Bardzo wartościowy, wysoce przydatny, merytoryczny i niezwykle klarowny materiał. To już koniecznie przetestuję tę aplikację. Bardzo dziękuję. Właśnie takich informacji potrzebowałam.
@MrTomekkrys3 жыл бұрын
Super film. Naprawdę bardzo pomocny i pięknie zrobiony. W końcu znalazłem super gościa w Internecie co wspaniale i interesująco przedstawia sprawę. Normalnie aż wydał mi się filmik zbyt krotki ponieważ cały czas interesująco przedstawił Pan temat.
@The10i13 жыл бұрын
Dziękuję za pozytywny komentarz. Zapraszam do oglądnięcia "Nawigacja rowerowa 3. Rewelacyjne Mapy.cz" Jest o nowszej, lepszej aplikacji.
@MrRobin347 жыл бұрын
z polaryzacją okularów do tej pory nie wiedziałem i dzięki wielkie za poradnik!
@tomek98114 жыл бұрын
Szacun. Na tej nawigacji jeździłem kiedyś po Czechach i mogę ją polecić w trybie auto. Co do roweru nie próbowałem i jestem mile zaskoczony. Dzięki wielkie za poświęcony czas. Pozdrawiam
@marekkolano77974 жыл бұрын
Dzięki za filmik. Do wakacji jeszcze trochę a ja właśnie postanowiłem pojechać z Wrocławia nad morzem rowerem. Zaraz ściągnę tą apkę i zacznę testować wokół domu. Mam nadzieję że się z twoją pomocą uda wyprawa. Jeszcze raz dziękuję
@pawep48324 жыл бұрын
Też mam zamiar w tym roku, jechać nad morze rowerem. Mieszkam 80 km. Od Wrocławia więc trochę kilometrów jest do pokonania. Ja używam do nawigacji rowerowej mapy.cz. możesz przetestować i jest darmowa i ma też swoje wady.
@The10i14 жыл бұрын
Obecnie apka Mapy.cz, jest świetna. Pokrótce opowiada o tym filmik "Nawigacja rowerowa 3. Rewelacyjne Mapy.cz"
@TheDarek14105 жыл бұрын
Hej! Fajny filmik instruktażowy. Ja jeżdżę od jakiegoś czasu na nawigacji mapy.cz. Planuję sobie trasę wcześniej na laptopie (jest o wiele wygodniej!), zapisuję, odpalam smartfona i mapa już jest wprowadzona automatycznie. Są komendy głosowe po angielsku, także w zasadzie włączam ekran tylko od czasu do czasu dla pewności. Oczywiście wszystko offline. Zużycie baterii przy takim działaniu 5% na godzinę, a więc kilkanaście godzin jazdy, a z moim power bankiem, to daje już kilka dni! Jak dla mnie rewelacja! Pozdrawiam.
@kazimierzkowalski72165 жыл бұрын
Ja ściągnąłem polski język komend głosowych do nawigacji mapy.cz
@pawep48324 жыл бұрын
Też jeżdżę na mapy.cz Nie ma lepszej navi niż ta i to jeszcze darmowa.
@Kokobongo9977 жыл бұрын
Widać że się Pan napracował ! łapka w góre !
@przemysawkapon10962 жыл бұрын
Świetny poradnik. Podoba mi się pomysł użycia osobnego smartfona do nawigacji. Prawie każdy ma jakiegoś w pełni sprawnego starocia w szufladzie. Mam jednak kilka pytań/uwag: Jeśli chodzi o sposób mocowania, to uchwyt na kierownicę sprawia, że operowanie urządzeniem i jego obsługa jest wygodniejsza, ale co w sytuacji, gdy nasza „nawigacja” przez przypadek spadnie w kałużę, albo zaskoczy nas deszcz? W takim wypadku wodoodporna saszetka na ramę daje chyba lepszą ochronę mimo że jest mniej wygodna. Chyba że bierzemy pod uwagę tylko egzemplarze wodoodporne. Druga sprawa to zasilane. Jeśli mamy już rower z prądnicą w piaście to polecana przez Ciebie ładowarka wydaje się być optymalnym rozwiązaniem. Szkoda tej energii nie wykorzystać. Gdy jednak mamy dopiero nabyć kółko albo samą piastę z dynamem i dodatkowo przeplatać koło to nie jest to już chyba takie oczywiste. Nigdy takim rowerem nie jeździłem, ale przecież każde dynamo generuje jakieś opory i czerpie energię z siły naszych mięśni. Przy krótkich przejazdach nie ma to wielkiego znaczenia, ale przy dłuższych z pewnością ogranicza dzienny zasięg. Dlatego powerbank wydaje mi się być lepszym rozwiązaniem. Kupiłem właśnie taki o pojemności 30.000 mah (420 g) i myślę, że powinien wystarczyć nawet na parę dni, choć jeszcze nie zdążyłem go wypróbować w praktyce. Nie wiem, jak się przedstawia sytuacja z ładowarką solarną, ale pewnie podczas jazdy po lesie w pochmurny dzień zbyt wiele energii nie dostarczy.
@LaBomba993 жыл бұрын
Łapka w górę za napisy ze StarWars 👍
@mychus844 жыл бұрын
Świetny filmik, właśnie się zastanawiałem nad nawigacja rowerową, a smartfonem tylko do nawigacji GPS. Teraz mam już tylko problem jaki smartfon wybrać. Od siebie polecam koniecznie sprawdzić nawigację locus map. Pozdrawiam serdecznie.
@jaceksikorski11402 жыл бұрын
Masz talent
@Leszek_Grabowski17 жыл бұрын
kawał dobrej roboty, ten filmik :)
@wojciechbarbapapa57347 жыл бұрын
Świetnie się Ciebie słucha, a ponadto super merytorycznie:))
@The10i17 жыл бұрын
Dziękuję. Mogłaby mi żona kiedyś taki komplement powiedzieć ;-)
@andrzejgolba71832 жыл бұрын
Wypróbowałem tę nawigację na rowerze i nie do końca jestem zadowolony. Wybrałem tracę po ścieżce rowerowej Połczyn-Zdrój - Złocieniec tzw. Szlak „Zwiniętych Torów ”. Długość trasy około 30 km. Według nawigacji znacznie więcej, bo prowadzi mnie w bok na bardzo złej jakości drogi i zamiast kierować prosto, prowadzi zygzakiem to na prawo, to na lewo. Próbowałem różnych ustawień i z każdym razem jest to samo. Na szczęście znam trasę i nie dałem się wyprowadzić na manowce. Co by było, gdybym poruszał się zdany na nią w obcym terenie. Pozdrawiam
@The10i12 жыл бұрын
Proszę używać apki Mapy.cz, jest to według mnie obecnie najlepsza nawigacja rowerowa. Umożliwia zaplanowanie trasy punkt po punkcie. Została omówiona na YT "Nawigacja rowerowa. Rewelacyjne Mapy.cz".
@The10i12 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/mH7UhH6KpspjjMU
@piotrekn.71597 жыл бұрын
dobre konkretne info,pozdrawiam
@jlprobikeserwisjarocin23173 жыл бұрын
Super materiał.
@The10i17 жыл бұрын
Odpowiedź rpili Najlepiej wybrać rodzaj pojazdu Rower i wymuszać pożądany przebieg trasy flagami w newralgicznych miejscach. Gdy stawiam flagę, to zawsze zmieniam jej nazwę na kolejny numer, wtedy wyraźnie widać porządek na mapie i w okienku Trasa. Wytyczanie ścieżki Navigator realizuje zgodnie z kolejnością w okienku Trasa. Podmienianie flagi: Kasujemy flagę albo w oknie Trasa, albo na mapie, naciskając flagę tak trafnie, żeby pojawiła się opcja kasowania w formie przekreślonej flagi. Gdy ścieżka jest wytyczona nie po mojej myśli, to kasuję daną flagę i stawiam nową w lepszym miejscu, dając jej ten sam numer. Pojawia się w okienku Trasa na najwyższej pozycji. Potem trzeba ją przesunąć, tak żeby następowała zgodnie z kolejnością.
@rpili7 жыл бұрын
Dzięki za info. "Gdy ścieżka jest wytyczona nie po mojej myśli" Wiesz, chodziło mi o taką sytuację, kiedy nie znam terenu i nie wiem, którędy chciałbym jechać (wiem, jedynie, że nie chcę jechać drogami o wysokim priorytecie, a raczej wiem to, że chcę, aby były do drogi o jak najniższym priorytecie), więc nie mam oczekiwań co do tej trasy i nie wiem, która ścieżka byłaby najciekawsza... najdziksza... i ...po mojej myśli... Jednak myślę, że Twoja rada i tak mi pomoże, wystarczy tylko trochę więcej czasu poświęcić na wcześniejsze przygotowanie wycieczki... Dziękuję.
@rafalcekinek4 жыл бұрын
powiedz mi mizna jeszcze kupic s4 nowa w necie wiec ile by wytrzymala bateria tylko do nawigacji i rejestrowania przebiegu trasy
@kazimierzpiatek84945 жыл бұрын
jesteś super mam 69 lat ta lekcja w ustawianiu bardzo pomocna cześć
@The10i15 жыл бұрын
😊
@pyjterhalymba97567 жыл бұрын
No super, kawał dobrej roboty wykonałeś montując i publikując ten klip.... Mimo że używam Garmina sprawdzę jak MapFactor spisuje się w praktyce. Ale z Garminem jeżdżę w terenie całkowicie mi obcym z wcześniej zaprojektowaną trasą na kompie. Zaś po obszarach mi znanych ta apka może być bardzo pomocna bo jednak nie tak rzadko zdarza się przemierzać lokalne wertepy jeszcze nie do końca odkryte a nawet obce. Przed Garminem korzystałem z apki MAPS.ME również bazującej na mapach OSM w których pokrycie terenu jest aż nadto dokładne (zdarza się - choć rzadko - że dukty leśne lub ścieżki polne widoczne na mapach OSM są już częsciowo zarośnięte lub nawet nieprzejezdne). Z MAPS.ME (plus uruchomiona aplikacja trekkingowa SportsTracker i jeszcze zdjęcia z trasy) dało się nawigować (offline) ok 6 godzin zanim wysiadła bateria w fonie. Problem rozwiązałem dokupując za kilkadziesiąt zł niewielkich gabarytów power bank 2000 mAh i kwestia zasilania fonu minęła bezpowrotnie. Wystarczyło to całkowicie nawet na całodniową wyprawę rowerową (bez konieczności jeżdżenia z dwoma telefonami). Mam jeszcze pytanie: czy aplikacja oferuje dostęp do statystyk przebytej trasy (dystans, deniwelacja, śr. szybkość itp....)? ….. i czy wyremontowali już po pożarze dach knajpy „Czarny kot” przy zamku w Chudowie? :)) Pozdrawiam :)
@The10i17 жыл бұрын
Dokładność map OSM wzrasta, co niedawno objawiło się naniesieniem dokładnych dróg i ścieżek wokół stawów rybnych w Chudowie. Społeczność to silna grupa korektorów. Navigator nie oferuje statystyk trasy, natomiast notuje plik GPX, gdy nawiguje po zadanych punktach. Być może dałoby się zewnętrznym programem wydobyć z GPX-a te dane. Niemniej, ubogość funkcji może być przy słabszym fonie zaletą. A słabszy smartfon w połączeniu z ładowarką Travelo, to super wygoda, bo jedzie się cały czas na załączonym ekranie. O pożarze Czarnego Konia nic nie wiem, zawsze gdy jestem Przy Tekli widzę, że knajpa funkcjonuje na całego. Pozdrawiam
@pyjterhalymba97567 жыл бұрын
Jak wspomniałem nawigowania z pomocą fonu używam z rzadka. Nie mniej z ciekawością będę śledził Twoje dokonania i doświadczenia związane z aplikacją MapFactor. Póki co zostaję przy MAPS.ME bo mam ją przetestowaną i korzystam z niej od kilku lat, a już nie raz pozwoliła mi wrócić do cywilizacji gdy znalazłem się w czarnej d...e błądząc po ostępach leśnych. Możliwe że knajpa przy Tekli już funkcjonuje bo rychło pojawiły się tam ekipy remontowe by przywrócić obiekt do stanu używalności. Tak wyglądał Czarny Koń tuż po pożarze w połowie marca.... photos.google.com/share/AF1QipMXjTJF43BmCulBuoIbMRn_D_roGVq0muRC3SqaCdQKTPRHusgciYUvNfZAG2DkYQ/photo/AF1QipM8iWa2wkQOCZzddYV0J6Y9YgNA-bnAr_E6-szj?key=SlpibEFqVEZwWVZ0eFdBdHJVSGUyRzJ6R1h1LTV3 A tak w parę dni później gdy krzątały się przy nim ekipy remontowe.... photos.google.com/share/AF1QipMKC80f2tvmkSJMxSaYm8tudZNp1wSttRaOWHOf4WKDnmQ9r-81jBUdw_fZRHQX_A/photo/AF1QipM3OgRLjUm1-LQ-aDLaXEC8tezbAOu-3nydE8gF?key=aEViOC1peFlYbFZUcGZKRWk3b3RlOTUzTGVrZVZB
@dariusz-up5vf4 жыл бұрын
Bardzo dobry filmik . Mam pytanie czy można wgrać slad GPX ?
@The10i14 жыл бұрын
Pojawiła się o wiele lepsza aplikacja do nawigacji rowerowej Mapy.cz, o której jest ten filmik kzbin.info/www/bejne/mH7UhH6KpspjjMU Należy założyć sobie na niej konto, wtedy można również korzystać z wersji na duże komputery. Po zalogowaniu obie wersje synchronizują się i trasy, wycieczki, miejsca itp. są wszędzie widoczne. W wersji desktopowej jest możliwość wgrania GPX-a, który od razu jest dostępny na smartfonie. Niestety nawigowanie wzdłuż wgranego śladu nie działa, ale działa obracanie widoku mapy zgodnie z kierunkiem jazdy, więc możemy obserwować znacznik i ślad, i po nim jechać. Działa to dobrze. Mapy.cz opierają się na Open Street Maps, tak jak Navigator, jednak są pokolorowane, wyraźne, z pełnymi opisami. Pozdrawiam
@MARIUSZF576 жыл бұрын
Ciekawy materiał :)
@blabla19807 жыл бұрын
Rewelacyjny film!! ..z rozkoszą wywalę OsmAnd , który mnie wq..wia do białości od roku , bo jest Nie Intuicyjny , dziwaczny w obsłudze, źle wyświetla a przede wszystkim - milczy , NIC nie gada - mimo WSZELKICH kombinacji , być może to wina mojego Lenovo K5. Ale już po Twoim szczegółowym opisie widze że OsmAnd nie ma mnóstwa funkcji które ma MapFactor.
@The10i14 жыл бұрын
Szacuję, że ok. 1 do 2 godzin.
@ekostawek53546 жыл бұрын
DANKE OK korzystam z NOKIA E7-00 jest duze podobienstwo i wieczny brak zasilania komorki.
@MultiElektryk4 жыл бұрын
Zauważyłem że mówisz wyłączać a odwrotną wersję tego słowa muwisz włanczać;) A sam poradnik super.
@The10i14 жыл бұрын
Już zwracano mi na to uwagę, poprawię się. Złośliwie dodam, że w Twoim wpisie wkradł się błąd ortodraficzny. :-)
@The10i14 жыл бұрын
*g
@MultiElektryk4 жыл бұрын
@@The10i1 Większość ludzi mowi wyłanczać i włanczać.Pierwszy raz zauważyłem że ktoś mówi jedno słowo niepoprawnie a drugie poprawnie i to właśnie mnie zaskoczyło.A nie miałem zamiaru się czepiać,bo sam mam zerowy poziom ortografii.
@The10i14 жыл бұрын
Zapraszam do obejrzenia nowszego filmiku o aplikacji Mapy.cz Jest lepsza od Navigatora, tylko jej teraz używam.
@TheSpiderMANek7 жыл бұрын
Sony-Ericsson Xperia X8 się świetnie sprawdzi, a do kupienia za 50-70zł Pozdrawiam.
@pierredzacy70124 жыл бұрын
z takim androidem to nic nie zainstalujesz
@adamkwalczyk4 жыл бұрын
Stara wersja z navigatora z .apk I do przodu!
@Beksonek7 жыл бұрын
Kupując słabszego smartfona, uchwyt i ładowarkę lub powerbanka to chyba prościej kupić nawigację rowerową :)
@markmarkk47365 жыл бұрын
Prosciej jest napewno ale nie taniej. Tu wydasz 100zl max a nawigacja rowerowa min 700zl
@piotrmajcher64784 жыл бұрын
Poza tym kupując nowy smartfon przeważnie zostaje nam stary , który właśnie wykorzystać
@rpili7 жыл бұрын
Ciekawy materiał. Mam pytanie dotyczące wyznaczania trasy (niezależnie od tego, czy mówimy o nawigacji, czy wyznaczaniu trasy): otóż ustawiam na mapie punkty (flagi) i klikam Nawiguj" lub "Narzędzia/Wyznacz trasę" i otrzymuje komunikat "Trasa nie został znaleziona". Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że Navigator miał zaznaczone zbyt "słabe" drogi w "Ustawieniach trasy". I cóż: zaznaczam kolejne, wyższe poziomy dróg i ponownie wyznaczam trasę: SUKCES! Jednak nasuwa mi się pytanie: otóż zaznaczenie kolejnych, wyższych poziomów dróg w "Ustawieniach trasy" skutkuje przyjęciem zastosowania takiego ich poziomu do całej trasy (np 100km) a co mam zrobić, żeby aplikacja przyjmowała najniższy zaznaczony przeze mnie poziom dróg jako PRIORYTET, a z "ważniejszych" dróg korzystała jedynie w ostateczności, czyli w sytuacji, kiedy tych mniej ważnych dróg już naprawdę nie ma...? W obecnej sytuacji, aby wyjechać z większego miasta muszę przyjąć drogi bardziej ruchliwe, a po wyjeździe z miasta aplikacja nadal prowadzi mnie po takich drogach co już nie jest pożądane... Nie wykluczam, że coś pokręciłem w ustawieniach, więc jeżeli ktoś już rozwiązał podobny problem, to proszę o pomoc...
@The10i17 жыл бұрын
Odpowiedź w wątku głównym
@The10i17 жыл бұрын
Proszę więc zrobić taką ładowarkę i zapraszam do testów porównawczych.
@autorepairmanpl7 жыл бұрын
Ciekawy poradnik. Może zmieniło się coś odnośnie wgrania tras z GPX.
@hubsonekka5 жыл бұрын
"Darmowe", ale musisz kupić telefon, uchwyt, power bank (na całodniowe wyprawy), kabelek, torbę (lub inne mocowanie) dla power banka i opcjonalnie kartę SIM gdy apka nie ma opcji map offline. Na marginesie, różnica w widoczności, a raczej czytelności tego co na ekranie telefonu a nawigacji, na korzyść tej drugiej.
@IgorQWRD4 жыл бұрын
jaki model uchwytu pan używa?
@dariusz-up5vf3 жыл бұрын
Mam pytanie czy istnieje możliwość załadowania pliku gpx
@The10i13 жыл бұрын
Zapraszam do oglądnięcia "Nawigacja rowerowa 3. Rewelacyjne Mapy.cz" W komentarzach jest o tym wątek. Po zapoznaniu się, proszę pytać. Jest to nowsza, lepsza aplikacja. Po zalogowaniu można również używać wersji na PC, i w niej da się wgrać plik GPX.
@dariusz-up5vf3 жыл бұрын
Dziękuję sprawdzę
@dominikpieta93357 жыл бұрын
Właśnie instaluję navigator po tym jak dzisiaj "odkryłem" w google maps brak nawigowania dla opcji rower w trybie offline. Co do dynama - prądnicy plus ładowarka to też się zastanawiam ale do tego momentu zawsze rozważałem ładowarkę z ogniwem fotowoltaicznym.
@The10i17 жыл бұрын
Ogniwo słoneczne powinno dać około 1W mocy na 1dm kw. powierzchni, więc 3 dm kw. dałyby tyle samo co prądnica. Warto spróbować.
@dominikpieta93357 жыл бұрын
Przypięty do plecaka nie powinien sprawiać problemu np. 10x30 . Dziękuje za podpowiedź. Wracając do samej aplikacji po instalacji na PC prosi o nr. licencji a w drugim przypadku wyświetla komunikat brak map. Na smartfonie działa ok waga map dla Polski ok. 420 MB ale zdążyłem już zauważyć podobne braki jak we wszystkich pozostałych, mam na myśli brak niektórych odcinków. Sprawia to że nasza trasa wytyczana jest w inny sposób, tym samym dodając zbędne km. W google maps próbowałem zgłaszać podobne problemy częściowo z powodzeniem ale dotyczyły one po prawnego położenia obiektów i nazwy ulic lub miejscowości.
@The10i17 жыл бұрын
Do wytyczania trasy na dużym ekranie PC stosuję stronę GPS Visualizer/draw. Przełączam mapę na OSM i widzę ją dokładnie taką, jaka jest w smartfonie. Używam narzędzia wpt albo trk i nanoszę punkty trasy. Potem klikam przycisk GPX i pojawia się plik. Klikam go i pojawia się w Pobranych. Zmieniam nazwę na bardziej ludzką. Teraz trzeba go przenieść na smartfona, do katalogu Navigatora z plikami GPX. Można to zrobić na wiele sposobów, ja korzystam z Dysku Google. Następnie wchodzę na smartfonie w Navigatorze w Narzędzia/Zarządzanie plikami GPS i on tam jest. Gdy go tapnę, wyświetla się na mapie w formie połamanej prostej. Załamania to punkty trasy. Na te punkty nanoszę flagi początku, końca i kolejno ponumerowane (od początku do końca) punkty pośrednie. Potem Narzędzia/Wyznacz trasę. W okienku Trasa pojawia się lista z pięknie ponumerowanymi punktami. Wtedy tap w Pokaż na mapie i wreszcie trasę widać. Zapisuję ją wtedy już jako trasę Navigatora. Ma być włączony pojazd Rower, a same punkty trasy powinny byś zaplanowane w takiej kolejności, aby nie występowała jazda pod prąd na ulicach jednokierunkowych i jazda rowerem po autostradach. Inaczej Navigator będzie wytyczał zapętlenia, żeby była jazda w odpowiednim kierunku. Tą długą listę czynności znacznie upraszcza programik stworzony właśnie do tego, o nazwie Route Importer. Jest konwerterem pliku GPX na plik XML, w którym Navigator przechowuje trasy. Sam stawia flagi i przenosi ich nazwy albo numery. Po dojściu do wprawy przenoszenie trasy z PC na smartfona jest bezproblemowe.
@dominikpieta93357 жыл бұрын
Dość długi opis ale logiczne postępowanie ;) Dziękuję za podpowiedź. W długi weekend ruszam w trasę więc przyda się oszczędność baterii w smartfonie.
@dominikpieta93357 жыл бұрын
Dzisiaj był pierwszy test na 70 km :) miejsce - Łódź. Co zauważyłem to nawigacja prowadziła mnie ulicą kiedy równolegle prowadzi ścieżka - Aleja Unii Lubelskiej, może to wina mapy.Po za tym pięknie wyprowadziła mnie z centrum aż do Poddębic: lasy, szuter i to zaliczam na duży plus.
@puregameplay81147 жыл бұрын
Sprawdź OsmAnd+ korzysta z tych samych map lecz jest dużo lepszy... Ma też te tryby z omijaniem drog i tryb bezpieczny który sam prowadzi bocznymi drogami. Do tego ekran wyłącza się sam gdy nie musisz nigdzie skręcac. To dopiero oszczędność energii
@The10i17 жыл бұрын
Parę lat temu go używałem, ale nie prowadził po cienkich ścieżkach. Jeśli teraz to robi, to z pewnością nadaje się na rower.
@puregameplay81147 жыл бұрын
The10i1 tak lecz nie wiem jak na słabszych telefonach nie ma tej opcji. Tzn na Galaxy Ace 2 nie mam. Na xperii X. Sprawdzę też Twoją nawigację na słabszym bo wygląda ciekawie. Mniej zajmuje mama i sam program nie obciąża telefonu. Powiedz mi czy istnieją takie piasty do rowerów MTB na lozyskach maszynowych? Wytrzymałe w każdym razie
@blabla19807 жыл бұрын
Mam OsmAnd od roku i właśnie mam zamiar go wywalić z telefonu na zbity pysk - jest dziwny, trudny w obsłudze, źle wyświetla a przede wszystkim - milczy , nic nie gada - mimo usilnych starań i kombinacji , być może to wina mojego Lenovo K5. Ale już po opisie The10i1, widze że OsmAnd nie ma mnóstwa funkcji które ma MapFactor.
@wloczykijnaszlaku4 жыл бұрын
Ok dzięki 😉👍
@rafalcekinek4 жыл бұрын
to ile ci trzyma ten tel jak jezdzisz na rowerze
@krispinkrisperson3614 Жыл бұрын
Thanks
@wloczykijnaszlaku4 жыл бұрын
Gdzie można kupić tą ładowarkę ?
@The10i14 жыл бұрын
Na OLX, Travelo - rowerowa ładowarka smartfona, albo proszę zadzwonić 506 037 410
@endru986 жыл бұрын
Witam.Czy aplikacja działa za granicą? Pytam bo chciałbym skorzystać w Rumunii
@The10i16 жыл бұрын
Tak, Navigator działa w Rumunii, należy tylko pobrać mapę tego obszaru.
@The10i15 жыл бұрын
The Darek1410, mapy.cz bardzo interesujące, będę testował!
@roy1532117 жыл бұрын
Używałem tej aplikacji ale nie ma możliwości wgrania pliku z trasą utworzonego na komputerze czy przesłanego przez kogoś. A tworzenie trasy na telefonie nie jest najwygodniejsze. Obecnie używam oruxa. Też mapy na karcie. Nie nawiguje głosowo tylko alarmuje o zjechaniu z trasy dla mnie to akurat plus.
@The10i17 жыл бұрын
Dla tych, którzy lubią poklikać: jest możliwe przeniesienie pliku .gpx do katalogu Navigatora, wyświetlenie go na ekranie w formie połączonych odcinków, a następnie ręczne naniesienie punktów trasy na łączenia tych odcinków. Potem robimy Wyznacz trasę i zapisujemy pod jakąś nazwą. Plik .gpx generujemy programem GPS Visualizer przełączonym na OSM, więc widzimy dokładnie to, co na smartfonie. Trochę zawiłe, ale działa.
@The10i17 жыл бұрын
Szerszy opis przenoszenia trasy z PC na smartfona dodałem w wątku Dominik Pięta
@TechnologicznyCzarodziejAmator7 жыл бұрын
Nie każdy ma takiego typu rpwer jak autor więc nie każdemu będzie starczał kciuk aby coś "musnąć" na ekranie czy odebrać telefon0
@NieZnaszMnieON907 жыл бұрын
Mysle o torbie,uchwyt na strerze mocno drzy,nie chce trzasc telefonem
@piotrgibas72127 жыл бұрын
260 zeta?!?!?! na allegro znalezione... haha brawo za zdzierstwo!!! za ułamek ceny można samemu zbudować... schemat jest w programie tvn-u pt."Jak z niczego zrobić coś" ładowarka rowerowa. Sam takie ustrojstwo zmontowałem dużo wcześniej niż autor wrzucił ten filmik, choć nie jestem żadnym elektronikiem. Koszt niecałe 40 pln koszty części i przesyłek. 50 zeta była by rozsądną ceną, ale nie taką kwotę :)
@The10i17 жыл бұрын
Jeżeli coś jest najlepsze, to nie może być zrobione z niczego, stąd cena.
@mariusztempski95435 жыл бұрын
Film fajny. Aplikacja ok. Tylko nie mogę za chiny zapiąć żadnej trasy . Po otworzeniu zapisanego trasy pokazuje się całkiem inna trasa 😖 Może ktoś miał podobny problem 🤔
@The10i15 жыл бұрын
Proszę w zakładce Trasa usunąć wszystkie punkty, ikona kosza na śmieci. Potem w zakładce Mapa wyznaczyć nowe punkty Początek trasy, Punkt(y) pośrednie, Koniec trasy. W zakładce Trasa te punkty się pojawią. Ikonką Dyskietki zapisujemy jako Mariusz1. Po zapisaniu kasujemy punkty trasy tak jak w pierwszym zdaniu. Wchodzimy w zakładkę Ulubione, a potem w górnej linii w Moje trasy i tam jest trasa Mariusz1. Wczytujemy ją, potem Pokaż na mapie albo Nawiguj. Powodzenia
@mariusztempski95435 жыл бұрын
@@The10i1 dzięki za szybką i profesjonalną odpowiedź . Bardzo mi pomogła.. 👍pozdrawiam serdecznie
@romanbogdan1546 жыл бұрын
a da sie samemu zrobić taki uchwyt?
@The10i16 жыл бұрын
Lepiej, szybciej i taniej będzie kupić np. w MediaMarkt lub w sklepie z akcesoriami do smartfonów.
@endru986 жыл бұрын
czyli dostępny z poziomu mapy??
@The10i16 жыл бұрын
Navigator ma zakładkę do obsługi map. Tam, za pomocą ptaszków są zaznaczone mapy już pobrane i jest oferta map do pobrania.
@ziajuski7 жыл бұрын
Kuwa thriller boje się i spierd... z tąd:(
@jarekbiaek79707 жыл бұрын
Obszerny i jasny opis, ciekawe tempo narracji. Fajny pomysł.
@PP-bv8dv4 жыл бұрын
WYŁĄĄĄĄĄCZAĆ nie wyłaczać
@The10i14 жыл бұрын
Jak PAD, ciągle się uczę...
@andrzejmadrivercanoe69796 жыл бұрын
I po co tyle kombinacji wystarczy smartfon z wymiennymi akumulatorami !
@MssWalewska15 жыл бұрын
Andrzej Madrivercanoe one tez muszą być naładowane. A kiedyś prund tam się też skończy. :)
@pawep48324 жыл бұрын
Ja mam power bank z czterema (2600 mAh kazda) wymiennymi akumulatorkami... super sprawa. Do tego mam dodatkowe 4 naładowane i w zupełności wystarcza na kilkanaście godzin.
@The10i17 жыл бұрын
Film o ładowarce Travelo: kzbin.info/www/bejne/jHaVgmB6rdCko6c
@lechpolach49996 жыл бұрын
wskazałem. aplikacja jest nic nie warta. skoro ty mnie zgłaszasz, to robie to samo. Jak chcesz to mnie pozwij. Chętnie udowodnię i pokaże co dzięki tobie zakupiłem i jak to działa może odzyskam te grosze ;) jak nie wierzysz zapraszam do Warszawy a wszystko Ci pokażę. Będę oczekiwał tylko przepraszam i te drobne które wydałem, straty moralne biorę na siebie za głupotę.
@The10i14 жыл бұрын
Kupiony w MediaMarkt, z guzikiem zatrzaskującym pośrodku.
@The10i16 жыл бұрын
Uwaga!!! Wielka obniżka ceny Travelo na OLX! Teraz 109,00 zł. Zapraszam! www.olx.pl/oferta/travelo-rowerowa-ladowarka-smartfona-zasilana-pradnica-shimano-CID767-IDfbsft.html
@Rafal27834 жыл бұрын
😆😆😆😆😆
@MarekRadgowski7 жыл бұрын
Ta cała ładowarka to nic innego jak stabilizator napięcia - jeden mały układ scalony LM 7805
@The10i16 жыл бұрын
Prosta droga do usmażenia smastfona
@The10i17 жыл бұрын
Zapraszam na film o ładowarce Travelo: kzbin.info/www/bejne/jHaVgmB6rdCko6c
@dariuszkaczanovski6 жыл бұрын
13 miniatura. Zacznijmy od języka polskiego i WYŁĄCZANIA a nie od wyłanczania.
@The10i16 жыл бұрын
Oczywiście piszemy zawsze „wyłączanie”, mówimy „wyłączanie” lub „wyłanczanie”. To drugie, mimo że często stosowane, jest niepoprawne, ale od biedy uchodzi przy opisie powtarzalnej czynności.
@pierredzacy70124 жыл бұрын
licznik rowerowy z nawigacją kupi od 500zl, lepsze jednak juz ok 1000. Po co bawic się w takie bzdety
@mundox19745 жыл бұрын
najlepszy jest locus pro
@lechpolach49996 жыл бұрын
totalny badziew !!! dałem się naciągnąć na wydanie 26 zł na ulepszoną wersję... dziadostwo nic nie działa... blokuje główne drogi a nawigacja mnie prowadzi nimi naokoło rowerem... przy Google maps to nawet nie stało... przykład ? na mazury gdzie mam 195 km prowadzi mnie trasami (3 do wyboru) po 500 600 i 800 km i to takimi że strach... zwykłe chamstwo i naciągactwo opcje nie działają ocena 0... jedynie mapa dokładna... nawigacja nieprzydatna wcale. filmik oszusta.
@lechpolach49996 жыл бұрын
+The10i1 niechcący dodałem odpowiedź gdzieś poniżej w tej dyskusji... wyłączanie dróg nie działa, zamiast prowadzić mnie tak jakbym jechał rowerem prowadzi jak samochodem po drogach gdzie jadą tiry każe jechać naokoło zamiast prosto ścieżką rowerową... pokazuje same długie trasy. robiłem wszystko tak jak w filmie, do tego kombinowałem sam różne opcje... po prostu badziew wykupiłem premium w nadziei że będzie lepiej... napisałem prawdę o moich odczuciach to nie hejt tylko subiektywne odczucia po używaniu polecanej przez ciebie aplikacji. nie mam interesu w hejtowaniu po prostu się wkurzylem na ciebie i z chęcią bym ci pokazał jak to działa i powiedział prosto w oczy co o tym myślę. Wakacje idą mogę wsiąść na rower i do ciebie przyjechać i ci pokazać jak nie wierzysz. jeśli mam rację to przeprosisz i oddasz kasę ( dla zasady ) jeśli nie mam ja przeproszę. Zgoda ?
@Ahmedahmed-tw8lm7 жыл бұрын
Bez sensu. Nawigacja w jakimkolwiek telefonie a szczególnie w tych tanich nie działa w ogóle w lesie o zasięgu sieci komórkowej nie wspominając... Najlepiej kupić garmina i spokój na zawsze.
@The10i17 жыл бұрын
Drogi Ahmedzie, nawigacja w lesie działa na każdym smartfonie lepiej niż w mieście, a sieć komórkowa jest nam do działania nawigacji niepotrzebna. Zapraszam do bardziej uważnego oglądnięcia filmu. Pozdrawiam
@Ahmedahmed-tw8lm7 жыл бұрын
Zapewne w Twojej fantazji tak jest, jednak obawiam się że świat realny może Cię rozczarować i zasmucić. Na początek proponuję pierwszą w życiu wizytę w lesie :]
@YarpenOK6 жыл бұрын
Nie wiem z jakiego sprzętu korzystasz, ale nawigowałem tak przy użyciu telefonów z Androidem, Windows Phone, Symbianie i na systemie dedykowanym do konkretnego modelu. Z każdym nawigacja (nie koniecznie ta, o której mowa w filmie) działała. Realny świat jest jednak inny ;)