Vályogház projekt 1. nap - Bontások, falcsiszolás

  Рет қаралды 77,971

Lukács László - Az élet iskolája

Lukács László - Az élet iskolája

Күн бұрын

Ebben a részben elkezdtük az érdemi munkálatokat. Feltárjuk a vályogtéglát, eltávolítjuk a cementes vakolatokat, kitisztítjuk a vályogtégla fugáit, lecsiszoljuk a korábbi mészfestéket, feltörjük a nedves betont. Megmérjük a jelenlegi nedvesség értékeket.
200614

Пікірлер: 67
@istvanneannus3710
@istvanneannus3710 4 жыл бұрын
Kedves László! Nagyon kedves vagy. Köszönöm, hogy Rád találtam. Rendes vagy nagyon. Többször megnéztem a videódat. Tanulságos nagyon. Mégegyszer köszönöm szépen. Jó egészséget kivánok Neked. Maradj továbbra is ilyen amilyen vagy.
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Köszönöm! Igyekszem! 👍
4 жыл бұрын
Köszönjük, hasznos volt. Épp egy évek óta üresen álló vályog tanya épület rendberakásába kezdtem bele, így nagyon érdekelnének a zárt videók is. Köszönöm.
@maczosek01
@maczosek01 4 жыл бұрын
Köszönjük a videót Nagyon sok jó információkat, kaptunk!
@gerrardsteven2135
@gerrardsteven2135 4 жыл бұрын
Nagyon jók ezek a videók hasznosak ,így lehet egy kis tudást szerezni a semmiből!!!!!!
@olgaschildneveress2201
@olgaschildneveress2201 4 жыл бұрын
Teljes átmérőjében 2-3 cm szélesen megrepedt vályogfalat hogyan és mivel javítsuk?
@FuriGabi
@FuriGabi 3 жыл бұрын
Máris feliratkoztam, Kedves László! :) Szeretném Én is látni majd a zárt videókat. Ebben a 26 percben is sok tanáccsal lettem gazdagabb! Köszönöm!
@editfazekasnebach2707
@editfazekasnebach2707 4 жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mert végig vályog a lakásom! Saját tapasztalatommal javítgatom a házat kis területek , mit meg tudok magam javítgatni!
@flyboxable
@flyboxable 4 жыл бұрын
Érdekelnének a zárt videók is. Köszönöm.
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Hamarosan kitaláljuk hogyan ehet majd hozzáférni a zárt videókhoz, jelzem majd videóban.
@nirvanus1985
@nirvanus1985 4 ай бұрын
Aljzatbeton vályog falaknál? Nice.
@aronheredi1936
@aronheredi1936 4 жыл бұрын
Ügyesek vagytok Zoli!!!
@Hornet496
@Hornet496 4 жыл бұрын
Én is kíváncsi lennék a zárt videókra, van egy vályogházunk amit fel szeretnénk újítani.
@11_laci_bacsi_26
@11_laci_bacsi_26 4 жыл бұрын
Most próbálok fürdőszobát kialakíttani öreg vályogházban. Ősszel ablakot vágtam, csöveket vezettem be-, ki. Tavaszra vár a fal és padlóburkolás, ami előtt szívesen látnám a Te megoldásodat is. Addig az elektromos rendszert babrálom... Köszönettell: Laci bácsi
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Hamarosan én is újra nekiesek a fürdőnek, de magam sem tudom milyen megoldásokat eszközölök majd. Az biztos, hogy különlegest szeretnék. :-)
@evabotos4896
@evabotos4896 4 жыл бұрын
Kedves László! Nagyon örülök a feltöltött videóinak, mivel én is fel szeretném szedni majd a konyhában a mozaiklapokat. Már kettőt felszedtem, teljesen ledöbbentem, mert szinte "lebegnek,, a mozaiklapok, tele van üregekkel, és a konyha közepe felé egy enyhe lejtés, megrogyás észlelhető. A léptünk szinte döng, és kicsit mintha mozogna minden. Talán csak nyáron tudok hozzá fogni , addig is gyűjtöm a pénzt és infókat. Köszönöm szépen :)
@johnhajdu4276
@johnhajdu4276 4 жыл бұрын
8:51 Én a vízszintes fugákat is ki szoktam takarítani a téglák alsó élének kicsit lecsapkodásával, így a vályogvakolat a felső élekre fel tud kapaszkodni. A vályogfal szárításával kapcsolatban nem tudom érdemes-e szárítani a lábazatot, ha be lesz vakolva vályoggal. Azért gondolnám, hogy nem, mert a vakolás előtt úgyis fel kell nedvesíteni, aztán híg vályogot felcsapkodni, hogy a felület jobban tapadjon. Végül ha felkerül az új vályogvakolat akkor ott nedvesen kell tartani, hogy meghúzzon és ne repedjen. Legalább 1 hétig szokták nedvesen tartani. Ha nedves a fal, akkor könnyebb a nedvesen tartást megoldani. Később az új réteg majd kihúzza a téglákból a nedvességet. Persze mindenki csinálja úgy ahogy gondolja.
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Köszönöm, hogy megosztotta a saját gyakorlati tapasztalatait. Az én gondolatmenetem, hogy ha a téglák közt van a régi vakolatból vízszintesen is, akkor azt eltávolítom, főleg, ha laza. Ám mivel itt teherviselő részről van szó, ezért én nem távolítom el sem a fugákból a habarcsot, sem a téglát nem faragom. A függőleges fugákban lévő anyagnak úgy vélem kevesebb a szerepe a teherviselésben, mivel oldal irányú erő kevesebb hat a téglákra. Úgy vélem a függőleges fugák elég plusz tapadást biztosítanak. Persze valószínűleg ez sokak szerint túlzott óvatosság. :-) A téglákat véleményem szerint csak a vakolás előtt közvetlenül érdemes nedvesíteni, azért, hogy kialakuljon egy "szívó" erő, ami magához szippantja picit a vakolatot is. Előkészítve ezzel a felületet. Ha viszont nedvesen hagyjuk a téglákat, akkor az új vakolat esetleges penészedését kockáztatjuk ezzel. Úgy gondolom ezzel ráadásul fékezzük is a fal gyors száradását, hiszen további rétegvastagsággal gátoljuk a száradást. Ezek az én saját logikámon alapuló gondolatok.
@petermolnar3862
@petermolnar3862 8 ай бұрын
Köszönjük
@yx7263
@yx7263 4 жыл бұрын
Kedves Lukács László! Nagyon tetszenek a videóid és a magyarázatok is. Ha van rá lehetőség engem is érdekelne a zártkörű videók mert most tervezünk házat venni a feleségemmel és be kell valljam egy kicsit óckodok a vegyes falazattól mivel nem ismerem a vályog épületeket. Nagyon érdekel statikai szempontból is és maga a technológia is. Előre is köszönöm a segítséget!!! Jó egészséget kívánok neked és kíváncsian várom az új videókat. Üdv. : Csabi
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
👍
@oldhippie8774
@oldhippie8774 2 жыл бұрын
Too bad I don't understand because I have the same problems with various rooms, but watching I also learn a lot, thanks.
@LeviczkiBalazs
@LeviczkiBalazs 4 жыл бұрын
Ha van rá lehetőség én is szeretném nézni a nem publikus vályog videóidat, mert egyszerűen tetszik a vályogházas felújítás és ha netalántán egyszer vályogházat szeretnék venni, lesz egy alap tudásom amit a ház szemrevételezésekor nagyvonalakban letudok vonni, hogy van-e (nagy) baj vagy sem. Ilyen például a falban vezetett vízcsövek, amire a videóid előtt nem is gondoltam volna. Köszönöm a tartalmas videóidat!
@1982ormandistvan
@1982ormandistvan 2 жыл бұрын
Szia! Mar nagyon sok videódat megneztem, nagyon jó informació dúsak. Mi most vettünk egy vályog házat magas kő alappal. Nagy terveink vannak vele, nagy felújítást igenylő, tető és padlócsere... nagy munka lesz, de ott áll már 100 éve, rossz nem lehet, megérdemlik ezek a házak az odafigyelest, tiszteletet, javitást. Padlófűtés valyon megoldható vályog házba?
@krisamagus1
@krisamagus1 2 жыл бұрын
nekem az van, most csináltuk nyáron, iszonyat jó.Sose kéne más!!!Ez a ház is több mint 100 éves a szomszéd néni szerint.
@JhgbjfhlZgjjhgjedcg
@JhgbjfhlZgjjhgjedcg Жыл бұрын
Szia üdvözöllek a nevem kökény Ferenc segitsègre lene szükségem tanácsra vályogfal allá betonozása vagy falazása miatt . Meg süjedt meg repedt a fal össze is szeretném huzatni de nem tudom hogy álljak neki valahogy eltudnállak érni
@99thingsfrommylife
@99thingsfrommylife 7 ай бұрын
szia, ha a vályogfalakon nincs vízszigetelés az első téglaréteg alatt az alapozás között, akkor le kell bontani a házat?
@nepazarolj
@nepazarolj 7 ай бұрын
Nem kell lebontani. :-) Alá lehet utólagosan alpozni pl. Vagy egy jó vakolattal is el van, ha nincs nagy vízterhelés alulról. Ha vízben áll a ház, na akkor viszont kuka sajnos.
@MATRX007
@MATRX007 4 жыл бұрын
Amit tudnék javasolni,ha ismételten betonaljzatot szeretne lefektetni sódert tegyen a betonozás alá szárítás,nedvesség elvezetés miatt és a beton felületének magassága ne haladja meg az alapozás tetejét(a szigetelés felé nem betonozunk),így a falat tudja védeni egy esetleges fal felázás újbóli kialakulása elkerülése végett.Sok trükkje van egy esetleges épület állag megóvásnak!
@krisztiankovacs3577
@krisztiankovacs3577 4 жыл бұрын
Üdv Laci!! Olyan kerdesem lenne hogy belső vályogfal +tégla fal végső vakolata mi legyen...? Egy ajtót falaztam be téglával és nem tudom mivel simítsam össze a vályogfallal...?? 🤔 Köszönöm!
@erzsebettoth8795
@erzsebettoth8795 4 жыл бұрын
...kedves László, szeretném ezeket a zárt videókat" ... fürdőszoba felújítás előtt állunk és sok más egyéb is lesz :)
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Készülnek azok a videók is. Még egy kis türelmet kérek és hamarosan elmondom hogyan fog működni. :-)
@erzsebettoth8795
@erzsebettoth8795 4 жыл бұрын
@@nepazarolj ....rendben, köszönöm szépen a választ.
@otto8509
@otto8509 4 жыл бұрын
Tényleg durva milyen jó ez a természetes anyag. És ez még csak egy melléképület. ma már nem tudnak ilyet csinálni
@birkapasztor
@birkapasztor 4 жыл бұрын
De tudnak ;) Az hogy időigényesebb, mint készen beszerezni, nézőpont kérdése. Téglát is tudnál készíteni, ha akarnál, ám azt jóval nehezebben és lassabban. Az anyagok beszerzése és a készítés megvalósítása az ami nehézkessé teszi sokak számára, de a hely sem mindegy, ahol készíted...
@huszar69
@huszar69 2 жыл бұрын
Szia vettem egy 70 cm vastag vert falazatu házat elég jó állapotban van de van mit javítani rajta szeretném követni a te gondolat meneted és látni mit tudsz ki hozni belőle. Üdv Attila
@tuningfk5550
@tuningfk5550 2 жыл бұрын
Ilyen falcsiszolokat merre találni?
@zoltanradai854
@zoltanradai854 4 жыл бұрын
15:29 azt mivel tomted be a lyukakat? Es mivel lehet cserlni a falazatot?
@turostesztabajor1439
@turostesztabajor1439 10 ай бұрын
Szia! A zárt videókhoz hogyan lehet hozzájutni? Mi is vályogfelújítás előtt állunk. Nagyon szépen köszönöm!
@nepazarolj
@nepazarolj 10 ай бұрын
Egyenlőre még nincs ilyen tartalom. Tagsággal lesz egyébként elérhető majd.
@nemetizsolt663
@nemetizsolt663 4 жыл бұрын
Kerdesem lenne van gepezet ami kiszaritja a falat a viztol lehetne hasznalni mert szerintem jobban haladsz velle mint ventilatorral
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Ha van mód a szellőztetésre, akkor felesleges szírítógép, elegendő a ventilátor.
@asztaloskonyhasarijanos3745
@asztaloskonyhasarijanos3745 2 жыл бұрын
Vályogház aláalapozásáról esetleg van videód?
@erzsebetgulyasne
@erzsebetgulyasne 3 жыл бұрын
Érdeklődni szeretnék hogy a vájogházat akarjuk fel újítani teljesen először a a villany vezetéket és utána a a fal le szedése teljesen . Mivel érdemes valkolni zákos anyag vagy homokos megoldás?
@TheSzabi79
@TheSzabi79 3 жыл бұрын
Szia ! Konkrét ,privát kapcsolatfelvételnek mi a módja, lehetősége?
@nepazarolj
@nepazarolj 3 жыл бұрын
Telefon a leggyorsabb: 70/ 6 125-521
@gergelyember9792
@gergelyember9792 3 жыл бұрын
Tiszteletem . A zárt videókhoz hogy lehetne hozzá jutni ? Illetve tanácsot kérni vályogvakolással kapcsolatban ? Köszi a valaszt :)
@nepazarolj
@nepazarolj 3 жыл бұрын
Nincs még zárt csoport. A tanácskérés nem egyszerű ügy, mert percre be vagyok táblázva feladatokkal. Holnap reggel úton leszek reggel 7h 30-tól 9 óráig akkor vagyok elérhető. 70/ 6 125-521
@gergelyember9792
@gergelyember9792 3 жыл бұрын
@@nepazarolj ohh szuper . Keresni fogom , köszönöm :)
@brendagyorfi-reppei5233
@brendagyorfi-reppei5233 4 жыл бұрын
Kedves Laci! A penészes, dobos felületek égetéséhez milyen típusú maszkot hasznàljunk?!nem találom sajnos azt a videót észt benne amiben említed! Köszönjük a segítséget!
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Legjobb az FFP 3-as maszk, ha nincs akkor FFP 2-es, ha az sincs, akkor N95-ös is jó. A lényeg, hogy az paró gombaspórákat képes legyen megfogni.
@brendagyorfi-reppei5233
@brendagyorfi-reppei5233 4 жыл бұрын
@@nepazarolj Égetés után mennyi idő elteltével biztonságos tartózkodni a szobában maszk nélkül? Hálószobàról van szó, előző tulaj által lerakott linóleum alatt van a baj.Mivel kisgyerekkel lakjuk biztosra akarunk menni mindenképpen. Nagyon hasznosak számunkra a videóid, köszönjük őket 👍
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Égetéskor, nagyon fontos a folyamatos szellőztetés, és alakás más részeit le kell zárni, hogy ne jusson ki máshová spóra. Ventillátor sem árt égetéskor és szakaszosan csináljuk mert pillanatok alatt 65 C fok lesz a szobában. Átszellőztetés után érdemes még egy ózonos fertőtlenítést is megejteni, hogy tutira menjünk. Ugyanis ahol égettünk, oda égetés közben visszaszállhatnak spórák. Tehát a sorrend: Hipós, klóros lemosás, égetés, lehetőleg ózonos fertőtlenítés vagy ismét klóros lemosás, hepa szűrős vagy a külvilágba írányított porszívóval felporszívózás, alapos szellőztetés és mehet a visszaköltözés.
@atestc2
@atestc2 4 жыл бұрын
Szia! Engem is érdekelnének a privát videók, mert most kezdtem el a felújítást és rengeteg dologra hívod fel a figyelmet. Ezzel a videóval kapcsolatban meg lenne egy kérdésem: ez pontosan milyen csiszoló? Mert nekem van egy vibrációs csiszolóm, csak nem merem a falon használni, nehogy a rezgés miatt elváljon a vakolat a vályogtól.
@Szeesza
@Szeesza 4 жыл бұрын
azok a facölöpök miért voltak a falban ?
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Ha az akác rudakra gondolsz, azokra akasztották pl. a szőlőt, az megaszalodott és egész télen onnan csipegették. vagy kolbászt aksztottak rá. :-)
@gerib7252
@gerib7252 4 жыл бұрын
Mészglettként mi lesz használva? Kész termék?
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Igen. Sajnos a házilag kevert mészgletthez legalább 5-6 éves oltott mészre lenne szükség, ami manapság már nem fellelhető. :-( Tilos otthon oltani. :-( Így marad a "gyári", ami viszont 10 éves mészből készül információim szerint.
@davidsaska8375
@davidsaska8375 4 жыл бұрын
Szervusz László Én kb. 1-1,5 éven keresztül, zsákos oltott meszet víz alatt tartottam,s azzal meszeltem. 5-6 réteg után hófér lett a falam. :) Hála az Úrnak szépre sikerült. A privát videók engem is érdekelnének, erősen! :)
@peterorszagh2762
@peterorszagh2762 3 жыл бұрын
a vályog Paganinije.
@ivanhorvat397
@ivanhorvat397 4 жыл бұрын
Jo video visszaröpitet a gyermekkorba. Egy tévhit húzodik az egész videoban. A malter nem azért zuhog mert jó hanem nem fogja a falat! Ki kell bontani kijavitani mert mindig nagyob felületen fog zuhogni. A vályog meg a malter azért kemény mert homok van benne. Mi a homokháton a fosóhomokot használtuk. Mivel manapság loszart nemtalálnak borolom a többi (hulladék)anyagot amit nem találnak, árpapolyva, disznoszőr. A toplista következő fokán borbélynál szerzet (rövid)haj, szitanéküli kukoricadarálon átengedet zabszalma.
@peterdrescher3427
@peterdrescher3427 4 жыл бұрын
De miért ilyen szar parkside gépekkel kell ezt erőltetni?
@nepazarolj
@nepazarolj 4 жыл бұрын
Eddig beváltak nekem. Ez az első kb. ami nagyon szar volt. :-)
Vályog projekt 2. nap - Fal nedvesedés, doh szag eltüntetése
22:59
Lukács László - Az élet iskolája
Рет қаралды 49 М.
Vályog projekt 3. nap - Fal nedvesedés, vízszigetlés, kutató gödör
13:28
Lukács László - Az élet iskolája
Рет қаралды 28 М.
ВЛОГ ДИАНА В ТУРЦИИ
1:31:22
Lady Diana VLOG
Рет қаралды 1,2 МЛН
I'VE MADE A CUTE FLYING LOLLIPOP FOR MY KID #SHORTS
0:48
A Plus School
Рет қаралды 20 МЛН
БАБУШКА ШАРИТ #shorts
0:16
Паша Осадчий
Рет қаралды 4,1 МЛН
120 éves vályogházat újítottunk fel
22:19
ST22
Рет қаралды 306 М.
18 HOGYAN CSINÁLTAM UTÓLAG ALAPOT ÉS SZIGETELÉST A VÁLYOGHÁZUNKNAK?
17:25
Élet_Érzés_Kalaznó
Рет қаралды 65 М.
Vályogház fürdőszoba projekt. 💧Anyagbeszerzés💰, vízszerelés, habüveg granulátum.
24:36
Lukács László - Az élet iskolája
Рет қаралды 12 М.
8.17 HÁZSZEMLE: Vályogház - tények és tévhitek
14:33
Kömkel: minden, ami családi ház
Рет қаралды 33 М.
Vályogház felújítás - Nagyszékely
8:22
Falusi Fortélyok Iskolája
Рет қаралды 55 М.
Vályogház belsőfalainak vakolása.
19:12
Gábor Vastag
Рет қаралды 36 М.
Vályogos mester tanácsai, ha VÁLYOGHÁZAT vennél
21:37
Csorba Dániel
Рет қаралды 214 М.