Van egy kis bibi ezekkel a csoda áramkörökkel. Az, hogy maximum 32 amper mehet egy fázison, úgy, hogy nem kell mérnöki terv. Tehát ha van egy lakásban 1 fázison 32 Amper "nappali" és egy fázison "éjszakai" 32 amper, akkor azt az áramszolgáltató úgy köti be, hogy az egyik fázison van az éjszakai és a másikon a nappali. Másrészt lehet rátenni izzókat és fűtőtesteket, de azt is lássuk már, hogy pl. egy transzformátoros készüléket vagy egy asszinkron motort teszel rá... Másrészt pedig az egésznek semmi értelme, hiszen időzítőkkel szünettel meg lehet oldani az átkapcsolást, ami gondot nem jelent, hiszen a villanymotoroknak (hűtő, légkondi stb) nem okoz gondot ha újra kell indulni, a többi eszközben pedig úgyis tápegység van, aminek az egyenáramú részén kondenzátorok vannak, amik bőven tartják a feszültséget, arra az egy másodpercre, amíg az átkapcsolás miatt kimarad a hálózat. Mondjuk a világítás kialszik egy pillanatra, de az nem gond.
@gyorgykormendi48526 ай бұрын
Helló jó néhány dologgal tévedésben vagy de ezeket most nem írom le mert utalok írni ha akarsz róla beszélni hívjál fel Szívesen elmondom 06203762102
Szeretnék elérhetőséget kérni! Én egy kültéri hőszivattyu egységet szeretnék átkapcsolni geo tarfarol, nappali tarif
@gyorgykormendi4852 Жыл бұрын
203762102
@laszloperesztegi6 жыл бұрын
Szia Gyuri. Háromfázisú hasonló modellben a probléma mindigis a vezérelt áram elvételekor volt, ott mindig keletkezett egy mini-áramszünet, amit csak szünetmentessel lehetett kompenzálni. Egyelőre az eredményt látom, de még mindig nem értem, hogy a Te modelledben ez a pici szünet miért nincs? :) és ugye nem kondenzátoros energiatárolás a megoldás kulcsa?
@almatlanpeti5 жыл бұрын
A kulcs a Graetz híd DC oldali rövidzár alatti viselkedése. A titok pedig a vezérő panel aminek a feladata hogy figyelje a vezérelt fázis meglétét, adott esetben szakítsa meg a kontaktor nulláját hogy ne öntartó áramkörként működjön.
@Norbert_nordurljos4 жыл бұрын
@@almatlanpeti A kulcs nem az! Hanem ,hogy a nappali állandóan bent van! Így a hatásfok csak 50% mivel amikor az éjszakai megjön akkor a fogyasztók 50-50% ban a nappali és éjszakairól mennek és nem kizárólag az éjszakairól. ezt a videóban is láthatod, hogy a kék led "nappali" mindig bent van! Egyéb esetben ez csa UPS-el szűnetmentes táppal oldható meg. Fizikálisan lehetetlen az,hogy ha egy fázis eltűník, ne legyen törés. Hisz elsőnek el kell,tűnnie és aztán jön meg a másik fázis a (nappali) automatika által.
@Norbert_nordurljos4 жыл бұрын
A kulcs nem az! Hanem ,hogy a nappali állandóan bent van! Így a hatásfok csak 50% mivel amikor az éjszakai megjön akkor a fogyasztók 50-50% ban a nappali és éjszakairól mennek és nem kizárólag az éjszakairól. ezt a videóban is láthatod, hogy a kék led "nappali" mindig bent van! Egyéb esetben ez csa UPS-el szűnetmentes táppal oldható meg. Fizikálisan lehetetlen az,hogy ha egy fázis eltűník, ne legyen törés. Hisz elsőnek el kell,tűnnie és aztán jön meg a másik fázis a (nappali) automatika által.
@almatlanpeti4 жыл бұрын
N P Én értem hogy te nem érted. Gondold végig újra. Az átkapcsoló lényege az átkapcsolás. Nappaliról vezéreltre.. vagy ez, vagy az.. nincs 50%
7 жыл бұрын
Három fázis eseteén mi történik egy fázis kimaradásakor? Szuper cucc, mennyiből valósítható meg?
@gyorgykormendi48527 жыл бұрын
Norbert VODNYÁNSZKy ha elmegy egy fázis akkor visszakapcsol nappalira
@belaujvideki5466 жыл бұрын
Ő nem erre gondolt. Akkor nincs áram. Ez nem szünetmentes táp. Ez mérőóra váltó kapcsolás.
@almatlanpeti5 жыл бұрын
Ez 3 fázisú átkapcsoló (gondolom nem)? Az Ön által készített vezérlő áramkör ha meghibásodik, és megszűnik a vezérelt áram, akkor öntartásban marad? Van erre valami védelem beépítve?
@gyorgykormendi48525 жыл бұрын
almatlanpeti Ez egy fázisú. Az elektronika nagyon ritkán megy tönkre ,eléggé túlméretezett. a hiba álltalába a mágnes kapcsolóval szokott lenni ha zárlatra indítanak vele de mint mindent ezt is lehet javítani.
@almatlanpeti5 жыл бұрын
György Körmendi a mágneskapcsolót meg lehet párhuzamosítani (a három fázisút), akkor jóval tovább bírja.
@gyorgykormendi48525 жыл бұрын
almatlanpeti Háromfázisú mágnes kapcsolóból kettő kell mert a nyitó érintkezőjének kicsi a teljesítménye De lehet kapni olyan mágnes kapcsolót aminek két nyitó és két záró érintkezője van ezeket párhuzamosan lehet kapcsolni
@almatlanpeti5 жыл бұрын
György Körmendi Nekem olyan van ami nyitó érintkezőn is tud 60A-t. Természetesen fázisonként. 10 éve megy hibátlanul, meg még fog is.
@peterlukacs8857 Жыл бұрын
@@almatlanpeti szeretném megkérdezni mi a kapcsoló típusa?
@zed09182 жыл бұрын
Üdv. 5kW-al elbír a technika?
@gyorgykormendi48522 жыл бұрын
Üdvözlöm megfelelő mágnes kapcsolóval 40 A
@zed09182 жыл бұрын
@@gyorgykormendi4852 A mágneskapcsoló érintkezője nyilvánvaló, de én a szünetmentes részére gondoltam... Egyébiránt hogyan lehet hozzájutni egy ilyen eszközhöz?
Annyit látok, hogy van benne egy mágneskapcsoló és három gréc egyenirányító.
@gyorgykormendi48526 жыл бұрын
Üdvözlöm Sajnos ha külön fázison van az éjszakai és a nappali akkor nem lehet szünetmentesen át kapcsoltatni még szünettel is elég macerás mert egy időrelét kell tenni a két mágnes kapcsoló közé ami az éjszakait és a nappalit kapcsolja .
@agnesgliga89086 жыл бұрын
Üdvözlöm György,,, Fűtésre szeretném használni Nekem ilyen rajz kellene, meg az időrellé,,, Mágnes kapcsoló van, és mi lenne az Ára? Köszönöm.
@almatlanpeti5 жыл бұрын
Ezért kell 3x20A vezéreltből is, aztán csak egyeztetni a fázisokat...
@The_3_Triangle7 жыл бұрын
áramkör?
@zoltanvarkonyi98226 жыл бұрын
Le vagyok nyűgözve, hogy te miket tudsz. Te mindent falapokra szerelsz ? Megnéztünk több videódat, tetszik, és ha jönnek az áramszolgáltatótól és gond lesz az éjszakai áram, az egész házban mindenre azt használod ? Vagy azok olyan hülyék, nem veszik észre ?
@gyorgykormendi48526 жыл бұрын
Zoltán Várkonyi Nem, az áramszolgáltató emberei nem hülyék ,csak úgy vettem észre hogy nem nagyon foglalkoznak ezzel a dologgal.Amúgy sokan megcsinálták ezt szünetmentesség nélkül. Csak a mostani berendezések egy része tönkremegy a sok ki be kapcsolgatástól .Amig villanyszerelő voltam sokszor láttam ilyet. Szerintem a legtöbb villanyszerelőt fel kértek már ilyen munkára.Ha okosan használják szinte lehetetlen lebukni vele. Hogy az átkapcsolást valaki megcsinálja vagy sem az mindenkinek a saját döntése de ha elhatározta hogy megcsinálja akkor ezzel észrevétlen lesz az átkapcsolás.
@zoltanvarkonyi98226 жыл бұрын
Ha nem foglalkoznak vele, az jó. Mert rosszul esne a bírság, nagyon jó kis kapcsolás, Köszönöm, hogy válaszoltál. Üdv.
@zoltanvarkonyi98226 жыл бұрын
egy skiccet a kapcsolásról küldenél ? Előre köszönöm. Meg ha van 3 fázisú motornak 220 ra bekötés, és ue. irányváltósra.
@gyorgypuskas75556 жыл бұрын
Én 7064 forintot fizetek havonta! Ha ezt a kapcsolást megcsinálnám, akkor spórolnék havonta kb 800 forintot!Amúgy ha a vezérelt mérőn nagyobb a fogyasztás, mint amit egy 2000w-os bojler megeszik, akkor az az áramszolgáltatónak egy idő után fel fog tünni! De van egy megoldás! A villanybojlert lecseréled gázbojlerre, és akkor nem fog feltűnni a fogyasztás!
@gyorgykormendi48527 жыл бұрын
Ezt nem nehéz bekötni ,éjszakai fázis, nappali fázis szünetmentesen átkapcsolt kimenő fázis, és nulla.