najlepsze miejsce na anemostaty rekuperacji to... ??

  Рет қаралды 16,221

iZZi instalacje

iZZi instalacje

Күн бұрын

Пікірлер: 30
@mateuszmarek4675
@mateuszmarek4675 Жыл бұрын
Kiedyś pewnie też bym się nie zgodzil z panem instalatorem, jednak teraz gdy mam rekuperację moge potwierdzić to co mowi ten Pan. Mam nawiewy na srodku w suficie ale w niktorych pomieszczeniach mam anemostaty na scianie nad drzwiami i szczerze nie widzę żadnej różnicy. Kupiłem nawet czujnik dwutkenku węgla dla sprawdzenia i powietrze miesza się naprawdę mega szybko w obu przypadkach. Druga sprawa to nie wiem jaki mocny trzeba mieć nawiew żeby wyczuć srumień powietrza z anemostatu. Kilka razy nawet mialem łóżko tuż pod anemostatem i nie odczuwałem żadnego powiewu. Ale zgodzę się że blisko okna lepiej nie dawać żeby nie ochładzać nie potrzebnie powietrza.
@Maykellllo
@Maykellllo Жыл бұрын
08:17 "cząsteczki powietrza rozchodzące się z prędkości 500m/s"? Czyli rozchodzą się z prędkością 1 800 km/h. Szybciej niż dźwięk? Czy mógłbym prosić o link do potwierdzenia tej teorii i wyliczeń?
@grzmil1
@grzmil1 Жыл бұрын
Niestety nie dostaniesz, ponieważ prędkość 500m/s to Thermal Velocity czyli w dużym uproszczeniu to średnia prędkość cząsteczki z jaką "drży" więcej na wiki pod tym terminem. Natomiast dyfuzja, o której wspomniał wykonawca, zachodzi ze znacznie mniejszemu prędkościami.
@Maykellllo
@Maykellllo Жыл бұрын
@@grzmil1 Dziękuję za odpowiedź. Domyślałem się, że to bzdura ale wolałem dopytać. Prośba do twórców kanału, żeby weryfikowali treści jakie wrzucają, bo takie informacje raczej nie podnoszą wizerunku w kontekście profesjonalizmu.
@PP.EKOTECH
@PP.EKOTECH Жыл бұрын
Witam . Super odcinek ! :) Da sie ? - dasie ! :) Polak potrafi.. ! :) Pozdrawiam z Podhala - Paweł P. Hej ! ;)
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Жыл бұрын
Ciekawy filmik super
@krzysztofcwik5347
@krzysztofcwik5347 2 ай бұрын
Czy można położyć przewody do rekuperacji na stropie żelbetowym, który jest jednocześnie dachem w warstwie izolacji ze styropianu - 30 do 45 cm )?
@mateuszslusarczyk3325
@mateuszslusarczyk3325 7 күн бұрын
Anemostat zmiesci sie bedac tak blisko skrzynki w scianie i jakies dlawiki?
@danield9908
@danield9908 Жыл бұрын
W garderobie połączonej z sypialnią można dodać( O ile jest taka możliwość) kratkę wentylacyjną z szafy na korytarz, wtedy część powietrza z sypialni będzie przechodzić przez garderobę. Nad prysznicem nikt nigdy nie powinien dawać wyciągu, chyba że instalację robi hydraulik.
@samiwidzicie6274
@samiwidzicie6274 Жыл бұрын
Dziękuje za wspomnienie o mnie😄
@marekgrys
@marekgrys Жыл бұрын
Mam podobnie zrobione ale nowy dom szkieletowy piętrowy i mogłem prowadzić kanały w pustych ścianach potem wypełnionych wełna. Anemostaty jednak wychodzą w środku pokojów w ścianie przy suficie u tam mam dysze dalekiego zasięgu
@danield9908
@danield9908 Жыл бұрын
Na suficie też biurka nie postawię, dlatego jest to dobre miejsce dla anemostatu oraz łatwiej na przeciętnej budowie rozprowadzić rury po podłodze/suficie niż pruć ściany. Ale podczas adaptacji budynków to faktycznie może być łatwiej zrobić na ścianie.
@robertament8897
@robertament8897 2 ай бұрын
na suficie spoko, ale nie ma sensu ciagnac kanalow pod okna
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Жыл бұрын
Wszystko spoko ta wntylacja na logike da rady, ale ten cm pozostalego pustaka/gazobetonu/suporexu nie ma sensu nie utrzyma to zadnej sztywosci wg mnie mozna by wykuc normalny otwor pod wentylacje trzeba by tylko nad puszką nadproże a raczej jego namiastke i juz
@MrZiemwit
@MrZiemwit Жыл бұрын
po co mi zakladac rekuperacje jak na korytarzu dam wyciagowe a pol metra od pokoju nawiewne, to moze od razu ustawic rekuperator na 5% i zastosowac rurke 50tke sztuk jeden :) szkoda ze autor nie zna poprzednich filmow ekipy kzbin.info/www/bejne/i4OTc4WEnsmFmqc ogolnie samo to ze powstaje juz ktorys film oznacze ze malo ktory instalator mial jakies szkolenia
@micha7863
@micha7863 2 ай бұрын
Ze względu na dyfuzję gazy się wymieszają, dlatego nie ma sensu wyciąganie powietrza przy podłodze - CO2 jest cięższy od tlenu , więc moglibyśmy oczekiwać, że każda cząsteczka CO2 opadnie poniżej warstwy cząsteczek tlenu, ale wiadomo że tak się nie dzieje.
@bernackiandrzejab
@bernackiandrzejab Жыл бұрын
Ja jeżdżę często do komory normobarycznej i do stężenia 1.78 % z całości to nikt tam CO² nie spuszcza
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Жыл бұрын
Stężenie do 10% czyli 100000ppm jest uwazane za niebezpieczne. Teraz kwestia pojemnosci pomieszczenia bo człowiek produkuje ok 20l co² na godzine a ile razy na godzine rekuperacja wymienia nam powietrze w danym pomieszczeniu. Chyba tylko rozstaw pomiedzy czerpnią a wyrzutem w logiczny sposob i reszta nie ma znaczenia bo dyfuzyjnie powierrze i tak sie zmieni na swizsze a jeszcze rekuperator ma zdolnosc najczesciej wymiany objetosci danego pomieszczenia parukrotnie
@krzysztofskrzypek877
@krzysztofskrzypek877 Жыл бұрын
No pomieszczenie rogowe na poddaszu ala garderoba bez umiejscowienia anemostatu to totalna głupota, brak ruchu powietrza (ciepłego i suchego) powoduje grzybnię.
@mkurow
@mkurow Жыл бұрын
Ma rację co do dyfuzji i nie ma racji. Ma rację co do szybkości ale reszta niestety już nie. Efektywna wymiana powietrza będzie mniejsza bo umiejscowienie nawiewu obok drzwi spowoduje, że na skutek efektu Coandy część świeżego powietrza nie będzie miała okazji się wymieszać i powędruje do drzwi po ścianie. Jak duża? Niekoniecznie na tyle duża, żeby to odczuć jako dyskomfort ale zawsze. I druga sprawa to brak wyciągu. Skoro brak wyciągu to powietrze musi opuścić pokój pod obowiązkowym w takim przypadku wycięciem pod drzwiami. I tutaj jest ważna prędkość liniowa powietrza w m/s (podkreślam liniowa) bo powyżej 0.3 m/s będziemy to odczuwać jako przeciąg stojąc naprzeciwko drzwi po drugiej stronie. Jeśli wycięcie pod drzwiami będzie zbyt małe to może się okazać, że zbilansowanie przepływów będzie zależało od tego czy drzwi są zamknięte czy otwarte.
@grzmil1
@grzmil1 Жыл бұрын
"Na szczęście" większość projektów jest projektowana tak, że opory na rurach + anemostat to ponad 50Pa i w takim przypadku około 0.5Pa straty ciśnienia na drzwiach nie zrobi różnicy. Co do reszty to się zgadzam, w skrajnym przypadku jeśli anemostat jest tuż nad uchylonymi drzwiami to nie trudno sobie wyobrazić sytuacje w której 30% powietrza przylepia się do ściany i ucieka od razu za drzwi
@Micha-eh5ui
@Micha-eh5ui Жыл бұрын
To przy otwartych drzwiach wystarczy jeden anemostat na przedpokoju😂😂😂
@konrad4416
@konrad4416 Жыл бұрын
I to na rurze 50😅
@konrad4416
@konrad4416 Жыл бұрын
Ale bzdury - gdzie on się uczył termodynamiki wieczorowo ? Walczy z cząstkami. Ale new ideologia instalatora
@jacekgaazka7503
@jacekgaazka7503 11 ай бұрын
Nie da się odmówić słuszności w stwierdzeniu, że szybko czuć zapach ciasta z pieca w całym domu. Ale logiczną konsekwencją tego podejścia, jest, że gdyby nie drzwi, wystarczyłby jeden nawiew i wywiew z budynku, reszta rozejdzie sie sama, po co rozprowadzenie :) no a tak nie jest :) pozatym rola wentylacji nie ogranicza się jedynie do wyprostowania proporcji tlen/co2
@wojciechzielinski7825
@wojciechzielinski7825 11 ай бұрын
Wczoraj patrzyłem na wentylację grawitacyjną w moim mieszkaniu i dokładnie tak jest to zrobione, jedynym dodatkiem są nawiewniki w oknie w kuchni.
@jacekgaazka7503
@jacekgaazka7503 11 ай бұрын
@@wojciechzielinski7825 dokładnie tak jest to rozwiązane w większości mieszkań. Co nie znaczy że jest to poprawne. W 40m² mieszkaniu w którym żyłem parę lat, wentylacja w opcji "premium" jak na wielką płytę - 2 wywiewniki, jeden komin. W ramach jednego pokoju była wnęka, cały pokój otwarty na resztę mieszkania, bez przeszkód do kominów - i tam, we wnęce, powietrze było zawsze nieświeże i "ciężkie"(prawdopodobnie wilgotne). Było czuć różnicę zmieniając miejsce w pokoju. Latem bez wiatraka mieszającego powietrze nie dało się tam siedzieć. Niestety - element mechanicznego przepychania powietrza też jest potrzebny. Przy czym lepiej taka, nie do końca działająca went mech, niż grawitacyjna.
@krzysztofzielinski3030
@krzysztofzielinski3030 Жыл бұрын
Płaskie kanały byłyby lepsze w bruzdy.
@tomasz1690
@tomasz1690 10 ай бұрын
Zawsze podziwiam takie budowy w których nikt nic nie wie :) zwłaszcza inwestor który nie wiedział że będzie mieć rekuperacje wiec przyklejone płyty trzeba było zrywać a w ścianach wypierniczać otwory jak znam życie to w stropie tez kuł pod wszystko :)))
@RafalGudzowski
@RafalGudzowski Жыл бұрын
dość rozsądny instalator
Unikaj błędów przy planowaniu rekuperacji
37:09
iZZi instalacje
Рет қаралды 27 М.
SEZON na WODE w rekuperacji ...
34:35
iZZi instalacje
Рет қаралды 18 М.
黑天使被操控了#short #angel #clown
00:40
Super Beauty team
Рет қаралды 61 МЛН
My scorpion was taken away from me 😢
00:55
TyphoonFast 5
Рет қаралды 2,7 МЛН
REAL or FAKE? #beatbox #tiktok
01:03
BeatboxJCOP
Рет қаралды 18 МЛН
Quando eu quero Sushi (sem desperdiçar) 🍣
00:26
Los Wagners
Рет қаралды 15 МЛН
musisz wszędzie montować nawiewy i wywiewy ?
36:13
iZZi instalacje
Рет қаралды 8 М.
Musiał Zrobić Starą rekuperację, bo...
40:24
iZZi instalacje
Рет қаралды 4,1 М.
REKUPERATOR! Prawda SAMA się OBRONI!
48:52
iZZi instalacje
Рет қаралды 42 М.
skutki rekuperatora na poddaszu w strefie zimnej...
26:22
iZZi instalacje
Рет қаралды 13 М.
Jeśli przegapisz - dopłacisz do rekuperacji kilka tysięcy...
35:01
iZZi instalacje
Рет қаралды 34 М.
Garaż jak u Wazzupa. Ocieplamy blaszany garaż pianką Polynor.
21:57
Co dziś robimy
Рет қаралды 867 М.
黑天使被操控了#short #angel #clown
00:40
Super Beauty team
Рет қаралды 61 МЛН