Nepper TV A dízel botrány megoldása?

  Рет қаралды 89,778

Becsületesnepper

Becsületesnepper

4 жыл бұрын

#Clindi

Пікірлер: 379
@liuntika
@liuntika 4 жыл бұрын
Üdv! :) Végig néztem, és arra jutottam, hogy szerintem ez egy kipu visszavezető körre kötött cucc (talán H2 vagy HOOH cella). Ott nyomja vissza a CO-t, hogy a motorban tökéletesebb legyen az égés (2 CO + O2 -> 2 CO2). Nyomatékosabb lett talán a motor, mert tökéletesebb az égés (nagy sebességnél kisebb a változás, mert a levegő-üzemanyag mennyiség sokkal nagyobb). Kevesebbet fogyaszt, mert a CO-t égeti el, nem az üzemanyagot. A körre rá lehet kötni, a motor megbontása nélkül, mert egy csövet lehúz, és közbeiktatja az EGR szelepnél.
@timelapsworld3224
@timelapsworld3224 4 жыл бұрын
A légtömegmérő szenzor mérési pontosságát növelik. (pontosabb mérés => pontosabb üzemanyag keverés => pontosabb gyújtás => jobb égés ami több teljesítményt és logikusan kevesebb a káros anyag kibocsájtást eredményez).
@csabyka88
@csabyka88 4 жыл бұрын
Úgy kb elmondhattátok volna, hogy mi ez. Ha nem is a teljes működését, de nagyságrendileg, hogy a kipufogóba vagy a tankba vagy a kesztyűtartóba kell tenni. Biztos jó, biztos működik is, de így a felvillantott grafikonok jöhetnek hasraütés szerűen is. Btw fix állandó gázállásnál mértétek az értékeket. Ilyen alapon az is lehet, hogy gázadásra meg +150%-os emissziót produkál, nem? Tegye fel a kezét, aki valaha csak 100 méteren keresztül is tudta produkálni hajszál pontosan ugyanazt az emissziót. Nincs ilyen! A padon van, ahol ugyanúgy terhel be, és ugyanannyi gázt nyomsz. Nem mondom, hogy nem hiszek benne, de csodák nincsenek.
@botondgavaller817
@botondgavaller817 4 жыл бұрын
gondolom ezért szeretnék valós körülmények közt tesztelni! :)
@csabyka88
@csabyka88 4 жыл бұрын
@@botondgavaller817 Lehet, de ez így csak kirakat sztori.
@gtth4681
@gtth4681 4 жыл бұрын
Elég, ha csak magadnàl tartod. Zsebben elfér.
@csabyka88
@csabyka88 4 жыл бұрын
@@gtth4681 :D
@huntakashi6961
@huntakashi6961 4 жыл бұрын
Azt azért érdemes tudni a szabadalmaztatásról, hogy ha te tudsz róla, már az is sok. Ha működésnek akár egy kis nyomát is mutatja, akkor az emberek képesek ölre menni azért, hogy ellopják a másiktól. Lásd történelem számtalan példája. Szóval örüljünk, hogy megszületett ez a videó és annak is, hogy magyarok foglalkoznak ezzel. Ez egy óriási lehetőség a downsizing-ból történő kilépésre. Másrészről gázállást tartani rendkívül egyszerű, erre van a tempómat kitalálva.
@ferencgraca7574
@ferencgraca7574 4 жыл бұрын
Szerintem ne menjetek a nagy gyártókhoz, mert fölfalnak beneteket. Csináljátok meg, forgalmazzátok, és majd a nagyok jöjjenek hozzátok! Sok sikert!
@namelesske
@namelesske 4 жыл бұрын
Hát ez olyan videó volt mint a tanga bugyi. Mindent megmutatott, de a lényeget eltakarta :D Nagyon érdekelne miről is van szó főleg műszakilag.
@ujhelyirajmund
@ujhelyirajmund 4 жыл бұрын
Műszakilag pont soha nem fogod megtudni, mi van benne, mert hamarabb lekoppintanák, mint ahogy a feltaláló egy petákot is keresett volna rajta!
@namelesske
@namelesske 4 жыл бұрын
@@ujhelyirajmund Nehezen tudom elképzelni, mi lehet az az univerzális dolog ami egyszerre jó diesel és benzines motorokhoz. Egyedül a légköri oxigén ami a közös a két fajta motorban.
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
@@namelesske Aztán mégis így van.
@iyedsterzh
@iyedsterzh 4 жыл бұрын
@@namelesske végülis igen, már csak a vezérlést, a teljes forgattyús mechanizmust, a hűtőrendszert és a kenőrendszert hagytad ki.
@iyedsterzh
@iyedsterzh 4 жыл бұрын
@@becsuletesnepper1 tesztelőnek lehetne jelentkezni? :D van egy 1,5 éves dízel Civicem, amivel évi 50ezret megyek, és extra érzékeny vagyok a motor minden rezdülésére. referenciáim: vezetem a spritmonitort "Honda Civic 2017-től" kategóriában, és nagyon jól tudok titkot tartani, és 5.000et utaltam egyből a fb-os felhívásod után :D
@behajto1
@behajto1 4 жыл бұрын
Csak egy kérdésem lenne.Mi a jó bánatos anyjukra költik az autó gyárak az euró milliókat fejlesztés címén,ha ti ilyen eredményeket tudtok produkálni "házibarkács" szinten??
@pifoeko4580
@pifoeko4580 4 жыл бұрын
mindennek megvan az oka ha azt akarnák akkor olyan autókkal járnánk aminek semmi csak vízpára jön ki a seggén! ilyen eszközöket nem szoktak feltalálni mert a feltalálót hamar rejtélyes baleset éri!
@borspeti
@borspeti 4 жыл бұрын
@@pifoeko4580 kicsit kevesebb alufólia nem ártana a fejedre.
@aronimro4834
@aronimro4834 4 жыл бұрын
Egy autó tervezésekor figyelembe kell venni, hogy az -40 től +50 fokig működnie kell, illetve a költségcsökkentés is fontos, na meg beépített jól kiszámított elromlás. Az is lehet, hogy egy vadonat új autón nem javítana semmit és úgy működik, hogy kiiktatja a tervezett avulás programját
@balintmajor5416
@balintmajor5416 4 жыл бұрын
@@pifoeko4580 már vannak olyan autók, amikből csak vizpara jön ki.
@namelesske
@namelesske 4 жыл бұрын
@@aronimro4834 Nincs olyan hogy tervezett elavulás, élettartamra terveznek ha azt kérik legyen jó, akkor jó lesz. Ha 5 évre terveznek akkor kibir kb 7 et. Ebbe benne volt a biztonsági tényező is.
@timelapsworld3224
@timelapsworld3224 4 жыл бұрын
A szabadalom elolvasása után, lényegében ti egy "low pass" filtert raktatok a szenzorokra, illetve biztosítjátok a mérés pontosabb eredményét. Én arra lennék kíváncsi, hogy változó terhelésnél mekkora problémát okoz a mérőlánc időállandójának a megnövelése. (egyenletes terhelésen nem okoz problémát, de dinamikusan szerintem tud/fog)
@hackerman973
@hackerman973 4 жыл бұрын
Fellelhető a neten erről valami leírás? Köszönöm.
@hamzaanita5257
@hamzaanita5257 4 жыл бұрын
Nagy PACSI! Talán teherautóval(7,5t fölött) is lehetne mérni egyet-egyet, lássuk be ott egy kicsivel nagyobbak az értékek.
@MrHammerH2
@MrHammerH2 4 жыл бұрын
Gratulálok hozzá,sok sikert kívánok a találmnyhoz!!!
@fustoltsonka
@fustoltsonka 4 жыл бұрын
Itt valami nem klappol. Ha kevesebbet fogyaszt, de nőtt a teljesítmény, az azt jelenti, hogy javult a hatásfok. Amin az összes autógyártó dolgozik sok évtizede. De közben se elektromosan, se mechanikusan nem nyúltak hozzá? Akkor input oldalon kellett hozzányúlni. Több levegő? Üzemanyag adalékolás? Gyanús ez mindenhogyan.
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Semmi gyanús nincs benne, a találmány került beszerelésre, ennyi változott. Nyilván nem fogjuk kiírni a netre, hogy mit csináltunk, de az autón nem változtattunk semmit, az úgy van, ahogy a gyárból kijött.
@csabakissphd
@csabakissphd 4 жыл бұрын
Annyi azért fellelhető az interneten, hogy MAP-szenzorral rendelkező autóknál alkalmazható és a lényeg: "improving the measurement results of the MAP sensors", valamint "optimise intake sensors thus engine control units can set now more optimal parameters". Bármit is jelentsen ez.
@fustoltsonka
@fustoltsonka 4 жыл бұрын
@@becsuletesnepper1 Nem rosszindulatra céloztam, amikor azt írtam, hogy gyanús. De marha nehéz ám elképzelni, hogy a motorban és a vezérlésben minden a régi, és közben mégis javul a hatásfok.
@konyamiska
@konyamiska 4 жыл бұрын
@@fustoltsonkaA gyárak is kb. ezt reszelik ahhoz, hogy folyamatosan javuljon a károsanyag kibocsátás. Valahogy csak eljutottak az Euro1 - től az Euro 6 - ig is.
@fustoltsonka
@fustoltsonka 4 жыл бұрын
@@konyamiska De azért az más egy kicsit. Ott olyanokon machinálnak, mint az égéstér méretei, hengerfej formája, gyújtás ideje, befecskendezés ideje, szelepnyitások ideje, mértéke, stb. Ott nem lehet arról beszélni, hogy hozzá se nyúlnak a motorhoz. Én elhiszem, hogy sikerült valamit, de amíg a technikai részletekről nem lehet tudni semmit, addig ez csak olyan hit, mint a templomban.
@szelesszilard6091
@szelesszilard6091 4 жыл бұрын
Méhészborz farokszőréből holdtelte után 7 perccel kell kitépni egy csipettel, megköpködni, és sárgaréz dróttal bal kézzel tekerve átkötni.... aztán betenni a kesztyűtartóba. Nekem bevált.
@igazmagyar9828
@igazmagyar9828 4 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/mnmro3WGo8ugqrs
@gergelyacs1841
@gergelyacs1841 4 жыл бұрын
szép munka! Gratula! Tessék újra, megint egy magyar agy, ad a világnak! Kívánom, hogy sikerrel járjatok! Hajrá!!!! Vigyázz magadra...............................
@my.name.is.realist
@my.name.is.realist 4 жыл бұрын
Ezt is be kell majd iratni forgalmiba?Műszaki vizsgán átmegy vele autó?1db készülék került beépítésre vagy esetleg2?
@laszloszorcsik7564
@laszloszorcsik7564 4 жыл бұрын
Szerintem ha csak 1%-al is csökken a szennyezőanyag kibocsájtás, máris eredményt értünk el!
@namelesske
@namelesske 4 жыл бұрын
Benefit Cost Ratio...
@szasza8
@szasza8 4 жыл бұрын
@@namelesske Egészséget hogyan forintosítasz? És most az élettartamról beszélünk (egy megélt unoka születése pl.), nem a gyógykezelések áráról.
@laszloszorcsik7564
@laszloszorcsik7564 4 жыл бұрын
@@namelesske Non necessario!
@droland1978
@droland1978 4 жыл бұрын
@@szasza8 De jo lesz a sok villanyauto itt borsodban mikozben a bvk plusz 4 rakkelto termek gyartasat kezdi meg 1 even belul.
@laszlolesko9802
@laszlolesko9802 4 жыл бұрын
BRAVO!
4 жыл бұрын
Ha szabadalom akkor már le van védetve. Ha le van védetve miért nem mondjátok el röviden, hogy hogyan működik? így teljesen hiteltelen! @Gajdán Miklós, itt önre van szükség!
@konyamiska
@konyamiska 4 жыл бұрын
A Coca Cola is le van védve mégis titok. Ezért keresnek jól vele. Az én tippem, hogy a motorvezérlő programba nyúl bele a kütyü mint egy tuningbox. És jobb algoritmusokkal dolgozik. Az optimális működési pont (tartomány) az sok szempont közös metszetében van. Más vezérelv alapján határozza ezt meg a gyár mint ezek a fejlesztő srácok. De mindennek ára van. Kíváncsi lennék az élettartamra is, hogy azt hogyan befolyásolja ez a készülék.
4 жыл бұрын
@@konyamiska A Coca Cola nincs levédetve csak a brand. Maga az ital nincs és pont azért nincs hogy ne kelljen külsősnek megadni a receptet.
@Kristof_Kertesz
@Kristof_Kertesz 4 жыл бұрын
Jogos felvetés. 🤟🏻
@ottotreso
@ottotreso 4 жыл бұрын
@@konyamiska a coca cola nem szabadalom hanem védjegy. Az kicsit más.
@adikahorvath
@adikahorvath 4 жыл бұрын
@@konyamiska elmondta a kopasz, h nem elektromos változtatás ergo nem "CSIPSZTUNING"
@peterkertesz6228
@peterkertesz6228 4 жыл бұрын
A kis csapat remek dolgot hozott létre, reméljük hogy sikeres lesz. ;) Én tuti vevő lennék a dologra :)
@czinszki
@czinszki 4 жыл бұрын
Hajrá magyarok !!! :)
@Helyti
@Helyti 4 жыл бұрын
Gratulálok az eredményekhez. Így elsőre is nagy kedvem lenne beszereltetni , vagy esetleg megvásárolni a csodás szerkentyűt.
@georgo70
@georgo70 4 жыл бұрын
Gratulálok ! Ez nagyon komoly !
@sandorgombos3924
@sandorgombos3924 4 жыл бұрын
Ezzel most mi a helyzet? Hogy áll a projekt?
@doliver8184
@doliver8184 4 жыл бұрын
Be lehet szerelni egy kamionba?
@apika7519
@apika7519 4 жыл бұрын
Gratulálok! 👍🏻🇭🇺👍🏻 Köszönöm ....
@szabonorbert6643
@szabonorbert6643 4 жыл бұрын
Üdv. Szuper találmány... esetleg valaha kereskedelmi forgalomba is kerül ?!? Dieselem van sokkal kevesebbet nem fogyaszt, s a teljesítmény sem szökik az egekbe, de az, hogy a füst ilyen mértékben csökken az már fontos.... csak így tovább Kopasz !
@MMarkur
@MMarkur 4 жыл бұрын
Szép munka! Az ötletgazda valószínûleg nagyon gazdag ember lesz.
@HatredResurface
@HatredResurface 4 жыл бұрын
ha a cucc működik, akkor legyen is az.
@attilakovacs1415
@attilakovacs1415 4 жыл бұрын
vagy hamar halott
@salamonsalamon4881
@salamonsalamon4881 4 жыл бұрын
Sziasztok! Nem ismerem e video elozmenyeit viszont a tudasom szerint, az egyeduli dolog amivel a kibocsajtast illetve tokeletesebb egest lehet elerni az nem mas mint a hidrogen. Sok vido van mar hidrogen adalekolasrol ugyanilyen hatast elerve. Ha pedig igy van akkor ez a keszulek nem most lett feltalalva hanem mar nagyon nagyon reg. De azert kivancsi volnek a valosagra. Ki mit tud?
@willijiem
@willijiem 4 жыл бұрын
Én igazából azt nem értem, hogy többször elhangzik az autóknak sem a szoftverébe sem a hardverébe nem lett belenyúlva, elektronikailag sincs semmilyen módosítás. Akkor igazából milyen módon hat ez a készülék? Kézrátétellel, vagy hogy?
@my.name.is.realist
@my.name.is.realist 4 жыл бұрын
Lehet mágnest használnak :D
@yodamester10
@yodamester10 4 жыл бұрын
Úgy,hogy nem indítod be a motort :)
@tamasbarna4522
@tamasbarna4522 4 жыл бұрын
gondolom a kipuff oldalon történt változás.. + 1 részecskeszűrő, vagy fúrtak 1 lyukat rá, ahol távozott a káros gáz 5-10-20%-a, és nem jutott el a szondáig :D
@moraleserik7689
@moraleserik7689 4 жыл бұрын
Én nem akarnék a helyetekben annyira beszabadulni, egy nagy autógyárba sem, a találmányommal! Úgy jártok a végén mint Losonczy Áron az üvegbetonnal. A világ második legnagyobb betongyára többször "meghívta", tárgyalt vele, és közben ellopta a találmányát, majd egy minimális változtatással saját találmányként szabadalmaztatta... És sok hasonló történet van a nagyvilágba, olyan multikról, akiknek nyilván nem volna összeg, fizetni pár milliót (euróban) egy találmányért, mégis inkább ellopják azt. Hihetetlen, de úgy látszik, ennyire szarrágóak, és erkölcstelenek a multik..!
4 жыл бұрын
Le a kalappal! Remélem, hogy lesz belőle piacon elérhető termék!
@peterbiro2266
@peterbiro2266 4 жыл бұрын
ezt én osztom, csak le nyúlja valami "gigafactory"......! Bravo!
@gforce9204
@gforce9204 4 жыл бұрын
Mivel még megközelítőleg sem lehet tudni, hogy mit csinál ez a készülék, így nem baj, ha ennek ellenére kétkedek? Mert az égés tökéletesebbé tételéből max 1-3% nyerhető, nincs benne több tartalék. A mechanikai ellenállása a hajtásláncnak és a hőtermelés általi veszteség az, amin lehet sok teljesítményt hozni, de mivel még megközelítőleg sem tudjuk, hogy mi a fene is a készülék így..... Ha le van szabadalmaztatva akkor legalább megközelítőleg mondtatok volna valamit rá. Mármint pl. arra, hogy honnan jön a teljesítménynövekedés? A motorhő újrahasznosításából? A mechanikai ellenállás csökkentéséből? Ezzel nem árultátok volna el a találmányt, mivel ezen a 2 dolgon agyal a motortervezők fele vagy 100 éve.
@Br4z1L
@Br4z1L 4 жыл бұрын
Gratula! Remélem, hogy mihamarabb jönnek az újabb infók!
@PATVKA
@PATVKA 4 жыл бұрын
Sok sikert kívánok a találmányhoz, gratulálok!
@csxyn
@csxyn 4 жыл бұрын
Javaslom az "Isteni szikra" című film megtekintését mielőtt bármit léptek. 2-3 tisztességes ügyvéd megkeresése az első lépés szerintem. Fantasztikus, ha igaz!
@sebastiancosar9701
@sebastiancosar9701 4 жыл бұрын
Helló! Gratulálok sok sikert nektek!!! Érdekel a dolog és beszereltetném az autómba van rá lehetőség??? Sebastian.
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Szia, nem kiadható, folyamatos fejlesztés alatt van.
@MrKokodzsambo
@MrKokodzsambo 4 жыл бұрын
Szuper, gratulalok. Csinalhatnatok egy normal teljesitmeny merest is es ugyan igy egy benzinesnel is kiprobalhatnatok hosszab tavon.
@pitta1978hun
@pitta1978hun 4 жыл бұрын
Nagyon látványosak a vizsgálati eredmények, ugyanakkor felmerült pár kérdésem. :-) - Kell-e az üzemanyaghoz keverni valamit? - a füstölésnek mi a definíciója? PM10 vagy PM2.5? - Mikortól lehet várhatóan gyártatni és vásárolni?
@oliver4711
@oliver4711 4 жыл бұрын
István Versegi Mi az a pm10??
@pitta1978hun
@pitta1978hun 4 жыл бұрын
@@oliver4711 szálló por szemcseméret, dizelnél a korom. A DPF csak egy bizonyos részecskeméretig fog az apróbbak amik károsabbak azok mennek tovább. hu.m.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%A1ll%C3%B3_por
@oliver4711
@oliver4711 4 жыл бұрын
István Versegi Köszi
@attilazk
@attilazk 4 жыл бұрын
- A tanár úr azt mondta, hogy csak beszerelték előtte a készüléket és más módosítás nem történt a járművön, ergo az üzemanyagon sem. - Ezért mondta (precízen) a mérőberendezés típusát. Annak specifikációs táblázatában lehet megtalálni a "füstölés" mért értékét. Lehet nincs pontos szemcse méretre kalibrálva, csak egy optikai szenzor, ami minden szemcsét mér, így akár PM 2.5 - PM25-ig.
@lacam7807
@lacam7807 4 жыл бұрын
Nem néztem utána, lehet én vagyok tudatlan de ez egy "neszeneked valami" videó volt. Termék, eszköz,berendezés...aha, jó. De mi??? Nem volt csati megbontva? Akkor nem valami közbe iktatott kütyü. Nem volt mókolva az ecu? Oké. Akkor ez vízbű veszi ki a zokszigént? Milyen elven működik? Kipuffra van toldva? OBD csatin lóg? Persze, védeni kell a szabadalmat, nem kell szétszedni és bemutatni, csak egy "így néz ki és ott lóg" képsort hiányolok, mert ez így nagyon száraz és tényleg hihetetlen. Rubik kocka? Lehet. De eszik vagy isszák? AdBlue szerű cuccot pumpál az üzemanyagba (kétlem, mert utántöltésről nem volt szó a videóban) vagy leszűri a káros anyagokat mint egy szita és lerakódik a cumó valamilyen tartályba, vagy vízzé (esetleg semleges anyaggá) alakítja?! Bizonyára csak én vagyok ilyen tájékozatlan (nem olvastam utána, csak a videót néztem meg) lehet hogy ez már valahol elhangzott. (hol lóg, mit módosít, üzemanyagot? Kipufogógázt?....a hogyan az blackbox ofkóz) Na mindegy, legyen Rubik kocka, mentsük meg mi a világot. Sok sikert a feltalálóknak.
4 жыл бұрын
Ha a világot akarjuk megmenteni akkor egyből nyiltá kell tenni minden információt, hogy bárki szabadon felhasználhassa. Akkor van ekkora titkolózás ha a pénz a fő motiváció. Amúgy ha szabadalom, akkor már le van védetve, tehát már nem lehet ellopni, így simán beleférne egy rövid bemutatás. Csalódtam a becsületes nepperben, nagyon gyenge volt ez a videó.
@lacam7807
@lacam7807 4 жыл бұрын
@ Valószínüleg volt agyalás illetve egy valag pénz a project elindításához, ezért oké, nem elvárható, hogy jószolgálati módszerrel ingyen dobálják szét, ebből csitrilliárdossá lehet(ne) válni, okosabb megoldást nyújtanak, mint a motort fejlesztő szakember gárda, rendben, elhiszem (én ne hinném? Hisz látszanak a számok és ha színesek a grafikonok, akkor az úgy is van) de hogy egy ilyen "na most jól bemutatjuk a LegjobbEmisszióevör 2020-at" látok, akkor látni akarom magát a terméket-eszközt-dolgot-berendezést, hogymáshogy volt még jellemezve a videóban?! Ha ez nincs meg, akkor született egy videó, amire jó sokan kattintottak, hoz 3 USD-t a csatorna tulajnak a dzsátubétól meg pár csalódott nézőt. Becsületes neppert rettentő rég óta követem, a 24h közvetítést szinte non stop náluk néztem, azt kell mondjam rettentően tisztelem azért, amit és ahogyan csinál, de ez most nálam is egy marhanagy öngól volt.
@jazzbeez1
@jazzbeez1 3 жыл бұрын
Üdv.. eltelt 1 év, mi lett a Clindi-vel ??
@GergelyJurasits
@GergelyJurasits 4 жыл бұрын
Elolvastam a szabadalmat (google szabadalom keresőben elérhető). Lényegében egy szenzor koszolódását kerüli ki (illetve ennél összetettebb nyilván, inkább öntisztul), ami újkori állapotban semmi különbséget nem okoz (hiszen akkor még tiszta a szenzor) és az autógyártón azt kérik számon, nem véletlen hogy időszakos műszaki vizsgán nem az újkori értéket kell produkálni. (Ez magyarázza, hogy hosszabb használat során tisztul a rendszer jobbak lesznek az eredmények, mert beindul az öntisztuló folyamat). A szenzor előtt a gázlengések redukálása már érdekesebb. Kérdés ott, hogy pl. a hiba detektálhatóságot mennyire befolyásolja ez a megoldás? Ez lett vizsgálva? Illetve az alacsony fordulatú teljesítmény többlet pl. egy start-stoppos elég határra méretezett rendszert hosszú távon mennyire vesz igénybe? A Knorr féle levegő befecskendezős rendszernél is a haszongépjármű motornál is vissza kellett venni az alacsony fordulati teljesítményt mert nem bírták az alkatrészek. És az kb. hasonló előnyöket ígér. A kísérlet pedig azt bizonyítja, hogy egy használt belsőégésű motoros jármű sosem fogja tudni produkálni az újkori kibocsájtás értékeket, ez az autógyártót sajnos már nem fogja érdekelni, ő csak egy plusz költséget fog látni benne... :(
@grabeczattila17
@grabeczattila17 4 жыл бұрын
Ügyesek vagytok, csak így tovább!👍
@Laci405
@Laci405 4 жыл бұрын
Üdv! Melyik volt az előző videó erről a motyóról? Nem találom...
@pxmz1819
@pxmz1819 4 жыл бұрын
Ez valami hidrogénes cucc lehet amit végre sikerült kultúráltan megoldani. Azért gondolom mert dízelnél nem tudsz a gyújtással játszani. (plazma stb.) Ha a kipufogórendszerben van mókolás attól a teljesítmény és a káros anyag kibocsájtás fordítottan lesz arányos. Viszont ha sikerül üzem közben gazdaságosan előállítani a hidrogént és azt az égéshez adni, akkor pontosan a videóban látott jelenség tud fellépni. De lehet csak én kombinálom túl, viszont ha végre megszületik a második Rubik kocka akkor pukkantok egy pezsgőt!
@attilagyurkovics8950
@attilagyurkovics8950 4 жыл бұрын
Sziasztok! Remélem le van védve!!!!!!! Nem eladni!!!! Miért nem keressük meg vele magát a Volkswagent??? Sok sikert!!! Amit láttam az szép!!!!! Éljen a MAGYAR EURO 7!!!!!!!!
@DanielKissGameClips
@DanielKissGameClips 4 жыл бұрын
Üdv , a videó végén említetted, hogy már egy korábbi epizódban volt szó erről a készülékről. Melyik videó az ? Szeretném megnézni , köszi és csak így tovább a csatornával .
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Facebookon.
@zsolttakacs4508
@zsolttakacs4508 4 жыл бұрын
Sok sikert. Én elképedtem. És a felvétel közben csak kattogott az agyam, mindenfelé, hogy mi? Hogy? Mikor? Remlélem sikerül befutni. Én örülök neki, hogy sikerül nem temetni, hanem gondolkodni és megoldani! Gratulálok! :)
@zsolttakacs4508
@zsolttakacs4508 4 жыл бұрын
Én ott dolgozom :) Az AUDI összes csarnokát ismerem :) / megosztva :)
@tocsa120ls
@tocsa120ls 4 жыл бұрын
Olyan ez mikor egy rég nem látott ismerős tíz év után megkeres hogy van egy nagyszerű üzleti ajánlata...
@namelesske
@namelesske 4 жыл бұрын
Nehéz megbízni az ilyen dolgokban, ha azt se mondják el mi ez, csak van néhány mérési eredmény, ami vagy hiteles vagy nem. Tegyük fel igen. Akkor se tudod mivel van dolgod. Túl sok volt már a szélhámos. De eddig egyetlen konteós dolgot sem láttam tőlük. Megpróbálták hitelesen bemutatni az eredményeket, nem kértek pénz, nem játszottak nemzeti érzelmekre, nem ígértek semmit. Szóval én még bizakodó vagyok. Noha érthetően szkeptikus.
@endresoos3850
@endresoos3850 4 жыл бұрын
@@namelesske Pontosan, pár hónapja egy meghatározott időpontra és célra kértek támogatást. Most próbáltak beszámolni, meddig jutottak. Hiba lenne összekeverni a piramisjátékokkal, azokban hatalmas hozamot ígérnek, és nonstop kérik a pénzt :D
@tocsa120ls
@tocsa120ls 4 жыл бұрын
Világrengető találmány, 30-40% hatékonyságnövekedés, áram se kell neki, és pénzt sem fogadnak el, csak ha haver vagy. Soroljam tovább?
@namelesske
@namelesske 4 жыл бұрын
@@tocsa120ls Persze persze és még a messiást is lehozza. Eleve bizalmatlanságot kelt az hogy eléd raknak pár chartot és nem láthatod mitől változott, csak hidd el és kész.
@kobvinorbi
@kobvinorbi 4 жыл бұрын
@@namelesske Sziasztok! Van egy magyar találmány, ami az autók károsanyag kibocsájtását csökkenti jelentősen, emellett a fogyasztás csökkenésével (- 6-7%) és a teljesítmény mérhető növekedésével is jár az égés tökéletesebb volta miatt. Augusztus óta dolgozunk egy videón, laboratóriumi mérésekkel igazolható a dolog működése, az én autómban is benne van kísérleti jelleggel, és működik, de erről még nem tudok többet mondani. Adódott egy lehetőség, és egy visszalépés miatt ki tudnának jutni CES nevű kiállításra befektetők előtt bemutatkozni, utána Los Angelesbe tudnának menni szintén bemutatkozni, és befektetőkkel tárgyalni. A dolog szépséghibája, hogy január 5-én kellene kiutazniuk, és a produkcióhoz hiányzik még ötmillió forint, és ezt az összeget január 3-ig kellene előteremteni. A feltalálók vállalják, hogy ha bejön a dolog, akkor akik küldenek nekik ezer forintot, azok ingyen kapnak egyet a találmányból. Azoknak a visszajelzése kellene, akik valóban megkockáztatnának egy ezrest, hogy egy magyar találmány be tudjon mutatkozni a világ előtt. Ha nem jön össze a dolog, a befolyt pénz visszautalásra kerül a felajánlók részére, ennek a költségét a feltaláló átvállja. Azért kezdünk egy szavazással, mert nem kamu cégről van szó, és elég nagy munka ennyi bizonylatot kiállítani, ha esély sincs rá, hogy összejöjjön, akkor nem tennének bele felesleges munkát. Ha elegen hozzájárulnának, akkor holnap közzétennénk a cég adatait.
@MMarkur
@MMarkur Жыл бұрын
Lehet tudni, hogy van-e valamilyen fejlemény a találmánnyal kapcsolatban?
@jcks1000
@jcks1000 4 жыл бұрын
Ez ugyanaz az eszköz, ami 2016-ban a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által támogatott Startup Campus program keretében innovációs ötletversenyén indult (Clean Dimension Unit)? www.autoszektor.hu/hu/content/innovativ-otletek-kecskemeti-foiskolan Van-e köze a P1500103 ügyszámú szabadalomhoz (itt lehet utánakeresni: epub.hpo.hu/e-nyilvantartas/?lang=HU )?
@attilazk
@attilazk 4 жыл бұрын
Érdekes módon az autoszektor.hu oldalon Nyíri Tibornak hívják. Kopasz pedig Nyíri Károlynak mutatja be. Pillmann László stimmel. Ahogy nézem, ez a szabadalom már nem védett.
@bunsoft2
@bunsoft2 4 жыл бұрын
@@attilazk akkor valószínű h kopasz ezért titkolozik. Nincs még a téma levédetve.
@jcks1000
@jcks1000 4 жыл бұрын
Aha, meg is van - Clindi: * facebook.com/clindibox/ * www.clindi.com/index.php/hu/ Az említett szabadalom a Google Patents oldalán: * patents.google.com/patent/EP3268592A1/ illetve az Európai Szabadalmi Hivatalnál: * worldwide.espacenet.com/publicationDetails/biblio?II=0&ND=3&adjacent=true&locale=en_EP&FT=D&date=20180117&CC=EP&NR=3268592A1&KC=A1
@attilazk
@attilazk 4 жыл бұрын
@@bunsoft2 A magyar szabadalmi hivatalnál úgy látom már lejárt, viszont jcks1000 rátalált, hogy most védetik le nemzetközi nyilvántartásban.
@kobvinorbi
@kobvinorbi 4 жыл бұрын
@@jcks1000 A szabadalmi leírás alapján, egy precízebb légtömegmérö. Attól még nem lesz szerintem 50% károsanyagkibocsájtás.
@133col
@133col 4 жыл бұрын
Hol van most a dolog?
@zsoltbalog5300
@zsoltbalog5300 5 ай бұрын
Üdv! Szerintem ez egy mágneses kis készülék, amit a benzin csőre tesznek rá. A molekulákat valamilyen pozitív irányba szétszedi, ezért vannak a jó eredmények. Azt is hozzátenném, hogy az autó gyártók ezt tudják, csak mivel nincsenek rákényszerítve a hatásfokok ilyen drasztikus csökkentésére, nem alkalmazzák (még). Ezért nem állnak sorba a találmányért.
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 5 ай бұрын
Telses tévedés. A mágnes egy konkrét átverés, azt is tesztelték már az egyetemen.
@zoltanhorvath4042
@zoltanhorvath4042 4 жыл бұрын
16:05 Ha már így sikerült elkotyogni, hogy melyik autóban található az eszköz, akkor én gyorsan kiszerelném belőle! Nagyobb disznóságokat is elkövettek már ipari kémkedés okán, mint egy autó egyszerű ellopása az ígéretesnek tűnő találmánnyal együtt. A tesztben használt autók rendszámát is kitakartam volna, ha még mindig benne van az eszköz, vagy esetleg újra beszerelésre kerülhet. Csak óvatosan az infókkal emberek!
@zolitoth4092
@zolitoth4092 4 жыл бұрын
Most akkor újra feltalálták a spanyolviaszt?
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Nagyon sok a kétkedő ember (van néhány rosszindulatú is), bizonyítékot akar mindenki. Azért vittük el laboratóriumba, hogy legyen bizonyíték. Itt van. Nem jó. Akkor jó lenne, ha ott lennétek a mérésnél? Sosem lesz olyan mérés, aminél ott lesztek. Hívjak meg százezer embert? Miért nem mutattuk meg a találmányt? Mert titok. Miért nem mondjuk el, hogy működik? Mert titok, és mert titoktartási szerződést írtunk alá. Eszükbe jutott valami, ami eddig még senkinek? Miért minden fel van már találva, jövőre nem lesz semmi új? A fiúknak megmondtam, hogy akkor is megjelenik a videó, ha az eredmény a Clindire nézve nem kedvező. Belementek. A tanár úr elmondta a videóban, hogy előttünk már sok ilyen dolgot mértek bármiféle eredmény nélkül. Szerintetek egy egyetemi tanár adná hozzá az arcát, kockáztatná a több évtizedes pályáját néhány idegen kedvéért? Én adnám hozzá az arcom, ha nem lenne mögötte semmi? Az nekem miért lenne jó? Pénzért? Akkor nagyon nem ismersz. Ezen is gondolkodjatok.
@hackerman973
@hackerman973 4 жыл бұрын
Nem kétlem, hogy az eszköz működik, hiszen benne van a videóban. Mindössze az érdekelne, már ha publikus, hogy a legjobban szennyező, mindenféle euro-normát nélkülöző, ősi motorokon is működik-e? (karburátoros-megszakítós benzines, adagolós dízel) Köszönöm.
@kcs855
@kcs855 4 жыл бұрын
Ők csinálják a független közúti méréseket a gyáraknak is! www.emissionsanalytics.com/
@zsoltlajtos6527
@zsoltlajtos6527 4 жыл бұрын
Kicsit pontosítani kéne a "működik" definícióját. Attól még, hogy egy olyan mérésre, ahol lehet tudni, hogy mit mérnek, hoz valaki valamit, ami a mért értékek esetén javulást mutat, még nem jelenti azt, hogy az valóban, a gyakorlatban is jó megoldás. Az csak azt jelenti, hogy az egy megoldás a mért értékek javítására. Hasonlót már csinált - több autóipari szereplővel egyetemben - a Volkswagen is, igaz, máshonnan közelítette meg a problémát, de azt már tudjuk, hova vezetett... És ezt egy vélhetően okos és értelmes egyetemi tanár is fel tudja fogni, és nyilván meri hozzá adni a nevét, mert nem az volt a mérésen a "kérdés", hogy a való életben is működőképes megoldást hoztak-e neki, hanem hogy a mérésen jól szerepel-e a cucc. Azt pedig a bizonyítékok alapján nyilvánvalóan megtette, így kockázatmentesen lehet névvel vállalni A MÉRÉST. Így hát az, hogy egy egyetemi tanár adja hozzá a nevét, még igazából nem sokat jelent. Részéről kb. kockázatmentes a dolog. Magában a "kérdésben" van a hiba. Az iparban a mérés a szűk keresztmetszet. Ha azon megfelel egy termék, engedélyezik, így egyértelműen a mérésekre kell egy terméket felkészíteni, még ha a való élethez annak nincs is sok köze. (Hasonló példa erre az oktatás: a tanulás, számonkérés és statisztika-vezetés háromszöge, azaz tanuljunk, hogy a számonkérésen jól teljesítsünk, hogy az jól nézzen ki a statisztikákban, figyelmen kívül hagyva, hogy a gyerekeket kritikus gondolkodásra megtanítani, majd arra alapozva valóban hasznos és használható ismerethalmaz elsajátításában segíteni a való életben is hasznos eredményeket hozna. Az is világosan látszik, hogy a mostani módszerek hova vezetnek, csak ki kell menni az utcára/bemenni bármely munkahelyre körülnézni...) Szóval legelőször is a teszteket/méréseket kellene szerintem ellenőrizni, ha valódi javulást akarunk látni magunk körül. Azt is látom, hogy ezt Ti is érzitek, és ezért szeretnétek valósághoz közelebb álló teszteknek alávetni, ami igen dicséretes. Csak a porhintés részét kicsit hanyagolhatnátok, mert az az, ami árt a szavahihetőségnek. Az, hogy óvatosak az emberek a nagy ígéretekkel szerintem egyrészt érthető, másrészt szintén dicséretes. A kritika pedig egy hasznos eszköz a fejlődés/fejlesztés során. A hangnem még sokszor hagy kivetnivalót maga után, de hát nem volt mindenkinek gyerekszobája. Nem volt ez másképp régen sem, csak nem voltak ennyire egyszerű és nyílt kommunikációs csatornák. Mint azt a tegnapi hozzászólásomban is írtam, remélem, hogy tévedek, és tényleg bebizonyosodik, hogy hasznos dolgot sikerült alkotnotok. Ámbár az autógyárak forrásait szem előtt tartva sajnos igen valószínűtlen, hogy nem gondolt még senki erre a megoldásra, és utánajárva a dolgoknak valószínűleg az is kiderülne, hogy miért nem került bevezetésre. Egy gépjárműnek rengeteg különféle körülmény közt kell helytállnia, a gyárak valószínűleg jobban látják a nagyobb képet. (Egyet tudok elképzelni, hogy valami olyanra gondoltatok, ami az autógyártók gyártási kölség-spórolási szokásaiból ered, azaz ha valamit azért nem alkalmaznak, mert rövid távon nem kifizetődő, mint akár egy öntisztító szenzort, aminek a hiánya csak hosszú távon, esetleg már a termék tervezett életciklusa után jelentene egyébként problémát. De azt meg - megülve a zöld trendet - ügyes marketinggel és/vagy nemzetközi szabályozással lehetne ellensúlyozni.) (És egy tanács a végére: ha azt akarod, hogy ne gondolják az emberek, hogy ezt pénzért csinálod, kezdetnek megteszi, ha leveszed a reklámokat legalább erről a videóról. Az is sokat segíthet a szavahihetőségen...)
@istvanp21
@istvanp21 4 жыл бұрын
Mennyi idot saccolt a feltalalo hogy kb mikor lesz kész ha erről van esetleg info ?!
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
@@istvanp21 Pénztől függ, soktól.
@szabolcs8349
@szabolcs8349 4 жыл бұрын
Lehet én ugrottam át de mit is csinál ez a készülék? Remélem nem az egr-t vagy hasonlót iktat ki. Nekem ez kicsit gyanus...
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Ipai titok, nyilván nem írjuk ki a KZbin-ra
@nandorfajt4052
@nandorfajt4052 4 жыл бұрын
Sziasztok! Én drukkolok hogy jó legyen ,és ezzel megmenthető lessz még sokáig a belső égésű motor ! Mindent bele 👍
@vidinszkypeter2883
@vidinszkypeter2883 4 жыл бұрын
Milyen motor van az Audiban?
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
1,9PDTDi
@petertakacs3402
@petertakacs3402 4 жыл бұрын
@@becsuletesnepper1 105 ló?
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
@@petertakacs3402 Igen.
@csabasimon7920
@csabasimon7920 4 жыл бұрын
van hozzá link? most vettem egy dízel autót légyszíves... vagy csak én vagyok vak...:)
@bencze465
@bencze465 4 жыл бұрын
Kíváncsi leszek, de nagyon nem tűntek következetesnek a kibocsátás mérések, 90 kph-nál kevesebb károsanyag kibocsátás mint 50-nél, hát eléggé nagynak tűnt a szórás. Személy szerint egy garast nem mernék belefektetni ezek alapján, de kíváncsi lennék ha lenne ebből mondjuk egy fokkal komolyabb mérés is, netán egyszer kiderül hogyan működik és akkor tudjuk meg mennyire valós... egyelőre több kérdést vet fel mint amennyit megválaszol, ha van is következetes pozitív változás mennyibe kerülhet, mennyi ideig működőképes egy ilyen szerkezet (azon múlik mit csinál a károsanyaggal) stb. Remélem nem 'csoda' hanem racionálisan megmagyarázható... de azért kíváncsi leszek mi a trükk hátha megtudjuk egyszer :)
@kipufogoszervizbudafokon6321
@kipufogoszervizbudafokon6321 4 жыл бұрын
Nem kevesebb 90nél hanem az eredeti értékek% a kevesebb 90nél. Ha 50nél 50gramm a kibocsájtás és ebből lesz 40az 20%csökkenés. Ha 90nél pl 150gram a készülék előtt utána meg40gramm lesz az nagyobb csökkenés.
@666fenegyerek
@666fenegyerek 4 жыл бұрын
Akkor 3-mat szeretnék rendelni. :-D
@ridl893
@ridl893 4 жыл бұрын
Verd le Lolo-t a Forbes top10-ben a loveval, amit ezzel keresel! Csak ezt kivanom, de tiszta szivbol!
@istvanracz4384
@istvanracz4384 4 жыл бұрын
nem semmi !
@autopolirozas
@autopolirozas 4 жыл бұрын
Sziasztok! Havassy Tanár Urat meg lehet keresni ezzel, szerintem. Onnan Győr már csak egy lépés..
@ScholesMike24
@ScholesMike24 2 жыл бұрын
Most egy bő év távlatából kíváncsi lennék a tapasztalatokra! Azóta is benne van az Audiban? Ha igen, akkor egy hosszútávú teszt gyors összefoglaló érdekelne...
@peeter014
@peeter014 4 жыл бұрын
Mivel volt egy olyan kép, hogy "itt van, elfér a tenyeremben" ebből ki indulva egy olyan eszköz ami szoftveresen "befolyásolja" a jármű működését, vezérlő egységét! (OBD, vagy egyéb helyen becsatlakoztatva) Mivel kevebb kibocsájtás, csak kevesebb bejutatott tüza. esetén lehetséges (szerintem....)
@ujhelyirajmund
@ujhelyirajmund 4 жыл бұрын
Te végig nézted a videót? Minden autót ugyanolyan tüzelőanyag befecskendezéssel egyforma körülmények mellett mérték a szerkezet nélkül és vele együtt is.
@peeter014
@peeter014 4 жыл бұрын
@@ujhelyirajmund kezdjük a dolog másik végén! Nagyobb- többlet teljesítmény = több tüza. = több - nagyobb kibocsájtás.... És ugyanez visszafelé is igaz!
@attilazk
@attilazk 4 жыл бұрын
Nem CO2-ről volt szó, hanem CO, NO és HC, tehát nem az üzemanyag mennyiségén van változtatva, hanem az égés minőségén. A CO2 legfeljebb azért fog csökkenni (/100 km), mert jobb égéssel jobb hatásfok és teljesítmény érhető el, így kevesebb üzemanyagra lesz szükség.
@babicskaroly7888
@babicskaroly7888 4 жыл бұрын
Sziasztok. Mennyibe kerül❓ Hol szerelitek be❓
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Még nincs kereskedelmi forgalomban.
@babicskaroly7888
@babicskaroly7888 4 жыл бұрын
@@becsuletesnepper1 A jövő hónap végén lejár az 5 év gyári garancia az autómról. Kísérleti jelleggel kipróbálása felajánlanám, miközben egy ésszerű összeggel támogatnám a találmányt. 😎
@miklosveer3980
@miklosveer3980 4 жыл бұрын
Reklámozzátok ha már megvehető az eszköz. Várom. Vevő lennék.
@furjes90
@furjes90 4 жыл бұрын
Mi ez HHO generátor? :D Az volt ilyen..
@hugac5aka
@hugac5aka 3 жыл бұрын
Most ezzel mi van?
@AttilaKozma
@AttilaKozma 4 жыл бұрын
Még valami. Próbáljátok meg az osztrák magna Steyr t. Lehet hogy ők nyitottabbak és szerintem nekik bőven tesztelésre lehetőségük!
@Daredevil19790921
@Daredevil19790921 4 жыл бұрын
Rendkívül izgalmasra sikerült ez a kis előadás!
@marsotamas
@marsotamas 4 жыл бұрын
Nem volt izgalmas a tanár úr előadása mert nem táncoltak csajok a háttérben de szerintem a lényeget jól elmondta
@zsoltlajtos6527
@zsoltlajtos6527 4 жыл бұрын
Furcsa elképzeléseid lehetnek arról, hogyan is működik egy felsőoktatási intézmény...
@gtth4681
@gtth4681 4 жыл бұрын
Nekem kell egy ilyen. Megveszem.
@gabordekany4687
@gabordekany4687 4 жыл бұрын
először is gratulálok a találmányhoz! az egyik dolog: nem ez a passat volt érintett a dízelhisztiben,hanem a b7,ez már utána jött ki ...a másik: ezek szerint valóban csökkenti jelentősen a károsanyagot,elméletileg javítja a hatékonyságát a motornak(fogyasztás+menetteljesítmény): a kopasz egy nepper,aki ért a pénzcsináláshoz.Mi a francért kellett pénzt kalapozni(1-2-3 M Ft-ot) egy üzleti úthoz,ha én egy ilyen világmegváltó találmány közelébe jutnék,biztos,hogy beletenném a pénzem ,beszántanám az autókereskedésem és élnék a milliárdos jogdíjakból :D
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Nem az én találmányom, nem az én üzletem, én csak segítek nekik, hogy megismerje őket a világ. Olvasd el a február 21-i facebook posztot.
@21szazalek
@21szazalek 4 жыл бұрын
Hű van itt vélemény cunami!Várjunk még hogy mi lesz a sztori folytatása....
@tomthegod77
@tomthegod77 4 жыл бұрын
Vállalom az utcai tesztelést!
@R4PT0RI4L
@R4PT0RI4L 4 жыл бұрын
Van egy 525d touring E39-esem, rettentően újszerű állapotban (igen, már euro VI F10 árában van a gyári állapot megőrzése miatt, és lóerőben is közel másfélszerese a gyári 163 lónak, így az emisszióm valószínű romlott, habár a kipufogórendszere gyári - katalizátor is alatta). Ha magamnak, valamint az utókornak meg tudom ezzel a találmánnyal a jövőben menteni, abban az esetben én megvásárolnám a terméket. Remélem lesz ebből valami, mert jelenleg 6l-es átlaggal járok 50-50% város-külváros; országút, autópálya, és sem fogyasztásban, sem minőségben az újabbak szerintem nem járnak előbbre - sőt, a minőség az E60 óta romlik, a legújabbnak még az ára is az egekben, hiába lenne összerakva úgy, mint az E39-esek voltak. Ha az Euro III-ast így fel lehet javítani egy elfogadhatóbb szintre, akkor nem kérdés, hogy rákölteném amit kell egy ilyen átalakításra és a továbbiakban is vígan járnám vele Európát. Ha ez az eszköz működik, akkor már csak a jogszabályokon műlik, hogy érdemes-e kis hazánkban beépíteni az eszközt. Amíg Németországban egy SCR katalizátor + részecskeszűrő beszerelése elfogadott, illetve méréseket követően jobb Euro besorolást kap a gépjármű, beírják az autó forgalmijába, addig Magyarországon - még a német TÜV engedély ellenére is marad a gyári, rosszabb besorolású az autó, mert nem fogadják el a kinti engedélyt, illetőleg nincsen rá jogi háttér. Ennek az egésznek ez lehet a legkomolyabb buktatója a hazai piacon a későbbiekben, illetve valószínűleg az ára, bár ezt még nem tudhatjuk. Nyugaton pedig szimplán az, hogy az emberek megveszik inkább a legújabb EURO besorolású autókat, mert az "újszagú" . De szerintem a feltaláló csapat leginkább - a fent említettek miatt - a gyárakra fog koncentrálni. Ennek ellenére remélem itthon is leszivároghat hozzánk, kis emberekhez. Minden elismerésem a csapatnak!
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Azt szeretnénk, ha mindenkihez eljutna, öreg és új autóba egyaránt.
@R4PT0RI4L
@R4PT0RI4L 4 жыл бұрын
Becsületesnepper Ez sokatmondó vàlasz. Tehát nem csak a profit van preferenciàban, hanem a cél is. Ez nemes, amennyiben jól értelmezem. Tiszteletre méltó! :)
@beniapu
@beniapu 4 жыл бұрын
Bazzeg ezek elég komoly változások. Egyetlen félelmem, hogy a feltaláló hamarosan a keresett személyek listájára kerül!
@alekszen92
@alekszen92 4 жыл бұрын
Ha tényleg működik akkor leginkább a Forbes 500 listára fog felkerülni
@attilazk
@attilazk 4 жыл бұрын
Már elég sok embert elsüllyesztett az olajlobbi (ha erre gondolsz). Aztán jött Elon Musk. Őt már nem tudták eltüntetni (meglepő). A Tesla óta pedig nagy változás vette kezdetét és a szaudiak jobb ha nem likvidálnak (mint eddig) hanem inkább befektetnek.
@attilacziraki7203
@attilacziraki7203 4 жыл бұрын
Nekem az nem stimmel, hogy miért változik a motor nyomatéka a sebességtől? Aki ért a belső égésű motorokhoz, az tisztában van azzal, hogy a nyomaték a motor fordulatszámának növelésével emelkedik. Az autógyártók alapvetően a motor fordulatszámából indulnak ki, és tervezik meg, hogy adott fordulatszámtartományban mekkora nyomatékot adjon le a motor és a nyomatékgörbe hogyan alakuljon. Ez azért fontos, mert a motorok a legnagyobb nyomatéknál fogyasztják a legkevesebb üzemanyagot. Tehát ehhez az ideális fogyasztáshoz tervezik a motort, ehhez az alapelvhez állítják be a számitógépes vezérlést. Ez a motorfejlesztés alapja. Ezért kell évekig fejleszteni egy-egy motortípust. EHHEZ KELL A JÓ MÉRNÖKI GÁRDA. TÖBB ÉVTIZEDES TAPASZTALAT. Pl. a régi VW 1.9 TDI motorok 2400-as fordulatnál adták le egy fordulatszám tartományban a legnagyobb nyomatékot! Gondoltak egyet és a PD TDI motornál úgy alakitották a motordiagnosztikát, hogy ne csak egy ponton, hanem egy hosszabb fordulatszámtartmányban egyenletesen adja le a maximális nyomatékot. Így az áttervezés alapján 1900 - 2400 fordulatszám tartományban egyenletesen adta le a legnyagyobb nyomatékot. Saját 12 éves tapasztalat alapján állitom, hogy 1900-as fordulatszámon, elértem a maximális 220-as nyomtékot és végig 2400 fordulatig egyenletesen vizszintes vonallal jelezve jött a 220-as nyomaték. A gyakorlatban ez azt jelentette, hogy az autó 1900-as fordulatnál érte el a 90 km/h sebességet és 90-től 130 km/h sebességig a fordulatszámmérő jelezte és a kilóméteróra mutatója is, hogy az autó gyorsulása egyenletes , és ezt éreztem az ülésben ülve is. 2.0 Ford Mondeo dizel motor ugyanezt mutatja, a 131 lovas motor esetén 90-nél bevágom az ötödiket és 2000-től 2500 ig, 90 km/h -tól 130 km/h ig ugyanezt tapasztalom, egyenletes gyorsulás!!! Dr. Hanula Barna úr eladásában láttam és hallottam, hogy vannak trükkös autógyártók, akik 1900-nál belóditják az autót, aztán a nyomaték növekedést pl. 2100-nál viszavágják (csökkentik) aztán 2200-tól 2500-ig hirtelen növesztik meg, ezzel szinte megugrasztják 2200 és 2500 között és mosolyogva mondják a vevőknek, hogy micsoda jó motor, mekkorát húz 2200 után. Pedig a motor tudná a hirtelen megugrás helyett az egyenletes egyforma fordulatszámnövekedést és vele azonos mértékű nyomatéknövekedést is. csak így sportossá teszik huncut módon a motort. Persze azt nem mondják el, hogy egymás mellet menve az egyenletes nyomatékot leadó motor az életben viszont azt mutatná vizuálisan, hogy a visszafogott kissé lemarad, de amikor hirtelen megugrik 2200-nál a nyomaték, utoléri az egyenletesen gyursulót. A trükk így leplezhető le. Dr. Hanula Bana sem beszél sebességről, csak fordulatszám és nyomatékgörbéről. A sebesség a nyomatéktól és a sebváltó sebességfokozatától függ. EZÉRT SZERETTÉK MEG SOKAN A DIZELEKET MERT NYOMATÉKOSABBAK A BINZENESEKNÉL, NA ÉS FOGYASZTÁSUK KEVESEBB. Évekkel ezelőtt 280 forintos dizelből pl 5 liter/100 km, 300 forintos benzinből 6 liter/100 km. Aki rendszeresen nézi a F1 versenyeket az is szinte mindig a nyomatékról hall és hogy melyik csapat hány millát tudott áldozni motorfejlesztésre. A motorfejlesztéstől függ az erő, nyomaték, gyorsulás és a legnagyobb sebesség elérése minél kevesebb másod-, tized-, ill. ezredmásodperctől. Akinek erősebb, nyomatékosabb a motorja az jobban gyorsul.
@zsoltlajtos6527
@zsoltlajtos6527 4 жыл бұрын
(Lehet, hogy azért, mert ebben az esetben a sebességváltozással kb. egyenesen arányos a fordulatszámváltozás is? Csak nem annak a függvényében ábrázolták, mert a kalibrált padról jövő sebességérték alapján pontosabb és egyszerűbb volt?)
@gyorgymeszaros5883
@gyorgymeszaros5883 4 жыл бұрын
Lesznek válaszok is a feltett sok kérdésre??????
@PaulFromHUNGARY85
@PaulFromHUNGARY85 4 жыл бұрын
A végén kiderül, egy sima EGR+DPF OFF az egész. :D :D ;D
@mumtaz1977
@mumtaz1977 4 жыл бұрын
És azzal hozna jobb emissziós értékeket? Mert akkor meg minek egyáltalán az EGR meg a DPF?
@Zooler
@Zooler 4 жыл бұрын
Ez megint Fogd meg a söröm kategóriás általában mindig működik az ilyen dolgok kíváncsi. De remélhetőleg az utolsó ilyen találmányunk. hisz a magyar találmányoknak sokat köszönhet az ipar. Remélem működni fog és Össze is jön minden hozzá.
@peti6187
@peti6187 4 жыл бұрын
leszögezném az elején, hogy közöm nincs az autókhoz, de elég nyilvánvalónak tűnik a grafikonok alapján, hogy az égés lesz tökéletesebb - így vagy úgy :D
@adminenburkollak9893
@adminenburkollak9893 4 жыл бұрын
Euro 2 1.9 PD hez teszt célra beraknatok-e?
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Nem kiadható.
@adminenburkollak9893
@adminenburkollak9893 4 жыл бұрын
@@becsuletesnepper1 Szia szomorú. Pedig jó lett volna egy euro2 és mocin tesztelni városban. Munkákból kifolyólag elég sokat rohangál ok.
@milanlorant8387
@milanlorant8387 4 жыл бұрын
Hatalmas elismerés! Illene ha több autógyártó is pénz fejében megvásárolná a vívmányt. Igazán megérdemelnék a feltalálói, hatalmas problémát oldottak így meg. De persze sajnos a világ sohasem így működik.
@jazzbeez1
@jazzbeez1 4 жыл бұрын
Hali .. a Hanula Doktor Úr nem viszi be az Audiba ?????....pl.....
@hercegzsolt9520
@hercegzsolt9520 4 жыл бұрын
Kütyü ide kütyü oda.Szerintem legegyszerűbb, leghatékonyabb megoldás a "szünet" lenne.Az egész bolygó úgy ahogy van megállna egy kis időre amíg a föld regenrálja magát.Régen gyerekkoromban azt mondták, hogy elég lenne 1 nap, de ma már biztos több időre lenne szükség viszont megérné.Lehet nem teljesen, de lehet visszaugrana mondjuk a 70-s évekbeli szintre a föld szennyezettsége.Nekem ez a meglátásom.
@zsoltlajtos6527
@zsoltlajtos6527 4 жыл бұрын
Hmm... Pedig gyerekkorod óta lett volna idő végiggondolni, hogy ez mekkora baromság... Csak pár dolog, ami így hirtelen eszembe jutott: Üzemeket leállítani és kis idő elteltével újraindítani sokszor szennyezőbb, károsabb és bonyolultabb, mint a szünetmentes működés. Nagyerőművek dettó. Állattelepeknél hogy oldod meg? Addig nem adsz nekik enni? Megkéred őket, hogy ne durrogtassanak? Az élelmiszer-utánpótlás kieső részét hogy pótolod? Hova teszed a sok közlekedési eszközt, amiből annyi van, hogy egy részének folyamatosan mennie kell, különben nem fér el (pl. repülőgépek)? A közlekedési vállalatok kieső bevételét kifizeted? Vagy majd benyelik a munkavállalóik? Ugye kezded érezni, mennyire kivitelezhetetlen ez az ötlet... A világ egy olyan mókuskerék lett, amit nem lehet megállítani. Pár nap alatt visszaesik a szennyezettség a '70-es évekbeli szintre, amikor pl. az ipari forradalom kezdete óta (kb. 250 év) kibocsátott szén-dioxid FELE 1992 óta (kb. 30 év) került a légkörbe? Én nem akarlak bántani, úgyhogy inkább itt be is fejezem
@rakonczayrobi
@rakonczayrobi 4 жыл бұрын
Félek tőle, hogy ez ismét egy olyan hír, ami hetente megjelenik a médiában: "megtalálták a rák ellenszerét!". És mégse.
@GTomi86
@GTomi86 4 жыл бұрын
Ez egy más fajta üzemanyag?
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Nem, egy találmány, ami beszerelésre került.
@arturnagy6994
@arturnagy6994 4 жыл бұрын
Én a saját gépjárművembe biztosan vásárolnék ilyet. Remélem hamarosan megvásárolható lesz a készülék. Azért van egy félelmem, ha ez a találmány egy nagy autógyártó kezébe kerül akkor simán elképzelhető hogy visszabutítják a találmányt, hogy aztán mindig az épp aktuális emissziós értékekre kalibrálják.
@HDCFORLIFE
@HDCFORLIFE 4 жыл бұрын
Valószínűnek tartom, hogy valami egyedi vízbeporlasztás elvvel működik a szerkezet. Ezért is kell rendesen bemelegíteni az autót. :)
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
Nem. :-)
@webweb1470
@webweb1470 4 жыл бұрын
Nekem is szereljetek be ilyet az autómba.!!!!
@milankisbodi6739
@milankisbodi6739 4 жыл бұрын
HHO generátorhoz hasonló cucc tudhat ilyent. Egyszer mindent ki kell valakinek találni. Az külön öröm lenne ha az a valaki magyar és mondjuk ithon tartja a szabadalmat!
@gu3610
@gu3610 4 жыл бұрын
Ha akarsz egy rendszert a kocsidba ami mindenfele folyadekkal elmegy akkor epits Geet Pantone generatort a kocsidba. Googleozd a nevét. Fillerekbol meg tudod építeni!!!
@HexerEngineering
@HexerEngineering 4 жыл бұрын
En ugytudom, hogy ha valamit szabadalmaznak akkor azt vedi a szabadalom es publokus mukodese, kialakitasa.Itt jegyzem meg hogy van magyar es nemzetkozi szabadalom, sokkla nehezebb es dragabb a nemzetkozi. Mindemellet ez lesz a 20-ik csodkutyu, csodamagnes ami megoldja az epp felmerulo problemat, 10 eve fogyasztas most meg emisszio. Tul sokszor kialtottak farkast.
@tsirche1986
@tsirche1986 4 жыл бұрын
írtam audis ismerősnek hátha t tud segíteni
@attilatoth9244
@attilatoth9244 4 жыл бұрын
Hol van a passat szénmonoxid kibocsátás változása az nem lett mérve.
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
De mértük, csak nulla volt, azért nem lett beletéve.
@olajkalyha1
@olajkalyha1 4 жыл бұрын
Gyanítom, hogy nem lesz ebből "Rubik-kocka". A grafén-akkumulátorok alkalmazása hamarosan megássa a belsőégésű motorral hajtott közúti járművek sírját. A járművek akkumulátorai néhány perc alatt 100%-ra tölthetőek lesznek és jóval tartósabbak a maiaknál.
@becsuletesnepper1
@becsuletesnepper1 4 жыл бұрын
900 millió és egymilliárd közé teszik a belsőégésű motoros autók számát a Földön, és még jó néhány évig gyártani fogják ezeket, tehát nem mindegy, hogy mennyit szennyeznek, mert nem öt éven belül mennek a kukába.
@barnabasdombi8185
@barnabasdombi8185 4 жыл бұрын
Újra jöhetne a pdti!😘😘😘
@zsuut
@zsuut 4 жыл бұрын
azért azt legalább jó lett volna tudni, milyen értékek azok a 100%-ok. azok csak nem titkosak.
@zsoltlajtos6527
@zsoltlajtos6527 4 жыл бұрын
Teljes mértékben irreleváns a mérés céljának szempontjából... De új/pár éves autók kibocsátási értékei publikusak, nézz utána, aztán vedd hozzá a pár év + kb. 180000 km használatot, és lesz egy megközelítő eredményed. Nem lehet mindig mindent készen kapni, ha érdekel valami, járj utána...
@zsuut
@zsuut 4 жыл бұрын
@@zsoltlajtos6527 elvileg lettek mért értékek. amik környezetterhelés szempontjából pont nem irrelevánsak. igen, a publikus értékeknek utána tudok nézni. de hogy vegyem hozzá az általad jelzett használatot, milyen megközelítő eredmény? pont itt jártam volna utána, hogy egy elvileg hiteles mérésnek mik az eredményei. pont ezek érdekeltek volna. itt magyaráznak, oszt annyit ér, mint a lepkefing. a felemlített két gépjármű, az említett mérési körülmények közti eredményei érdekeltek volna, az említett labor által. így azt érzem felesleges volt szennyezni, üzemanyagfogyasztani, méricskélni, videót csinálni, netet, akksit fogyasztani.
@zsoltlajtos6527
@zsoltlajtos6527 4 жыл бұрын
@@zsuut Az, hogy nem érted ennek a mérésnek a lényegét, még nem jelenti azt, hogy rossz a mérés. A változásra, arányokra voltak kíváncsiak, ezért teljesen irreleváns az aktuális érték. Akármilyen értéknek a fele mindig pontosan fele annyi. Mivel műszaki vizsgán mérik a károsanyag kibocsátást is, ezért feltételezhető, hogy az értékeknek a határértékeken belül kell maradnia, hogy a jármű forgalomban maradhasson (most a rendszerszintű korrupciót hagyjuk figyelmen kívül). Itt leltem egy összefoglalót az előírt értékekről: dieselnet.com/standards/eu/ld.php Ezeket lehet kb. maximumnak tekinteni, ha mindenképp a mérésben keresesett arányok helyett konkrét értékek kiszámításával szeretnéd tölteni az időd. Itt pedig egy egész jónak tűnő, sok témát feldolgozó publikáció, ha mélyebben bele szeretnéd magad ásni a témába: www.transportenvironment.org/sites/te/files/publications/2018_04_CO2_emissions_cars_The_facts_report_final_0_0.pdf Ja, igen: magyar nyelven nem érdemes keresni sem, mint sok minden másban, itt is évtizedekkel vagyunk lemaradva. Esetleg az Európai Unió hivatalos oldalain lehet kutatni, ahol azért sok minden elérhető magyarul is.
@zsuut
@zsuut 4 жыл бұрын
@@zsoltlajtos6527 az, hogy te azt hiszed, nem értem a mérés lényegét, nem jelenti azt, hogy tényleg így van. nem állítottam, hogy rossz a mérés. csak tök jó lett volna, ha a 100% után pl. zárójelbe odabiggyesztik a mért értéket, amit 100%-nak vettek. nem feltételezni akarok, hogy vajon hol van az a határértékhez képest. itt elvileg pontosan megmérték, nem? nem találgatnék, hogy miért tereled a témát. de ott van minden az eredeti hsz.-ban, 3 db tagmondatban megfogalmazva.
@zsoltlajtos6527
@zsoltlajtos6527 4 жыл бұрын
​@@zsuut Nem hiszem, hanem tudom, hogy nem érted. Bebizonyítottad a hozzászólásaiddal. "nem állítottam, hogy rossz a mérés" - "annyit ér, mint a lepkefing", "felesleges volt [...]" ... ? "nem feltételezni akarok, hogy vajon hol van az a határértékhez képest" - Nem is kell semmit feltételezni, mivel megmondták arányaiban. Sőt, mivel növelni sehol sem növelte az értékeket, így biztos, hogy még inkább a határértékek alatt van, mint eredetileg volt. Pont a mérés szempontjából érdektelen értékekkel való dobálózás lenne a "téma terelés", vagy legalábbis a figyelem elterelése. Ismételten leírom: nem a pontos értékek megmérése volt a mérés lényege, hanem az eszköz hatásának a vizsgálata. Az, hogy az adott kocsiknál pontosan ez milyen értékeket jelent, a mérés szempontjából fölösleges információ. A lényeg, hogy két különböző autónál is hasonló mértékű, pozitív hatást mértek. De tegyük fel, hogy megtudod a hőn áhított értékeket (szerintem ha írsz a fejlesztőknek vagy az egyetemnek, elárulják Neked). Akkor mi lesz? Beljebb leszel vele? Tudni fogod, hogy az mit jelent a valóságban?
@zsoltlajtos6527
@zsoltlajtos6527 4 жыл бұрын
Ez azért erősen a "túl szép, hogy igaz legyen" kategória felé kacsintgat. Nem tartom valószínűnek, hogy a nagy autógyárak elképesztő anyagi- és tudásbeli hátterével nem jönnek rá valamire, amire valakik "sufnikörülmények" között meg igen. (Valószínűleg nem nagyon lövök mellé, ha kijelentem, hogy jelenleg nincs Magyarországon egyetlen olyan modern és jól felszerelt, akár egyetemi laboratórium sem, ami a nagy autógyárak laborjaihoz képest nem "sufni" kategória.) Ingyen ebéd meg köztudottan nincsen. Egy olyan tesztre könnyebb felkészülni, aminek előre tudjuk a kérdéseit. Az, hogy olyan anyaggá alakítjuk a kibocsátott gázokat, amit nem szoktak mérni a teszteken, nem lesz megoldás a dízelek hibáira. Bár nem tudom, hogyan működik a rendszer, de a kb. felére esett kibocsátás biztosan nem tűnik csak úgy el. Ugyebár az anyag nem vész el, csak átalakul. Az jelentkezne a megnövekedett teljesítményként? És az milyen hatással lesz a motorok élettartamára? Nem átalakítja, hanem valahogy összegyűjti a káros anyagokat? Hova gyűjti? Egy újabb cserére szoruló szűrő és újabb veszélyes hulladék-forrás? Túl sok a kérdés, túl komplex a probléma, túl sok a buktató. Persze szép lenne, ha igaz lenne, de úgy érzem (főleg a nagy autógyárak rendelkezésre álló forrásait figyelembe véve), hogy meglehetősen valószínűtlen, hogy valódi, a gyakorlatban egyszerűen használható megoldásról van szó. Remélem, tévedek. Mondjuk, ha komolyan gondolják, hogy elmennének egy gyártóhoz mérni anélkül, hogy belegondolnának, hogy valószínűleg ezt milyen feltétekkel tehetnék meg, itt valakinek tényleg bilibe lóg a keze...
Roadmovie 8. Felültünk a szopórollerre!
33:23
Becsületesnepper
Рет қаралды 590 М.
Roadmovie 9. A koronavírus bekavart.
27:32
Becsületesnepper
Рет қаралды 338 М.
Sigma Girl Past #funny #sigma #viral
00:20
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 31 МЛН
Пробую самое сладкое вещество во Вселенной
00:41
Megint elvették a P rendszámom!
42:45
Becsületesnepper
Рет қаралды 398 М.
A jövő benzinje vagy brutál biznisz? (Speedzone S06E03)
53:27
speedzone.hu
Рет қаралды 173 М.
Hogyan vernek át a netes autó hirdetésekkel
21:39
Becsületesnepper
Рет қаралды 412 М.
Mennyire vagy képben a KRESZ-változásokkal kapcsolatban?
11:24
MűhelyPRN 48.: Ilyen Mazdát tilos! Érted? Tilos!
21:43
Totalcar.hu
Рет қаралды 621 М.
Totálkáros autót vettem, bárcsak lekérdeztem volna!
15:27
Becsületesnepper
Рет қаралды 692 М.
Speedzone műhely: Nem hiszünk senkinek!
25:17
speedzone.hu
Рет қаралды 164 М.
Másfél millió haszon egy autón!  Euróban! ! !
27:23
Becsületesnepper
Рет қаралды 170 М.
Внутренняя часть бензовозов 😯
0:50
ОМЕГА шортс
Рет қаралды 2 МЛН
МОЯ ЛУЧШАЯ ПОКУПКА! Это круче чем Роллс Ройс
37:56
Жекич Дубровский
Рет қаралды 2,2 МЛН
Что делать, если отказали тормоза?
0:12
CAR HITS 5 BIKERS THEN RUNS 😳 | @MotoWodzu
1:01
R6Goon
Рет қаралды 18 МЛН