Őszintén szólva egyszer vissza kellett tekernem, hogy értsem mi mivel van kötve. :) Nagyon szép munka, gratulálok.
@magyaragyar2 жыл бұрын
Szuper video es a legrészletesebb, legerthetobb magyarázat! Tanitanod kene!
@nagybandus2 жыл бұрын
Ez állat volt! Köszönöm szépen a hasznos infókat! Fantasztikus és látványos minőségi munkát végeztetek megint! Grtaulálok és a továbbiakban is sok melót és jó egészséget kívánok!
@istvan1732 жыл бұрын
Nagyon szép munka! Jó ilyet látni!!!!
@OregonHu2 жыл бұрын
Tetszik a kivitelezés! Így tovább.
@sarka.333 Жыл бұрын
Ügyes vagy
@64bardocz2 жыл бұрын
Gratulálok! Gyönyörű munka lett.
@peterkulik81532 жыл бұрын
Szia Péter! Iparos munka! Két észrevétel.Szerintem az ESBE szelep megérdemelte volna a hollandikat!A csatorna bilincselését kicsit sűríthetnéd.Jó egészséget, sok munkát ,egyenletessen elosztva!
@SirHackey2 жыл бұрын
Szép munka!👍
@gaborgalambos16082 жыл бұрын
Tisztelt Mester Úr Biztonsági szelepet úgy kell beépíteni,hogy a lefúvatandó közeg vagy annak kondenzátuma, a lefúvató csőböl és a szeleptestből szabadon távozni tudjon ! Ellenkező esetben dugulás a szeleptestben ,a lefúvató vezetékben.......szeleprugó korróziója.
@CsöszakiHoszivattyu2 жыл бұрын
Szep munka bar mint szakma beli en ahol melozok nem hasznalunk racsot a betonhoz, csak 100mm szigeteles es arra ragasztom a cso tarto muanyag sint. A szenacel cso futeshez szerintem is nagyon jo en is azt hasznalom. En annyit tennek hozza hogy en a kabelezest zona szelepel oldottam volna meg, termosztat minden zonahoz es a zona szelep inditja a keringtetot meg a kazant. Csak praktikusabnak talalom, ezert szoktam Padlofutes oszto szetet hasznalni amiben van kevero szelep es keringteto is. Bar igy is nagyon kiraly.. Jo latni meg vannak szakemberek!
@selgirr2 жыл бұрын
lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el, de a szerelőbetonon lévő gv lemez össze van kötve a falszigeteléssel???
@stevenraffael74172 жыл бұрын
Üdv, a lemezes hőcserélő a radiátor miatt kellett, hogy külön válaszd a radiátort a padlótól hogy ne menjen bele a radiátor kosz? Köszönöm.
@munkanaplo2 жыл бұрын
A válasz részben igen. Egyrészt a kazán 60-70 fok közötti melegvizet fog termelni a pufferbe, amelyröl a radiátorok üzemelnek. A padlófűtédhez viszont maximum 40 fokra van szükség, úgyhogy ez volt az egyik ok a leválasztásnak, a másik pediv az hogy a rozsda ne ülepedjen lea csövekben.
@stevenraffael74172 жыл бұрын
@@munkanaplo rendben akkor nagyjából jól tudtam, köszönöm a gyors választ.
@attilamarki5757 Жыл бұрын
@@munkanaplo a rozsda nem a csövekben fog leülepedni hanem az állandó mágneses szivattyúkban, mivel nincs iszapleválasztó. A padlófűtési kört célszerű műanyag cső esetén leválasztani hőcserélővel mert az alacsony hőfok és oxigén diffuzió miatt a gombák és a moszatok szaporodnak benne, amik egy nyákot alkotnak, a hőcserélő védelme érdekében ezt a kört BIOcid adalékkal is el kel látni, hőcserélő esetén kevesebb adalék kell mert nem kel az egész 1500 litert adalékolni.
@tundevarga85472 жыл бұрын
Érdeklődnék hogy mi a véleménye a mennyezet illetve falfűtésről? Melyik a hatékonyabb? Köszönöm.
Жыл бұрын
Mennyezet hűtésre,fa pedig hűt-fűt.
@balazszsigo63312 жыл бұрын
Profi munka. Átlátható
@balazszsigo63312 жыл бұрын
Ja tanitanod kéne
@csifamil2 жыл бұрын
Szia! A vízvezeték osztókkal történő bekötéséhez milyen osztót ajánlanál / melyiket használod leginkább? Köszönöm szépen előre is a választ!
@munkanaplo2 жыл бұрын
Nincs konkrét márka, de mindenképpen olyat javaslok amelyiken minden kört külön el lehet zárni
@stefanstefan10052 жыл бұрын
Igen, szép... én csak azt nem értem ha a meleg fölfelé száll, a hideg pedig lefelé, akkor minek a hőtükör alulra?
@PyroStick2 жыл бұрын
Amennyiben nem raktak volna hőtükröt, abban az esetben a meleg csövek az alatta levő betont is melegítené és sokkal több idő lenne, mire a házban elérnék a kívánt hőfokot, mert rengeteg energia elveszne.
@stefanstefan10052 жыл бұрын
@@PyroStick Ja mert a hő lefelé igyekszik ezerrel nem? Na azoktól a mernököktől kellene elvenni a diplomajukat akik ezt beadják!
@PyroStick2 жыл бұрын
@@stefanstefan1005 A meleg levegő igyekszik felfele, viszont egy meleg cső ami köré beton van öntve az minden irányba igyekszik leadni a melegét.
@munkanaplo2 жыл бұрын
@@PyroStick köszi a választ :)
@attilamarki5757 Жыл бұрын
@@munkanaplo a hőtükörnek itt nincs jelentősége mert a kontakt felületek között hővezetés alakul ki nem pedig sugárzás, a lefelé terjedő hőt a hőszigetelésnek kel lassítania. A műanyag rétegnek a szerepe hogy a betonozás víztartalma ne rontsa le a szigetelés értékét. A bitumenes lemez és a hőszigetelés közé is ajánlatos lenne egy PE fólia ( nem PVC) mert a bitumen és adalékai roncsolják a polisztirolt.
@janosmolnar80382 жыл бұрын
Németbe voltam egy helyen próbanapon 16mm-es 5 rétegűt tekertettek velem, konyhabútor alá nem tettem... Ott nem volt 1 deka térháló sem; műanyag pántokkal szegeltem. A 20mm ill. 16mm nek mi a jelentősége?nagyobb víztömeg? nagyobb szivattyú? 2.5 év múlva talán megtudom a választ de sajna nem bírok várni:) Sok sikert erőt, egészséget, hasznosak a videók! Immer weiter:)
@munkanaplo2 жыл бұрын
A nagyobb átmérőjű csőnek nagyobb a belső keresztmetszete is. Emiatt több fűtővíz tud a csövekben keringeni. Nagyobb osztású háló esetén (15×15 cm) célszerű a nagyobb átmérőjű csövet választani, mert a csövek közti távolság is nagyobb, ezért kvázi kevesebb csőnek kell ugyanazt a felületet felfűteni.
@attilamarki5757 Жыл бұрын
@@munkanaplo a nagyobb átmérőben viszont lassabb az áramlás ezért a lehűlés is nagyobb a visszatérőben. A padlófűtést is illik méretezni, hogy a hőszükséglet szerinti hőmennyiséget adja le. A méretezés alapján már lehet jól gazdaságosan üzemelő rendszert építeni. A távolság és a csőátmérő nem egymástól függ, a padlófűtésnél arra kell törekedni hogy az osztóra nagyjából hasonló ellenállású körök kerüljenek, mert akkor lehet beszabályozni! ( 12nm-nél nagyobb helyiségbe kötelező a külön szabályozás, nem lettek felszerelve az elektromos thermofejek)
@Sanyi19782 жыл бұрын
Anyagárat/munkadíjat irnál?
@munkanaplo2 жыл бұрын
Sajnos a tulajdonos nem járult hozzá, hogy ilyen információt adjak ki.
@videomindenkinek2 жыл бұрын
@@munkanaplo Miért 50-èvre titkosìtotta? 😂
@munkanaplo2 жыл бұрын
@@videomindenkinek 😄
@laszlomolnar79622 жыл бұрын
Imre soha nem beszél pénzről. Az nála nagyon tabu.
@videomindenkinek2 жыл бұрын
@@laszlomolnar7962 Amúgy milliók,ès nem a szegèny proliknak van kitalálva!
@selgirr2 жыл бұрын
a puffernak nem volt felül légtelenítője? az előremenőt jobb lenne oda kötni, mert így a legforróbb víz sosem lesz kihasználva!!! tudom, az összes puffergyártó a papírjaikon oldalt táplál be és oldalt vesz ki vizet, de ez alapesetben a legszarabb megoldás, sajnos!
@GinoLegend202 жыл бұрын
Szia Imi!! Dolgoztál Ausztriába,v Németországba!! Itt a lefolyó vezetékek, nem szigetelték?
@munkanaplo2 жыл бұрын
Dolgotam németországban. A munkanapló első 4 évnyi anyaga ott készült.
@vgaraistr2 жыл бұрын
Nagyon szép! Melegvíz-cirkuláció vajon miért nem készült egy ilyen igényes rendszerhez?
@munkanaplo2 жыл бұрын
A kazánház felett van a fürdőszoba. Ezért az osztó és a csapolók között maximum 4 méter cső lett kiépítve, emiatt nem készükt külön cirkulációs vezeték.
@henidomikrisztikovacskrisz83310 ай бұрын
Üdvözlöm! Laikus lennék és felújítás előtt állok. :D A kérdésem csak annyi: A szobákban miért lett 2 kör? (ránézésre, olyan 13m2-15m2 esek lehetnek)
@munkanaplo10 ай бұрын
A fűtési köröknek megegyező hosszúságúaknak kell lenni, és 70-80 m hosszúaknak. Ezért van minden helyiségben 2 kör.
@munkanaplo10 ай бұрын
De ha már felújítás, szivesen beszélgetnék róla ha önnek is van kedve hozzá: +36306966134
@gaborbelkovics99312 жыл бұрын
Villanyszerelés az kemény... Látszik hogy horonymaró nélkül kivésegette... De gondolom legalább olcsó volt 😁
@shark4732 жыл бұрын
Én is azt nézem... Biztos, hogy olcsó volt, hiszen így biztos, hogy tovább tartott, ami miatt kevesebb munkát tudott bevállalni.
@MrJohn01072 жыл бұрын
Szép munka! Laikusként lenne egy olyan kérdésem, hogy ez nem lett túlbonyolítva, illetve túltervezve? Nyilván nem tudom hányan lakják vagy akarják lakni majd a jövőben, de ez innen eléggé komplex és összetett rendszernek tűnik egy átlagos családi ház gépészetéhez képest. Köszönöm a választ!
@munkanaplo2 жыл бұрын
Nos egy kb 100 négyzetméteres ingatlanról van szó. Az 1000 literes puffer azért volt indokolt, hogy a pelletkazán ne kapcsoljon sokszor ki és be. A 300 literes bojler egyrészt a kazánról is tud üzemelni, másrészt elektromos fűtésű is, amivel egyrészt hálózatról később akár napelemről is tud üzemelni. A megrendelő kérése az volt, hogy meleg legyen télen, és ne fogyjon ki fürdéskor a melegvíz.
@fbalazs822 жыл бұрын
Nem lett volna jobb kaviccsal visszatolteni a szintet?
@fbalazs822 жыл бұрын
Nem tudom meddig van alapincezve.
@fbalazs822 жыл бұрын
Es nagyon szep lett!
@gezaigmandy97662 жыл бұрын
Hello! A biztonsági szelepek olyan sokszor működnek, hogy ellátják vízzel a bűzzáró részt? Vagy azt manuálisan fel kell mindig tölteni? A szerelőbetonnál nem okoz gondot a benne maradt nedvesség? Én egyszer egy ilyen betont egy hónappal a lerakás után feltörtem, és 3 cm mélyen még nedves volt. Azt meg sem merem kérdezni, hogy egy ilyen monkának mennyi a költségvetése. (dehogynem: mennyi? :-) ) Csak annyit tudok mondani, hogy b@szott szép munka, szuper videó!
@alternativenergiamestertre35522 жыл бұрын
Szia Péter! Sajnos csalódnom kellett hisz jó szakember vagy... Nem értem hogy engedheted 5cm hőszigeteléssel a padlófűtést. Ez még az őskorban is kevésnek bizonyult volna a mai elvárás 15 cm legalább és hely is lett volna a rétegben. Jó tud lenni a padló fűtés ha nem az altalajt fűtjük vele. Gondolom a tulaj nem szeretett volna egy energetikailag nem megfelelő beruházást így a 21. század közepéhez közeledve ennyi pénzért. Szépen dolgozol de az elméleti összefüggések miatt azért jó volna ha jobban rákészülnél hisz meg tudnád jól is csinálni. A hidraulikus és szabályozási kérdéseket most nem is feszegetem. Az a baj hogy így másokat is elterelhetsz rossz irányba szóval csak azért jelzem mert nagy a felelősséged ha ezeket publikálod! További sok sikert, szia!
@balazszsigo63312 жыл бұрын
Pince gerándázata mi
@alternativenergiamestertre35522 жыл бұрын
@@balazszsigo6331 mivel minden fel lett bontva és gondolom a nyílászárók is cserések semmi akadálya nem lett volna elégséges hőszigetelésnek...
@visztavisztala72622 жыл бұрын
padozatba semmilyen csövet nem teszünk viz csövet se csak belegondolok egy meg hibásifdás ujabb 1 milio kifizetése és aradiátorba is elég a 45 fokos viz csak a radiátort ugy kell méretezni
@semmitnemfogadel16 күн бұрын
A padozatba nem teszünk csövet, az egy kommunista szabvány 1946-ból. 2025 van. Kicsit lépj tovább ezen. Aztán gondold át mennyit fúrkálsz padlóban , és mennyit oldalfalban, kis matek és kijön oldalfalban nagyobb a valószínűsége az elfúrásnak. Dokumentálni kell, fényképezni, és hiba esetén meglesz a probléma. Meg olyan csöveket választani,amit betehetsz betonba falba, nem az obis noname cuccot kell megvenni, és néha egy kis képzés sem árt. Ráadásul itt a víz is osztó-gyűjtőn megy, hiba esetén azt a szálat kizárod és ennyi. A radiátort persze,lehet méretezni 45 fokra, majd vegyél elő egy méretező táblázatot és nézegesd kicsit. Manapság senki nem szeretne lepedő méretű radiátorokat, sőt kicsit, vagy semilyen radit nem akarnak.
@retrogamer84302 жыл бұрын
Komolyan van olyan ember Magyaroroszagon akinek ennyi penze van ? :|