A szomszéd kertje tényleg jól néz ki, köszönjük, 😉
@munkanaplo2 жыл бұрын
Nagyon szép volt a pázsit, éppen ezért említettem meg, hogy a szomszéd kertje nagyon szépen néz ki. Az ügyfelem kertje is szép lesz hamarosan a rendszeres locsolás után 😉
Жыл бұрын
Hali. Te vagy az új felfedezettem.. :) A Brio nem a nyomás miatt állt le,hanem mert 10 másodpercig nem volt rajta keresztül átfolyás. 8 bar nyomásnál kapcsol ki,csak az ilyen kis fittyfiritty szivattyúk ennyi idő alatt ennyit tudnak. További jó munkát. Üdv Zentáról
@bareszsopte2 жыл бұрын
Ilyenből épül fel a hidroforos rendszerem. Egy 10 "-os szűrő is van a szívó ágba építve. Neked már a javított kiadású áramláskapcsolód van, csavarokkal a csatlakozónál. Al-ko szivattyút cseréltem Leo-ra. Szétszedtem előbbit, de még nincs megcsapágyazva, mert a lapátkerék rá van rohadva a tengelyre, rombolva lehetne leszedni. Az Y csavarok is művészi megoldásnak számítottak a kapcsolóházon, a kínainál legalább hagyományosak a kötőelemek. Majd az öntvényház egy idő után meg fog rozsdásodni, tapasztalat. Látom neked 40-es szívócső van beépítve, először én 32-es KPE-t használtam, nemrég a kútban lévő függőleges ágat 40-esre, a lábszelepet 5/4-re cseréltem, 0,1 bart-t nyertem vele a tartályban, ez 1/4-e szívócső hosszának. (Azonos vízmagasságnál 3,2 bart-t alig érte el, most 3,3 is megvan. Vízszint is szerepet játszik, mert 4m-nél lejjebb van.) Nagy francok, mert a 40-es 5/4 KM-es KPE idomnak 27 mm-es a furata, tehát 1 1/8"-os méretnek felelne meg. A max nyomás függ a csőátmérőtől, 1"-osnál leadja a 4,4-4,6 bar-t. A teljesítménye nem 750W, hanem olyan 835, ami saját mérés. A 90 l/perc teljesítményt nem fogja hozni. A Brio bekapcsolási nyomása állítható, én 2-re húztam fel, mert a tartályban 1,8 bar előtöltést használok. Az áramláskapcsoló kábelére dugaljat szereltem, így bármikor függetleníteni tudom a szivattyút szerelés nélkül. Attól a hagyományos Dömötör tartálytól hányok, főleg, hogy rá kell tenni a 32-es szűkítő-csatlakozó idomot. Egy ismerősnél fejmagasságba raktam Dömötör LUX-ot, ugyanígy lehúzósra. Ott 40/50-es csöveket építettem falon kívülre, sokkal jobban öblít vele, nem fékezi a vizet. Itthon is beleestem abba a hibába, hogy a gyári öblítőcsövet ráhúztam a szükítő idomra, de aztán rájöttem mi a gond, mindjárt zúdult is a víz rendesen.. Ha Mambo5 csapot szereltél fel, akkor már az is megújult kicsit, fogantyú tekintetében. Elég éles az eleje és a krómozás tartóssága miatt sem mennék tűzbe... Poénként mondom: Nagyon szépek ezek a krómozott csaptelepek, de csapvízzel (kemény) nem szabad használni őket! - Én nem vagyok vízszerelő csak laikusként, ezermesterként oldottam meg itthon mindent.
@peterdunai40732 жыл бұрын
Halihó! A végén hallható zene, melyik C=64-es játéké? Köszi
@munkanaplo2 жыл бұрын
Egy SID adatbázisból szedtem, de szerintem egy demónak lehetett a zenéje, sajnos a címre nem emlékszem.
@peterdunai40732 жыл бұрын
@@munkanaplo Köszi. Nagyon ismerős, azért kérdeztem csak.
@PILIPEACE8 ай бұрын
Kérdezd meg a Shazam-et! Photonic journey / Snild Dolkow
@andrashegyessy18432 жыл бұрын
Egy kérdés a kádcsaphoz: szilikonozás előtt le szoktad ellenőrizni valahogy, hogy megfelelő-e a tömítés az excenteres elem mellett? Érdekes volt a videó, a régi szivattyú szétszedése megérne egy folytatást...
@madgamp1 Жыл бұрын
Szia, ha lehetne egy kérdésem érdemes egy visszacsapó szelepet is telepíteni ? Vagy szükséges ?
@MrGang1282 жыл бұрын
Légtelenitésről estleg van videod?
@zsoltmengyan8 ай бұрын
Előrebocsájtom, nem vagyok vízszerelő, nem okoskodni akarok. Közel 20 évig üzemanyag kutakat szereltem, ott ragadt rám egy kis csőszerelő tudás. Vízszivattyú esetében én biztosan nem fogok horganyzott fittingeket használni soha, inkább rezet (vagyis inkább bronzot) vagy műanyagot. Nekem is most nyugdíjazta magát a szivattyú, bár egy esélyt még kap majd tömítés és szimmering cserével. Amikor szétszedtem, elképesztő módon rozsdás volt minden horganyzott elem.
@msujy2 жыл бұрын
Szia! Családiház WC öblítéshez melyiket javasolnád: hagyományos légüstös házi vízmű, házi vízellátó automata, vagy okos vízmű? WC öblítéshez lenne használva, illetve a melegvízre lenne kötve. Szívómagasság nagyjából 8-9m. Válaszodat előre is köszönöm!
@bareszsopte2 жыл бұрын
Membrános tartály összekötve ezzel a szivattyúval meg áramláskapcsolóval. Min. bekapcs. nyomás be van állítva, max, meg amit a szivattyú tud és bír hozni abban a pillanatban. Nálam is így üzemel. Összefoglalva: A házi vízművekhez adott tartályok kis méretűek, sokszor kapcsolnak ki-be. INOX tartályt is lehet venni, melyben nincs membrán, csak ahhoz levegő betápláló szerkezet is kellene, mert ott érintkezne a vízzel és állandóan fogyna a nyomást biztosító levegő. Ez sok pénz. Egyszerűbb egy álló kivitelű gumimembrános tartályt vásárolni, de most azok ára is felment rendesen. Az sem mindegy, mennyi vizet lehet belőle kiengedni a bekapcsolások között, az nem egyenlő a tartály térfogatával, ezt is számításba kell venni ám! .. meg van-e hozzá alkatrész például. Ajánlom a szivattyubolt.hu- t! Ott minden le van írva. A csomagküldésük elsőosztályú, itt lakom Szombathely mellett. Áramláskapcsolót, szivattyút, tartályt vásároltam tőlük, mindegyik itt volt másnap.
@munkanaplo2 жыл бұрын
@@bareszsopte Köszönöm a részletes választ én is.
@msujy2 жыл бұрын
@@bareszsopte Köszönöm! Miért jobb ez a megoldás, mint a vízellátó automata? Azt hallottam, hogy a légüstben a membrán könnyen elromolhat és ezért ezt kihagyva megbízhatóbb a vízellátó automata. Ezt néztem ki konkrétan: Metabo HWAI 4500 Inox
@bareszsopte2 жыл бұрын
@@msujy Mindegyik rendszernek megvan az előnye-hátránya. Metabonál le van írva, esőztetőhöz való, tehát folyamatos üzemre van tervezve, nem szakaszosra. Lakás vízellátásánál, WC, mosógép stb. esetében fordul elő utóbbi helyzet. Azért kell a tartály, hogy a szivattyú bekapcsolásait csökkentse, addig az tárolja a tartalék vizet. A kapcsolási ciklus függ a tartály méretétől, a bekapcsolási nyomás nagyságától és a kivett vízmennyiségtől. Tartály nélkül minden csapnyitásnál beindulna a szivattyú, ami egy idő után nem tesz jót neki, főleg a kondenzátornak. Ezeket egy bizonyos mennyiségű ki-be kapcsolásra tervezik, amit ha túllépünk, csökken az élettartama. Ha mondjuk ez a készülék beadja a derekát és az egész gépet cserélni kell, akkor az összes egyéb szerelvénnyel megy a süllyesztőbe, melyek még működnének. A másik rendszernél meg csak a szivattyút kell kiszerelni. Ha esetleg elromlik a membrános tartály, csap elzár és az áramláskapcsolóval működik a szivattyú tovább. Sőt egy ideig használható a tartály is önmagában. Én olyant vettem amihez lehet kapni membránt, nem a világ végéről kell keríteni. Azt a típust dicsérték is. Jobb megoldás a különálló, nagyobb felületű szűrő beépítése, mint ilyen kicsit alkalmazni egybeépítve szivattyúval. Itt körülményesebb az egyes alkatrészek cseréje, beszerzése is. A membrán akkor döglik meg idő előtt, ha rossz a beállítása az előtöltési nyomásnak és nagyobb mértékben nyúlik ki többször, vagy gyűrődik össze. Helyes beállítás: Bekapcsolási nyomás - 0,2 bar.
@zoltanszabo55365 ай бұрын
Szárazon mennyit kell menjen hogy meghibásodjon valamelyik alkatrész?Ugyanis,töltöttem a kinti csőbe vizet,kézzel pumpálva jött is a víz a slagon egy keveset kinyomott aztán leállt a víz
@munkanaplo5 ай бұрын
@@zoltanszabo5536 szerintem legalább 15 perc kell hogy meghibásodjon
@hobbytubepv41377 ай бұрын
Szia. Az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra köpködve jön a víz a fúrt kútból? 22 éve működik, vele egy korú karbantartott és felújított pedrollo szivattyúval. A szivattyú jól működik, hordóból szívja a vízet keményen. Van víz is a csőben, szivattyú is tartja. Nem tudom mi lehet… apad a kút?
@munkanaplo7 ай бұрын
Sajnos a legutolsó kérdésed a válaaz, vagy cserélbi kell a lábszelepet
@hobbytubepv41377 ай бұрын
@@munkanaplo Na kihúztuk a kpe csövet, a lábszelep volt a hiba. De egy erős vízkőoldás megjavította. Köszi a tippet!
@TheRavi73 Жыл бұрын
Van-e olyan nyomáscsökkentő szivattyúhoz, ami annyira lecsökkenti a nyomást, hogy csepegtető öntözésre lehessen használni? Vagy esetleg más módszer erre. Köszönöm, ha válaszolsz.
@munkanaplo Жыл бұрын
Ilyen öntözéshez egy hidrofort alkalmaznék, illetve egy ferdeszeleppel szabályoznám a kifolyó vízmennyuségnél
@TheRavi73 Жыл бұрын
@@munkanaplo nagyon köszönöm. A videó is nagyon hasznos volt!
@tamaskiss47142 жыл бұрын
Szia.Miért kell visszacsapo és lábszelep is?? Válaszod előre is köszönöm. Nagyon jók a videók!
@munkanaplo2 жыл бұрын
Ennél a locsolórendszernél volt lehetőség vezetékes víz betáplálásra is, ezért volt benne a visszacsapó, igaz rossz helyen, de a végeredményen már a helyére került.
@tamaskiss47142 жыл бұрын
@@munkanaplo Köszönöm szépen.
@zsoltsvelta Жыл бұрын
Amugy Nem kell
@tibortavaszi44222 жыл бұрын
Szia. Hollanderben klingerit tömítést mondtad. Jobb mint a gumi vagy csak egyéni megszokás . Köszi
@COLOMBUSKRISTOF2 жыл бұрын
A gumi tömités a hollanderben a túlhúzás miatt deformálódhat,és begyűrődhet, megjegyzem az "anzacolt" hollander fészekbe viszont jó az is, mert behúzódik az anzacolt fészekbe. A "Klingerit" tömitésból két féle való ide : az egyik hollander teljesen lesikolt tömitő felület , ide csak klingerit javasolt.A másik ami anzacolt, oda csak a beleillő tömités ajánlott , és ez itt lehet mind a két fajta, csak a fészekbe passzoljon bele .
@zsoltsvelta Жыл бұрын
Vastag kingelit a jó a gumit benyomja legalábbis nem ritka
@Zozi-Mozi2 жыл бұрын
Feleslegesen vetted le a "vezerlot" a viz feltoltesehez, ugyanis a bronz csavar amiatt van ott 😃
@munkanaplo2 жыл бұрын
Igaz, viszont így könnyebb a feltöltés.
@zsoltsvelta Жыл бұрын
Első hiba adig nem szilikonozunk amig megnem győződtűnkm az excenter csavar tömotetségéről.
@munkanaplo Жыл бұрын
Vagyis , tegyem fel a csaptelepet takaró rózsa nélkül, majd vegyem le szilikonozzak, maj takarórózsa és tegyem fel ismét a csaptelepet , vagy az excenterre tegyek két réz vakdugót ?
@zsoltsvelta Жыл бұрын
@@munkanaplo vakduó is megteszi de csak megjegyeztem mert szilikonozás után ha könyezik később derűl ki.
@arnoldk9252 Жыл бұрын
Annyira utálom azt látni, amikor füvet locsolnak fúrt kútról. Értelmetlen energia-, anyag-, vízpazarlás.
@lorantletray40532 жыл бұрын
Hali, miért kell egy ilyen rendszerbe a nyomásszabályzó? Direktbe nem mehet a locsolófejre a víz?
@munkanaplo2 жыл бұрын
Ez a nyomáskapcsoló vízhiány esetén kikapcsolja a szivattyút, így a motor leégésének kisebb az esélye, illetve ha a felhasználó elzár egy csapot, akkor sem történhet baj.
@aragorn6952 жыл бұрын
Visszacsapó szelepet mindig függőlegesen építjük be, így semmi funkciója.
@munkanaplo2 жыл бұрын
A videó készítése közben én is észrevettem, és kibányásztam a redszerből
@viktorzsidai60122 жыл бұрын
Ez nem rugós szelep? Annak mindegy a beépítés iránya. Visszacsapó szelep fajtái:Működésüket tekintve a visszacsapó szelepek egyszerű, segédenergia nélkül működő szerelvények. Sok megoldás létezik: rugós visszacsapó szelep esetében egy rugó segít zárni, ha megszűnik az áramlás. Előnye, hogy bármilyen helyzetben beszerelhető. Golyós visszacsapó szelep esetében egy gömb alakú zárótest zár, ennél figyelni kell a beszerelés helyzetére, a golyó szabadon mozoghat, a gravitáció segíti a záráskor.
@viktorzsidai60122 жыл бұрын
@@munkanaplo Én laikusként a házi vízműrendszerhez a visszacsapó szelepet a szivattyú után tettem, hogy ne terhelje vissza a nyomás a szivattyút így könnyebben felpörög.
@aragorn6952 жыл бұрын
@@viktorzsidai6012 megjegyzés, az áramlásszabályozóban is van visszacsapó szelep. Én nem raknám a szivattyúhoz közvetlenül, visszacsapó szelep golyósba, ritka.
@viktorzsidai60122 жыл бұрын
@@aragorn695 OK ezt nem tudtam! :) Nekem légüstös a rendszer.
@Sanyi19782 жыл бұрын
Hülyeség a Pedrollot eldobni egy Leo miatt! A Leo lehet 2 évet se bìr majd.
@munkanaplo2 жыл бұрын
Egyik barátom lassan 10 éve használja kertlocsolást ezt a szivattyút, teljesen meg van elégedve vele.
@Sanyi19782 жыл бұрын
@@munkanaplo A Leot? Én a Pedrollot 20+ éve! :)
@Gyoszor2 жыл бұрын
Van egy 10 éves prima 0,75kW made in china, egy leo ugyan ilyen 0,75kW, egy nocchi 1kW meg most vettem egy elpumps 2kW szivattyút. Ugyan azon a kúton a leo 13, a nocchi 22 az elpumps 10mp alatt tölt meg egy vedret 10 literes vonalig. A leo 12 éves a nocchi 25. Nocchiba most fogok belenézni. A 2kW elpumps nyomás alatt domborít nagyot, de a leoval vagyok ár érték arányban legjobban megelégedve.