No video

Návrat ke kořenům

  Рет қаралды 59,687

Jana Hrušková

Jana Hrušková

Күн бұрын

Dokumentární film o KPZ - Komunitou podporovaném zemědělství a nadšencích, kteří našli cestu k místním potravinám, péči o Zemi a utváření společenství.
Film byl financován z prostředků OS Dobromysl Pacov (Festival Pacovský poledník).
www.polednik.cz
Scénář, kamera, střih a režie: Aleš Friedrich
Producent: Jana Hrušková

Пікірлер: 35
@jankohut1386
@jankohut1386 2 жыл бұрын
Zdravím.Rozhodne palce nahoru.Preji vam ve vaší práci i v životě podporu i vedení ze shůry .Jak se říká.😊👍
@jaromirstudeny8849
@jaromirstudeny8849 8 жыл бұрын
takových lidí víc a hlavně aby vláda podporovala tenhle způsob hospodaření
@kazakslavny4600
@kazakslavny4600 5 жыл бұрын
Jaromír Studený Vláda? Veď tá slúži a systému kabali: Rotschild, Rockefeler, Morgan, Warburg, Baron, Papst, MonARCHAia....= VRAHIA, Zlodeji, klamári bankový úžerníci a vojnový zločinci. Vláda sú kontrlovaný, platený, alebo vydieraný pajáci. Pracujú v záujme ELITy. Naše dane, vojsko a políciu používajú na svoju ochranu a našemu zotročovaniu a balamuteniu: MindKontroll, Chemi, bio, techno zbrane a laboratoria, Matrix... 🔥🌐🦑🔥🏦🔥☮️🔥🇪🇺🔥💶🔥🏳️‍🌈🕸👑🔥⛪️🔥🕍🔥🕋🔥🌐🔥🌍🔥 Earth ist flat.
@Stanislavek
@Stanislavek 5 жыл бұрын
Velmi pěkné,sám se snažím sic jen v miniaturním měřítku zatím se učím zkouším různé odrůdy a co se podaří je čerstvé,chutné a čisté paráda :-))) škoda jen že to nebude nikdy dotované a proč ? no protože to nepřinese dostatečný zisk té menšině nemocných jedinců co jsou tak hladoví že by nejraději spolkli celý svět :-( než dotace nám tak spíše napaří pořádné daně za to že si dovolíme krátit jim zisky. Takže nesedím nepíšu výplky na netu valím pro konvu a ještě než odejdu na noční jdu zalít záhony ať má zelenina nebíčko :-)))
@Stanislavek
@Stanislavek 3 жыл бұрын
@Pavel Falken Ale je nás menšina :-) já to dělám nejen proto že mě to baví ale i proto že stát nás ve stáří nechá na holičkách a tak chci alespoň částečnou samostatnost :-) tak abych měl svou vodu,elektřinu i část potravin A protože loni byla díky počasí úroda sotva třetinová je třeba pěstovat na větší ploše a případné přebytky směnit za jiné komodity,případně darovat potřebným :-) teď už mám otestovaný a funkční kompostovací pilinový vecko a a zkouším v provozu dvojitý rozvod vody kdy používám filtrovanou dešťovku k praní,sprchování i mytí nádobí :-)
@kazakslavny4600
@kazakslavny4600 5 жыл бұрын
Odporúčam prírodné včelárstvo. Proti mandarinkám zemiakových je prirodzený bojovník larva panbožkovej kravičky. Pri orbe a všetkom obrábaní pôdy používajte medené nástroje. Slepačí hnoj a všetok prírodný je vynikajúci. Prajem všetko dobré.
@14jan141
@14jan141 5 жыл бұрын
krása! 👍👍👍
@martinankarius160
@martinankarius160 8 жыл бұрын
Je my 35 let a do deseti let mám v plánu koupit pole a být soběstačný v produkci potravin. Nechci být obětí a otrokem systému.
6 жыл бұрын
máte predstavu aký veľký by musel byť ten pozemok? a akú sebestačnosť uvažujete? obilie, zelenine k uskladneniu, alebo aj sliepky, kravu, prasatá? pretože ja mám 10x10m a som sebestačný v zemiakoch a zelenine. a bez nákupu sadby, nojiva, mám vlastný kmpost ... ale sa za samozásobiteľa nepovažujem a tie AKTIVITY považujem za klamanie!
@karalawolfova2984
@karalawolfova2984 5 жыл бұрын
budete soběstačný dejme tomu v zelenině, v mase, ale nezvládnete obilniny bez použití strojů, a pak je soběstačnost vázána na stroje, naftu. benzin. elektřinu...systému se nevyhnete
@kazakslavny4600
@kazakslavny4600 5 жыл бұрын
Nedajte sa odradiť, začnite v menšom, naberiete skúsenosti a poznanie. Prajem všetko dobré.🕊
3 жыл бұрын
Soběstačnost je mýtus - tedy v jednom člověku. Vždy je zapotřebí skupina lidí, jinak dosáhnete maximálně soběstačnosti na úrovni doby kamenné. www.permakulturacs.cz/article/108/mytus-sobestacnosti
@mahaksadas3980
@mahaksadas3980 3 жыл бұрын
@ Na zeleninu stačí 600 m2, na obilí 600m2. maso nejím tak nevím. na mléko 2000m2
@kazakslavny4600
@kazakslavny4600 5 жыл бұрын
Pôda je život, dáva obživu, je to matička zem. Treba sa o ňu starať, ochraňovať a vážiť si ju, učiť sa, pozorovať a žiť s ňou, s PríRODou.🕊
@zemedelcivakci7470
@zemedelcivakci7470 6 жыл бұрын
super jen tak dál, fandím
@veronikakabesova8317
@veronikakabesova8317 5 жыл бұрын
super parta lidi, davaji mi nadeji na budoucnost :)
@kazakslavny4600
@kazakslavny4600 5 жыл бұрын
Ten geolog mi ide na nervy. Ostatný ste fajn a máte PRAVdu.. Všeko dobré prajem
@YamiKisara
@YamiKisara 4 жыл бұрын
No vidíš, mě zase vytáčí ten pilot, ale nevidím důvod, proč bych to měl ventilovat.
@jarmilaivanova5377
@jarmilaivanova5377 5 жыл бұрын
krásna komunitná záhrada, kde sa nachádza KOMPot? Rada by som založila podobnú na Slovensku
@janchalupa9477
@janchalupa9477 2 жыл бұрын
Mým národum Zpráva Radiožurnál 31 12 2021 13 30 Česko získalo pro své teplárny a elektrárny nad limity emisních povolenek POVOLENKY NA VYPUŚTÉNI 700 TUN RTUŤi ???!!!
@newoldowfarm9541
@newoldowfarm9541 7 жыл бұрын
a jestě alternativní včelaři a bude to za 1*
@jobik333
@jobik333 Жыл бұрын
Pánové a dámy já mám na zahradě asi 20 žížal na 20 čtverečních centimetrů. Toto není humor toto je realita. Vyrostli mi tak velké brambory jaké jsem v obchodě nikdy neviděl. Žádná chemická hnojiva vůbec nepoužívám. Pouze obyčejný kompost.
@papetua
@papetua 3 жыл бұрын
Pokud jí člověk domácí vejce, tak možná tím nahradí maso, každopádně keto dieta s vyváženým omega 3 a 6 v bio kvalitě je lékém na většinu nemocí:)
@zts9383
@zts9383 3 жыл бұрын
Ketodieta ničí buňky a zatěžuje játra. Zaměřte se na jablka a listovou zeleninu, banán, meloun, okurky... Na omega3/6 zapomeňte. Je to mýtus.
@papetua
@papetua 3 жыл бұрын
​@@zts9383 narazil jsem na zmanipulovanou studii keto diety - krysy jedly toxické nahrazky stravy a zaver studie byl, že keto dieta poskozuje organismus (čínská studie). Máte prosím nějakou studii, kde zvířata konzumují základní keto potraviny v Organic kvalitě a přiměřeném množství a frekvenci? Jakým mechanismem zatěžuje játra? Nebo jste pročetl jen závěry? Děkuji.
@zts9383
@zts9383 3 жыл бұрын
@@papetua Studii nemám, jelikož studie si někdo zadá a zaplatí, aby vyšly tak, jak se žádá. Bylo to v knize od Anthony Williama. Tomu věřím víc, jak zmanipulované studii. Játra zatěžuje přemírou trávení tuků a tukem sníženou schopností detoxikace a postupným slábnutím jaterní funkce, až k předčasné smrti z nahromaděných toxinů z nefunkčních jater a následných řetězových reakcí. Ve stravě musí být dostatek lehce stravitelných sacharidů jako v jablkách banánech a pod. a ne že to vyřadíme jako v ketodietě. To likviduje buňky všeho druhu, které fungují na snadno dostupnou glukózu a ne na bílkoviny a tuky, které se těžce a pomalu tráví.
@papetua
@papetua 3 жыл бұрын
@@zts9383 proto doporučuje Dr. Berg kombinovat s přeruš. půstem + tělo má schopnost glukoneogeneze. Osobně se domnívám, že je to skvělá léčba neuropatií a nádorů, ale dlouhodobě pro zdravého člověka není vhodná. Asi se tedy shodneme všichni jen na tom, že rafinovaný cukr je jed a cukr bysme měli přijímat jen přirozeně (ovoce, zelenina, med, ..v přiměřeném množství).
@zts9383
@zts9383 3 жыл бұрын
@@papetua Já se neshodnu zatím na bílém jedu, protože všichni říkají, že je to zabiják, ale co jsem našel, tak pouze ve vetším množství, když tím nahradíme přirozené zdroje cukru, ale rafinovaný cukr sám o sobě jako jed těžko může působit. Ale nenačetl jsem toho moc, takže jsem něco mohl přehlédnout. Nejsem odborník. Ten William zase přerušovaný půst nedoporučuje, že tělu chybí živiny a je namáháno na produkci adrenalinu aby člověk mohl fungovat dočasně pod jeho vlivem, když nemá živiny. Neuropatie a nádory léčí automaticky detoxikace od metabolitů virů a bakterií a zároveň i ničení obou původců toxinů správnou stravou, což není pestrá strava, ale vyvážená strava. Pestrá strava obsahuje i živiny pro viry škodlivé bakterie a vyvážená obsahuje živiny pro zdravé tělo ve správných poměrech, aby na toxiny zbylo minimum nejlépe nic. Tak jsem to nějak pochopil. Netvrdím že je to pravda na 100%.
@YamiKisara
@YamiKisara 4 жыл бұрын
Je vidět, že to ti lidé dělají s láskou, jen nechápu, proč část z nich nejí maso. Zřejmě ještě nepochopili, že v zemědělství jde ruku v ruce rostlinná výroba se živočišnou. To zvíře se u vás má dobře, dostává kvalitní krmení třeba ze zbytků ze záhonků nebo je venku na pastvě, vy z něj naopak máte hnojivo, jídlo a materiál (třeba kůže), je to dobře fungující uzavřený kruh. Bez zvířat musíte hnojit chemií a na druhou stranu živit zvíře jen kvůli hnoji je zkrátka nesmysl.
@luisapuschelova4510
@luisapuschelova4510 4 жыл бұрын
Názor vám neberu, ale lze hnojit i rostlinnými hnojivy jako tou kopřivou a vojtěškou bohaté na dusík o které se v dokumentu zmínili, pokud jste ho sledoval. Navíc hnojení rostlinami (divokými bylinkami bohaté na dusík a vitální látky) není potřeba takového kvanta jako hnoje. :) Kdepak, žádná chemie není potřeba. Také maso nejím a vím, co mému zdraví, rostlinám a půdě svědčí. Všechno je provázané. Zvířata potřebují žít na loukách a pastvinách, volně se pohybovat a když už je někdo prostě chová, měla by tam být ta láska a úcta ke zvířeti, louce a k přírodě. Naši předci navíc nejedli maso denně, nešlo jim o spotřebu a jen o sebe, ale o zvíře a nezakyselovali a netížili zbytečně organismus, což maso způsobuje. Jejich jídelníček byl převážně vegetariánský s produkty rostlin, mléka a vajec, nebo rostlinný a celkově jedli i divoké bylinky, které též postupem času upadli do zapomnění- každý plevel ctili a věděli, že v půdě profituje s plodinami. Maso si předci dávali spíš výjimečně- svátečně ku příležitosti, ale vůbec ne téměř týdně, ani denně, natož několikrát za den. Nejsme eskymáci, kteří jsou závislí na lokální živočišné stravě, mase a kořínkách, všem, co tam najdou, protože jsou v extrémních podmínkách dlouhé zimy a tuky a ztrávení je kořeny či bylinkami nasušenými z léta v této oblasti potřebují. Koneckonců i oni zvířata ctí jako bohy, jako lidé kdysi. Když zabijí, zpracují ho celé a s vděkem. Mají z nich oděv, přikrývky, nádobky, těsnění, jídlo, masti, vosky atp.. :)
@hrabos30
@hrabos30 3 жыл бұрын
@@luisapuschelova4510 Vážená paní, jak píšete o mase, tak není pravda, že by se kdysi nejedlo maso jen proto že měli vegetariánský jídelníček, ale proto, že tenkrát na to maso nebyly peníze. Chudí rolníci měli sotva na obživu a bohatí sedláci měli hojnost jídla i pro dobytek. Kdyby jste zažila dobu před kolektivizací a po válce tak by jste pochopila těžkost se kterou bylo sehnat jídlo. Dneska mladí lidé jen profitují z toho co se těžko budovalo válkou zničené zemi a hrají si na velké ekology. Je pravda že je to jiný přístup k přírodě, ale nedokážu si představit jak lidé ve videu v zimě mimo sezonu jsou finančně zabezpečení, aby nebyli závislí na systému.
@luisapuschelova4510
@luisapuschelova4510 3 жыл бұрын
@@hrabos30 To vám neberu i to je částečně pravda, ale převážně jedli maso svátečně, neměli potřebu ho jíst denně a díky tomu nebyli ani tak nemocní ti z vesnice, kteří si to maso nemohli "dopřát" na rozdíl od lidí z měst- těch bohatších, kteří byli pořád nemocní kvůli obžerství a přejídání masem. :). Platí všeho s mírou a s úctou k sobě a přírodě. Maso k životu navíc člověk aby plnohodnotně a zdravě žil nepotřebuje, to je jen zvyk- v dnešní době až většin populace zlozvyk. Bere se zvíře jak samozřejmost na běžícím páse a chováme se tak i k sobě.
Sucho začíná tam, kde končí život v půdě
41:30
Bioinstitut Olomouc
Рет қаралды 27 М.
He Escaped The Matrix
17:30
Growing Small
Рет қаралды 3,3 МЛН
Kids' Guide to Fire Safety: Essential Lessons #shorts
00:34
Fabiosa Animated
Рет қаралды 16 МЛН
Joker can't swim!#joker #shorts
00:46
Untitled Joker
Рет қаралды 40 МЛН
WORLD'S SHORTEST WOMAN
00:58
Stokes Twins
Рет қаралды 209 МЛН
Blue Food VS Red Food Emoji Mukbang
00:33
MOOMOO STUDIO [무무 스튜디오]
Рет қаралды 7 МЛН
Živý plášť planety Země - GEODERMA
26:05
SKYFILM
Рет қаралды 66 М.
Zahrada jako ekosystém
14:57
Permakulturní oáza - Regenerativní zahradničení
Рет қаралды 38 М.
Naše jedlá permakulturní zahrada
21:28
Margit.TV
Рет қаралды 109 М.
Jak si založit zeleninový záhon kdekoliv
27:19
Plodná zahrada
Рет қаралды 94 М.
Masanobu Fukuoka Natural Farm / Interview with Masanobu's grandchild ― Hiroki Fukuoka
6:58
[official] 福岡正信自然農園 Masanobu Fukuoka Natural Farm
Рет қаралды 21 М.
Kids' Guide to Fire Safety: Essential Lessons #shorts
00:34
Fabiosa Animated
Рет қаралды 16 МЛН