Ha létezik vallások közötti, vagy vallások feletti holisztikus szemlélet, akkor ez a beszélgetés számomra ezt az érzést adta. A legtöbb, ameddig az ember eljuthat a létezés és a valóság értelmezésében. Köszönet mindhármótoknak.
@kenwatanabe7448Ай бұрын
hu.wikipedia.org/wiki/Sztoikus_filoz%C3%B3fia
@MrSwat972 ай бұрын
Cser Zolit máskor is meg lehetne hívni!
@anikonessinger31882 ай бұрын
Nagyon tetszett.Mindhármukról sugárzik az intelligencia. Köszönöm.
@linuxbb8591Ай бұрын
Zseniális, már emiatt megérte ezt a csatornát megcsinálni! Remélem, hogy lesznek még ilyen beszélgetések így hármasban, egy olyan embernek akit érdekelnek a vallások hihetetlen kincs, hogy így hallhatja egyben a különböző válaszokat és a hasonlóságokat!
@beszterczeyjudit2 ай бұрын
Cser Zoltán és Hodász egy videóban! Hát mi van itt, karácsony? ❤🎉juhéj! Köszönöm!
@katalincsiak8001Ай бұрын
Köszönöm szépen nagyon jó előadás volt ! Értelmes okos ,művelt emberek egy helyen .
@janosattilalakatos16652 ай бұрын
"Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él: és aki él, és hisz bennem, az nem hal meg soha." (János evangéliuma 11:25-26)
2 ай бұрын
Csaxólok: ezt is egy zsidó mondta, Jesua.
@mikearnold19272 ай бұрын
Így van
@MrPjeszkavica2 ай бұрын
@@mikearnold1927 Így van?
@mikearnold19272 ай бұрын
@@MrPjeszkavica Dehogy is! 😄 A fenevad az, mindegyik Isten ő az akiről tudunk a kis gyerekevő! Az elmúlt időszakban megtelt a bendöje a sok gyerek vértől és a háborúban meghalt testvéreink miatt.
@JózsefTóth-f8g9 күн бұрын
Balgak vagytok! A halál után nincs semmi,! Akkor minden szegény meg akarná halni! De ragaszkodnak meg a nyomorúságos letukhoz is!
@katalinhalasz78072 ай бұрын
Nekem ez nagyon tetszik hogy 3 különboző vallású ember, össze adja a tudását. Ilyennek kéne lenni a vallásoknak, össze tenni őket és kiegészíteni egymást.
@juditszakacs9432 ай бұрын
Éppen a zsidó rabbi fejtegeti, hogy mennyire bizonytalan teóriák vannak a halál utáni életre vonatkozóan. Tehát nem minden vallásnak van tudása és leírva sincs pontosan , hiszen minden titkot nem tudunk megfejteni. A zsidó - keresztény vallás sok hipotézisben megeggyezik, de éppen a feltámadás tényében válik ketté. A Budhizmus nem is hisz egy személyes Istenben, mint a zsidók, keresztények, muszlimok. Így hát nem lehet összeboronálni egymással őket, mert az életfilozófiájuk, erkölcsi rendjük is különböző.
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
@@juditszakacs943 Furi, nekem pont hogy úgy tűnik minden vallásban tök ugyanarról beszélnek. A részek darabkáiból átlépünk a teljességbe. Hogy ez egy személy, akihez tartozunk, vagy egy állapot, amiben együtt vagyunk a tökéletességben, hogy ehhez jön majd egy messiás, vagy már itt volt, de újra eljön, hogy ehhez újra és újra születni és halni kell, vagy egyszerre megtettük ezt egy ember formájában önmagunkért, az annyira mindegynek látszik. Más az erkölcsi rendjük? Miben? Életfilozófia... hát hallod az egyénenként más és más, nem vallásonként. Ami nagyon jól is van így.
@juditszakacs9432 ай бұрын
@JusztinaLBerta A kettőnk liberalizmusa eltérő pontosan azért , mert az én Krisztusba vetett hitem más feladatot szán nekem s azoknak akik követik őt. A szeretet parancsában nekem is ott van az elfogadás a párbeszéd és ott van az a 10 parancsolat amit az emberiség nagy része vallástól függetlenül igyekszik betartani. Egy ateista is tudja a lelke mélyén , hogy mi a jó mi a rossz és mi a humanizmus filozófiája , és azt is tudja mi a bűn . A részek darabkái azonban egy társadalomban, egy emberi közösségben úgy is összeállhatnak egésszé, hogy teljesen elvetik az eddigi vallásokat, megtagadják a hitet és magát az embert emelik fel egy olyan piedesztára ahol már új erkölcsi mértéket, új ideológiákat oktatnak. Madách az Ember Tragédiájában felvázol egy olyan jövőt , ahol ugye a tudomány az elsődleges, ahol nem a szeretet törvénye uralkodik, ahol mindent feláldoznak a tudomány oltárán és eljut az egész társadalom egy olyan érzéketlen kegyetlen racionális állapotba. Az egyén hite, morális tartása kihat az egész társadalomra, az egész emberiségre és egészen odáig vezethet, hogy elpusztitja önnmagát. Most vagyunk a 24. órában és most nem az a kérdés már, hogy hogyan hozzuk szinkronba a vallásokat, hanem az, hogy mivel lehetne megállítani a gonoszt.
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
@@juditszakacs943 Feladata önmagával van az embernek, szerintem ebben sem különböznek a vallások. Szerintem nem igyekeznek betartani a 10 parancsolatot, ezt nem tudom miből gondolod, hogy így lenne. A teisták és az ateisták között is vannak olyanok, akik nem érzik mi a jó és mi a rossz adott helyzetben, vagy ha mégis, akkor az tényleg olyan mélyen van bennük, hogy nem kerül a tudatuk felszínére és nem cselekszenek aszerint. Nem azon múlik, hogy ki milyen vallást követ vagy nem követ, erre elég sok bizonyíték van a történelmünk sötétebb korszakaiból. A falanszter nem arról szólt, hogy a tudományt emelték az elsődleges helyre, hanem egy disztópikus szocialista társadalom képét mutatta be, ahol pont az volt a lényeg, hogy az egyén mint olyan nem létezett, az embert nem egyedi tulajdonságaiban értelmezték, hanem a termeléshez szükséges hasznosíthatóságában. De maga Az ember tragédiája is azt mutatta be, hogy nincs egyetlen, mindenkire érvényesíthető, tökéletes nézet, ami egy tökéletes világot, tökéletesen működő társadalmat eredményezhetne. Mindenki az "igazságot" keresi, ami szupi, ha megértjük, hogy nem találhatunk rá. A bajok ott kezdődnek, mikor azt gondoljuk, hogy na most aztán megvan a tuti, ezt szépen ki kell terjeszteni mindenki másra. Abból jön az, tudod, hogy veszekednek azon az egy "i" különbségen, meg a többi bajság.
@echtelionful2 ай бұрын
Ebben a beszélgetésben sokmindenről szó volt, csak tudásról nem 🤣
@gyorgyszabo93412 ай бұрын
Nagyon szép beszélgetés volt. Zoli a tanárom, nagyon büszkén hallgattam❤
@mariamigneprazsmari71542 ай бұрын
Egy nagyon jól időzített zseniális beszélgetés! Szivből köszönöm!
@atilanimrod88722 ай бұрын
Számomra a leg megdöbbentőbb az a kontraszt volt ami a képviselt vallások között itt feltárult! Két vallás elsősorban moralizál, reguláz, a fizikai síkra koncentrál, a harmadik próbál kiutat keresni, mutatni a fizikai síkon túlra!
@gaalzk2 ай бұрын
Érdekes, mély, elgondolkodtató...és még hallgattalak volna benneteket. Köszi
@scheuerne2 ай бұрын
Kedves András, nagyon tetszett a műsor, szívesen hallgatnám a hasonló összehasonlító csevejt.
@gabriellajuditszabo12422 ай бұрын
Gyászom harmadik hónapjában vagyok. 12 év után ment el a párom. A riport során sok kérdésem merült fel. Szívesen beszélgettem volna mindhárom jelenlévővel. Köszönöm szépen!
@999cvbnmАй бұрын
..részvétem! ..szerintem egyszer az életnek is vége.. el kell fogadni, ahogy sok nép is megteszi..
@TheBojdaАй бұрын
Ez egy nagyon jó kis beszélgetés volt. Különösen az, hogy mennyire kompatibilisek tudnak lenni az egyes nézetek. Nyilván izgalmas téma, hogy mi jön a halál után, de szerintem legalább ilyen izgalmas lenne az is, hogy úgy igazándiból mi az ami előtte van. Én szívesen meghallgatnék egy ilyen beszélgetést arról is, hogy az egyes vallások szerint mi a valóság. Nagyon divatos például mostanában az az elképzelés, hogy az egész világ csak egy szimuláció, olyan mint a MATRIX. Mit gondolnak erről az egyes vallások? Mennyire valóságos a valóság? Van-e egy külső valóságosabb világ? A valóságból szabadulunk ki a halállal, vagy csak egy másik valóságba kerülünk át? A szimulációs hipotézis felől megközelítve szerintem nagyon sok embert érdekelne ez a téma, olyanokat is, akiket amúgy a vallás teljesen hidegen hagy.
@joshomassai2483Ай бұрын
Tetszett, hogy Cser Zoli behozta az álmokat, mert szerintem az segít megérteni a tudatszintek közötti ugrásokat és az adott tudatszinten megtapasztalt érzésekhez, érzelmekhez és gondolatokhoz való viszonyunkat. A felébredés felfelé, az elalvás lefelé ugrást, míg a megvilágosodás egyszerre két tudatszinten való létezést jelent. Érzéseink, érzelmeink és gondolataink alkotják a felettes tudatszintről vetített életünk filmjét.
@gabriellaposta652 ай бұрын
Ez a beszélgetés mély, és lélekhez szóló. Köszönöm. Segít a gyászban, segít az életben.
@agneshorvath546921 күн бұрын
Kedves András! Leírhatnám, hogy általában egyébként ezt nem szeretem, meg azt nem szeretem stb. De a lényeg: Hihetetlenül kedves és elfogadó a személyiséged, valamint bámulatos az érzékenységed és az intellektusod. Köszönöm, szeretettel.
@bernadettmiskolczi3809Ай бұрын
Kedves András!❤ " vigyázzatok magatokra!!! ..ez picit félelemkeltő..mintha félni kellene valamitől..? Nem kell "vigyázni magunkra!!...Isten gyermekeként...nincs mitől felni.. Inkább.. Àldjon meg benneteket a jó Isten!❤🙏
@biniboo72422 ай бұрын
Tudtam volna még halgatni.. remélem lesz folytatás😊
@noveczkyanna32012 ай бұрын
Egy füllel?😮
@annabellaegyed178221 күн бұрын
köszönöm szépen. ❤ lélektöltő volt ❤
@zoltandobos1297Ай бұрын
Nagyon szép beszélgetés volt, köszönöm!
@davdev89Ай бұрын
Érdekes beszélgetés. Talán jó ötlet lett volna ide hívni valakit aki átélt halál közeli élményt, pl Dobronay Lászlót.
@JRitus2 ай бұрын
Nagyon klassz a zsidó cselekvő tradícióról hallani, inspiráló. Keresztény katolikusként a 21. században néha nehéz ezeknek a dolgoknak a helyét és erejét - nyelvhasználat, avitt rituálék, közösségi működés miatt talán? - megtalálni. Bízom abban, hogy még a mi életünkben erősödik, mozdul még a kereszténység ebbe a cselekvő, közösségi irányba.
@laszlodebreczeni81272 ай бұрын
Lehet alulról is kezdeni, de tény, hogy kedvező, támogató közegben könnyebben szárba szökken.
@jenohavas1586Ай бұрын
✨ nagyon jó műsor volt ✨ Köszönjük 💙
@h.Blanka2 ай бұрын
Nagyon köszönöm, hogy létrehoztátok ezt a beszélgetést! Nagyon vártam már! Aminek még örülnék folytatásként: egy szúfi és egy messiáshívő zsidó vendéggel való beszélgetés az istenkapcsolatról, Istenről alkotott képekről, hozzá kapcsolódás módjáról.. pl., de a témakör kapcsán rugalmasan. A vendégek viszont izgalmas alanyok lehetnének szintén!:)
@tamasderce37422 ай бұрын
Nagyon érdekes volt! 🙏🙏
@janosattilalakatos16652 ай бұрын
"Érdekes, hogy senki sem akar meghalni, De mindenki a Mennyországba akar kerülni!"
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
Jól hangzik, csak kár hogy az alapfeltevés téves.
@noveczkyanna32012 ай бұрын
Mert meg akar halni mindenki?
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
@@noveczkyanna3201 A senki sem akar meghalni állítás nem attól válik tévessé, mert ellenben mindenki meg akarna halni, hanem mert a "senki sem" kategóriába nem férnek bele azok, akik meg mégis meg akarnak halni. Nem igaz, hogy senki sem akar meghalni. Vannak akik már nagyon idősek és elfáradtak, nem szeretnének tovább élni, de olyanok is vannak, akik úgy érzik nem tudnak tovább élni a hozott vagy szerzett sérüléseikkel, ezért is létezik az eutanázia. Az emberek elég nagy része tudatosan önpusztító életet él, ők szintén nem arra törekednek, hogy minél tovább élhessenek. Nem igaz az alapfeltevés, miszerint "senki sem akar meghalni". Aztán meg az sem feltétlen igaz, hogy mindenki a Mennyországba akar kerülni. Már ha ezt egy tökéletes, minden nagyon szép, minden nagyon jó állapotnak képzeljük, amit afféle jutalomként osztogatnak a küzdelmes élet után. Vannak akik csak meg akarnak szűnni. Végleg. Vannak akik nem akarnak jutalmat azért, mert úgy éltek, ahogy az alapból elvárható lenne. Nem igaz, hogy mindenki. Ez a lényeg, hogy amikor emberekről beszélünk, nem létezik mindenki és senki kategória, mert az ember egyén, egyedi és megismételhetetlen, meg van neki engedve, hogy ilyen legyen, és ezt nem lehet elvitatni tőle.
@MEkovet2 ай бұрын
És milyen szomorú, hogy nem kerül oda mindenki!
@janoselter3743Ай бұрын
@@JusztinaLBerta Igen, de nem teljesen...
@csabad.87772 ай бұрын
Sziasztok! 12:30 nál amikor azt mondod, hogy a Kereszténység 8-as akkor szerintem pont fordítba ratálod ahhoz képest amit az elején beskáláztál 1-10 ig re. Nekem legalábbis így félreérthető.
@aeternum_csatorna2 ай бұрын
Igen, elrontottam sajnos
@_za_2 ай бұрын
Remélem ennek lesz egy 2. része is, ahol egy hindu és egy muszlim tanító lesz a vendég.
@H.A.N.U.M.A.N.2 ай бұрын
Remélem Bakos Attila képviseli majd a hindu nézőpontot. 🙏
@frankspage22 күн бұрын
Episode 3: mind a négy egyszerre
@H.A.N.U.M.A.N.2 ай бұрын
Kedves András, minden tisztelet és hála a munkádért! Örömmel olvasom a hozzászólásokban, hogy a "hinduizmus" képviselői irányába is nyitott a csatorna. Csupán remélni tudom, hogy korunk és nemzetünk egyik legkiemelkedőbb védanta és jógafilozófia mestere / oktató tanára, a magyarországi védikus kultúra megalapozója: BAKOS ATTILA is szerepel a vendéglistádon. 🙏Csodálatos lenne! 🙏❤🔥
@szilviaboncser44762 ай бұрын
Érdekes beszélgetés, de nagy kérdés szamomra az, h honnan tudják biztosan , h a halál után, milyen állapotba kerül a lélek, vagy egyáltalán ezek a halál utáni állapotok miert pont azok, amiket felsoroltak?
@PatrikSchweigertblog2 ай бұрын
Kedves András! A leírásban azt írod hogy keresztény világban az elhunytak üdvösségéért imádkozunk. Én hívő keresztény ember vagyok, rendszeresen olvasom a Bibliát, teológiát végeztem, de sehol nem találok a Bibliában arra utaló részeket, hogy nekünk az elhunytak üdvösségéért kellene imádkoznunk.
@abortusztema2 ай бұрын
👌
@andrashodasz2 ай бұрын
Ha teológiát végeztél, akkor két furcsa dolog is van a hozzászólásodban: egyrészt mire alapozod, hogy csak azt hisszük, amit a Biblia explicit módon állít? Másrészt, ha olvasod a bibliát, hogy hogy nem ismered az ide vonatkozó igehelyeket?
@kkokemaki85932 ай бұрын
mivel nem lehetünk bizonyosak abban, hogy az elhunyt szeretteink a Mennyországba jutottak, ezért nagyon is helyes imádkozni az üdvösségükért.
@noelkovacs62522 ай бұрын
Kedves Patrik! Benne van a Bibliában! 44Ha ugyanis nem hitt volna az elesettek föltámadásában, fölösleges és értelmetlen dolog lett volna a halottakért imádkozni. 45Arról is meg volt győződve, hogy akik jámborságban halnak meg, azokra nagy jutalom vár - ez szent és jámbor gondolat volt. Azért mutatott be engesztelő áldozatot, hogy megszabaduljanak bűneiktől. (Makkabeusok második könyve) Fontos is imádkozni elhunytainkért, szentmiséket felajánlani értük, hiszen így segíthetjük lerövidíteni a tisztítőtűzben való szenvedésüket.
@patrikschweigert2 ай бұрын
@@kkokemaki8593Jézus világosan fogalmaz: “aki hisz és megkeresztelkedik (alámerítkezik), az üdvözül (megmenekül)…” szintén más helyen azt mondja, hogy aki Ő benne hisz, az ha meghal is él és még lehetne folytatni. Tehát ha valaki megnyitja a szívét Jézus előtt és átadja neki az életét, az belül “üdvbizonyosságra” jut. Én ezt éltem át és azóta tudom 1000%osan hogy a mennybe kerülök. Nincs szükségem arra hogy valaki ezért imádkozzon. :) Elég Jézus közbenjárása értem a mennyben. :)
@jézusél-jézusél2 ай бұрын
Legyetek áldottak testvéreim ❤
@valikacsintane4366Ай бұрын
Mindenki, akar az magáért imádkozzon, ne másért!
@miben_hisz_a_nemhívő2 ай бұрын
A kérdés megválaszolására csak és kizárólag az ember Teremtőjének van kompetenciája. Ő tévedhetetlen.
@Lindareka2 ай бұрын
Már épp fel akartam tenni a kérdést, hogy mi az élet értelme, de aztán elhangzott, hogy a valóság nem lehet valóságabb. 🙏 S így minden világos.
@andreadancs14822 ай бұрын
Azért mert valaki pszichológushoz jár, nem jelenti, hogy ott nem jelennek meg ezek a kérdések és témák! Sőt, vannak pasztorál pszichológusok. Kár ezt így szembeállítani egymással szerintem. Egyébként nagyon érdekes, tartalmas beszélgetés volt, köszönöm!
@laszlodebreczeni81272 ай бұрын
Más a kettő szerepe, célja, kifutása még akkor is ha egy embernek mind a két területen van tudása, papírja akkor sem érdemes keverni. Például ha a gyóntatófülkében valaki pszichológusként reagál, ténykedik az ütközik azzal a szereppel, amit egy papnak ott el kell látnia. A pasztorálpszichológia ha jól tudom a lelki gondozás egyik speciális nézőpontú formája, tehát alapvetően egy gyógyító, segítő szerep.
@laszlonebatyai407619 күн бұрын
Nem járok templomba, hiszem , hogy létezik valami felsőbbrendűség nevezhetjük pl. Istennek. Ha jó az isten, akkor otthon is meghallgat, hanem akkor nem érdemes arra, hogy zarándkloljak a házába. A lelki atyákról, mint isten szolgálóról túl sok disznóság került napvilágra. A reverenda mögé bújva fiataloknak teszik tönkre az életét, vagyis álszentek.
@VilagvegivideotekaАй бұрын
Sziasztok! Szuper a műsor! Azt szeretném megkérdezni, hogy valamilyen podcast felületre fel szoktátok tölteni az új részeket? Spoty stb? Előbbin régebbi adásokat találtam csak. Köszönöm, hogy vagytok!😊
@wtwarrior72 ай бұрын
Azokat kell meghívni akik legalább tapasztaltak a tudat másik létet erre Dobronay Laci .Itt most 2 ember beszél amit a könyvből tanultak!,,,
@ferenckovacs1362 ай бұрын
Cser Zoli buddhista kolostorban élt 10 évet.
@wtwarrior72 ай бұрын
És meghalt.? . Van tapasztalta a halálról nincs !
@Rotyi2 ай бұрын
Senki se jött még vissza onnan
@renatamaczko62342 ай бұрын
Szeretettel ajánlom mindenkinek, hogy olvassa el, csak pár perc az életéből: Biblia, Pál apostol I. levele a Korinthosz-ban és környékén élőknek, a 15 rész (I.Kor. 15. rész).
@nostraculpa79868 күн бұрын
Halál után ugyanaz, mint születés előtt, ugyanúgy nem létezett fizikálisan senki. Abba is bele lehet gondolni, ha valaki szülei nem épp egymással ismerkednek meg, vagy nem pont abban a pillanatban vállalnak gyereket, akkor se az lenne senki aki most. Nem kell tőle félni, mert nem az az élet és a halál, aminek látszik. Benne is van sok emberben, hogy nem a saját életét félti, hanem a szeretteiét. Az övékét is azért, mert hiányoznak, ha nincsenek.
@Janika9Z8RАй бұрын
órákig tudtam volna hallgatni
@zsoltkelemen78282 ай бұрын
Megint az a gond ami pl az ufó témával.. Amíg én nem láttam hogy van túlvilág,addig honnan tudjam hogy mindez igaz ami itt elhangzott??? Bizonyíték?? Sehol mint mindig.. Hisszük de nem tudjuk,az örök gond...
@tothgabor1002 ай бұрын
Így van. Csupán fantazmagóriák katyvasza, gyakran ellentmondva egymásnak. Nem kell ezeket a suttyókat komolyan venni.
@laszlotanko54622 ай бұрын
Olyan rossz nem lehet a túlvilág,mivel onnan még nemjött vissza senki. 😁
@Arnic682 ай бұрын
Igazad van, de pont ezert bedzelunk HITRŐL. A hit a nem latott dolgokban valo bizalom.
@katalinkurgyis80122 ай бұрын
Nekem nagyon komoly bizonyítékaim vannak de a legnagyobb kérdés, valóban tudni akarjátok? Annak lesz jó aki megtalálja az egyetlen valós igazságot és ehhez komoly hozzáállás kell. Biblia az igaz!
@laszlotanko54622 ай бұрын
@@Arnic68 A placebó hatás is a hít egyik emeltszíntü vetülete. Erőt ad,és sok mindenen átsegít. Bizonyítékok vannak azzal kapcsolatban,hogy az isten hívők ( templomba járó közösségek ) évekkel tovább élnek.
@imrejozsa10742 ай бұрын
A halál után a feltámadás van. Addig halottak maradunk.
@valikacsintane4366Ай бұрын
Ebben, reménykedik, anyukám.!
@999cvbnmАй бұрын
a halál után nincs semmi.. Csak egyesek fanáziája talál ki bármit..
@vikinonaАй бұрын
Dobronay László videóit kell megnézni...
@martitamassy1681Ай бұрын
Hol tudok többet olvasni a déva sikolyról?
@ivrindagardens10482 ай бұрын
nem a halál fájdalmas, hanem a haldoklás
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
1.Honnan tudod? Kívülről annak látod, oké. Neked rossz látni, ez is oké. De honnan veszed, hogy fáj annak, aki haldoklik? 2. Mikortól kezdődik a haldoklás? A születéstől? A betegség kezdetétől? A fájdalomtól? A visszafordíthatatlan állapottól? 2 napnál hosszabb szenvedéstől? 3. A fájdalomtól és a szenvedéstől azért fél az ember, mert el akarja kerülni annak ismétlődését. Ehhez azonban átélés után, emlékezni kell rá. Ha a fájdalom következményeként megszűnik minden, akkor tutira nem lesz mire emlékezni. Szal ez a fájdalom biza ábszholúth relatíve.
@laszlotanko54622 ай бұрын
@@JusztinaLBerta Mit gondolsz Te. Miért kérik oly sokan az eutanáziát? COPD betegségben szenvedek,ami fulladásos rohamokban nyilvánul meg. Az oké hogy én szenvedek,de ezt még családtagjaimnak is úgyan úgy meg kell élnie. Nem véletlen mondják azt,hogy megváltás volt számára a halál. Mind amellett a családja is szenvedett,némiképp számukra is megváltás. Egyébként nem lehet olyan rossz meghalatás útán,mert onnan még senki nem jött vissza. 😢
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
@@laszlotanko5462 Szerintem azért, mert reménytelennek látják a helyzetüket.Aztán meg azért, mert mindig is féltünk attól, amit nem ismerünk. Féltünk egyedül megtenni ismeretlen dolgokat. Az is közrejátszik az eutanáziában, hogy az ember fél a saját környezetétől, annak reakciójától, az ismételt kiszolgáltatottságból, amiből épphogy csak sikerült kikecmeregni a gyermekkor után. Ha nem is mindenki emlékszik minden konkrét eseményre, de az érzés mély nyomokat tud hagyni, és minél többször éreztük a kiszolgáltatottságunkkal való visszaélést, annál kevésbé tudunk megbízni a későbbiekben másokban, és annál jobban félünk visszakerülni a kiszolgáltatottság állapotába. Szóval nem is a kiszolgáltatottság teszi olyan félelmetessé a haldoklást, hanem mi magunk tesszük azzá az egymással való viselkedésünkkel. Félünk egymástól. Ami azé kva szar szerintem. A szenvedés az elég rossz, az igaz, de abban is az a leginkább elviselhetetlen, ha nem tudod miért történik és meddig tart. A fájdalom egy elviselhetetlen fokán simán elájulsz, szóval van önvédelmi mechanizmusa a szervezetnek. Visszatérően, reménytelenül és ok nélkül szenvedni, tényleg elviselhetetlen állapot. Csak hát ebben meg pont az elszenvedő nem képes objektíven értékelni a saját helyzetét. Egy fogfájásnál is simán kérhetné bárki, hogy lőjék már le. Aztán ott vannak még a pszichés betegségek, ami megint másképp fáj és máshogyan kibírhatatlan, de mégsem haldoklik tőle a test, vagy hát nem elég gyorsan. A halál szerintem akkor is megváltás, ha jól éltél és eleget éltél. A családot sem készítik fel erre kellőképpen, ők is a félelmeikre hagyatkoznak, nincs is nekik mire másra, kivéve ugye a vallásos elgondolásaik. Pedig lehetne ezt jobban is művelni szerintem.
@agnesrusin2129Ай бұрын
Spotify-ra felkerül? Szuper volna! 🙏
@MULTIVIBRATOR2 ай бұрын
Mindenki naponta megtapasztalja mi lesz a halál után amikor alszunk. A nagy SEMMI van a halál után. Ha mélyen alszunk mikor nincs álom csak a nagy semmi van. És erről filozofálgat az ember évezredek óta, pedig naponta megtapasztaljuk.
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
Veled nem történik semmi. Mások meg kilépnek a testükből, kapcsolódnak más tudatszintekhez, másik idősíkba kerülnek, elviszik az idegenek az űrhajójukkal egy körre. Tudod hát unalmas agyakkal senki nem barátkozik na.
@mufurc41782 ай бұрын
És az álmok?
@mufurc41782 ай бұрын
És az álmok?
@MULTIVIBRATOR2 ай бұрын
Idézek a szövegből : "Ha mélyen alszunk mikor nincs álom csak a nagy semmi van."
@MULTIVIBRATOR2 ай бұрын
Az alvás REM fázison kívül eső része a nagy semmi.
Ай бұрын
A halál után pont az van ami a születés előtt : SEMMI.
@9888brawn2 ай бұрын
András spirituálisan nagyon éretlen. Ha lelkiismeretesen csinálta volna a szemlélődő meditációt, akkor sokkal nagyobb perspektívából kellene látnia ezt a témát. Kényszeresen transzformálja a fogalmakat nyugatiasan "kézzelfogható" formába. Ilyen kétdimenziós gondolkodással nem fog semmi lényegit befogadni a két vendégétől, szemmel láthatóan a saját vallását sem tudta megragadni.
@ritaf.15182 ай бұрын
Emlékszik valaki arra mikor megfogant? Vagy mikor az anyaméhben volt ? Léteztünk,mégis öntudatlanok voltunk.Ugyanez lesz a halál után is.
@tothgabor1002 ай бұрын
Emlékszel mikor 2 éves voltál?
@laszlotanko54622 ай бұрын
@@tothgabor100 Miért kellene? Esetleg valaki majd számon kéri? Az egy fejlődési szakasz,öntudatról még szó sem lehet. 😮
@ritaf.15182 ай бұрын
@@laszlotanko5462 oké,fejlődési szakasz... akkor a vége felé visstafejlődési agyilag ?
@laszlotanko54622 ай бұрын
@@ritaf.1518 Mint egy regény. Bevezetés,tárgyalás és befejezés. 🌻☀️
@liarnommacАй бұрын
Nincs halál! Csak létezés van! A létezésnek pedig aktív és passzív formája. Értelemszerűen az aktív létezést nevezzük életnek és amikor "meghalunk", akkor visszatérünk a passzív állapotba. Aztán "újjászületünk" A másik dolog, amire utalni szeretnék, az a lélek. A lélek természetét illetően sok félreértés van. Az egyik az, hogy az embernek, tehát a testnek lelke van. Tévedés, a léleknek van teste. Mivel a létezés alapvetően szellemi természetű, így az abból vitalizálódó aktív fázis sem lehet más, mint szellemi jelenség. Ez a lélek. Nem véletlen, hogy az orvostudomány szerint a rendellenes lelki jelenségek testi elváltozásokat okoznak, sőt minden betegségünk, testi elváltozásunk, beleérteve a baleseteket is a lelki működés zavaraira vezethető vissza. Na, de akkor, mi a test? Anyag, vagy a szellemi természetű lélek módosult változata? Az utóbbi.
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
Furcsa dolog úgy beszélni a halálról, hogy előtte nem nincs tisztázva mit jelent az ember, mint test és lélek egysége. Kíváncsi lettem volna rá, hogy az ami közös minden vallásban, hogy valami innen továbbvihető, szóval hogy az a valami, mekkora része az egész embernek, és a test halálakor mennyiben szétválasztható a kettő. Persze nem választ várok, csak valami elképzelést, hogy melyik nézet mit gondol erről. Azt tudom, hogy a buddhizmus szerint nincs "saját" lélek, hanem inkább egy nagy közösből kerül ki minden, ami oda igyekszik visszatérni, vagyis ők talán azt mondanák, hogy a test és a lélek simán különválasztható, de ettől még lehet az emberben egy erősen meghatározó dolog. De minek megy oda a lélek, ha aztán csak szabadulni vágyik, és nem akar semmit tovább vinni a nyomorúságos földi létéből? Jó lenne egyszer azokkal a szövegekkel is foglalkozni, amiken valamiért nem vitáznak annyit az emberek, mert a kivel lehet és mikor szexelni témakörök és a kinek lesz igaza ha már mindmeghaltunk kérdésekkel kapcsolatban nagyon sokan tudnak szó szerint idézni a Bibliából, de ami engem érdekel, arról senki nem beszél, pedig most a halál volt a téma, és ott egy buddhista is aki hisz a lélekvándorlásban (tudatfolytonosságban) és ott egy rabbijelölt, aki nem hisz Jézus feltámadásában, de az emberében igen, és ott egy hobbipap, aki szerint a szentírás szövegeit érdemes több szempontból vizsgálni, és mégsem került szóba Illés és Keresztelő János, mint lehetséges tudatfolytonosságok, vagy a Légió nevű "megszállott" akiben több démon (amik hát lelkek) lakott, és nem esett szó arról, hogy Jézusnak, aki bűntelen, miért kellett alászállni a poklokra (azon túl, hogy győzedelmeskedjen a halálon), aztán amikor visszatéregetett és meglátták őt a legközelebbi ismerősei, miért nem ismerték fel őt soha elsőre az éppen aktuális testében. Hogy lehet úgy foglalkozni a halál témakörrel, hogy azt sem tudjuk pontosan mi a lélek, hogy az mennyiben a tudat része vagy nem része, hatással van-e a személyiségünkre, és a fizikai megtapasztalásaink hatnak-e arra a léleknek nevezett dologra, fejlődik-e bennünk általunk, vagy minek is akarna ide kerülni ahonnan inkább szabadulni lenne jó. Amikor a halál a téma, valójában inkább csak az itthagyottakkal való mihezkezdés a téma. Mondjuk az igaz, hogy jobban hangzik: Ma a halállal foglalkozunk. Mi van utána? Nem tudom, hát én sem, egyébként mi úgy vagyunk vele, hogy mi sem tudjuk, de szoktunk dolgokat gondolni róla, és teszünk is mindenfélét ha valaki meghal. Biztonsági játékosok.
@imreg2023Ай бұрын
Jézus nem Isten (azzá tették).Őneki is tanulni-tapasztalni kell,mint mindenkinek itt a földön.Lelkek itt vannak velünk a köztes térben(ég és föld között), le is lehet Őket fotózni egy Leica optikás géppel.Nézd meg: youtube: How Spirits Look Like,ha nem megy keresd először a Googléban.
@JusztinaLBertaАй бұрын
@@imreg2023 Megtaláltam. Sokan beszélnek arról, hogy szellemeket látnak. Sajnos ennek legtöbbször semmiféle gyakorlati hasznosíthatósága nincs úgy globálisan az emberiségre, vagy az emberiség spirituális fejlődésére nézve, általában csak a médiumnak van belőle anyagi haszna. Ezért sem túl hihetőek ezek a sztorik. Emellett, én nekik is elfogadnám, hogy ők tényleg látnak, hallanak, érzékelnek valamit valamilyen formában. Azt is el tudom képzelni, hogy rakás dolog fér meg velünk egy térben, anélkül hogy érzékelhetnénk vagy tudnánk róla, a tudomány ezt nevezi extra dimenziónak, semmi spiri nincs benne. Számomra nehéz elfogadni, hogy aki itt meghal, az nem örül annak, hogy elszabadulhatott, és inkább itt küzd tovább test nélkül is. Na persze ebben lenne jelentősége a kérdésemnek, hogy mennyi emberi tapasztalás ragadhat meg ezen a léleknek mondott valamin.
@wicked_one1232 ай бұрын
A holografikus univerzum elmélet szerint nincs halál, hisz az információ ami leír minket (azaz a lélek) az örök, és mégcsak nem is itt van,hanem odaát. Igaz dinamikusan változik, így a hologramm (test) is kénytelen a folyamatos változásra. Ezt a vallásosok reinkarnációnak, vagy épp feltámadásnak nevezik.
@mikearnold19272 ай бұрын
Programok vagyunk, kapunk egy új testet a karmánk alapján. De már nem az leszel, aki voltál mert nincs lélek. A halál pillanatában az agyi tevékenységek leállnak.
@katalinkurgyis80122 ай бұрын
Vallás az emberi hiten alapszanak de Isten ismeret és az ő akarata az a vallás, amikor a legtisztább igazságot ismeri meg az a személy aki úgy keresi őt, hogy valóságosan vezetést kap és kijelentést! A Teremtő akkor hajlandó kijelenteni akaratát, ha annak a személynek a hozzáállása minden időkben neki kedves. Adott irányt az embernek, miképp érthetik meg a Teremtőt! Új és az Ó szövetség olvasása, elmélkedése na de most jön a kulcs, Szent Szellem vezetés! Ez nem úgy van ahogyan a mai Keresztények akarják azt hinni. Vezetve lenni szó szerint kell érteni amikor hallható hangon kapja az Isten kereső a megmagyarázásokat az igék jelentésére és annál mélyebben mint hiszik! Pál beszélt is sok célozgatással figyelmeztette a tanítványokat és abban is, hogy bizony nem magukból szóltak mint sokan, hanem Istentől! Hallható hang vezetés, kijelentések alatt! Bizonyságaim facebook- on írom Istenem akaratából.
@tit810332 ай бұрын
Kedves Hodász András! Meghívhatna egyszer ebbe a műsorba egy krisna tudatú hívőt.
@aeternum_csatorna2 ай бұрын
Már tervben van!
@attilazoltanslezakvlog2 ай бұрын
Mi van a halál után? Fridzsider és temetés .
@lupus49772 ай бұрын
A közösségi felületen, médiában követlek!
@magyarzoltan33593 күн бұрын
De miért akar az ember ennyire nem meghalni? Erről nincs szó, pedig ez a lényeg. Alapvető parancsként ismétlődik bennünk, hogy maradj életben, szaporodj. Ezek a mondatok nekem mindig kicsit befejezetlennek tűnnek. Szívesen tenném fel a kérdést a “Mindenhatónak”, hogy, de miért maradjak életben, miért szaporodjak? Szerintem, ha kitartóan kérdezgetném, megkapnám a leleplező igazságot. Miért maradjak életben? Mert fontos vagy. Miért vagyok fontos? Mert szaporodnod kell. Miért kell szaporodni? Hogy örökké élj! És ez a lényeg. A természet rég megoldotta a múlandóság problémáját, csupán az embereknek nem annyira tetszik ez a verzió. A szüleim mindketten örökké fognak élni, mert a másolataikat bennem viszik tovább. Az emberek genetikailag önzők, még jó, hogy azok, minden állat önző, mert élni akar, hogy szaporodhasson. A valóság viszont az, hogy nem vagyunk szükségesek sokáig (se az emberek, se bármely más állatatok), csak éppen addig kellünk, amíg ivaréretten szaporodni kezdünk, amint nem tudunk szaporodni, rövidesen meghalunk. Ha szükség lenne ránk, akkor nem lenne halál. Ezt állítom: Folytatólagosságba teremtett végességek vagyunk. Nincs ránk szükség, mert csupán cserélhető láncszemek vagyunk a nagy egészben. A nagy egész folytonos, de mi végesek vagyunk. Az autó halad, de az alkatrészei cserélhetőek. Alkatrész vagy.
@viktorkadza2 ай бұрын
Hivni kellet volna par zombit is, nekik legalabb van is tapasztalatuk a temaban
@atomgeci21 күн бұрын
Fekete kavics és fehér kavicshoz. Nem értem. Egy csiga hogyan kap fekete kavicsot? Hogyan lehet "rossz" vagy erkölcsileg problémás egy csiga - mondjuk.
@robogo7012 ай бұрын
Ha Buddhista vallás, meg zsidó vallás, akkor nem katolikus vallás, hanem keresztény vallás.
@krisztianlaszlohoflinger52922 ай бұрын
Kedves András! E videó után (ami egyébként tényleg remek volt) felmerül a Lelki igény' hogy legyen egy hasonló a többi világvallás képviselőivel is! (krisna' muszlim' hindu' de érdekes lenne pl. egy Ron Hubbart' /szcientológia/ vagy egy Jehova tanúi meghívott ezirányú véleménye is. Utóbbiak is viszonylag elég széles társadalmi réteget képviselnek) A beszélgetéshez: úgy gondolom' nincs e - világ és túlvilág' egy egységes Világegyetem van' ahol interaktív módon minden mindennel ok okozati szinten összefügg. Ezt hívjuk UNIVERZUMNAK! Az összes vallás pedig egy egy jobb vagy kevésbé jó út a valóság megértéséhez illetve megtapasztalásához. Szeretettel HKL
@OAS-sn4bz2 ай бұрын
Sokunkat érdekelt volna,hogy az iszlám mit gondol ezekről a kérdésekről.Ebben hitelesen Mihálffy Balázs tudna beszélni.Ő a magyar iszlám közösseg megalapitója,tele bölcsességgel.
@gyorgyikovacs90572 ай бұрын
Nincs az örök szeretetben büntetés, hiszen a Szeretet önmagát büntetné? Minek ?Tapasztalás van amitől a ""szeretet" mélyül ,gazdagszik.
@janoselter3743Ай бұрын
Miért tudnának többet erről nálam?
@b3nd3rlogАй бұрын
Mesélj….
@janoselter3743Ай бұрын
@@b3nd3rlog Nem mesélek. Én tudom mi a különbség a mese és az igazság között. Ábrázoltak a zsidók zsinagógáikban ember alakokat?
@MEkovet2 ай бұрын
Mindegy mit talál ki az ember NINCS HALHATATLAN LELKÜNK! Egyetlen teremtménynek sincs halhatatlan lelke! EGYEDÜL Istené a halhatatlanság! Még a angyalok sem halhatatlanok.
@imreg2023Ай бұрын
Yuotube: How Spirits Look Like -nézd meg!
@attilahorvath30292 ай бұрын
A léleknek van tuda?
@laszlotanko54622 ай бұрын
Az ébresztőórának se lelke se tudata,mégis működik. 😂 😊
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
Várjál, várjál! Mit nevezünk tudatnak?
@laszlotanko54622 ай бұрын
@@JusztinaLBerta Durván, az ösztön ösztönszerű.A tudat számít tervez,lehetőséget tud biztosítani ösztönei kielégítésére. Kérem értesítsen postafordultával,ha tévedésemmel háborús konfliktust okoztam volna a Fidesz és a DK között. 😁 🤪 🌻 🕊️
@JusztinaLBerta2 ай бұрын
@@laszlotanko5462 Ja, az eredeti kérdezőt kérdeztem, hogy értelmezni tudjam a kérdését. De oké, szóval szerinted a tudat eleve azért jött létre, hogy minél hatékonyabban elégítse ki az ösztöneink miatt felmerülő igényeinket? Milyen igényünket szolgálja ki, a halottainkról való megemlékezés? Melyik ösztönből ered?
@laszlotanko54622 ай бұрын
@@JusztinaLBerta Ösztön szerűen éltünk,ami nemkívánt különösebb agyi kapacitást. Minden állat képes erre. Évezredek kellettek ahhoz,hogy agyunkat munkára bírjuk. Ösztöneink mitsem változtak,de ezeket már kordában tudjuk tartani,és képesek vagyunk uralkodni rajta. Némi képp civilizálodtunk. Egy szuszra ennyi. 🌻
@999cvbnmАй бұрын
A halál után nincs semmi.. De agyalni lehet, meséket kitalálni.. Az egyházak szépen megélnek ebből, gazdagodnak..
@ebredokolukacslevente-zota58062 ай бұрын
Nem kellene ide írnom merr itt sok a farizeus magam bele értve! Mi van a halál után hát az örökkévalóság az biztos! Jézus szavai ami felvilágosít mindet pontosan leirja: szegény Lázár és a gazdag ember példazatába! Minek hinni másnak mint az igazság LELKE által kijelentett dolgokra! ❤
@vinczesamuel82882 ай бұрын
Ön szerin a halàl utàn a lèlek hasznàl ivò vizet .Pèlda a Làzàr halàlánàl.
@ebredokolukacslevente-zota58062 ай бұрын
@vinczesamuel8288 ön szerint akkor Jézus hazug volt?
@vinczesamuel82882 ай бұрын
@@ebredokolukacslevente-zota5806 Èn fel tetem a kèrdèst .Ez nem vàlasz hogy õn jõn Jèzusal.Hasznàlt e vizet az ilető a halála után.
@ebredokolukacslevente-zota58062 ай бұрын
@@vinczesamuel8288 elő vizet bizony ha nem használ akkor öröké fog szomjuhozni az biztos és ettől nagyobb pokol nem kell mint látni az igazságot és szakadék van közte!
@vinczesamuel82882 ай бұрын
@@ebredokolukacslevente-zota5806 Okè a szakadèk .De mièrt kèrte a vizet. Ön èrti amit irok.Ez nem vàlasz.
@ilonaszabo4436Ай бұрын
💝
@gyorgyikovacs90572 ай бұрын
SZERINTEM IS NEKÜNK ITT VAN SZÜKSÉGÜNK A VALLÁSOKRA ,KÜLÖNBÖZŐ HITEKRE, MERT FÉLÜNK.MERT NEM HISZÜK, HOGY A SZERET,JÖTT IDE ÉS MEGY VISSZA. TAPASZTALNI JÖTT ÖNMAGÁT,MINDE ÉLŐ ÁLTAL. látsd A tékozló fiú történetét.
@nagyzoltangaborАй бұрын
Szerintem az Iszlám vallás előrébb van és talán számottevőbb mint a Buddhizmus.
@imreg2023Ай бұрын
Többen vannak ez biztos,a többi nem.
@peterpalfai395Ай бұрын
No ez a nagy problémátok. És mára a miénk is a hódító iszlám miatt. De semmi nem tart örökké!
@jozsefandrasschubert620Ай бұрын
Élet
@anitabelak1272 ай бұрын
Nagyon intelligens szellemi találkozó volt!
@aloha82252 ай бұрын
Ugyan az állapot mint a megszületés elött.
@laszlotanko54622 ай бұрын
Frappáns válasz. 😅😂😅
@kittenworld872 ай бұрын
Szerintem nincs semmi a halál után, csak egy temetés. Olyan mint amikor alszol és nem álmodsz, csak soha nem ébredsz fel.
@MEkovet2 ай бұрын
Az nem igaz, hogy soha többé nem ébredünk fel! Amikor Jézus visszajön elösször azok támadnak fel akik örök életet kapnak (de mindenképpen Jézus az aki feltámasztja őket). A második körben azok támadnak fel akik nem fogadták el Istent. Ők sajnos megsemmisülnek (és nem sütögetik örökké őket). Hanem, mivel nem kérnek az élet adó Istenből ezért nem is kapnak belőle SEMMIT, az éltető erőt sem!
@kittenworld872 ай бұрын
@MEkovet Ha a Bibliában ez áll akkor biztos így van.
@imreg2023Ай бұрын
A lélek a köztes térbe kerül.
@MEkovetАй бұрын
@@imreg2023 NINCS HALHATATLAN LELKÜNK! Egyetlen teremtménynek sincs halhatatlan lelke! Még az angyalok sem. Ez Isten tanítása. Aki ezzel szembe megy az Isten szavával megy szembe. Sátán tanítása a halhatatlan lélek. Isten azt mondta Ádámnak és Évának, ha esznek a tiltott gyümölcsből meghalnak. Sátán azt mondta "Bizony mondom nem haltok meg!" Mindenki eldöntheti ki hazudik Isten vagy Sátán! Nem létezik köztes tér. Mindenki halott és várja a feltámadást.
@ZsírosKenyér-u9yАй бұрын
@@MEkovetki az a Lyézus?
@AnitaGyöpösАй бұрын
Ja, egy ismerősöm elment a paphoz, a pap küldte el pszichológushoz. A helyett, hogy megértő odaforduló lett volna...
@janoselter3743Ай бұрын
A pap nem kuruzsló.
@lajoszsivkov1334Ай бұрын
Szerintem nagyon fontos vallàsoktól mentesen, gondolkodni ezen a témàn,ùgy hogy ne io befolyàsoljon semmi màr létezö magyarzàzat. Rà kell ébredni arra hogy mi van a halàl utàn.perszeel lehet fogadni a vallàsok kôzūl bàrmeltiket. Nekem nem megy .a dogmatikus vallàs,gondolkodàs engem természetesen taszít.szerintem az egész nagyon egyszerü.csak tùl bonyolítjuk
@zsuzsannajlailia5681Ай бұрын
A buddhisták akkor miért szaporodnak, ha a dzúletés a halál?
@janoselter3743Ай бұрын
Mert, mindenki meg akar halni, vagy azért, mert a születés nem az egyén döntése...
@zoltanbalaszoltanАй бұрын
Hát mi beszél ez...
@janoselter3743Ай бұрын
Hallókészülék?
@mikearnold19272 ай бұрын
Diablo papa volt a teremtőnk!
@laszlorobert100Ай бұрын
Ez a beszélgetés nem válasz semmire. Nem old meg semmit. Így értelmetlen. Kedves beszélgetők, Imádkozz istenhez, hogy adjon nektek hitet Jézus Úrunkban.
@imreg2023Ай бұрын
Van lelked?Szerintem nincs... Te vagy a lélek! A test csak egy kabát,ami ahhoz kell hogy a lélek itt a 3D-ben tudjon tanulni.Akik már voltak a klinikai halálban,ők kicsivel többet tudnak erről beszélni.
@RozáliaJuhász2 ай бұрын
Az egyetlen MINDENHATÓ mosolyogva hallgat titeket.☺
@RozáliaJuhász2 ай бұрын
@Pergoleto Csak tudom.Csak éreztem.Nem látható!
@RozáliaJuhász2 ай бұрын
@Pergoleto Elfogadom a korrekt mondatot.
@MEkovet2 ай бұрын
Sajnos nem! Mert Isten szomorú, mert tudja, hogy nincs halhatatlan lelkünk és csak a semmit beszélik. Fölösleges szó cséplés ahelyett, hogy hasznos dgokra tanitanák az embereket.
@RozáliaJuhász2 ай бұрын
@@MEkovet Minden egyes lélek azt hisz,amit csak akar!Ez egyféle szabadság.Én hiszem hogy a lélek időtől és tértől függetlenül létezhet. Mert halhatatlan,van ennek bőven irodalma is.Mert a lélek is energia,amiről tudjuk hogy nem vész el.Hinni jó.
@MEkovet2 ай бұрын
@RozáliaJuhász Igazad van! Mindenki azt hisz amit akar! Lehet akár mennyi irodalma, ha azok mid hazugságok. Egyetlen irodalom a mérvadó A BIBLIA! Isten szava pedig azt mondja, hogy NINCS HALHATATLAN LELKÜNK! És aki meghazuttolja Istent arról a Biblia azt mondja "Nem lesz jó dolga!" Tehát nyugodtan menj szemben Isten szavával, legfeljebb nem lesz örök életed! Hihetem én azt, hogy repülő vagyok, attól még nem fogok tudni repülni.
@boram7367Ай бұрын
Az eggyetlen kiut Isten szolgalata 24/7 magadat elfelejtve atadva
@zsuzsannajlailia5681Ай бұрын
Muzulmánok miért nincsenek?
@janoselter3743Ай бұрын
Vannak, de angolul beszélnek. És Jézusra vonatkoztatott ószövetségi részeket - természetesen ők Mohamedre aposztrofálják---
@gyulakeresztesАй бұрын
Sokan félnek a haláltól pedig aki megismeri ezt a fajt és annak minden jó vagy rossz oldalát meg sem akarna születni! A halál pont oly természetes mint a születés a lényeg pedig hogy az egyednek magában kell ezt feldolgoznia ami igazán nem nehéz! Primitív az emberi faj sajnos !
@mickadatwist1620Ай бұрын
A halal utan egy dolog van: semmi. Ezt persze nagyon nehez a homo sapiens-nek elviselni, ezert gondosan kidolgozta a sajat vigaszat/tagadasat amit vallasnak hivnak. Abszurdum.
@antoninkrizanic72332 ай бұрын
Hamvas Béla megirta, a túlvilág!
@benkesbenkes85022 ай бұрын
Hogy mi van a halál után azt senki sem tudja , elmélkedni ,filozófálni ,kitalálni külömbözö elméleteket lehet ,ezek a vallások is csak kitalált elméletek és ideológiák intézményesitett változata amivel jól félretudták vezetni az embereket évszázadokon keresztül
2 ай бұрын
János 3.16
@ferenckocsis67752 ай бұрын
VEGE
@EmilyBronte-k8s2 ай бұрын
Elment az eszetek. A bátyám 13 évesen halt meg. Ő hogyan “menedzselte”?🤔 A halál, az nemlét. Ennyi. Meghaltál, nem vagy.
@tittikateczky1687Ай бұрын
szomorú az igazság v nem értem miért nem fogadható el, halál után nincs menny se újjászületés. persze megértem h hinni kell dee mi lenne h hinnénk pusztán csk az elmúlásba??? ✌️😎
@noveczkyanna32012 ай бұрын
Még csak a címet láttam. Ennek alapján a halál után (szerintem) pont az van, mint előtte. "Lófasz, baszdmeg, lófasz... már akinek jut."😂
@tothgabor1002 ай бұрын
Élénk a fantáziátok, vagy inkább gyerekes. Azért ezt a sok sületlenséget ti sem gondoljátok komolyan. Ja, értem ezek csak teóriák. Köszönjük Emese.