Bardzo mi się podoba sposób na sok tak teraz zrobię dziekuje
@antonowka59402 жыл бұрын
Bardzo jasne kpmentarze. Dziękuję. Ja nie pasteryzuje,sloiczki zaciskają się same. Pozdrawiam. Ma Pan bardzo ciepły i miły głos. Gratuluję 🍊
@Domowyogrodnik12 жыл бұрын
Dziękuję bardzo, również pozdrawiam :)
@elzbietamazur3282 жыл бұрын
@@Domowyogrodnik1 Nie wiedziałam, że mam pigwowca japońskiego. Działkę kupiłam w zeszłym roku. Jestem zdziwiona że można to używać do herbatki.
@Domowyogrodnik12 жыл бұрын
Proszę spróbować, naprawdę bije na głowę cytrynę :)
@TomekEnn3 жыл бұрын
Dużo owoców i dużo spirytusu = dobra nalewka 🍷:)
@Domowyogrodnik13 жыл бұрын
Przepis wielokrotnie sprawdzony, polecam :) a nalewka będzie pryma sort - taka nie za mocna, nie za słaba :) ok. 40%
@sabinacharchalis15983 ай бұрын
Tak to prawda muzyka przeszkadza
@barbarai93062 ай бұрын
A nalewke w słoiku z alkocholem gdzie wynies?W ciemne miejsce np do piwnicy ?Czy moze stac w kuchni na oknie 1 miesiąc?
@ArkadyPapaja Жыл бұрын
Aby Owoce były miękkie, wystarczy przemrozić je przez noc potem, łatwiej się je obrabia.
@jolas32013 ай бұрын
Pozostawić na 3 dni, żeby skruszała I jest super😊
@stanislawakarys5730 Жыл бұрын
Bardzo ciekawy filmik, sloiki pozostawiam bez pasteryzacji.
@andrzejborowski43383 ай бұрын
Jest super, ale wystarczy poczytać aby dowiedzieć się że niestety wysoka temperatura (pasteryzacja) zabija w dużej części witaminy min C, więc zostaje tylko smak😢
@teresakorzeniowska48692 жыл бұрын
Zamiast cukru daję miód a po przerobieniu owoce do butli na wino mozna dodac przetwory owocowe ktore zalegaja w piwnicy. Dodac drozdze troche wody i powinno wyjsc wino
@Domowyogrodnik12 жыл бұрын
Super pomysł! Z miodem nigdy nie robiłem, muszę spróbować. Pozdrawiam serdecznie :)
@mariuszmoroz8705 Жыл бұрын
Ja z pestek robię amaretto,wsypujemy pestki do mniejszego słoika,szklanka cukru butelka wodki
@Magor333743 жыл бұрын
Przepraszam ale to nie jest przepis na nalewkę tylko na wódkę z sokiem. Prawdziwą nalewkę z pigwy, pigwowca czy innych owoców robi się zalewają w 1 kolejności owoce alko o mocy ok 70 %, zostawiamy to na ok 6-8tyg.do maceracja. Po tym czasie zlewamy nalew a owoce zasypujemy cukrem i zostawiamy do rozpuszczenia się cukru, co dzień wstrząsamy naczyniem by cukier się szybciej rozpuścił. Po rozpuszczeniu cukru zlewamy sok i mieszamy go z nalewem. Rozlewamy do butelek i do piwnicy. Nalewka z pigwy czy pigwowca jest najlepsza pp ok. 2 latach. Pozdrawiam.
@Domowyogrodnik13 жыл бұрын
Ależ proszę :) Pana zdanie, ja natomiast zapewniam, że jest to przepis na nalewkę, a nie na wódkę z sokiem :) A w smaku nie będzie się różniło od nalewki zrobionej Pana sposobem. Ale zgadzam się, że to co jest najważniejsze to czas. 2 lata to sporo, ja nigdy aż tak cierpliwy nie byłem i w tym przypadku pewnie też nie będę. Choć mój słój stoi już ponad 2 miesiące i jeszcze trochę postoi. Pozdrawiam
@Magor333743 жыл бұрын
@@Domowyogrodnik1 różnica w smaku raczej będzie bo macerowanie w mocnym alkoholu wydobywa więcej smaków i aromatów. Każdy robi po swojemu i ważne by smakowało. Moja nalewka z pigwowca(4L) i pigwy(3L) stoi jakieś 3miesiące i mam nadzieję, że jakaś część wytrzyma 2 lata. Pozdrawiam i zdrówka życzę.
@dotartesofixy91262 жыл бұрын
@@Domowyogrodnik1 zapewniam Pana, że nie zrobił Pan nalewki :) nie można nalewką nazwać zmieszania syropu, owoców i alkoholu. W Pana przypadku nie nastąpiła prawidłowa maceracja. To raczej podchodzi pod likier. Podstawą nalewki jest maceracja owoców zalanych mocnym alkoholem. Niech Pan nie piszę, że nie ma różnicy w smaku pomiędzy nalewką, a likierem który został pokazany na filmie. Oczywiście różnica jest i dziwię się, że Pan jej nie czuje :)
@Domowyogrodnik12 жыл бұрын
@@dotartesofixy9126 a maceracja to nie jest przypadkiem zalanie owoców alkoholem, żeby wydobyć smak i aromat? Bo w moim słoju owoce zostały. I one są tam do dzisiaj. Nie dla ozdoby, tylko po to właśnie, żeby wydobyć ten smak :) przecież nie odlewałem syropu, który powstał po zasypaniu cukrem, żeby tylko ten syrop połączyć z alkoholem. Bo w takim przypadku rzeczywiście smakowałoby całkiem inaczej. A tu... Jakąś delikatną różnicę może i da się wyczuć, choć ja niespecjalnie czuję. I czy jest lepsze czy gorsze... Myślę, że tak samo dobre :D Pozdrawiam :)
@dotartesofixy91262 жыл бұрын
@@Domowyogrodnik1 proszę przeczytać mój komentarz jeszcze raz... u Pana nie nastąpiła prawidłowa maceracja. Obrazowo, to zalanie przez Pana tego syropu z owocami, ma się do maceracji tak, jak ponowne zalanie już raz użytej torebki herbaty letnią wodą. 1. Proszę obliczyć ile procent alkoholu ma ciecz, którą otrzymał Pan mieszając spirytus, wódkę i syrop (który powstał po dodaniu cukru). Szacując jest to ok. 45%. Takie stężenie jest zbyt niskie do maceracji "już raz przerobionych owoców" (przerobionych, czyli po puszczeniu soków przy pomocy cukru). Już samo to mocno naciąga znaczenie słowa maceracja. 2. Po co w nalewce cukier???... Tylko i wyłącznie do smaku, więc dodawanie cukru na początku, nie wiedząc jaki smak będzie miał nasz trunek, mija się bez celem. 3. Ilość alkoholu (w rozumieniu objętości płynu) jaką Pan zastosował jest troszkę nie proporcjonalna, tak patrząc na filmik jakieś 5 cm ponad owoce. Ogólnie przyjmuje się, że przy tego typu owocach, sensowne jest ok 2 cm ponad. Także raczej podchodzi to pod likier :)
@pawelul57122 жыл бұрын
Owoce zalwwamy ok 70 % alkoholem . Po ok 2 miesiacach zlewamy nalew a owoce zasypujemy cukrem i czekamy az zrobi sie syrop. Potem laczymy oba plyny.tak to ma wygladac.
@Domowyogrodnik12 жыл бұрын
Można i tak. Zresztą przepisów widziałem już kilka. Ten mam wypróbowany, wiem że wychodzi ok :)
@pawelul57122 жыл бұрын
@@Domowyogrodnik1 w smaku bedzie ok. Ale chodzi o to zeby wydobyc z owocow wszystko co najlepsze. I dlatego robimy tak jak pisalem wyzej.
@Domowyogrodnik12 жыл бұрын
@@pawelul5712 wszystko, co najlepsze, czyli co konkretnie? :)
@marekdarkowski57592 жыл бұрын
Cała witamina C , czyli samo dobro zostało zabite podczas pasteryzacji, a można było tylko do butelek z sokiem dodać niewielką ilość alkoholu i postawić w lodówce.
@Domowyogrodnik12 жыл бұрын
Nie jest to prawda. Pasteryzacja ma niewielki wpływ na witaminę C i to nawet w bardzo wysokich temperaturach. Ma natomiast wpływ m.in. na witaminę A, D, czy B12. No ale tutaj chodzi nam o C. Nie uważam też że alkohol to dobre rozwiązanie, ja osobiście nie podałbym takiego soku dzieciom. Można natomiast trzymać w lodówce bez pasteryzacji. Niestety dosyć krótko.
@janm7813 Жыл бұрын
Tak nie robi się nalewek
@nocry31532 жыл бұрын
Wyłącz muzykę jak mówisz, naprawdę ciężko się słucha, rozprasza a i muzyka nie wszystkim się podoba.
@Domowyogrodnik12 жыл бұрын
O proszę, a dotąd miałem pozytywny odzew. Pozdrawiam :)