Три роки тому підкинули трьх кошенят. Живуть в гаражі ( бо в будинку вже немає вакансій))). Хазяйнують на ділянці. Кротів викладають як доказ своєї корисності. І сусідам допомагають.
@nasha-dacha012 ай бұрын
Оце помічники!)))
@ОльгаКоновал-ш5бАй бұрын
2
@AleksXomenko2 ай бұрын
Почитала коменти і вирішила і свої 5 копійок вставити. Передісторія. Я посадила кущову вербу і пролила лунку антихрущем щоб личинки не зжерли молоді корінці. Через декілька днів у лунці побачила дохлого крота. Я подумки провела логічний ланцюг причина-наслідок і зробила висновок що він з'їв хробака з отрутою. Почала в нори цілеспрямовано заливати антихрущ. В деяких місцях подіяв зразу, в деяких заливала повторно. Кроти мені дошкуляють постійно, прибирати кротовини задоволення ще те, і я не розпускаю соплі, як деякі, як жалко мишок, кротів, та іншої пошесті. Хай собі живуть на пустирях. Не думаю що власники садиб нанесуть серйозної шкоди їх популяції. За відео подяка, візьму на замітку цей препарат.
@VitalyaBoroda2 ай бұрын
Доброго дня та мирного неба! Поділюсь власним досвідом. По-перше втикав у кротячи холмики металеву арматуру а на неї одягав саморобні крутилки з металевих банок. Кроти уходять, але з мінусів: якщо вітер- шумно, якщо вітру нема- не діють... Другий способ: у місці кротячого холмика викопував яму і ставив у неї металеве відро так, щоб кротячий хід у нього виходив, зверху яму чимось накривав... Попадалися по декілька штук за раз. Але діти просили їх не вбивати, мусив відносити далеко у поле і там відпускав. Щасти!
@nasha-dacha012 ай бұрын
Дякую за цікаві способи!)
@AlexKlem-u8x8 күн бұрын
Читаю коментарі і дивуюся, який тільки у нас народ, скільки всього вигадали,а ось до того що придумав мій знайомий не догадались. Знайомий мій офіцер у відставці, купив маленький балон ,на пять літрів, побутового газу і кротячу нору через шланг випустив весь газ із балона в їхню магістраль. Потім в нору спустив бікфордів шнур і норку загорнув землею. Шнура було десь метра два. Підпалив шнур і втік з ділянки. Діло було весною. Ефект був ізумітєльний, було " перекопано" не тільки його ділянка а і дві сусідні. І ось уже років з десять на ці ділянки кроти ні ногою. Оце ефект.
@valentinalozko20442 ай бұрын
Доброго дня. Цієї весни в ґрунті було багато вологи і появилось дуже багато медведки. Всю весну боролась з медведкою, а потім в грядку прийшов кріт і медведки не стало. Отакий корисний помічник. Прокопав ходи на глибині, моїм посадженим рослинам не зашкодив, а позбутися медведки допоміг.
@tetiana5482 ай бұрын
А в нас свого часу мирно вживалися і кроти, і медведки. Боролися з медведкою довго. А потім вона зникла. Я думаю,що просто ми відмовилися від навозу. Навоз - гарне добриво, але з ним ми і медведку занесли собі,і бур'янів.
@ТетянаЧумакова-в8в2 ай бұрын
Вам повезло ,а в мене і медведка і кроти веселяться
@ingigerdaelsawerker2 ай бұрын
Правильно серед двох бід ми оберемо меншу!
@Алёнка-м5ю8 күн бұрын
@@ТетянаЧумакова-в8в менi вiд медведки допомiг"Рубiт" темно-болотного кольору,продають свiтлий але вiн не допомагаэ.В норки кидала по пять штук,на ранок лежали до верху пузом
@ТетянаЧумакова-в8в8 күн бұрын
@@Алёнка-м5ю Дякую
@ВераДанилюк-й7ф2 ай бұрын
Почалися осінні роботи, часткові перекопки землі і в землі знаходжу безліч лічінок майського жука: більші, менші. Саме в цей час активувалися кроти. Таке враження, що саме на цих лічінок і полюють кроти. Якщо це так - то з одного боку кроти наносять шкоду, пошкоджуючи газони. А з другого боку знищують лічінки майського жука. Не впевнена що це так, але кучі не прибираю, а просто розмиваю водою зі шлангу: земля розмокає і розпливається. Через пару днів і сліду немає, що там була кротовина. Але покупні препарати діють не ефективно. Закладаєш в одну кротовину, а поряд знову нові кротовини.
@AleksXomenko2 ай бұрын
так і є. Він полює на личинок і дощових черв'яків. З одного боку користь з іншого шкоду теж наносить
@helene36542 ай бұрын
Валерію, теж спасаюсь цим Джином і вся рідня теж, та ж ситуація-навесні поганяла тих що прийшли від сусідів і вони пропали а ось пару тижнів як жах почався: підняли молоді кущі хризантем і троянд, знищили осінні посіви салатів та редису!
@НаталіБережна2 ай бұрын
👋 Добрий день. Колись давно стикнулася з цією проблемою.Вирішила її з допомогою поради,в одному журналі. На мастити маз'ю " Вишневського" шматочок паперу і покласти в ямку- 1 спосіб. Другий - пляшечку нашатирного спирту привідкрити і теж в ямку. А третій,як пані одна вже написала,рибку з різким запахом)) Все працює,все перевірила, але але з маз'ю,самий простий і малозатратний😊😉
@НаталіяСакович-ж1э2 ай бұрын
Мені не допомогло- шкодять
@ІванСтепановичГнилянський7 күн бұрын
А я бензопилою вихлопними газами шланг і вперет получилось після цього сусідів були кроти від мене пішли в гості доних
@жаннатитковец2 ай бұрын
Десь колись прочитала на одному форумі, що допомагає звичайний аптечний Валідол. Беру по 3-4 таблетки і зариваю в кротячі ходи і кроти ідуть до сусідів, де з ними не борються. Поки валідол допомагає.
@Елена-п9щ6г2 ай бұрын
Ми теж що тільки не робили з тими кротами, які тільки засоби не застосовували, але все було майже марно, ефект був не довгий. Потім у нас зʼявився кіт справжній мисливець на кротів. І все кротів нема.
@EBA19572 ай бұрын
Ви щаслива людина.
@Елена-п9щ6г2 ай бұрын
@@EBA1957 так, нам дуже пощастило з котом ! Підібрали маленького на вулиці! А він виявився не тільки добрим мисливцем, а й ще пухнастим красенем!
@ОникійМелатий2 ай бұрын
"Гуманними" методами боротися з кротами - даремно втрачений час. Найраще допомагає механічна кротоловка. Принаймні, після того, як кріт туди потрапить ти матимеш можливість подивитись йому в очі, наче Зеленський Путіну, та запитати про те, навіщо він сюди приліз.
@pikehunter02 ай бұрын
А як її встановлювати? Кріт горне перед собою землю і засипає все на своєму шляху...
@ОникійМелатий2 ай бұрын
@@pikehunter0 Кротоловка вставляється у вже пророблений хід по якому кротик бігає та збирає здобич і землю при цьому вже не горне. Викопується ямка над таким ходом і вставляються дві кротоловки - одна в один бік від ямки, друга в інший. Потім ямку закриваємо зверху чимось, але щільно, щоб не було щілин та протягів, бо інакше кріт заглушить це місце (загорне). Таку відеоінструкцію можна знайти в Ютюб.
@pikehunter02 ай бұрын
@@ОникійМелатий Дякую! Так і робив, але закопував банку, банка постійно була повна землі а крота так і не впіймав) Таке враження що він там на бульдозері їздить) Думаю те саме з кротолоками буде... Можливо це не із за щільності?
@Svitlanalito2 ай бұрын
Відловлювали кротоловкою,просто засилля було. Два роки шкодували їх,а потім під деревами були такі нори,що чоловікова рука туди провалювалась по плече. Кротоловкою за місяць біля двох десятків виловили! А ті дерева,де так нарили,так і не відновились до здорового стану. Треба боротись,як тільки побачили!
@blagoic2 ай бұрын
Браво! Я теж так само. Я за кротоловки!
@Tetiana_MN2 ай бұрын
2 десятки - це ж капець якийсь 🤯 А що ви з ними далі робили?
@AleksXomenko2 ай бұрын
Перший раз почула за кротоловки. Але ж вони досить дорогі. Скільки штук ви ставили на своїй ділянці? В мене 9 соток, якщо штук 10 купить то дорогувато вийде. Дякую!
@Svitlanalito2 ай бұрын
@@AleksXomenko це примітивний пристрій з пари проволок скручений,купували на ринку. На 8 соток однієї вистачило. Вранці ставим-ввечері результат,ввечері поставили-зранку вже є
@AleksXomenko2 ай бұрын
@@Svitlanalito Дякую! Спробую
@NOVATOR412 ай бұрын
Дякую! Як завжди цікаво! Успіхів!
@olenam.47202 ай бұрын
Чим тільки не боролася. ,,Джин,, теж купила. За 2 місяця використала пів банки. Мабуть, він їм подобається, бо реакції 0. 😢 Закладаю таблетки в одну нору, а він поруч на наступний день риє іншу. Зараз випробовую ще один спосіб. Ганчірку вмокнути в бензин і засунути в нору. Пропали на 5 днів, вчора знову нарили, але буду продовжувати експеримент. Бо перепробували вже все, що є. Ще дуже ефективні пітарди від кротів, але я їх щось не знайшла у цьому році... І люди, які напишуть про гуманність, просто не стикалися з цією проблемою. Коли приїжджаєш, а вся грядка огірків підрита цими ,,друзями,, жодного не залишилося, просто опускаються руки😢
@nasha-dacha012 ай бұрын
Так- проблема з кроками то дійсно проблема. Вивчення писали за кротоловки, які ефективно допомагають, може вам щось подібне спробувати?
@СвітланаСівко2 ай бұрын
Нам джин допоміг! А до цього нічого не допомагало.
@ІринаНісходовська2 ай бұрын
Ми використовуємо ганчірки з відпрацьованим дизелем, допомагає. Розкопуємо ходи і запихаємо щільно ганчірку.
@ЛесяМаламан2 ай бұрын
Джин не допоміг. Починаєш боротись собі дорожче - риють, як німі. Порадили нам палиці забити в кожну кротовину ( палиці не високі, можна на рівень трави, щоб у вічі не кидалось, але глибоченько), ніби повинен піти з ділянки. Через тиждень - два горбики землі розрівняла, (палиці залишила), поки що нових кротовин нема. Спостерігаю, що буде далі.😊
@golka24362 ай бұрын
Вам потрібно класти в свіжі нори і не в одну, а багато-щоб тотально, тоді буде ефект
@lyudmylabozhychko58642 ай бұрын
Вітаю всіх на "з'їзді кротоловів". 😂😂😂 Все буде Україна!
@SergiyPavlenko12 ай бұрын
- Все буде Україна ? Це гасло, як у бункерного карлика, він теж казав - межі оркостану ніде не закінчуються ! - Абсурдне, недоречне гасло.
@Elina_03962 ай бұрын
@@SergiyPavlenko1 Ну, це як зрозуміти, 😉 у нас, українців і в Україні ВСЕ точно буде Україна!
@SergiyPavlenko12 ай бұрын
@@Elina_0396 - Ага, а у вашій хаті все точно буде ваша хата )) - Не переконали.
@Elina_0396Ай бұрын
@@SergiyPavlenko1 Та ну ні, ні! Ви вразили мене в саме серце!💔
@ОленаЗагребельна-ш4ы2 ай бұрын
В 70- 80 роках був такий старий метод" виливання кротів" . Знімали шапку і заливали воду в ходи. Іноді це було більше 10 відер води. Потім в відрі води розводили 0.5 кг солі і теж заливали в хід. Жорстокий але дієвий метод. Через хвилин 20 заливали ще відро води ніби щоб сіль пішла в глиб і небуло на рівні посадки городини. Дякую вам за пізнавальне відео
@svitlanabaranenko2 ай бұрын
сіль у землі - це страшний злочин проти природи. Не варто воно того.
@ИринаКнязева-ъ4ю2 ай бұрын
Хотіли засушить сусідську березу,влили під неї 12кг солі,пофігу - вже два роки і не подіяло.
@ОленаЗагребельна-ш4ы2 ай бұрын
Пошкодьте корінець. 12 кг солі це вже початок солончаку. Сіль висипте купкою. Розводити водою нетреба
@svitlanabaranenko2 ай бұрын
@@ИринаКнязева-ъ4ю почитайте про солончаки. Потім не захочеться лити сіль у грунт.
@АнтонинаКуприева2 ай бұрын
Добртй день, Валерію, дуже дякую за інформацію.
@ОленаПрекрасная2 ай бұрын
Валерію доброго дня, дякую за корисну і цікаву інформацію
@Алёнка-м5ю2 ай бұрын
Я теж не боролась аж поки вынесли все картоплю,буряк,моркву,лише отвори в землi.От тодi я розсердилась........але припарати не допомагали i тодi я розгрiбала землю i в цi туннелi закладала тряпки змоченi в солярцi.В цьому роцi зiбрала все що посадила вперше за останнi чотири роки.Часник теж зникав в цих туннелях лише отвiр залишався
@ЛюдмилаНагорна-ц1о2 ай бұрын
Це були не кроти, а гризуни. Також маю таку проблему. Роками. Хімії у вигляді таблеток, гранул, пакетиків внесла чимало, але вони й далі гризуть все, в тому числі й коріння дерев та кущів. Спробую ще щось із порад, їх тут багато. Сподіваюся, щось та й допоможе. Уже нема сили садити всі цибулеві у горшки і щороку міняти в них ґрунт.
@НастяКалина-р8ю2 ай бұрын
Кроти не їдять овочі,вони комахоїдні
@Traume-qu1fkАй бұрын
Минулі роки з кротами боролася за допомогою карбіду,маленькі камінчичи клала в отвір ,заливала літр води і закривала землею,або просто без води, якщо грунт вологий,кротів потім не було. Цьогоріч на весні скористалася порадою одного мисливця щодо лисів,але примінила це також для кротів : екскременти з літньої вбиральні добре розбавила водою і позаливала у кротячі дири,до цих пір немає жодних горбиків на городі 👍🙂
@ТатьянаМаринич-ч9б2 ай бұрын
Доброго дня. Маємо цю проблему всі роки. Боролись різними способами і пищалки ставили і сипали препарати і карбамід в нори. Ефект тимчасовий. 2роки назад розставили по ділянці пластикові пляшки на арматурі. Вони від вітру крутяться тарабанять, іноді нас самих лякають, трохи шумні. Але з тих пір кротовні зникли. Нори в землі є, але люди кажуть, що то або миші або сліпці, такі гризуни. На них це схоже не впливає. Але все одно бачимо результат і це добре, слава Богу! Бажаємо і вам справитись з цією проблемою.
@nasha-dacha012 ай бұрын
Дякую за те, що поділилися досвідом- дуже цікаво)
@tatas18922 ай бұрын
І ми так позбулись кротів! Дуже дієво!
@lanahuga84912 ай бұрын
А мені не допомогло!
@ЛідаБерезніцька2 ай бұрын
ОХ І НАМУЧИЛАСЬ Я В ЦЬОМУ РОЦІ З ЦІЄЮ ТВАРЮКОЮ.З НИМ ПОТРВІБНО ПОЧИНАТИ БОРОТЬБУ З ПЕРШИХ ПРОЯВІВ. ВІН ПЕРЕВЕРНУВ МЕНІ ВСІ ГРЯДКИ З ПЕРЦЯМИ, БАКЛАЖАНАМИ І ТОМАТАМИ. ВИКОРИСТОВУВАЛА В НОРИ ДИМОВІ ШАШКИ, ТАБЛЕТКИ, ЧЕРВОНИЙ ГІРКИЙ МЕЛЕНИЙ ПЕРЕЦЬ, ПУСКАЛИ ГАЗОЛІН В НОРИ, ТА СХОЖЕ ЙЬОМУ БУЛО БАЙДУЖЕ. ПОТІМ У КОМЕНТАХ (НА ВАШОМУ КАНАЛІ) ОДИН ЧОЛОВІК ПОРАДИВ ЗНАЙТИ ГОЛОВНУ НОРУ І ЗАЛИТИ ЇЇ ВОДОЮ. Я ЗНАЙШЛА ТУ НОРУ ПІД САМІСІНЬКИМ ТОМАТОМ, ВСТАВИЛА ТУДИ ШЛАНГ І ВКЛЮЧИЛА НАСОС З КРИНИЦІ. ВОДА ТЕКЛА 1ГОД 20 ХВ.АЖ ПОКИ ПОЧАЛА ВИТІКАТИ З НОРИ. ПОТІМ Я ЗАСИПАЛА НОРУ ПІСКОМ. З ТИХ ПІР ПРОЙШЛО ТРИ МІСЯЦІ. ПОКИ ЩО НЕ ВИДНО СЛІДІВ ЦЬОГО МИЛОГО СТВОРІННЯ. ДОРЕЧІ, З ПЕРШОЇ ДО ТРЕТЬОЇ ГОДИНИ ДНЯ У НИХ СІЄСТА 😂. ВОНИ МАЛОРУХЛИВІ, САМЕ В ЦЕЙ ЧАС Я ВЛАШТУВАЛА ДУШ І ВІН НЕЗМІГ ЗАКРИТИ СВОЮ НІРКУ
@Elina_03962 ай бұрын
То у Вас точно не сліпці - ті крупніші, і нірки у них більші.
@valiadan2 ай бұрын
Доброго дня! Теж довго боролись з цією проблемою, нічого надовго не допомагало. Потім замовили в інтернеті кротоловку - такий спеціальний капканчик, який наполовину вставляється в землю, де є нірка крота. Одразу спіймали і забули, вже давно не турбували)
@Dmytro_Dziuba2 ай бұрын
Доброго дня! Так підтверджую. Купив 3 кротоловки типу ножиці, за 2 сезони виловив 30 +/- кротів. Тільки побачив біля паркану активність крота, зразу на полювання. Все інше - даремно витрачений час і гроші.
@НадіяМаковей2 ай бұрын
@@Dmytro_Dziuba
@Elina_03962 ай бұрын
Хочу уточнити: Вам пощастило на спікування з дуууже наївними кротами. Наші кроти виявились рецедивістами і злими винахідниками. По ходу просування трубкою кроти щільно заліплювали все липким розчином. Крюки-ножі виявились вщент заліплені і заблоковані. То було наше чергове фіаско🙄
@Dmytro_Dziuba2 ай бұрын
@@Elina_0396 Мені теж попадались великі кроти, яких ловив разу з 10го, але всі негідники були спіймані і відпущені на компостну купу.
@evgentodchuk84562 ай бұрын
Привезли з Польщі «піщалки». Ставився до них із сумнівом, але за це літо результат був дуже хороший, кротів майже не стало. Якщо це спрацює і на наступний рік, то можна буде говорити про їх ефективність. Ті польські «піщалки» значно більшого діаметру ніж ті які продаються у нас, працюють від сонячної батареї, рандомно змінюють інтервал і тривалість звукового сигналу.
@svitlanabaranenko2 ай бұрын
Так, ми теж змогли позбутися кротів тільки за допомогою димовух. Вже не памʼятаю, якої торгівельної марки був препарат, але точно принцип дії був такий самий. Все інше - то тільки кротам посміятися. Користувалися і якимись пігулками від кротів, і пристроями, які продукують вібрацію і звук під землею. Все було марно.
@КоляДмитрович-н8г8 күн бұрын
Треба ставити в кожну кротячу гірку ставляться дві кротоловки вони начинають крутити о сьомій ранку 13.00 і 18.00перевірено досвідом і вкротоловки треба припнути до землі щоб не потягнув іприкінці дня виймаєте здобич.
@НаталіяПетруха2 ай бұрын
Років десять тому на ділянці завівся кріт і знайома порадила взяти розсолу з під оселедців, який вже починає віддавати неприємний запах, позаливати в нори. З того часу кроти потікали геть. А розсіл попросила в рибному магазині . Попробуйте , дійсно помагає 😅
@ГаляСтецюк-ч9шАй бұрын
Порада корисна і зовсім не складна. Дякую і спробую обовʼязково.
@ЮляКукса-ч5э2 ай бұрын
Доброго дня. Чим більше органіки тим більше кротів😢 я вже все що є в інтернеті спробувала. Нічого 😢не допомагає. Лізуть з усіх боків. Переробила всі гррядки і вложувала сітку. Тільки так рятує свій врожай.
@ludmilaskuratovska87842 ай бұрын
У нас в теплиці лежить і сітка, але по поверхні пішли ритвини. Мабуть прийдеться знімати грунт, та дивитись цілісність сітки.
@РаїсаКардаш-я3ф2 ай бұрын
@@ludmilaskuratovska8784Це скоріше за все землерийка. Від цієї "симпатичної"😡 тваринки ніяка сітка не допоможе
@ІринаЛоказюк2 ай бұрын
Дякую за поради, завжди шукаю потрібну інформацію тут.
@ОльгаСорокина-к7к2 ай бұрын
Дякую,дякую!
@ЛюбовКвітень2 ай бұрын
В 20 році кроти проникли в мої високі грядки . І я згадала , як дядько колись виганяв кротів з ділянки. Я трохи розрила терекон земли , щоб було видно отвір проходу. Взяла побутовий фен для волосся і пластикові фляги з води. Підпалила флягу і поклала прямо на отвір в землі , а феном заганяла їдкий дим у прохід. Дим по тунелю проходив і на сусідньому городі . Було прикольно дивитися ,як з землі підіймаються димові стовпчики на сусідньому городі (був не оброблений). Так тривало протягом 2 годин. І ось вже 4 роки не бачу терекони навіть у сусіда. Спробуйте, це мабуть і дешевше і дієвіше.
@_ksenia1702 ай бұрын
Доброго дня! Переглядаю дописи, та трохи мені не по собі стає...🤔 Копали в цьому році картоплю то є ділянка де ногою стати неможна щоб нога не провалювалась в землю, таке накопали... А в якомусь році під забором знайшлась дірочка я в неї стількі відер води вгатила, як в городі водопровід, мабудь тиждень.... Їдять вони гарно моркву. У сусідів нема городини і таке враження що вони поїсти приходять до нас. Не знали як боротися. Тай ще в нас є коти, вони ловлять, та й собаки кротів, але не в тих розмірах що потрібно😁але хвилююсь щоб коти від хімії не потруїлись. Ставили ми пляшки пластикові, не допомогло. Та ще окрім кротів є польові мишки, які теж риють...
@olgasender2 ай бұрын
То у вас не кроти, а землерийки. Кроти -хижаки, їдять черв'яків і т.ін. , коренеплоди вони не їдять.
@ОксанаПавлюк-й9в2 ай бұрын
Кроти їдять черв'яків,личинки хруща,а моркву їдять польові хом'які, які зараз дуже добре розводяться на городах,в садках.
@vasyl.borodan2 ай бұрын
Кріт хижак, харчується комахами і черв'яками. Риє під тими рослинами де є якийсь хробак, в основному, личинки хрущів, дротяники, гусениці совок і т.д. Моркву вашу поїли миші, або сліпці, але точно не кроти. По великому рахунку шкода від кротів тільки в тому, що вони підкопують рослини і нагортають кротовини. Чим більше шкідників, тим більше кротів. А ще риють де багато дощових черв'яків.
@_ksenia1702 ай бұрын
@@vasyl.borodan видимо потому в этом месте чище картошка, не такая пониженная... Значит надо обработать эту часть огорода.
@yuliyasun86462 ай бұрын
Кроти бояться шуму, тому вбивали арматуру і на вільний кінець одягали алюмінієву банку з-під пива. Вона від вітру торохтіла, кроти повтікали.
@svitlana_trf2 ай бұрын
В мене також такі конструкції стоять. Не було кротів майже 2 роки. Але тиждень тому ,практично за дві ночі, кріт « перекопав» пів ділянки. Розкидали таблетки ( купили в « Зеленому світі» , назву фірми не запамʼятала) На сьогодні зник. Будемо бачити. Мирного неба !
@СвітланаДенисенко-м3к2 ай бұрын
Мабуть вам глухий кріт попався 😂
@nasha-dacha012 ай бұрын
😂😂😂@@СвітланаДенисенко-м3к
@blagoic2 ай бұрын
Ці банки не працюють. Під цими банками роками в мене жили 14 кротів, яких я перебив лише капканом.
@galinaandriec5328Ай бұрын
Вони навіть шуму поїздів вже не бояться
@vilnais2 ай бұрын
Дуже простий і дуже гуманний спосіб:-берете сиру рибу і нарізаєте іі на дрібні шматочки,як дві сірникові коробочки,через тиждень риба починає страшенно неприємно пахнути.Розкладаєте по два шматочки в очищену нірку,закриваєте іі картоном,зверху землею.Кроти не гинуть напевне,але надовго зникають,перевірено!
@Катерина-щ5ъ5 күн бұрын
ДЯКУЄМО
@YUTA-b3i2 ай бұрын
Я саме на газоні замиваю ходи, щоб ввійшла вся та земля ,що нарив, тому ,що потім западається земля і будуть ями.+ Додаю в хід яєчну скорлупу і обрізки гілок троянд. Завжди при обрізці зберігаю їх за сараєм у відрі.,але на других місцях попробую кротоловки.
@LiubovSen2 ай бұрын
Ми використовуємо березовий дьоготь, беремо старі мочалочки для миття посуду, ріжемо на маленькі кусочки, змочуємо березовим дьогтем і кладемо в нору. Кроти тікають з ділянок.
@НаталияЛитвин-ч6й2 ай бұрын
Доброго ранку. У нас на ділянці високий рівень грунтової води. Але це не заважає кротам. Риють всюди : на газонах, грядках, взимку під укриттями троянд. Хімічні і механічні засоби не допомагають. Купили кротоловки. Сусід порадив. Він по весні піймав декілька кротів. Ми піймали одного. А в цьому році ні одного.
@ИринаСлисарчук2 ай бұрын
На металевий прут пляшку від коли з крильцями і таких декілька по ділянці. На вітрі шумить і відлякує. Кроти втікли і в мене совість чиста. Уже 4 роки користуються. ( Прут в верхній частині загострила, так тертя меньше). Удачі.❤
@ЛідаБерезніцька2 ай бұрын
НІ ПЛЯШКИ НА ПРУТАХ , НІ ТРЯПКИ В СОЛЯРЦІ МОЄМУ"ТОВАРИШУ " НЕДОПОМОГЛИ.ВІН У МЕНЕ ГЛУХИЙ, СЛІПИЙ ЩЕЙ ЗАПАХІВ НЕВІДЧУВАВ.АЖ ДОКИ Я ЙОГО НЕ ВТОПИЛА.ГРЯДКА РОЗМІРОМ 15×20м ЗРИТА В ЩЕНТ, ЖИВОГО МІСЦЯ НЕ ЛИШИЛОСЬ. ПІД МОЛОДИМИ ДЕРЕВАМИ ТАКІ НОРИ, А В ТАКУ СПЕКУ ЯК У ЦЬОМУ РОЦІ ЦЕ ДЛЯ НИХ ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНО. ПОЛИВИ НЕДОПОМАГАЮТЬ, ТОМУ ЩО ВОДА БІЖИТЬ НЕВІДОМО КУДИ , А ПІД ДЕРЕВАМИ СУХО. ЩЕЙ ВОДИ У КОЛОДЯЗІ НА ВСІ ДЕРЕВА І ГРЯДКИ НЕВИСТАЧАЄ.
@igorhorodetskyy66218 күн бұрын
Мене вони роками вже дістають.перепробував Все.що помагає : тряпк ,лоскут мочена в солярці,карбіт працює теж добре,але дорогий став,250 за кг.саме ефективне це бензокосарка. Шланг з вихлопної в нірку і газу.і срав мамі я на гуманність.а ще біда на дачі осіння то сонечка.але то друга історія.
@ksusha56882 ай бұрын
В грядки закопували сітку від кротів, не шкодять, а в садку в цьому році дууже активні. Я не дратуюся, напором води зі шлангу поливаю кротовини і їх у траві не видно)) До речі, в нас на ділянці багато личинок травневого жука, от вони шкодять серйозно, тому радію, де кріт пройшов або землерийка, там шкідників не буде! А коли не буде їжи, то й кротики підуть далі. В природі є баланс, якщо щось десь з'явилося, то так треба! Ніколи не трую і не вбиваю заради "краси" газону, намагаюся вписуватись в природний баланс 😊❤
@neliareva31522 ай бұрын
Все ви вірно написали. І крота шкода. Та цьогоріч дуже посушливий сезон, все поливати не взмозі, тільки найцінніше. В результаті там завжди волого і з'являються дощові черви, за якими приходять кроти. 😢
@elshade99192 ай бұрын
Баланс - це добре. Але в мене загинув старий кущ дуже гарного винограду. Дуже шкода, бо був на пів ділянки.
@МаріяСеньків-Вісьтак2 ай бұрын
Кроти рослин не їдять, вони шукають хробаків. Якщо гинуть рослини, то, це водяний щур. Той, не тільки риє, а й, з,їдає цибульки, молоде коріння, особливо, зимою. Рослини гинуть. Розмножуються кілька разів в сезон, боротися дуже тяжко. Вони повертаються, бо, під землею є готові ходи
@elshade99192 ай бұрын
@@МаріяСеньків-Вісьтак може і щур, бо зовсім поруч озера.... А сусідка колись провалилась під землю, сказала, що то бобри печери зробили....
@MishaNMM2 ай бұрын
Декілька думок з моєї практики: Поки на ділянці є компостна купа, кріт буде йти не зважаючи на перешкоди. Доказ, це відео. Зверніть увагу на близькість кротових куп та його прориву на ділянку і компостного засіку. Питання боротьби, промовчу про пищалки, банки на металевому пруті, аміак та гнилі голови. Останні два зовсім треш, аміак не стійкий, а на голові обов'язково з'явитися діяльність черв яка та приманить кротів. Мій робочий метод це димовухи. Тільки я роблю їх сам. В дитинстві забавлялися, а зараз пригодилося. Рецепт: в літрі води розчиняємо аміачну селітру, скільки, поки не перестане розчинятися. Потім замочуємо в цьому газети, листами. Як промокне, виймаємо та сушимо. Сухі(важливо) листи довільно рвемо, мнемо та набиваємо паперову трубу(забув назву). Труба залишається з кухонної плівки, фольги та інше. Один кінець загнули та примотали, бажано дротом, в інший набиваємо трохи просто папір, а далі наш висушений, до повного. Залишаємо хвостик щоб підпалити. Знаходимо свіжу кротячу ямку і далі думаю зрозуміло. Після підпалу трубку в нірку та бажано присипати чи притиснути, бо буде ракета.
@Pawlo-fh9sb5dg2o2 ай бұрын
А ми в дитинстві такі ракети і запускали, поки одна не пролетіла над батьковою головою. І бомбочки теж класно бахали!
@РаяСеминАй бұрын
Йду провіряти методи боротьби з кротами😊😊😊😊😊
@Мояквітучадача2 ай бұрын
А ми салаку прогнившу в норки позакидували і вже місяць як кротів не видно. А раніше ловушки ставили і 2 роки не було кротів😊😊😊😊😊😊😊😊
@ОльгаСорокина-к7к2 ай бұрын
Валерий,всього доброго вам!В мене прхання не про кротив,пидкажить будь ласка,надийни питомники,з якими вы,стыкались,щоб купити троянды,пивонии,плодовоягидни,дуже прошу видповисты,Багато розвелось,недобросовисных,здоровья вам и Миру,наший милий Украини,сил и захисту Божого,нашим Воинам!Дякую
@NinaKramareva2 ай бұрын
Я користуюсь отпугивателем кротів на сонячних батареях, вже п'ять років Випромінюває сигнал на відстані 15-20 метрів від самого пристрою. 3-4 штуки на ділянці 20 соток і кротів немає. Але на зиму треба ховать. Дощу не боїться. Два роки поспіль ділянку заливало водою, кротів не було, але зараз знову прийшли.
@hannahladka16792 ай бұрын
Дякую. Для мене інформація була корисною.
@МобСервіс2 ай бұрын
Є така трава "" Чистотіл, порубай мілко в зархніть в нори. Супер ефек, дешево і дієво 😊
@NatalliaStu2 ай бұрын
У соседей стояло несколько флюгеров. Помогает. Кроты не любят вибраций в почве. Мы ставили арматуру с жестяными банками. Химии не хочется.
@АнатолийКуринный-м6у20 күн бұрын
Карбід потрібно підкладати по мірі появи свіжих кротовин , так само і джин , а от запах гнилого! оселедця це супер!
@СофіяГрунська2 ай бұрын
Я теж ним користуюсь вже 3 роки, клас, це Джин.
@олег-в8к9ю2 ай бұрын
Користуюсь фумігаторами два роки Ефект ніби є , але повністю позбутись кротів не вдається ! Якщо ділянку не переорювати то поверхневі ходи залишаються і по ним забігають чи то інші кроти чи повертаються "свої" Вони майже не риюсь свіжих куп , а добираються до рослин непоміченими і лише по стану рослини видно їхню діяльність Пробував різні методи і препарати - фумігатор дає найкращий ефект , але без глибокого переорювання той ефект тимчасовий
@ІринаЛоказюк2 ай бұрын
Доброго дня! Я клала в дірку шматочок тканини, змоченої в керосині. Кроти не люблять різких запахів та тікають із ділянки. Але наступного року прийшли знов. Потрібно повторити.
@НатальяВыштак2 ай бұрын
Такимиж таблетками і ми користуємось ,але через рікповертаґтьмя знову, але боримось тільки ми, А сусіди ні.
@stepannosyk52 ай бұрын
Ой і тема 😊. "Вженіть" в землю (на глубину ~ 1,2м) металевий стовпчик (ф6-8мм) , а на верній частині (~1м) прилаштуйте віт- ряк з пит.пляшки (2л) - це знач- но допоможе в боротьбі з кро- тами в комплексі з сірководне- вими таблетками. Успіхів нам кротолови 😢😊
@АлександрМакаров-э7ф2 ай бұрын
Десять років стоїть-не допомагає.
@everest220012 ай бұрын
Мій досвід як вигнати кротів з ділянки - берете шматинку тканини, приблизно 3*3 чи5*5 см., змочуєте її соляркою і запихаєте (можна не глибоко) в кожну кротячу норку, що є на вашій ділянці. Це єдиний спосіб який поміг мені позбутися кротів після довгих випробувань різних методів.
@tetiana5482 ай бұрын
Дякую. Спробую. Ми просто воду заливали в норки. А ще у нас сусідські коти полюють на кротів, потім звітують: нам викладають на доріжках😊
@ТетянаЧумакова-в8в2 ай бұрын
Так,підтверджую ,солярка допомагає,але не надовго .І город і двір і теплиця......все верх ногами. Люди пишуть про гуманність ..... просто вони не зустрілись з такими гостями .І праця і гроші ,все пропало.Плакать хочеться.Саме краще коли моя собачка просто виловила і принесла.
@everest220012 ай бұрын
@@ТетянаЧумакова-в8в Мені і не тільки мені вдалось вивести на довго (вже три роки), хоча на сусідній ділянці появився якийсь кріт розвідник, так і його таким способом вигнали.
@НаталияМатяш-щ1ю2 ай бұрын
Кроти лізуть на ті ділянки де в землі багато шкідників таких як ведмідка,травневий жук.
@EBA19572 ай бұрын
Ні,не правда. Я не скажу,що в мене прям чистий город від усякої нечисті.Але не поганий. Але мій город,грядки,квітники без хімії вже 17 років. А дощові черв'яки,грунтові трударі є.От оте П..ло і знущається наді мною,відколи я відмовилася від усякої хімії.У сусідів все нормально.
@ЮраЧерняк-п9с2 ай бұрын
Доброго дня.В мене получилось вигнать крота за допомогою,метрова труба з заглушкою вкопується в землю, заливається водою і погружається вібраційний насос.На насос де вихід води на дівається пластикова літрова пляшка з прорізю , щоб вода знову по колу циркуліроіала.Пару раз на день по пів години на день.Не забувайте додавати води.
@ТаняРуденкова-ж3п2 ай бұрын
Перепробували все… Допомогли лише голови оселедця- довгою палицею заштовхати в норки . Після того, вже років 8 років не зявляються . Тепер закопуємо по периметру ділянки для профілактики.
@БудинокнаНабережнійАй бұрын
Напишу свій метод, беру дешевий фарш, або ріжу мілко курячі сердечки, перемішую з отрутою для мишей(в інтернеті замовляю "крисін" порошок в ампулах) і кладу в нори кротячі. Тільки такий метод допомагає, є три види кротоловок, всі обходить, і електричний струм підключали, що ми тільки не робили...
@vzab8520Ай бұрын
Інструкцію напевно не читали , перед тим як радити це людям. -Прямий контакт препарату ДЖИН із великою кількістю води викликає самозаймання; - забороняється фумігація об'єктів на відстані менше 200 м від житлових та 100 м - від виробничих приміщень; - забороняєть фумігація при температурі повітря (зовні та всередині приміщення) нижче 10°С та понад 35°С та швидкості руху повітря понад 7 м/с. - Фумігація дозволяється лише спеціально навченим та забезпеченим засобами індивідуального захисту бригадам у складі не менше 3-х працюючих; - категорично забороняється проводити фумігацію поодинці.
@КлавдияБарабаш-у1х2 ай бұрын
У нас теж багато крот1в. Що ми т1льки не робили щоб вони п1шли з городу, але все марно.
@blagoic2 ай бұрын
Якщо хочете просто відлякати кротів, то можете напхати в нори лаванди. Або закопуйте лаванду по периметру. Вони запаху лаванди не переносять і обходять. Звідки я знаю? Від німецького виробника "Фостоксіна" фірми Detia Degesch. Вони виготовляють спеціальні лавандові кульки для закопування по периметру. Але це дорого, їх через метр треба прикопувати. Хіба що у вас ділянка невелика. Але все одно дорого.
@AleksXomenko2 ай бұрын
саме прикольне що в мене кроти вперто риють клумбу з лавандою, яка замульчована агротекстилем і засипана галькою)
@blagoic2 ай бұрын
@@AleksXomenko Так треба зробити, щоби їм лавандою бзділо під землею, а не над.
@НиколайАндреевич-щ8шАй бұрын
візьміть проволоку 4,6 мм встроміть в землю по території в разних місцях, надіньте баночки з під пива, вітер буде їх крутить вони, будуть давать вібрацію, і кроти зійдуть з вашої території
@Виталий-й4й6е5 күн бұрын
Добрий день. Користуюся кротоловками.
@ДенисДенис-я9ю2 ай бұрын
Вода після стірки!
@ingigerdaelsawerker2 ай бұрын
Я подивилася ваше відео. В мене інакший підхід. Лдя мене ласка та кріт - друзі! Вони нищать усіх шкідників, не позираючи на ваші культури. Я грабельками розтягну ті кучки та тваринка сильно не вирує, знов накрутить та перейде на інше місце - подалі від будівель та стежок. Ставили банки - так уходе, еле звикає та повертається!
@ivanstolaba2492 ай бұрын
Купив китайські жужалки. Спочатку ніби боялися. Тепер риють прямо під ними.
@ІгорМендельський2 ай бұрын
👍👍👍💯💯💯
@СвітланаБілан-ы3б2 ай бұрын
Доброго дня. До вас прийшов кріт ,щоб спасти від шкідників ,які у вас появилися в землі.Не вбивайте його.Він як прийшов ,так і піде дальше. Прибрати за ним не складно і все можна виправити . У мене так на подвір'я і в городі два роки жив кріт,а цього року його не було. А ще ви трохи не правду говорите про грядки ,які замульчовані соломою на зиму. Я вже 5 років мульчую всі свої постійні грядки соломою і опалим листям.Весною не треба нічого перекопувати ,земля як пух і я ніколи не бачила ,щоб кроти під соломою,як ви кажете ,їли черв'яків. Кріт дуже корисна тварина,але люди не знаючи всього про природу вбивають її. Хоча найбільшими шкідниками на Землі є саме люди.
@user-ms1dc3ct9q2 ай бұрын
Ніколи він не піде! і вашому газону буде ХАНА! Як зʼявився, то одразу ловити гада!
@AleksXomenko2 ай бұрын
О Господи, ще один екоактивіст по типу грети намалювався. До них на ділянку прийшов кріт як раз під компостну купу, якщо ви не помітили. Він їсть як і корисних дощових черв'яків так і шкідливих личинок. Та звісно не складно прибрати, купу води вилити або відер п'ять замлі виносити через день. Прямо таки дачники знищать повністю популяцію таких милих кротиків.
@НаталіяНаталя-п2в2 ай бұрын
У мене вже постало питання чи віддати город кротам, чи може все-таки спробувати щось ще виростити. З газоном, полуницею під мульчою, городиною, картоплею, деревами прийдеться попрощатися, якщо кроти не підуть. Ще самшит і троянди кріпляться, але самшит жере вогнівка. Додам ще ,що вже всі методи боротьби використані. Дьоготь, оселедці, карбід, відра вкопані, гачки риболовні, інші кротоловки, фостоксин( теж виділяє важкий газ), ультразвукові відлякувачі різних типів, будильники закопані у жестяних банках з під фарби, пляшки вітряки, таблетки приманки, дохлі кроти запхані в нори і ще може щось пропустила. Скажу одне, у засуху, туди де поливається земля, збігаються кроти з усієї округи . І ще вони насамперед ласують черв'яками.
@ЯрославГубрій2 ай бұрын
Якщо дійсно хочете позбутися кротів, закопайте невеличку колонку у землю, вімкніть звук ласки, протягом двох днів вони зникнуть, через тиждень ще раз увімкніть на пару днів і забудете про кротів,інші способи взагалі не допомагають
@АннаМалишок-Кадубенко2 ай бұрын
Теж кроти почали нагліти та перерили усю ділянку. Сусідські коти не справляються вже. Придбали фотоксин, позакидали в ходи і наступного ранку один виліз, вчадів. Шкода його звісно, але... Перегребли увесь город та клумби і перейшли на газон.
@ИринаЛитвин-ш1о2 ай бұрын
Добрый день, очень прошу помощи! Я и муж постоянные зрители Вашего канала. У нас в саду завелась буйволиная цекадка. Ловим руками, бегаем пять раз в день в тряпкой чтоб словить и раздавить. За месяц эта гадость порезала все деревья. Помогите 🙏 найти на них управу.
@АнтонінаМатковська2 ай бұрын
Багато років боролися різними способами. Реально допоміг «Фостоксін».
@maria958652 ай бұрын
Добрый день.У нас появились когда то капустянки,по непонимание бросали отходы и бурьян возле огорода.Но вывели ее препаратами и отходы убрали.Появилссь у нас такса и маленькая кошка.Обое любят и капустянок и мышей,крыс,бабочек,стрекоз.Да,бывает что кое-где появляются норы от наших питомцев😁😒,но не чего не ползает и не портит урожай.У знакомых помидоры склевавают фазаны,персики грызут белки.У нас только пошел дождь,все лето не было,земля ,шо бубен , остались перец,огурцы.Может отойдет кабачок.Такой зелени как на Вашем огороде нет.Хороших урожаев и никаких кротов🌴🌴🌴
@MarinaFrolova2 ай бұрын
Я пристосувалась: перестала копати, де стежки і втрамбована земля кроти не риють, а під трояндами, піонами, де корою замульчовано хай риють собі, кротовиння збираю і пересипаю компост, трошки змиваю кору з шланга і все.
@mariadaniluk21898 күн бұрын
У нас теж така біда весь участок зритий
@Заробітчанин-в3ъ8 күн бұрын
Відходи з риби особливо з тюльки соленоної закинути у нору і пролити водою щоб далеко у норку зайшло , уже рік нема
@ТетянаДубова-п9лАй бұрын
Я в свіжу ямочкуяка з'являлася вранці клала валідол , два роки не було вже
@ЛилианаЛилиана-ю4т2 ай бұрын
Добрий день!Не знаю,як кому,а мені допомогли звичайні кротовідлякувачі з аліекспресу,які від соняшних батарей.Вже років 10,а може і більше в мене не має кротів,а у сусідів є😊Я іх і на зиму 😊не виймаю,стоять собі,заряджаються і відлякують кротів
@НадеждаТрюхан2 ай бұрын
Еще до войны, на своём участке заметили, что пришли кроты, это было весной. Я вспомнила очень старый способ, нашла дома, растительное масло, домашнее( нам привозили из села), стояло оно больше 3 лет, и пользоваться, мне не нравится, сильный запах, и выбрость жалко.Так мы, в каждую дырку, залили по лейки воды и по 100 г, этого масла, пахучего, для меня вонючнго😂, .Вот уже 4й год, не кротов! Рекомендую! Но,только домашнее, не первой свежести! Киев.
@ТетянаМірошніченко-е2м2 ай бұрын
вчасно прочитала Вашу пораду: у мене стоїть літрова пляшка масло льону холодного віджиму . Як раз думала, як його примінити. Воно таке гірке мені і специфічний запах має,то думаю буде саме те.
@НадеждаТрюхан2 ай бұрын
@@ТетянаМірошніченко-е2м Бог в помощ! А кротики, пусть попьют вашего "лечебного маслица".!
@alexanderartiukh10978 күн бұрын
Свинячий гній рідкий і кроти підуть, перевірено сто відсотків.
@александрдрачук-х5ж2 ай бұрын
Самый надежный способ это сова, поселилась с момента строительства лет 10 назад, оставил ей место под карнизом, нет в округе ни кротов ни мышей, соседи довольны
@Олеггуленко-р9д2 ай бұрын
ОК!
@sergeypashura4552 ай бұрын
Лию КЕРОСІН розбавлений з водою (100г на 3л води) в кожну нору - повтікали !
@валерийконопля-т2ч2 ай бұрын
Змайстрував електричну кротобійку. Результат 100 відсотків.
@tatianasukhodolska65652 ай бұрын
З кротами боротися - це марна трата часу. Їх можна тільки ненавидіти за їхню шкоду.
@loner-u1c2 ай бұрын
Прывітанне Валер.Мо крот не вельмі і кепска.Лепей крот чым мядзьведка.Крот-жа карані расьлін не псу́е гэтак як такое стварэнне як мядзьведка.
@Юлия-и2г4ыАй бұрын
Кроти -це ролблема! Перекопують і газони і дорожки з гравію.
@ОленаМихайлівна-ы5р2 ай бұрын
Як можна знищувати таку дивовижну і корисну для землі тваринку?! Відлякувати або механічно захищати насадження - згодна. Але вбивати - категорично проти! Цього року вони мені також дошкуляли. Бо засуха. Всілякі хробаки лізли туди, де поливають, а кроти, відповідно, за ними. А поливають, звісно, грядки. Але, давайте чесно, невже не вистачає того, що виросте, навіть, якщо щось і пропаде? При тому, що у нас мороз і засуха не дали виростити великий врожай, вистачило і їсти, і ще й законсервувати. А кроти, до речі, на врожай найменше вплинули. Хоча я їх весь час і сварила.😏
@СвітланаДоброва-к1т2 ай бұрын
На відро води столову ложку березового дьогтю, і залити ходи.Діє 💯.
@EBA19572 ай бұрын
У мене увесь двір пах дьогтем.Не було тижнів два. І знову те саме.
@АнатолийОзеран2 ай бұрын
Доброго всім дня! У мене пішли кроти до сусідів після того як в кротівні опускав дві три штучки керамзиту обмазаного маззю Вишневського. Опустив положив папірець і присипав. До цього перепробував майже все і карбід і фірмові препарати і на тройник рибацький ловив… Чим вонючіше буде тим єфективніше
@Наталья-з3ш5н2 ай бұрын
...а папірець, з привітанням для кротів?
@ІринаЛоказюк2 ай бұрын
Сьогодні прийшла чергова посилочка із рекомендованого Вами магазину з цибулькою та солодкими помідорами
@Тетяна-к4ф4ч2 ай бұрын
Підкажіть, будь ласка , дієвий спосіб , як позбутися щура у привстному будинку
@НастяКалина-р8ю2 ай бұрын
Купіть липку мишоловку,добре допомагає
@Тетяна-к4ф4ч2 ай бұрын
@@НастяКалина-р8ю дякую!
@volodymyrpathfinder98098 күн бұрын
Голова оселедця у кротову норку. Чув про мазь Вишневського на ганчірку і туди ж.
@bogdanjaremenko2224Ай бұрын
Кроти на банковiй
@ЕленаКачура-у6р2 ай бұрын
Добрий день,купила такий препарат і не можу відкрити,напишіть будь ласка,як відкрити.
@АлександрМакаров-э7ф2 ай бұрын
Кроти жеруть дощових червяків-це їх основний корм
@natusyashevcenko28312 ай бұрын
В тому році теж з'явився кріт ВROS допоміг
@Надія-ь2ц2 ай бұрын
Я позбавилась кротів за допомогою ловушок
@БорисРощинаАй бұрын
Користуюсь Токсіфосом вже декілька років. Кращого засобу немає.