiről beszélnek!
@vagyok_aki_vagyok
@vagyok_aki_vagyok 25 күн бұрын
Még egy tanács : a bemenetet nem szabad kapcsolgatni : az egy tranziens az erősítőnek, és megzavarja a folyamatos áramlást. A kimeneten a hangfal kapcsolgatása nem gond, ha mind a két erősítő jele egyformára volt állítva, de elméletileg akkor lenne az átkapcsolás korrekt, ha az éppen a hangfalról lekapcsolt erősítő kimenetét nem a levegőbe lógva hagyjuk, hanem egy lezáró ellenállásra kapcvsoljuk, ami legalább nagyjából olyan, mint a teszt hangfal ohm-os ellenállása. Így az erősítők terhelése naqyjából azonos marad az átkapcsolások alatt. A megoldás a bemeneten : szétosztó erősítő. ( Más néven buffer . ) Két darab aktív erősítő, aminek a bemenete nagy impedanciás, és párhuzamosan kapcsolt. Egyet erősít, ( Au=1 ) széles sávú, kis torzítású, gyors. Kiváló minőségű audio buffert kell választani, aminek a linearitása is nagy, így a hangképbe nem fognak keverési termékek megjelenni . Diszkrétből is felépíthető, jellemzően a kimenet emitterkövető kapcsolásban van, kicsi impedancián, ezért terhelés független a minősége. Egy ilyen szétosztó erősítő alapfelszerelés egy A-B teszthez. Ezenkívül érdemes még hálózati leválasztó transzformátorokat is használni, ami a hálózatban néha megjelenő kicsiny DC komponens kiszűrésére is alkalmas . Ez a kis DC képes a hálózati transzformátor magjának mágneses nulla pontját eltolni , ami a szekunder oldalon torzítást okoz . Érdekes módon, hiába van tápszűrés, ezek a kis dolgok ( minőségi rendszeren ) durván hallhatóak . Ezeket is el kell kerülni, valamint a föld hurkokat is megszünteti a hálózat leválasztása. A közös módusú , nagyobb frekvenciájú, hálózatból eredő zajok is csökkenthetőek megfelelő leválasztó transzformátorral. Azonkívül érdemes kipróbálni az aktív hálózati torzítás csökkentőt, mint például a PS Audio PPP-t, ami egy akkora minőségi ugrást képes rátenni a rendszerre, mintha mindennel egy osztállyal feljebb léptünk volna. Ebben az esetben viszont mindennek, ami a hallgatási rendszerben van, onnan kell táplálkoznia, mert mellékhatásként lerontja a hálózati oldal audio-minőségét. Ami oda csatlakozik , és nem a PS Audio után van kötve, annak rosszabb lesz a hangja akkor is, ha csak be van dugva mellé a hálózatba a PS Audio . ( Ez egy érdekes tapasztalat volt. ) A szoba akusztika, a hangfal, a hálózat minősége, a jelforrás minősége, a kábelek. Valahogy ebben a fontossági sorrendben .... Ezeket érdemes rendbe tenni először . Utána jöhet majd a hallgatottság, a hallási tapasztalat és a fül ( agy ) tanulása, meghallani , ráfigyelni a különbségekre, és megfogalmazni tudni azt, amit hallunk. Akkor majd nem az lesz a probléma, hogy nincs különbség, hanem hogy minek nevezzük azt a másságot , és hogy az fontosabb-e, mint egy másik hallható dimenzióban tapasztalt különbség ? ( Új fogalom-szótár készítése egy bizonyos szint felett nélkülözhetetlen lesz, különben hamar elhasználódnak az addigi fogalmak, mint " mélység" , "részletesség" , "neutrális" ( ami szinte soha nem neutrális ) "stabil színpad kép" , " széles színpad" stb... Ezek egy szint felett már mind jók de a különbségek ezek mikrodinamikai viselkedésében millióféle lehet, és összehasonlításuk, minősítésük szinte reménytelen megfelelő új fogalmak nélkül. ) Mivel nem egyformán vesszük észre a különbségeket, és nem egyformán toleráljuk, ez már pillanatnyi ízlés kérdése lesz akkor. Pillanatnyi, mert ahogy fejlődik a hallásunk a tapasztalatok által, változik az akusztikai ízlésünk is, és egy év múlva ugyan azt, amit addig hurrával fogadtunk , lehet, hogy elnéző mosollyal nyugtázunk majd. De az A-B-tesztnek mindig is megmarad ( szerintem ) az alapvető fontossága. Nincs más referenciánk, mint a pillanatnyi véleményünk az adott élmény alapján. És az ( jó esetben, ha egyre jobb dolgokat hallunk ) változik, vagy pontosítódik. És még egy fontos dolog : legyen otthon egy olyan készlet, amit addig a legjobbnak hallottunk, hogy tudjunk érdemleges eszközt tenni a B-oldalra, ha jön valami tesztelendő az A-oldalra. Ha nincs egy megtartott ilyen ( kiforrott ) referenciánk a zsebben, akkor elveszítjük a fonalat, mert az akusztikus memóriánk nagyon rövid idejű és csalóka. Akkor mindig a nulláról kellene kezdeni.....
@viktornagy9282
@viktornagy9282 7 ай бұрын
Jó kis videó lett, gratulálok hozzá. Véleményem szerint a Gryphon egy remekmű a maga nemében és természetesen megfelelően árazott termék a márka exkluzivítása miatt. Nem mindenki engedheti meg magának. Viszont kell hozzá a komolyabb kábelezés, és nem mindegy melyik gyártótól. Én személy szerint a Transparent kábeleket nagyon nagyra értékelem, semleges hangjuk miatt. Egy másik észrevétel, a Gryphon szerintem szimetrikus felépítésű, kíváncsi lennék hogyan szerepelt volna mondjuk mindenféle kütyü nélkül egy Transparent Super XLR kábellel összekötve a Denafrips Dac-al. :)
@vagyok_aki_vagyok
@vagyok_aki_vagyok 25 күн бұрын
Szerintem a körülmények ( akusztikai tér, hangsugárzók, használt kábelek, hálózat minősége, stb... ) akkor elég jók teszthez, ha a próbákon a milliónyi dimenzió ( a hallható hang sokféle jellemzője ) alapján határozott különbség tapasztalható összehasonlításoknál. Annyiféle hallható bajt okoz minden kis különbség, ami lehetetlenné teszi, hogy egy neutrálisnak mondható környezetben azonosnak halljunk kétféle valamit, nem hogy háromfélét. Ez számomra azt bizonyítja, hogy az adott körülmények között volt egy, vagy több meghatározó tényező ( hangfal ? , akusztikai tér ? .... ) ami annyira rányomta a bélyegét a minőségre, hogy az alól a különbségek alig-alig szivároghattak ki. Ezért az adott feladatnál ( összehasonlítás ) fontosabb tapasztalatnak gondolom azt, hogy kiderült, nem alkalmasak ezek a körülmények így együtt az összehasonlításra. Mostantól megfogalmazható a cél : legyen kialakítva egy olyan körülmény-halmaz ami alkalmas az összehasonlításra. Ennek a tesztnek éppen az a tanulsága, hogy ez még nem teljesült. Ezért a legfontosabb ennek a megtalálása, kialakítása csere-bere , próba-kísérlet alapú közelítéssel ( ha nincs jobb mód ) . Mivel a leggyengébb körülmény a szoba-akusztika szokott lenni, azt érdemes először vizsgálat tárgyává tenni. Az könnyen megöli a mikrodinamikát, és jellegzetesen rányomja a rezonancia-spektruma a hangzásvilágát az egész zenére. Azt lehet mérni is : visszhangot, rezonanciákat , elnyeléseket. Az magától csak véletlenül megfelelő, azt ki kell alakítani. ( Az első Hi-Fi magazin első számának első cikke : a HiFi lakáscserével kezdődik ... : - ) Ha ez megvan, akkor azt egy ismételt korábbi teszt azzal igazolhat vissza, hogy már jóval nagyobbak a különbségek korábban hallgatott , ismertnek vélt cuccok között. A következő leggyengébb láncszem a hangfal. Akár milyen drága, lehet vacak, vacakabb, még vacakabb, és persze lehet jó, és szuper is. Egy olyat érdemes választani, aminek nagy az érzékenysége. Az megmutat minden hibát, vacakságot a hangban. Akkor lesz csak igazán nagy a különbség egy-egy teszteléskor a darabok között: kiderül, hogy mindegyiknek véres a torka, csak máshogyan. Egy nagyobb terhelésű, csak nagy hangerőn produkáló hangfalat nem minden erősítő tud kiszolgálni egyformán. Ez lehet egy szempont, de sokadik, és ezért nem célszerű tesztre ilyet használni, még akkor sem, ha nagy hangerőn csuda jól szól. Ha sikerült egy kis torzítású, széles sávú, érzékeny hangfalat találni tesztre , akkor már meg kell tudni hallani a kábelek cseréjét is A-B tesztnél, nem hogy az aktív cuccok közötti hatalmas difit. Ekkor már érdemleges összehasonlításokat lehet tenni. Az is fontos, hogy a tesztelő hangfalban lévő keresztváltó minél kisebb fázistolást végezzen , mert az önmagában lehetetlenné teszi a jó fázisátvitelű erősítők közötti különbség meghallását : nagyságrendekkel nagyobb bajt okozhat a hangfalban lévő szűrő, mint amit az erősítő miatt keletkezve meg akarunk hallani . Ezért például előnyben van tesztre olyan hangsugárzó, amiben nincs , vagy minimálisan van elektronikai alkatrész. Ilyenek például a ZU Audio hangfalai, vagy egy tölcséres sugárzó : Celestion Axi 2050 . Az Axi2050-nél egyáltalán nincs keresztváltó : belül akusztikusan vált a két membrán. Ez egy magas audio minőségi szintig elegendő, de a legmagasabb szintű teszthez ez is kevés, ( bár ott tartanánk ) mert a membránja titánium, ami kicsit mindig becsörög 17-18KHz körül és annak az al-harmónikusai mesterséges hangot ( plusz szólamot ) generálnak . Akkor lenne igazán szuper, ha beryllium membrános opciója is lenne, ( annak a rezonanciája jóval a halláshatár felett van, a keverési termékei is ) , de olyan opció az Axi-nál sajna nincs ... Minden esetre megjegyzendő, hogy az érzékenysége mind a ZU-nak, mind a Celestion-nak nagy, tesztre biztosan alkalmas. Más tölcséres formációk is kiválóak lehetnek tesztre, mert érzékenyek.
@mmezey1
@mmezey1 7 ай бұрын
Én azt hallottam, mindig a leggyengebb lancszem befolyásolja a hangot. Jelen esetben a kabelek/relék. Hiába raksz egy gyenge kábel elé jó erősítőt.
@rga7482
@rga7482 7 ай бұрын
:DDDD pláne ha olcsó asztalra teszi az erősitőt :DDD
@joanyadhatan
@joanyadhatan 7 ай бұрын
azt is érdemes lehet tesztelni, hogy az átkapcsolók beleszólnak-e bármilyen (észlelhető) formában a hangzásba...
@balintbanyai9111
@balintbanyai9111 7 ай бұрын
Általánosságba a dac kimeneti impedanciájánal az alacsonyabb vagy a magasabb érték a jó? Sok dac-nál fel van tüntetve és elég nagy eltérések vannak a termékek között. Próbáltam külömböző forumokon utánaolvasni de nemigazán találtam róla leírást.
@stringaudio84
@stringaudio84 7 ай бұрын
Épp raktam össze a fejemben a videód nézése közben amit majd kommentelni akarok,erre áthúztad kb az összes felvetést okosan a végén :) Talán szóljak csak annyit hozzá hogy ez egy valószínű feszkós teszt volt és nagyon akarós amelynek fáradtságait én is köszönök.Ez az említett fennálló helyzet is befolyásolhatta a végeredményt mert valószínű ahogy más is írta ha magunk lennénk a jól ismert zenénkel és környezetünkben másképpen tudnánk ítélni és hozzáálllni ehhez.Ezek az "erőltetett" dolgok ritkán működnek ha csak nem valami elfogadhatatlan minőség áll egy igazán jóval szemben,mert akkor biza labor körülmények sem szükségesek. Azalatt mikor magunk vagyunk nem azt értem hogy valamit jobbnak akarunk majd titulálni az ára miatt ezért preferálni kezdjük. Hanem azt hogy nyugodtan kulázunk egy nagyot ha kell a teszt előtt vagy bebaxunk mint a szamár mert ahhoz van kedvünk.Utána pedig neki ülünk és megkönnyebbülten lesz ami lesz alapon véleményt formálunk magunkban,lehetőleg olyat ami fáj számunkra majd erre ráaludva másnap híresztelni kezdjük azt ami jobban földhöz ragadt és bevalljuk hogy az a jobb amelyiket megtudjuk venni :p Kérem kapcsolja mostmár ki!!!
@tamasmolnar2996
@tamasmolnar2996 7 ай бұрын
Pár hete hangfalakat hasonlítottam össze szerény rendszeremben. A videóban említett relés, átkapcsolós problémák nálam szerintem fel sem merültek két okból kifolyólag: Dac: Topping Dm7 (~8 szabadon konfigurálható csatorna) és 2db azonos végfok. Innentől szoftver oldalon (nálam eqapo) mindent úgy állít és kapcsol az ember, hogy az jó legyen.
@magicscreengames4353
@magicscreengames4353 7 ай бұрын
Nagy macera egy vaktesztet rendesen végig csinálni. Én sima A/B tesztet szoktam csinálni. De abba is belefáradok, aztán a végén minden egyformán rosszul szól. 😀
@joanyadhatan
@joanyadhatan 7 ай бұрын
én nem is szoktam így tesztelni, csak örülök, ha vmi jól (vagy jobban) szól.. :)
@TheOriginalLaszloVarga
@TheOriginalLaszloVarga 7 ай бұрын
A stúdiókban a jel elosztásra DI Boxot használnak, nem y kábelt. Esetleg, egy ilyen kütyüvel meg lehetne próbálni ugyanezt. A vaktesztre kíváncsi lennék kábelek esetén. Meggyőződésem, hogy egy rakás sznobot meg lehetne majmolni, tuti, hogy egy bizonyos összeg felett már semmi értelme a kábelfétisnek, teljesen irreálisnak érzem a többszázezer forintos árcimkét egy-egy kábel esetén. Sokat elárul a témárol, hogy én még nem hallottam/olvastam vaktesztről, ha pedig tudja a vásárló, hogy melyik kábel a drágább, nyilvá azt fogja jobbnak hallani - főleg, ha már fizetett is érte. :D
@rga7482
@rga7482 7 ай бұрын
én is tuti vagyok, épp auon gondolkodtam; észrevennék e hogy kicserélem a kábelt :D tuti nem
@albinfarkas2016
@albinfarkas2016 6 ай бұрын
Ez a teszt kb olyan mintha egy terepjárót egy limuzint és egy sportkocsit tesztelnének egy gyalogos ösvényen. Érdekes módon a Kinki bemutatóban nagy különbségeket hallottál egy másik erősitőhöz képest. Ott biztos nem reléken keresztül ment a hang. Saját rendszeremen azt is meghallom ha a hangfalból a banándugót 5mm-el kijjebb húzom.
@RTH
@RTH 6 ай бұрын
Teljesen másról van szó. A Kinki-t és az Emotiva-t is ugyanezzel a módszerrel (is) hallgattam össze. Viszont lényeges különbség, hogy minimum két hétig nálam volt a cucc (és nem 2x4 órát, mint amiről a videó készült), teljesen más akusztikai környezetben, teljesen más hangsugárzókon hallgattam őket, otthon. Nyilván más dolog valamivel hosszabb ideig együtt élni, mint néhány órát együtt tölteni vele. Csak úgy vállalok bármilyen eszköztesztet, ha minimum 2 hétig nálam lehet. Ez nem véletlen, és ez alatt az idő alatt átkapcsolóval, és anélkül is hallgatom őket. A TMP Ant is egyértelműen más volt a Kinki-hez képest (nem ég és föld, de azért más). Ebben a videóban nem az Ant-ot, hanem a TMP Quantic F50-est A/B-ztük össze a másik kettővel. Szóval semmi furcsa nincs a két dolog között, tök más helyzet a kettő, és nem véletlenül hangsúlyozom ki többször is, hogy ezt a fajta összehasonlítást még sok helyzetben meg kell ahhoz ismételni, hogy bármiféle konzekvenciát le lehessen vonni. Nyilván a relé meg a plusz kábel nem ideális, de egyformán nem ideális egyik erősítő számára sem, ilyen szempontból egyik erősítő sem volt kivételezett helyzetben. Az eredmény meg lett, ami lett.
@albinfarkas2016
@albinfarkas2016 6 ай бұрын
A két Magyar erősitő messze árkategóriája felett teljesít az biztos. Volt, hogy hifi shown a több 10 milles svájci rendszertől messze jobb hangja volt a kis TMP Ant- os rendszernek töredék áron. Azonban szerintem igy nem lehet össze hasonlítani készülékeket. Egy rendszerben változtatás nélkül csak az erősitőt kellene cserélni, és arra is vigyázni hogy az erősitőt is ugyan arra az állványra (rezgescsillapitóra) helyezni, de ez a te dolgod én nem akarok beleszólni. Sokat kísérleteztem kabelekkel. Pl. azonos tipusu 2x3m hangfal kábelből levágok 20cm-t jól hallhatóan máshogy fog szólni, és az sem igaz hogy minél rövidebbek a kábelek annál jobb lesz a hang. Ez mind rendszer függő sajnos. Van olyan Angol cég amelyik 4m hosszú hangfalkábelt ajánl az erősitőjéhez. De bocs, nem akarok beleszólni a tesztjeidbe. Egyebkent jó hogy Magyar gyártókat bemutatod, sokan nem ismerik őket Magyarok közül ajánlanám neked az Etalont az egyik legjobb és Soner audiót Üllőn. Zolinál mindig meghallgatható a saját rendszere. Amit folyamatosan modositgat, eszméletlen a hang, egy ismerősömnek kb 100milles rendszere nem szól úgy mint a Soner. Üdv! Sok sikert!🙂
@Wolf7188Diamond
@Wolf7188Diamond 6 ай бұрын
Egy hangrendszer összeállításának vannak azért fontos alapelvei. Az egyik ezek közül az értékarányos kábelezés megvalósítása. Sajnos ez a teszt , nem jó így semmire. Az extra eszközökre semmi szükség, a különbségeket meg kell hallani, meg lehet hallani ezek nélkül is. A teszt célja persze amúgy jó, de a megvalósítás előrevetíti a végeredményt. Talán ha a legdrágább eszközökhöz illesztett kábelek, és tápszűrő rendben lenne, úgy néhány óra alatt az erősítőket átrakosgatva pontos véleményt lehetett volna megfogalmazni. Amúgy a csatornán sok érdekes videó van, köszönet érte!
@sandorjakus278
@sandorjakus278 7 ай бұрын
Szia! kérdésem, hogy külön az erősítőket meghallgattátok, ugyan ebben a rendszerben? Ugyanis ha akkor sem volt "értékelhető" különbség akkor nincs értelme tovább tesztelni...
@secretsimon1897
@secretsimon1897 7 ай бұрын
Az átkapcsolós A-B teszt lényege pont az, hogy ne így történjen a dolog. A audio memória bizonyítottan nagyon megbizhatatlan már percek múlva is.
@soundria25
@soundria25 7 ай бұрын
Hiába, a fakávát meg kell fizetni 😅
@joanyadhatan
@joanyadhatan 7 ай бұрын
jöhet a folytatás, kimondottan tetszett a videó! sokaknak csak álom a megfelelő akusztika..
@attilazimonyi2112
@attilazimonyi2112 7 ай бұрын
Szia korrekt munkát végeztetek el ehhez nem fér kétség.Az eredmény nem meglepetés,csak piszkálja az árkülönbség a fejet...Hozzá kell tennem ,hogy a kábelek és a választórelé nyilván nem kívánt plusz kvázi keresztmetszet,de ez ment át rajata és kész.
@KCsabi
@KCsabi 7 ай бұрын
Köszi a videót! Érdekes ez a hifi világ. Ha mindig egy rendszert halgatsz, egy idő után arra áll rá a fül és minden más lessz fura. Ha 2 erősítőt akarok használni egy pár hangfalon, mi a hivatalos megnevezése az átkapcsolónak? Hol érdemes keresgélni hasonlót?
@ZoltanGebele
@ZoltanGebele 7 ай бұрын
Ha olcsobb átkapcsolót keresel a Dynavox termékei között találsz többet is.
@KCsabi
@KCsabi 7 ай бұрын
Köszi! Ezek 100% passzív kapcsolók? Mármint ugyanaz használható, 1 erölködő, két hangfal esetén, mint az 1 hangfal, 2 erölködőnél?!
@ZoltanGebele
@ZoltanGebele 7 ай бұрын
Igen passzív, gondolom megtaláltad a weboldalt ahol kapható. Én is tervezek egyet venni.
@joanyadhatan
@joanyadhatan 7 ай бұрын
haLLgat és leSZ
@filcodj
@filcodj 7 ай бұрын
Látom mint a legtöbb bármilyen hifi fórumon, ismét megvan a "kábelhívő" és ellenes csoport. Csak egy valamit nem értek: Miért van az, hogy én el tudom képzelni, hogy vannak sokan akik nem hallottak különbséget kábelek között, viszont ők miért nem tudják elképzelni hogy sokan mások meg hallanak?
@secretsimon1897
@secretsimon1897 6 ай бұрын
Mert még senki nem találkozott azzal a kábelhívővel, aki egy vakteszten bizonyságot tesz hite mellet. Egyébként csak a pontosság kedvéért, azt senki nem állítja, hogy semmilyen különbség nincs a kábelek közt, a nem-hívők körében az veri ki a biztosítékot, amikor emberek óriás különbségekről, kinyílt színpadról és hasonlókról hadoválnak, az pedig a minősített eset amikor a millás kábelt cserélik kétmillásra és úgy nyomják a dumát.
@TheOriginalLaszloVarga
@TheOriginalLaszloVarga 5 ай бұрын
Egy kábel vakteszttel meg tudnak győzni, de még sehol nem láttam/halottam ilyenről. A pszichológia viszont nagyon is működik: ha épp elköltöttél 1 milliót egy lemezjátszó-karkábelre (eddig asszem ez volt a legextrémebb, amit láttam), esküdni fogsz rá, hogy kilométerekkel jobb, mint a gyári drót. :D Közben meg producerek, hangmérnökök mesélik, hogy saját magukat is át tudják verni, amikor a DAW-ban tekergetik az effektet és hallják a változást. Csak később jönnek rá, hogy végig ki volt kapcsolva az effekt. Ha egy profit is át tud verni a saját agya, akkor a random hifista is hallani fogja a különbséget.
@1984robert
@1984robert 7 ай бұрын
Gratula, jó teszt, bár én nem értem a meglepődést. Az árnak és a hangminőségnek/műszaki minőségnek semmi köze nincs egymáshoz a hifiben. Engem mindig inkább az lep meg hogy vannak emberek akik komolyan azt hiszik hogy a nagyobb ár az jobb hangminőséget és/vagy jobb műszaki minőséget is jelent. Az ár az a mérőszám amiért egy adott termék tulajdonjoga megváltható, semmi több. A "régóta hifis ismerős" szövege meg tipikusan a "magyarázom a bizonyítványt".
@-dorkoka2104
@-dorkoka2104 7 ай бұрын
Hallottad! A régi ismerős nem elkötelezett, csak véleményt alkotott, nem állította a szőnyeg szélére.
@secretsimon1897
@secretsimon1897 7 ай бұрын
Nem értem, milyen bizonyítványt magyaráz vagy ezt hogy érted? Ami az ár és a hangminőség köztti SEMMILYEN összefüggést illeti, elég sarkos megfopgalmazás, és ilyen módon nem lehet igaz állítás, még akkor sem ha van valamennyi alapja. Ha a fejedhez tartanak egy fegyvert, hogy mondd melyik erősítőnek lesz jobb hangja, az 1k EUR vagy a 10k EUR modellnek, mind tudjuk melyiket fogod választani.
@macskea
@macskea 7 ай бұрын
​@@secretsimon1897 ha azt írod, hogy 100€ vagy 1000€, még azt is mondom, hogy igazad van. De pont ennél az ársávnál már nem nagyon lehet azt mondani, hogy az egyik jó, a másik nem. Itt már minimum annyira ízlés dolga, mint az áré.
@1984robert
@1984robert 7 ай бұрын
@@secretsimon1897 "Ha a fejedhez tartanak egy fegyvert, hogy mondd melyik erősítőnek lesz jobb hangja, az 1k EUR vagy a 10k EUR modellnek, mind tudjuk melyiket fogod választani." - Nyilván azt amit a fegyvert tartó hallani szeretne, nem tudom számodra ez mit bizonyít. Már eleve meredek számomra ha valakinek egy ilyen példa jut eszébe a kérdésről, mintha a hifi valamiféle élet-halál kérdése lenne. "Nem értem, milyen bizonyítványt magyaráz vagy ezt hogy érted?" - ebben a kérdésben sajnos nem tudok neked segíteni. " Ami az ár és a hangminőség köztti SEMMILYEN összefüggést illeti, elég sarkos megfopgalmazás" - mégis így van.
@secretsimon1897
@secretsimon1897 7 ай бұрын
@@macskeaNem sikerult megerteni a feladatot, fejbelottek, meghaltal :D
@zsoltbalog6474
@zsoltbalog6474 6 ай бұрын
Azt nem értem, hogy a hangzásbéli különbségeket sem hallottatok? Van amelyik magasba húz van amelyik mélybe stb. Bár ilyen kategóriájú erősitőket nem hallottam még lehet ilyen nűansznyi a különbség.
@BrettShaw
@BrettShaw 7 ай бұрын
A forrás a lelke mindennek. Elismerésem, hogy mindent megtettek a korrekt teszt érdekében, de IMHO gyenge pont a Rasberry Pi volt. Ilyen teszthez illet volna egy normális streamert keresni. Pl. Lumin, Auralic+a kábelek is beleszólhattak a dologba. Viszont tény, ha valami drága, attól még nem biztos, hogy annyival jobban szól, ahogy lépkedsz a high-end és az ultra high-end kategória felé, úgy veszti el értelmét az ár/érték mutató. :)
@secretsimon1897
@secretsimon1897 7 ай бұрын
Javaslom nézd meg Balázs vidóját a Venusról, abban szóba/megvizsgálásra kerül a digit forrás kérdése. Spoiler: nem számít.
@joanyadhatan
@joanyadhatan 7 ай бұрын
nem zárnám ki a digitális forrás befolyását, de a jelentőségét, mértékét attól tartok sokan eltúlozzák. egy RPiről is elő kellett volna jönni az erősítők közti különbségeknek... hisz így most *gazdaságilag* mivel magyarázod a drágább erősítők megvételét egy ilyen láncba?
@secretsimon1897
@secretsimon1897 7 ай бұрын
@@joanyadhatan Ne keverjuk a ket dolgot. A video kizarolag a hangzas-beli kulonbsegekre probal koncentralni. Rengeteg egyeb parameter van meg, pl funkcionalisan. De a Gryphonnak meg a hangszoro terminalja is olyan, hogy hozzanyulsz es erekcio. Dehat raadasul ez nem egy gazdasagi dontes, nem ertelmezheto akent, hisz eleve hobbi.
@joanyadhatan
@joanyadhatan 7 ай бұрын
@@secretsimon1897 persze hogy hobbi, de ha pénz is gazdát cserél és döntési lehetőséged is van, annak attól még jócskán van gazdasági vetülete. teljesen függetlenül attól, hogy tudatosan leszarod. ha megállná a helyét az érvelésed, akkor hifi hobbi alapon megvennénk a lehető legdrágább holmit és holnaptól nem ennénk. csak erektálnánk..
@joanyadhatan
@joanyadhatan 7 ай бұрын
@@secretsimon1897 azt a kérdéskört pedig nem szeretném felhozni, mennyire egészséges a hifit műszaki pornóra használni..
@Robi72.
@Robi72. 7 ай бұрын
Ez a tesztelési körülmény illetve a kapcsolók beiktatása soha nem fogja hozni a valós differenciát. Minden egyes esetben csak a hallgatandó láncot szabad összekötni (némi erőfeszítés és jó zenei memória de megéri az eredményért). Én mindig így tesztelek és sokkal kisebb árkülönbségekkel biró hifi lánc elemek közötti hang(mnőség) különbségek is markánsan érzékelhetők tapasztalataim szerint.
@secretsimon1897
@secretsimon1897 7 ай бұрын
Tudományos tény, hogy az audio memória nagyon megbízhatatlan, másodpercekig tart ki valójában. Amikor ráadásul a "markáns" kifejezést használod, azt sejteti, hogy megvezeted magad.
@Robi72.
@Robi72. 7 ай бұрын
@@secretsimon1897Nem igaz és már olyan időket élünk, hogy maga a tudomány a megbízhatatlan mert helytelen az indítéka és mint mindent ezt is a korrupt szemlélet mélyen áthatja mert, hogy olyan személyek/csoportok bírtokában van aikik súlyos globális hatalommal bírnak amit tovább akarnak növelni. Szomorú, hogy nem a józanság a véleményed indítóereje és az orrodnál fogva vezetteted magad az áltudományos ismeretekre támaszkodva. Igenis kellő mértékben megbízható a zenei vagy bármilyen jellegű memória ha napi rendszerességgel karbantartod a minőségi intenzív tanúlmányozási szokásokkal, elmélkedésekkel és a sok-sok minőségi zene hallgatással. Sajnálatos módon az az értelem amit a kommentedben rögzítettél egyértelműen arról tanúskodik, hogy korlátozott mértékű az ilyen jellegű tapasztalatod. Én arra buzdítanálak, hogy változtass rajta és ízleld meg, mekkora élmény ha megfelelő minőségben használod az elméd. Ugyanakkor sokkal jobb minőségben tudsz a helyes és a helytelen között lülönbséget tenni, boldogabb, kiegyensúlyozottabb de ugyanakkor szerényebb szemléletettel gazdagított életet élni ami az öröm forrása. Úgy mellékesen melyik az a nemzetközileg elismert szakértői gárda akik ezt állítják? Melyik az a nemzetközileg elismert forrás ami az állítássoddal harmonizál?
@joanyadhatan
@joanyadhatan 7 ай бұрын
kit szoktál segítségül hívni a vaktesztekhez?
@Robi72.
@Robi72. 7 ай бұрын
@@joanyadhatan Miből gondolod, hogy pár név felsorolásából értelemmel töltött tartalmat tudsz reflektálni?
@RTH
@RTH 7 ай бұрын
Hello, Robi. Ha rákeresel a Google-ben, hogy “short-term auditory memory research”, akkor tucatnyi kutatást találhatsz róla. Azt nem tudom, hogy neked mi számít nemzetközileg elismertnek, de itt egy példa (lehet, hogy nem a legjobb), mindenesetre ez a terület elég jól kutatott, sok elérhető tanulmánnyal: memory.psych.missouri.edu/assets/doc/articles/2005/winkler--cowan-exper-psychol-2005-reactivation.pdf
@laszlobarany5368
@laszlobarany5368 7 ай бұрын
Szerintem sem hülyeség A/B tesztelni az erősítőket, de olyan kábelek kellenek hozzá, ahol az erősítők hangját teszteljük és nem azt, hogy mit csinál a hangból egy gyenge minőségű kábel. Szerintem is ezért is szólhattak hasonlóan a különböző gyártmányú erősítők. Hiányoltam az A/B tesztből a KINKIT-t!🙂
@peterpalyov9845
@peterpalyov9845 7 ай бұрын
Pontosan!Ezek elég gyenge hangfalkábelek!
@rga7482
@rga7482 7 ай бұрын
:D gyenge minőségű kábel :DDDD
@laszlobarany5368
@laszlobarany5368 7 ай бұрын
@@rga7482 Hallottál már inakustic premium ic kábelt? Ha gondolod küldök egy xlr-es változatot Neked féláron, gyári dobozában, számlával, még be sincs járatva.
@zsoltolah4829
@zsoltolah4829 6 ай бұрын
Szerintem 2-3 nap kell ahoz, hogy döntést tudjak hozni….😮
@lib0r
@lib0r 7 ай бұрын
Sajnos egyszer hatalmasat szívtam, amikor külföldi szolgálati lakásomba szerettem volna egy örömmel hallgatható elfogadható árú rendszert. A Tidal egy Samsung Galaxy tableten futott, ahonnan az usb-rol ment a dac-ba a jel. Leteszteltem talán 3 erősítőt, és 5-6 hangfalat, de mind tompán szólt. Azt hittem ebben az éppen tesztelt rendszer, vagy a rossz akusztika a ludas. Minden amit próbáltam - beleértve ugye a helységet - számomra új volt és nem tudtam összehasonlítani az otthonival. Vagy három hónappal később beszreztem egy mini pc-t és próbaként rákötöttem a bemenetre. Leesett az állam. Kinyílt a világ. Nem értettem, mi történik. Aztán utánaolvastam és kiderült, hogy a tabletem Android operációs rendszre alapból downscale-eli a jelet, majd a kimenetnél visszakonvertálja. Ezt csak speciális (és fizetős) usb driver telepítésével lehet elkerülni. Ezt a példát azért hoztam fel, mert sajnos a digitális jel oldalán a teljes utat és az illesztéseket jól kell ismerni. Ellenkező esetben sajnos elég nagy a kockázata, hogy beleszalad az ember egy apró kis meglepibe, ami taccsra vágja az egész rendszert. A Raspberry viszonylag kis teljesítményű gép, eléggé határeset az ilyen feladatra. Én mindenképp itt kezdeném a kutatást illetve ezt cserélném le próbaként legelőször.
@secretsimon1897
@secretsimon1897 7 ай бұрын
Az RPI egy tökéletes eszköz, sokkal alacsonyabb zajszinttel mint bármilyen PC vagy notebook, és lévén volumio/linux, az audio driver is rendben van. Többezer euros eszközök is vannak, melyek RPI-re vagy az azzal egyenértékű compute modulra (CM4) épülnek.
@lib0r
@lib0r 7 ай бұрын
@@secretsimon1897 A streamelésnél az audio drivernek nincs szerepe. És félreértés ne essék, én nagy RPI rajongó vagyok, vagy nyolc éve használom saját fejlesztésű Arduio alapú IOT projektektől kezdve, gps alapú NTP serveren keresztül, MQTT Broker illetve Node-RED megoldásokkal komplett automatizálás rendszerekkel bezárólag - nekem is az RPI jutott eszembe elsőként. Viszont mivel ITs szakember vagyok, utánaolvastam, belementem a részletekbe és mivel az RPIs streamelésnél a digitális jeleldolgozásnak számtalan buktatója van, végül egy profi streamer mellett döntöttem.
@-gr4phon545
@-gr4phon545 7 ай бұрын
Hasonló tapasztalataim vannak, érdemes elgondolkodni, hogyha egy erősítő ilyen minimális különbséget okoz, vajon mennyit okozhat egy kábel?:D Kábel helyett költsetek akusztikára.
@rga7482
@rga7482 7 ай бұрын
semennyit
@sandorhomolya8543
@sandorhomolya8543 3 ай бұрын
Bottleneck.
@filcodj
@filcodj 7 ай бұрын
Azért én csak csatlakoznék a kábeles megközelítéshez, a saját rendszeremben is igen hallható különbségek voltak már különböző kábelekkel, az olcsóbbak sajnos érezhetően visszafogták a rendszert. Egy ilyen tesztnek úgy lenne igazán értelme, hogy a kábelezés + a hangfal ki tudja szolgálni teljes mértékben mindegyik erősítő tudását, nagy eséllyel azért a legdrágábbhoz illik mindent igazítani. Olyan 4-5 db számot kell kiválasztani, amit mindenki "rongyosra" hallgat, ismeri mi van benne (vagy majd kiderül eddig mit nem hallott benne). Ha tényleg van hallható lényeges különbség pl a két erősítő közt, akkor azt 5 perc különbséggel is meg kell hallani, amíg átkábelez az ember. Azaz nincsenek a kapcsolók bekötve, ne zavarjanak be semmit. Ha pár perces átkötés után nem egyértelmű a különbség, akkor az én szempontomból az már a mindegy kategória, ez esetben nem érdemes több pénzt költeni a drágább eszközre. Tudom sok ember szemében a kábelhívők elvakult szektatagok, de gondoljunk csak bele, mi lesz a következtetés, miután egy 1500-ös Ladát és egy Ferrarit egy keskeny kátyús hepehupás úton tesztelünk. Nem fog kijönni a várt különbség, ellenben mi lett volna ha egy versenypálya hibátlan aszfaltján döntött kanyarokkal történt volna ugyanez.
@filcodj
@filcodj 7 ай бұрын
Ja meg még annyi hogy a tápkábel is illene hogy minden erősítőnél ugyanaz legyen (és nyilván az is valami jobbfajta), ott is lehetnek nagyon nagy különbségek. Illetve a hangfalkábel amit használtatok, szerintem még a TMP-nek is kevés, és hiába a drágábbnál drágább cuccok, ha jobbak is lennének, nem fognak tudni érvényesülni ameddig marad bármilyen gyenge láncszem a rendszerben. Így most az a veszély áll fenn, hogy sok néző elégedetten hátradőlve levonja a következtetést, hogy semmi értelme nincs semmiből drágábbat venni, hiszen semmivel sem jobbak. Az persze igaz, hogy nem annyival jobbak mint amennyivel többe kerülnek... A TMP-nek persze most ez a lejobb reklám, ami egyébként valóban igen jó termék ár érték arányban :)
@SoXxX123033
@SoXxX123033 7 ай бұрын
Kell csinàlni veled egy kàbeles A/B tesztet, aztàn kiderül, hogy ilyen fontos-e:)
@macskea
@macskea 7 ай бұрын
Nem ruhaszárító kötelekkel kötötték össze a rendszer. Az erősítőnek nagyságrenddel nagyobb hatásának kellene lennie, mint egy jó-kiváló kábelnek. Itt kettő lehetőség van. Vagy tényleg a forrással volt a baj, vagy az árazással.
@-gr4phon545
@-gr4phon545 7 ай бұрын
Valószínű, hogy a kábelek közti hangzás különbségének inkább pszichológiai, mentális okai lehetnek, másnak akarod hallani és másnak is hallod. Félre ne értsd volt idő, hogy én is különbséget véltem felfedezni a táp-, összekötő-, usb- és hangfalkábelek hangja közt, de aztán egy nagyon drága és nagyon olcsó hangfalkábel közti vakteszt cáfolta ezt a hozzáállást, azóta eladtam az összes "drágább" kábelem és pro audio márkákat használok, a szükséges minimum elvét követve. Igazából abszolút nem érdekel már ez a kérdés.
@rga7482
@rga7482 7 ай бұрын
:DDDDDDDD
@ervinbese9439
@ervinbese9439 4 ай бұрын
Ez most mi ? Közzéteszed, hogy egy teszt nem sikerült. OK ! Ilyen van, nekem sem sikerül mindig minden. A teszteken a negatív eredmény is eredmény, ha nem is szeretjük. De utána feltenni a kérdést a köznek, hogy "szerintetek csináljuk meg újra vagy ne ?" , ez meg mi ? Amúgy meg ha minden erősítő kb ugyanúgy szólt, akkor valami más egység korlátozza azt a rendszert, és annak a hibája elfedi a többieket. Lehet keresgélni ! (Én a forrás felől kezdeném ! )
@RTH
@RTH 4 ай бұрын
Kedves Ervin. Nem igazán értem, hogy mi a problémád... Ha happy end-et szeretnél nézzed inkább a Minimax-ot... Mivel nem vagyok látnok, ezért természetes, hogy megkérdezem a nézőimet, hogy kíváncsiak-e további fejleményekre, vagy folytassam a kísérletezgetést otthon a négy fal között. Nem tudom ezzel mi a probléma? Nem magamnak forgatom ezeket a videókat, hanem nektek!
@ervinbese9439
@ervinbese9439 4 ай бұрын
@@RTH Kedves Balázs ! Nem bántani akartalak, csak kifakadtam ezen. A csatornád abból él, hogy ilyen témákban készítesz videókat. Ezek után feltenni a kérdést: Kedves nézőim, akartok-e még videót ? Jobban illett volna ide, hogy: Ez most nem jött össze, de azon leszünk hogy javítsuk a dolgot ! Szerintem ! (Amúgy jobban örültem volna, ha a hozzászólásom érdemi része késztet inkább válaszra, ha már válaszoltál...) De hogy a címben feltett kérdésre is adjak valami választ, szerintem a vakteszt akkor hasznos, ha nem bízol a közönségben és a saját füledben. Ha két eszköz annyira hasonló hogy csak így lehet kicsikarni a különbséget, akkor nyugodtan tekinthetjük őket egyformának az adott rendszeren belül. Ha a kettő között érdemi különbség van, azt meghallod a sima meghallgatások során is. De sajnos maga a meghallgatás is nagyon emberfüggő. Ki mennyit piszkálta a maga rendszerét ? Ki milyen változást tekint minőségjavulásnak ? Ez is egy tanulási folyamat, rá kell állnia a fülednek, hogy milyen minőségi mutatók változását keresse a hangban. Jó példa volt erre nemrég, amikor cimborával hallgattuk az ő rendszerét. Mondom neki hogy milyen változásokat hallok, ő meg semmit. Aztán kiszúrt egy felvételi hibát, amit meg én nem, mert őt az jobban zavarta, arra van kihegyezve. Sajnos ebben a témában a szubjektív rész a döntő, feltéve, hogy a rendszerből azért már kijönnek a hangok.
@RTH
@RTH 4 ай бұрын
Ervin. Légy szíves ne csúsztass. Nem az volt a kérdés, hogy "akartok-e még videót"? Íme a pontos idézet: "Ha szeretnétek, hogy megismételjük ezt a tesztet, most, hogy az összes lehetséges anomáliát elhárítottuk, akkor írjátok meg a videó alá és megpróbálom a Tamástól visszaszerezni az F50-est még egy körre." Ugye érted azt, hogy mivel az erősítő már nem állt a rendelkezésemre, ezért csak akkor szerzem meg újra (az erősítő Debrecenben van én meg Budapesten), ha az emberek részéről igény mutatkozik a folytatásra. Természetesen lesz majd lehetőségem ezeket a teszteket tovább folytatni más erősítőkkel, de ha az embereket nem érdekli a kattanásom, akkor miért kellene rájuk erőltetnem? És honnan tudnám, ha nem kérdezem meg tőlük? Továbbra sem értem, hogy ez miért probléma vagy gáz? Még egyszer hangsúlyoznám nektek (neked is Ervin) csinálom ezeket a videókat nem magamnak... Ha az első hozzászólásod "érdemi" része arra vonatkozott, hogy valami más egység korlátozza azt a rendszert (a forrás oldalon), akkor ez a videóban már tisztázva lett, hogy az impedancia-illesztés szívatott bennünket mindvégig. Mivel ez nem volt megfelelő ezért a teszteredmények érvénytelenek. Tehát, amit te írtál, az a videóban ki lett fejtve.
@dideki01
@dideki01 7 ай бұрын
Egy lánc úgy fog szólni, ahogy a leggyengébb láncszeme...
@joanyadhatan
@joanyadhatan 7 ай бұрын
😆
@rga7482
@rga7482 7 ай бұрын
Parasztvakitás, mondom ezt 30 évnél is hosszabb hifi mánia után. Ha egy erősitő jó, az persze kihozza a hibákat (már ha jó a hangfal persze!), egy szar erősitő nem, mert szar a freki átvitele 😀 hát kb ennyi! 😄 Ebből NEM az a tanulság, hogy legyen szar erősitőd!!!! 😆 Egy kommersz Technics vagy Yamaha stb bőven megteszi, mindenki el fog tőle élvezni!
@arpadbodo7408
@arpadbodo7408 7 ай бұрын
Szép és jó ez a kis müsor,de nem kellene az átlag embernek elérhetö ezközökel is több ilyen videot készitteni, A videoban látható darabok,nekemis meg sok másnak olyan mint e Ferari ,
@janyjozsef
@janyjozsef 7 ай бұрын
Még jó, hogy a hőmérsékletet nem említette senki. Pontosan 24.000 C -nak kell lennie és a levegő mozgása által okozott hőmérsékleti eltérésből adódó hibákat is ki kellene küszöbölni. Aki egy bizonyos kábelminőség felett még mindig a kábeleket teszi felelőssé az nem ismeri sem a fizikát sem az elektronikát. Ember! A nyák rézvezetékei 100x rosszabb minőségűek az erősítőben. A forrasztások impedanciájáról ne is beszéljünk. Minden készülék egy tartományban nagyon jól működik és nem csak egy adott ponton. Szerintem itt ez a tartomány megvolt. Az impedancia illesztés pedig a frekvencia átvitelt nem úgy befolyásolja mint a kommentekből az kihallatszik.
@dzsombliszorszita1716
@dzsombliszorszita1716 6 ай бұрын
"Ember! A nyák rézvezetékei 100x rosszabb minőségűek az erősítőben." Viszont több százszor rövidebbek. :--)
@janyjozsef
@janyjozsef 6 ай бұрын
@@dzsombliszorszita1716 100 x rosszabb 100 x rövidebb => egy egy. Amúgy te hány méter vezetékkel mész az erősítőig? És onnan a hangfalhoz? Majd ez után megbeszéljük, hogy hányszorosa a vezeték hossz különbség. Meglepődnél ha egyszer lemérnéd hány cm vezeték van egy olyan nyákon. A látszat ellenére több 10cm is megvan. Ha 2m vezetéket használsz ami szerintem hosszú akkor az arány inkább 5...10 között van. 100x rosszabb 10 x rövidebb => 10x rosszabb.
@peterpalyov9845
@peterpalyov9845 7 ай бұрын
Az a baj ezzel a tesztel,hogy ilyen gyenge hangfalkábel nagyon lebutitja a hangminőséget!!!
@user-te6vk3cd2o
@user-te6vk3cd2o 7 ай бұрын
Mit ajánlasz? Szeretném itthon cserélni...
@rga7482
@rga7482 7 ай бұрын
:DDDDD
@IlleesEndre
@IlleesEndre 6 ай бұрын
Köszönjük!
@RTH
@RTH 6 ай бұрын
Köszi :)
@robertmarosan519
@robertmarosan519 7 ай бұрын
Köszönjük!
@RTH
@RTH 7 ай бұрын
Köszi :)
TMP Ant Tube Amp & DAC Review  #tmpaudio (w/Eng_Sub)
22:56
RetroTech Hungary
Рет қаралды 7 М.
Red❤️+Green💚=
00:38
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 60 МЛН
Жайдарман | Туған күн 2024 | Алматы
2:22:55
Jaidarman OFFICIAL / JCI
Рет қаралды 1,8 МЛН
БОЛЬШОЙ ПЕТУШОК #shorts
00:21
Паша Осадчий
Рет қаралды 10 МЛН
Villanyóra #227 - Villanyautó vagy hagyományos? Ez a meccs már eldőlt!
2:18:25
SZCIENTOLÓGIA
20:47
HARMADIK ŰR
Рет қаралды 7 М.
Én kérek elnézést! Fejhallgatózni igenis jó!
17:45
RetroTech Hungary
Рет қаралды 6 М.
Darsana audio- Tibor aki már nem keres kábeleket.
17:23
Darsana Audio
Рет қаралды 469
ОБСЛУЖИЛИ САМЫЙ ГРЯЗНЫЙ ПК
1:00
VA-PC
Рет қаралды 1,9 МЛН
PART 52 || DIY Wireless Switch forElectronic Lights - Easy Guide!
1:01
HUBAB__OFFICIAL
Рет қаралды 50 МЛН
Собери ПК и Получи 10,000₽
1:00
build monsters
Рет қаралды 2,7 МЛН
Как удвоить напряжение? #электроника #умножитель
1:00
Hi Dev! – Электроника
Рет қаралды 605 М.