Ppr idomok és cső használatával zárt rendszert lehet kialakítani a vájogfalban vakolat alatt is.70%kal olcsóbb mint a henko cső és zárt,egymásba olvadó alkatrészei vannak, géppel együtt+anyag ár 30e ből megvolt a vízvezeték csere
@zsoltzombory85532 жыл бұрын
Ilyen ragasztott PVC csövet én is bontottamk ki, régen , akkor nem volt könyök, gondolom. Lereszteltem, de valami brutál erős volt az a ragasztás, szóval nem lebecsülendő.
@vapeur42 жыл бұрын
Sziasztok! Vennék egy családi házat, ami beton alapra épült vályog falazat. Mire kell odafigyelni ilyen ház átnézésekor? Érdemes egyáltalán ilyen konstrukciót megvenni? Furcsa párosítás a beton alapra vályog. Előre is köszönöm a segítséget!
@gaborrabi49922 ай бұрын
Jó napot Laci! Szeretnék kérdezni valamit. Én homokos talajon lakom tanyán és most készülök arra hogy a tamyámat újítsam. Én olyan tanácsot kaptam a festőtől hogy vegyek klima glettet és narancssárga hálot és ő azzal telibe hálozza a falakat és klimaglettet visz fel! Mert én azt mondtam neki hogy a repedéseket tüntesse el és hozzon össze szép falakat. Én csak lég és páraáteresztő anyagokkat akarok felvitetni a falra.Akkor is vizesedni fog a falam ha csak ilyen anyagokat használok? Ez a belsőtér lenne kívűl nem akarom szigeteltetni a falakat,Téglaalapon van az épület es területileg Mórahalmon tanyán! Várom a szakmai tudásodat és észrevételedet!
@bzolika31812 жыл бұрын
Kedves Laci! Ha jól értem már nem javaslod a fal tövében a 10 cm-es szellőzést? (24:25-nél) korábbi videókban javasolt megoldás volt.Penészedést okozhat? Ha dilattációs hézagnak polifóm az nem szellőzik, ha jól gondolom. Nem fog vizesedni a fal? Vagy valamit félreértek? A kőalapon lévő házaknál milyen fajta utólagos szigetelést javasolsz?
@nepazarolj2 жыл бұрын
A 10 cm-es nyílt kavicságyas átszellőztetés abban az esetben nyújt megoldást, ha pl. utólag kell megvágnunk a betont és nincs más megoldás, de nem javaslom bútorokkal zárt területen. Nekem is ilyen van a konyhánkban, de nyitott terepen és nincs nagy nedvességterhelés sem alulról. Ahol sok párára lehet számítani, ott nem ajánlom. A dilatációs hézagoló nem a szellőzés miatt van. Itt a kavicságy a fontos, ami a beton alá kerül, hiszen eloszlatja, letompítja a nedvesség továbbítást, valamint a pára nem okoz később a falban sem sókiválást, mert az már desztillált víz. Kőalapnál, ha jó nagy kövekről beszélünk, akkor jó megoldás lehet a magasnyomású injektálás. Ám nagyon nem mindegy kire bízzuk a feladatot!!! Ha szükséges ez a beavatkozás, akkor keressetek meg és küldök elérhetőséget. valyogdoktor@gmail.com ide írhattok.
@eszterhorvath72212 жыл бұрын
@@nepazarolj Injektálás nem megoldás. Normálisan bitumenes vizszigetelést kell csinálni.
@martasd12 жыл бұрын
Kedves László! Több videójában említette, hogy vályogház esetén problémát okozhat ha fürdőszobában csempét helyezünk a falra. Általában ez a szokás a magas páratartalom miatt. Mit javasol, milyen burkolatot érdemes a fürdőszobába rakni? Köszönöm szépen válaszát!
@SulyokRolando2 жыл бұрын
Kedves László! Épületen belül lévő beton padló felszedése és föld kihordása után milyen rétegrenddel érdemes visszatölteni? Egyik videóban láttam az üveghabos megoldást mely ugyan költségesebb lehet a kulé kavicshoz képest, de hőszigetelést és a talajpára átengedését is ellátja a többi szigetelőhöz képest így ennek alkalmazásában gondolkodom. Kb 30-40cm mélyen került kiszedésre a talaj az épületből.
@jozseffiath93816 ай бұрын
Szervusz! Kérdezném! A lábazati vízszigetelést és az aljzat teknőszigetelést mért nem említed? Nekem is ez volt és é látszólag három év után a nedvesedésnek nincs nyoma! A lábazatot innyektáltattam! Csak meszes vakolatot és glettet használtam! Üdv!
@nepazarolj6 ай бұрын
A teknőszigeteléssel óvatosan kell bánni, ezért nem is említettem. Bizonyos esetekben az is ártalmas lehet. Minden ház és annak környezete is egyedi, ezért sajnos nincsenek kőbe vésett és mindenhová jó módszerek.
@tomaszhk2 жыл бұрын
Kedves László, nagyon jó a téma, nálam pont aktuális. Egy tégla/néhol blokk házam van aminél most aktuális az utólagos vízszigetelés utáni vakolás. Vakolóanyag még nincs eldöntve, hogy melyik gyáryó terméke legyen, ebben szeretném kérni tanácsát. Mapei termékein gondolkodom de az ebben a videóban említett Eurosan szárítóvakolatnak jóval barátibb ára van. Tudja ajánlani jó szívvel az Eurosan-t? Illetve a másik kérdés a termékek sorrendje. 1.Csupasz téglára Eurosan H pórushidrofóbizáló alapozó (ez szükséges lehet egyáltalán? ) 2. Eurosan VS gúzoló 3. Eurosan EP kézi szárítóvakolat. Ez így helyes? Kőműves ismerős fogja csinálni csak nem vagyok benne biztos, hogy dolgozott már ezekkel. Válaszát előre is köszönöm szépen, tisztelettel Tamás!
@vamosdavid30232 жыл бұрын
Üdv! Ha van kő alapja az épületnek akkor milyen jellegű utalogos víz szigetelést lehet készíteni? (a fal át vágásos technikára célzott)
@nepazarolj2 жыл бұрын
Kőnél, ha nem azonos méretűek a kövek, akkor nem lehet sem a falátvágást sem a lemezbeütést alkalmazni, de a lemezbeütést egyébként sem ajánlanám személy szerint. A magasnyomású injektálás működhet, ha adottak a feltételek hozzá. Ám ott is nagyon meg kell válogatni kit választunk. Ha ír a valyogdoktor kukac gmail.com címre, akkor küldök elérhetőséget egy megbízható céghez.
@laszlop57882 жыл бұрын
A műanyag csövekkel mi lehet a helyzet? Nekünk müanyag csövek van a falban.
@nepazarolj2 жыл бұрын
Ott a kötőidomok a gyenge pontok. Főleg, ha be lettek gipszelve azok is. A korrózión kívül minden igaz azokra is.
@laszlop57882 жыл бұрын
Elvileg mészhabarcsban van, amit Én csináltam, az pedig vályogban.
@nepazarolj2 жыл бұрын
Ha nem mozog reped a fal, akkor elvileg nincs gond velük, na de egy vályog sajnos gyakran mozog.
@CsabMaster2 жыл бұрын
@@nepazarolj A HEP2O műanyag vezeték rendszer minden eleme műanyag, kivéve a cső persely mert az korrózió álló anyag. Elég rugalmas anyag maga a cső. De még ha falban nem is viszi az ember, aljzat betonban is zokszó nélkül vihető, csak be kell szigetelni. Esetleg ez nem lenne egy jó megoldás vályog falban?
@gjanos2 жыл бұрын
Ha ennyire vizesedik a fal körbe kell drain csövezni a házat tisztességesen beton folyókával geotextilel kulé ágyal a talajszint alat 25-30 cm-rel amig a vizesedés nincs megszüntetve minden más felesleges pénzkidobás
@nepazarolj2 жыл бұрын
Kérem kerüljétek az ilyen általános megjegyzéseket és tanácsokat! Mert úgy mondtad most ezt a tanácsot Te is, hogy nem ismered a külső terepviszonyokat, adottságokat. Ebben az esetben nem, hogy nem jelentene megoldást ez a javaslat, hanem egyenesen káros lenne!!! Majd lesz szó erről az általad említett klasszikusnak mondható drénezésről is egy videómban, mert sok ezzel kapcsolatban is a tévhit. Ezeket majd mind átbeszéljük.
@SzentiD2 жыл бұрын
Norbi hogy tervezte,az ezután megépítendő modern fürdőszobájában szeretné nézegetni vízcsöveket a falon vagy vállalja a rizikót és visszafalazza az új csöveket? Láthatóan a szobákban így is vezet ~pár száz méter fűtéscső,az sem szép látvány...
@Noorbi19882 жыл бұрын
Szia. Falban szeretném vinni majd a csöveket, de kötés nélkül. Ahol elágazok oda szeretnék valamilyen dobozt tenni, így látom majd a toldásaim állapotát. Illetve minden cserélve lesz a házba, szenny; csapvíz fűtés etc. De nagy kérdés jelenleg, hogy a fűtéscsövek hogyan jutnak el a radiátorokig, én sem szeretnék ennyi csövet nézegetni :D jelenleg ötletelgetek még én is.
@abelfoldi64012 жыл бұрын
@@Noorbi1988 Elosztóval és ötrétegű csővel lesz megcsinálva?
@Noorbi19882 жыл бұрын
@@abelfoldi6401 szerintem igen, konkrétum még nincsen. Sajnos a szakemberek lassan érnek oda, ha egyáltalán jönnek. De igen, szeretnék egy mosókonyhaszerűt ahol a gépészet is lesz, s onnan indul minden. Ott falon kívül szerelés, de a lakásban valahol elrejtve. Több cső ez így, de remélem később kevesebb szívás.
@nepazarolj2 жыл бұрын
Igen mostanság a központi elosztó a jó megoldás, mint a fűtésnél az osztó/gyűjtők. Ott valóban nincs toldás sehol, direktben megy a cső egy helyről. Támogatom az ötletet. Fűtéscső meg mehet a betonban, a közlekedési útvonalakon még melegítheti is a talpunkat.
@petionedin80362 жыл бұрын
@@Noorbi1988 Szép napot. Az osztó gyüjtös jó megoldás. Nálam 2017 -ben így csináltam,a csővek rögzitését valamelyik nagy gyártó gyorskötő termékével rögzítettem olyan hamar köt mint a gipsz. Még amit abraktam a bejövő ágba az 1 nyomáscsökkentő volt mert minek 5-7 bár elég 2-is böven. A vízlágyító nálam még kellet mert elég kemény a víz. Az adottságok nálam lehetővé tették a padló fűtést.