Rozpiętość tonalna zdjęć - wyjaśniona!

  Рет қаралды 8,957

Niezłe Aparaty

Niezłe Aparaty

2 жыл бұрын

Dlaczego jedne aparaty oddają szczegóły w ciemnych i jasnych partiach zdjęcia a w innymi nie da się fotografować w kontrastowym świetle? / Zobacz także: "Ogniskowa obiektywu, więcej niż musisz wiedzieć" • Ogniskowa obiektywu: w...
#niezleaparaty

Пікірлер: 99
2 жыл бұрын
Zobacz także: "Ogniskowa obiektywu, więcej niż musisz wiedzieć" kzbin.info/www/bejne/rJqrnoR9nt93sM0
@denvet731
@denvet731 2 жыл бұрын
Bardzo fajne i merytoryczne sa Twoje filmy podparte,zobrazowane konkretynymi przykladami czy obliczeniami .Pozwalajacymi to wszystko ogarnac od strony technicznej- "matematycznej"..Jako zapalony hobbysta fotografii analogowej,chcąc poszerzać swoja wiedze na temat fotografii cyfrowej,ogladam wiele tutoriali na YT lecz wiekszcosc jest powielaniem czegos co juz bylo..Tu zawsze jest jakas ciekawostka,bądź istotny szczegół gdzie indziej pomijany a w gruncie rzeczy istotny,bo pozwalajacy spiąć w całość brakujacą wiedze..Dziekuje i pozdrawiam:)
@MrBaryla11
@MrBaryla11 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawe porównanie. Pozdrawiam
2 жыл бұрын
Dzięki za uwagę 😎
@KrzysztofOkrojek
@KrzysztofOkrojek 2 жыл бұрын
No cóż Jacku... Kolejny świetny film. Mimo już posiadanej wiedzy którą przekazujesz to fajnie się to ogląda. Ja niestety muszę uważać z "fotonami" 😂... Bo mi waga aparatu podskoczy... Pozdrawiam 🗿
2 жыл бұрын
To były postne fotony, ale zaraz idę zrobić kilka ćwiczeń żeby przerobić ich masę w rzeźbę 😂
@ryszardtarnowski8213
@ryszardtarnowski8213 2 жыл бұрын
Fotony muszą być, trzeba przecież wyjść poza teorię. Ewentualnie można poćwiczyć na pomidorkach koktajlowych :-D
@dejmien73
@dejmien73 2 жыл бұрын
Brawo! Krótko, zwięźle i na temat :)
2 жыл бұрын
Dzięki :)
@unitronpkp8615
@unitronpkp8615 2 жыл бұрын
Czekałem na taki materiał!
2 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że trafiłem z tematem :)
@lukaszlewczuk
@lukaszlewczuk 2 жыл бұрын
Świetny patent z tymi fotonami do szklaneczki - mega sprytnie :-) Kurczę, obejrzałem konsumpcję fotonów i zgłodniałem teraz ..... (...) Właśnie zajrzałem do lodówki. Niestety mam w niej głównie światło ..... :-| Pozdrawiam ! :-)
2 жыл бұрын
Głównie światło, czyli... fotony :)
@lukaszlewczuk
@lukaszlewczuk 2 жыл бұрын
Tak. Ale tu wchodzi errata: rano byłem na zakupach i już mam w niej jedzenie :-) Pozdrawiam !
@szymon5232
@szymon5232 2 жыл бұрын
Hmm... Jak na kompleksowy filmik zabrakło m.in. o wpływie zmiany: ISO na rozpiętość tonalną (bo bez tego to nie do końca prawda z tym zakresem), dual ISO (czyli dlaczego w niektórych aparatach robić lepiej na wyższych ISO niż na ciut niższych) oraz radzeniu sobie z małą rozpiętością tonalną używając bracketingu i składając później HDR.
@topidrut1
@topidrut1 2 жыл бұрын
Ciekawie przedstawione.
2 жыл бұрын
Bardzo się cieszę :)
@ZanetyGrabowski
@ZanetyGrabowski 2 жыл бұрын
Rewelacja Jacku, nasze zdrowie ale w gardło Twoje. Pozdrówki
2 жыл бұрын
Ok, niech będzie. Z tym że zapewne chodzi o inny trunek a tego unikam :)
@kamilpiwowarczyk7581
@kamilpiwowarczyk7581 2 жыл бұрын
Super !
2 жыл бұрын
Kamilu, dzięki wielkie za oglądanie!
@robertmaciejowski7893
@robertmaciejowski7893 2 жыл бұрын
Kolejna dawka świetnej informacji. Pozdrawiam
2 жыл бұрын
Drogi Robercie, dziękuję pięknie za te słowa uznania :)
@Mario19932
@Mario19932 2 жыл бұрын
Rozpiętość tonalna to w sumie ważniejsza jest przy kolorach a nie samej jasności kadru. Najlepiej to widać przy wschodzie/ zachodzie słońca jak się zrobi normalnie zdjęcie na 100 ISO i drugie np. na 1600 to przejścia między kolorami są dużo bardziej ostre i słabo to wygląda. Na takim sony A7 IV co ma w miarę dobre użyteczne ISO na ISO 100 jest chyba 446 tonów kolorów a przy 1600 już tylko ok. 110 to 4x mniej. Wiadomo że do krajobrazu używa się 100 ISO ale są sytuacje np. w lesie że poniżej 1/30 albo 1/60 nie ma co schodzić bo liście będą poruszone. W tych czasach jak ktoś potrzebuje bardzo dużej rozpiętości tonalnej to najlepiej robić 2 albo 3 zdjęcia i bracketing bo zajmuje kilka sekund później przy obróbce ale wiadomo lepiej mieć od razu.
@mareksniegon5193
@mareksniegon5193 2 жыл бұрын
Cześć!!! Bardzo fajnie i przejrzyście to wytłumaczyłeś. Mnie by jeszcze bardzo interesowało temat czy lepiej iść w niedoświetlenie czy prześwietlenie i czy to zależy co fotografujemy?. Jest sporo różnym materiałów na internecie ale zawsze można się dowiedzieć jak ty sobie radzisz w skrajnych przypadkach. Robiąc pojedyńcze zdjęcie bardzo kontrastowe lepiej zrobić używając wielokrotnej ekspozycji (braketing) czy lepiej pójść w HDR ?. Może jakieś różnice omówiłbys między Braketing a HDR i gdzie lepiej się sprawdzi w praktyce. Sporo tematów ale jest to spory problem robiąc zdjecia o wschodzie czy zachodzie słońca. Pozdrawiam i do nastepnego ;-).
@analconda1663
@analconda1663 2 жыл бұрын
Fajnie wyjaśnione :)
2 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, że da się to zrozumieć :)
@you..tube..
@you..tube.. Жыл бұрын
W końcu rozumiem dlaczego tak jest, od zawsze mnie to nurtowało. Szkoda że na liście tej strony nie ma Nikona Z50 ;/ Za to porównałem inne puszki które miałem i się przeraziłem, np. D90 12,5 punktu. Co mnie bardzo zdziwiło to to, że D700 ma aż 14,6 punktu a następca D7500 tylko 14.
@radek6604
@radek6604 2 жыл бұрын
Witam A ile stopni Ev ma np. taki lumix lx100 ? Pozdrawiam
@ekorych
@ekorych 2 жыл бұрын
A jak mogę sprawdzić rozpiętość tonalną swoich aparatów z matrycami cyfrowymi? A jak odczytać rozpiętości tonalne dla błon fotograficznych i papierów do odbitek? Nie są to parametry eksponowane przez producentów, prędzej się dowiemy o rozdzielczości i setce mniej istotnych funkcji.
@ZarlokTV
@ZarlokTV 2 жыл бұрын
No nie no! Za te kamyczki to daję trzy łapki w górę! (zapewne jadalne;)
@piotrwrobel2963
@piotrwrobel2963 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawe i rzeczowo przedstawione informacje. Dziękuję. Mam jedno pytanie: jaka jest zależność między rozpiętością tonalą a wielkością matrycy i jej rozdzielczością? Pozdrawiam.
@ShwarcArnold
@ShwarcArnold 2 жыл бұрын
Żadna
@piotrwrobel2963
@piotrwrobel2963 2 жыл бұрын
Dziękuję.
@sebastianmichael5208
@sebastianmichael5208 2 жыл бұрын
Pod jakim adresem znajdę listę matryc i aparatów z 4:36?
@emilianzawrotny367
@emilianzawrotny367 2 жыл бұрын
Czemu nie wspomniałeś o Exposure Stacking? Przecież to świetny sposób na "rozszerzenie" rozpiętości tonalnej.
2 жыл бұрын
To się nadaje na osobny film :)
@electrofinger
@electrofinger 2 жыл бұрын
A ja zapytam nie w temacie filmu. Co prawda obejrzałem już kilka filmików o tym jak robić ostre zdjęcia, ale w żadnym nie było powiedziane: Kiedy można uznać że zdjęcie jest ostre? Jak jest ewidentnie nieostre to widać.
@adriannurzynski5204
@adriannurzynski5204 2 жыл бұрын
Tryb twórczy Jeżeli wybiorę jeden z nich to ustawienia są tylko w danym trybie? Czy jak np. Przejde z trybu TV na P to dane ustawienia będą ustawione na P
@SuperQnaa
@SuperQnaa 2 жыл бұрын
Jeszcze trochę to Cię wezmą do reklamy leków :D Super filmik, jak zawsze :)
2 жыл бұрын
A czemu do reklamy? Haha, chyba się nie nadaję do tego typu roboty :D
@SuperQnaa
@SuperQnaa 2 жыл бұрын
@ No, ale "kapsułki" przesypujesz zawodowo 😁
2 жыл бұрын
@@SuperQnaa a to teraz wszystko jasne haha :)
@instal-inz
@instal-inz 3 ай бұрын
Tego szukałem. Zdjęcie nieba i ziemi zawsze mi nie odpowiadały w mojej taniej lustrzance. Teraz wiem dlaczego.
@Simkofoto
@Simkofoto 2 жыл бұрын
Można prosić o link do tej stronki? Ciekawy jestem, jaką rozpiętość ma mój aparat. :)
2 жыл бұрын
To jest z DXO Mark
@marekp2845
@marekp2845 2 жыл бұрын
Świetna lekcja, a wiedza bezcenna. Dziwię się, że nie widzę żadnego linku patronite. Psujesz Pan rynek szkołom fotograficznym... :)
2 жыл бұрын
Marku, dziękuję Ci za ten komentarz. Pozwól, że dopytam Cie w jednej kwestii. Myślisz, że ludzie chcieliby wspierać budowę kanału dla samej idei wspierania czy musi się to wiązać z czymś dodatkowym? Widziałem, że działają różne modele, ale jakoś ja mam dużo radości z samego faktu, że te materiały są przydatne i właśnie na takich poradnikach chcę się skupiać. Tworzenie czegoś dodatkowego, jakiegoś gratisu dla wspierających nie wiem czy nie byłoby ponad moje siły. (Mam czwórkę małych dzieci i sam się dziwię jak ten kanał funkcjonuje przy takim zamieszaniu w domu😂🤦🏼‍♂️).
@topidrut1
@topidrut1 2 жыл бұрын
@ Mam podobnie. Ostatnio dodałem w opisie pod filmem informację o możliwości wspierania kanału. Bez zobowiązań dla chętnych. Wiązanie się jakąś mniej lub bardziej formalną umową z wpłacającymi pieniądze jest w tej chwili dla mnie niemożliwe. Można wpaść w pułapkę tego że jak za pieniądze to "musi być" coś tam. Raz na końcu ostatniego mojego filmu wspomniałem o takiej możliwości i dwie osoby zareagowały. Więc podziękowanie finansowe za to co już powstało bez dodatków za pieniądze też działa. Mnie te bonusy za pieniądze dla widzów nie przekonują.
@marekp2845
@marekp2845 2 жыл бұрын
@ Fajnie, że są tacy ludzie, jak Ty, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Należy Ci za to gorąco dziękować. A w ogóle to podziwiam Cię za to, że chce Ci się to robić. Zwłaszcza, że robisz to "społecznie", bo jestem pewien, że wszystko, czym się z nami dzielisz, kosztowało Cię kiedyś wiele czasu, pieniędzy i nerwów. Patronite, czy buymeacoffee są bardzo popularne i, moim zdaniem, nie ma w tym nic złego. Jednak, tak, jak wspomniał Topidrut, ktoś może uważać, że za pieniądze powinien być jakiś bonus. I w tym momencie można łatwo wpaść, zupełnie niechcący, w pułapkę. Poza tym podejrzewam, że to i tak byłyby chyba niezbyt wielkie sumy, więc gra pewnie niewarta świeczki. P.S. podziwiam Cię również za czwórkę dzieciaków. Ja mam dwójkę, które świat przewracają mi do góry nogami, a co dopiero czwórka...:) Pozdrawiam
@fotoveer
@fotoveer 2 жыл бұрын
Chyba zrozumiałem i dotarło do mnie, że może jednak Fuji pro nie jest tak doskonały jak mi się zdawało się :/ Dzięki :)
@pawedozycki7405
@pawedozycki7405 2 жыл бұрын
przy robieniu zdjęć krajobrazu najlepiej ze statywu mozna uzyskać tak naprawdę wieksza rozpiętość tonalna robiąc zdjecia hdr (robienie np. 3 zdjęć o różnej ekspozycji i laczenie to w jedno o duzej rozpiętości)
@darekw1967
@darekw1967 2 жыл бұрын
Wystarcza 2 ekspozycje (1 - na swiatla, 2 - na cienie). Jednak najczesciej wystarczy 1 ekspozycja - Mysle tutaj o Fuji + tryb DR400.
2 жыл бұрын
To swoją drogą, HDR to super temat na osobne nagranie! :)
@mreyk314ak4
@mreyk314ak4 2 жыл бұрын
Czyli pełna klatka z 16mpx jest lepsza niż APS-C 16mpx? Czyli im mniej megapixeli na większej matrycy tym lepiej?
@andrzejpawelczuk
@andrzejpawelczuk 2 жыл бұрын
Biorąc pod uwagę tę samą generację matryc (w sensie technologii produkcji), to tak. Tylko trzeba brać pod uwagę, że matryce są coraz bardziej zaawansowane i te nowsze, o większej rozdzielczości mają znacznie lepszą rozpiętość tonalną, niż stare. Miałem aparat z matrycą 10Mpix APSC, a teraz używam bezlusterkowca z matrycą 20 Mpix MFT (więc matryca w dodatku mniejsza), a rozpiętość tonalną i tak ma znacznie lepszą. Po prostu znacznie nowocześniejsza matryca.
@darekw1967
@darekw1967 2 жыл бұрын
Nie jest to takie jednoznaczne. Zalezy od zastosowanej technologii budowy matrycy jak i zaawansowania metod obrobki obrazu. Kiedys wiecej zalezalo od samej budowy matrycy a teraz najwiecej zalezy od oprogramowania i algorytmow. Kiedys RAW-y byly czystymi zrzutami danych z matrycy a juz od dawna tak nie jest. Coraz wiecej danych jest dorabianych i poprawianych. Wady obiektowow tez sa korygowane i poprawiane wiec w pewnym sensie to co uzyskujemy to efekt pracy konstruktorow i programistow.
@ShwarcArnold
@ShwarcArnold 2 жыл бұрын
Dla czego w porównaniu stosujesz skalę dla SNR=1 gdzie faktycznie aparaty uzyskują ~14ev DR, zamiast skali dla najlepszej jakości obrazu SNR=10 przy ISO100? DXOmark stosuje to pierwsze, ale to nie odzwierciedla dobrze różnic pomiędzy aparatami, bo różnicy 0,5ev nie jesteśmy w stanie zobaczyć, a aparaty dzieli właśnie tak mała różnica dla SNR=1. Zdecydowanie lepiej obrazuje różnice poziom ISO100 przy SNR=10 gdzie najlepsze modele uzyskują 9,5-10,2ev, ale już te słabsze ledwo przekraczają 7 czy 8. Wg DXOmark przykładowy dziesięciolatek d5100 ma 13,6ev, a 4 letni d7500 14ev. W praktyce dzieli te modele przepaść dynamiki, a nie skromne 0,4ev. Tak, przepaść bo pierwszy zanotował 7,8ev dla ISO100 przy SNR=10, a drugi już notuje 9,6ev czyli blisko 2ev różnicy przy najlepszej jakości obrazu, a nie skromne 0,4 dla SNR=1. Jak przeanaluzujemy aparaty w ten sposób to okaże się, że w tym parametrze bryluje Sony i Nikon, dopiero najnowsze Canony R/R5/R6 się zbliżyły, bo jeszcze kilka lat temu miały skromniutkie 7 czy 8ev DR, a o starszych modelach nie wspomnę, gdzie dla iso100 SNR=10 odnotowywano bardzo słabe jak na dzisiejsze standardy 5-6ev. Także ten tego, ale skala SNR=1 nie odzwierciedla faktycznych różnic pomiędzy modelami, bo wszystkie praktycznie mieszczą się tak jak powiedziałeś, w zakresie 1-1,5ev. Ale już dla ISO100 i SNR=10, te różnice są znacznie, znacznie większe, bo nie rzadko nawet nowe modele odstają o 2-3ev od najlepszych in minus, a to ogromna różnica.
@wiehookerbii3925
@wiehookerbii3925 2 жыл бұрын
ok, jaka to strona ?
2 жыл бұрын
DXO mark www.dxomark.com
@dzwiedziu753
@dzwiedziu753 2 жыл бұрын
Rejestracja zdjęcia to jedno. Papier i wyświetlacz też ma swoje ograniczenia. Tutaj nazywa się to kontrastem między bielą a czernią i ich rozpiętość tonalna jest znacznie mniejsza niż to co rejestrują aparaty. Dlatego zdjęcie RAW jest takie płaskie. Musimy je obrobić by jako tako obejść te ograniczenia przez doświetlenie cieni i przyciemnienie jasnych partii żeby to ładnie wyglądało. Jeśli się przesadzi z suwakami to zdjęcie wygląda nienaturalnie. Wychodzą też artefakty na ostrych krawędziach.
@jansurmanski6453
@jansurmanski6453 2 жыл бұрын
No i trzeba będzie sprzątać.
2 жыл бұрын
Zjadłem te z podłogi 🤪😂😂😂
@jansurmanski6453
@jansurmanski6453 2 жыл бұрын
@ Oczywiście. Ja też bym je zjadł. A w ogóle to bardzo dziękuję za wszystkie filmiki. Fotografią zajmuję się od dawna a mimo to wiele się z Twoich filmów nauczyłem. Dziękuję jeszcze raz.
@marcinmrzyglocki
@marcinmrzyglocki 2 жыл бұрын
@ mniemam, że podłogę odpowiednio przygotowałeś przed nagrywaniem. Ze swojej tak z zaskoczenia bym się nie odważył...
@bffgjvddjnvf5463
@bffgjvddjnvf5463 2 жыл бұрын
Może ktoś wkancu wyprodukuje rozpiętość podobną do ludzkiego oka chociażby bliską, w sumie mogliby się producenci pośpieszyć wkancu postęp techniczny idzie na przód więc powinni więcej uwagi przykuć do tego niz do bajerów wizualnych, co do filmu to coś nowego na tym kanale i cieszy mnie to bo warto poruszać inne kwestie bardziej za kurtyną fotografii, jak- co-działa-funkcjonuje
@krzysztofjaros328
@krzysztofjaros328 2 жыл бұрын
Skąd wartość 12 EV dla negatywu? Może dla jakiejś strasznej Koniki Centurii. Dobre amatorskie negatywy dawały przyzwoite rezultaty prześwietlone +6-7 EV, czarnobiałe jeszcze więcej. Pod powiększalnikiem spokojnie można wyciągnąć zarówno głębokie cienie jak i szczegóły nieba pod słońce, jakby się komuś nudziło. Cyfrówka wciąż jest bliżej slajdu. Zarówno jeśli chodzi o dynamikę jak i naświetlanie na światła.
@krzpob
@krzpob 2 жыл бұрын
Fakt naświetlania na światła na cyfrze wynika z tego że mamy od razu "pozytyw".
@krzysztofjaros328
@krzysztofjaros328 2 жыл бұрын
@@krzpob Nie wiem, czy to cokolwiek tłumaczy. Odnośnikiem powinien być plik RAW, cyfrowy negatyw. To bardziej nasza percepcja lepiej toleruje obcięcie informacji w cieniach /czerni. Nie zmienia to też faktu, że 12 EV negatywu to jakaś bajka. Sprawdziłem własnoręcznie naświetlając negatywy testowe (różnych producentów) do ustawiania labu. Pewnie bliżej 20 EV, skromnie 250x więcej niż 12 i więcej niż najlepsze w tym momencie cyfrówki na rynku
@dzwiedziu753
@dzwiedziu753 2 жыл бұрын
@@krzysztofjaros328 a jak zmierzyli to 12EV dla kliszy? Żeby negatyw analogowy wprowadzić do kompa trzeba go zeskanować. Skaner to przecież aparat cyfrowy. Jeśli tu doszło do utraty informacji no to masz odpowiedź. Oprócz rozpiętości jest jeszcze rozdzielczość tonalna czyli jak niskie różnice jasności uda się zarejestrować i nie będą one szumem.
@krzysztofjaros328
@krzysztofjaros328 2 жыл бұрын
@@dzwiedziu753 jeśli tak wyglądała metodologia, nie mam więcej pytań. Może trudno w to uwierzyć, ale kiedyś można było samemu naświetlić i wywołać film, a rezultaty ocenić organoleptycznie na odbitce z powiększalnika. Densytometr bywał pomocny, ale patrząc na sam negatyw można stwierdzić, ile warte były poszczególne marki filmów. Od 8 lat wolę rezultaty z cyfrówki, detal i struktura jest o wiele lepsza. Natomiast rozpiętość tonalna - najlepsze pełnoklatkowe matryce wciąż nie osiągają dynamiki dobrego amatorskiego, co ważne, negatywu
@arkadert3950
@arkadert3950 2 жыл бұрын
Zrobić test smartfonów.I który ma jaki poziom rozpiętośći tonalnej
2 жыл бұрын
Tam jest inny myk, zdjęcie łączy i oblicza procek z kilku różnych ujęć i robi hdr 🤦🏼‍♂️
@jaquenhghar528
@jaquenhghar528 2 жыл бұрын
Tak kojarzyłem, że już to gdzieś oglądałem.... kzbin.info/www/bejne/goTIeJiqnr6nbdE Różnica jest taka, że autor filmiku sprzed roku rozumie o czym mówi. W Twoim filmiku podobało mi się wyjaśnienie o wypełnianiu "wnęk świetlnych na matrycy" - więc plus za anty-kreatywność. PS. Mogłeś zmienić chociaż tytuł...
2 жыл бұрын
Staram się zrozumieć ten komentarz, ale serio nie wiem co masz na myśli. W każdym razie wszystkiego dobrego życzę. :)
@kwasaamk
@kwasaamk 2 жыл бұрын
Pytanie proste, jak na zgaduj-zgaduli, za 2 pkt.: JAKA JEST ROZPIĘTOŚĆ TONALNA MATERIAŁÓW NEGATYWOWYCH ORAZ ,,ODWTOTEK ? M👹
2 жыл бұрын
Klisza 12 ev, slajdy nie wiem dokładnie ale mniejsza.
@kwasaamk
@kwasaamk 2 жыл бұрын
@ Dzięki! M👹
@emariuszzz
@emariuszzz 2 жыл бұрын
może kiedyś poruszysz temat........ zakres tonalny
2 жыл бұрын
Ok, zapisuję na liście pomysłów :) Dzięki!
@AliRastafa
@AliRastafa 2 жыл бұрын
Tylko czy to ma jakies duze znaczenie?
@AliRastafa
@AliRastafa 2 жыл бұрын
Nie ma. Pozdrawiam
2 жыл бұрын
Dla zdjęć krajobrazowych ogromne. Sprawdź sobie. 😎
@AliRastafa
@AliRastafa 2 жыл бұрын
@ nigdy nie zwracalem na to uwagi. Zawsze wieksze znaczenie mial dla mnie obiektyw. Ps. Posiadam sony a9
2 жыл бұрын
Genialny aparat, gdybym nie kręcił filmów to pewnie ta dziewiątka byłaby moim pierwszym wyborem.
@AliRastafa
@AliRastafa 2 жыл бұрын
@ w takim razie a1 albo nic ;)
@marcinmrzyglocki
@marcinmrzyglocki 2 жыл бұрын
Ubawiło mnie, że na tym rankingu A7RIII jest przed A1, a A7SIII ani śladu.
2 жыл бұрын
Nie było? Akurat nie zwróciłem na to uwagi. Możliwe, że akurat redaktorzy nie mieli tego aparatu na testach. Tak bym to tłumaczył.
@marcinmrzyglocki
@marcinmrzyglocki 2 жыл бұрын
@ z drugiej strony zwraca uwagę, że w tych testach model z 2021 przegrywa z tym z 2017, a z kolei rocznik 2014 jest raptem pół stopnia z tyłu. Minimalne różnice, to stąpanie w miejscu.
@ryszardtarnowski8213
@ryszardtarnowski8213 2 жыл бұрын
Co więcej, dobre APS-C idzie ramię w ramię z FF i "średniakami". Warto to zauważyć. Ciekawe, czy rozpiętość wszystkim jednakowo "siada" wraz z podnoszeniem ISO?
@ShwarcArnold
@ShwarcArnold 2 жыл бұрын
@@ryszardtarnowski8213 no właśnie nie
@dzwiedziu753
@dzwiedziu753 2 жыл бұрын
To zależy czy zdjęcie jest analizowane w powiększeniu 1:1 czy przeskalowany do powiedzmy 12MP z całego kadru. W pierwszym przypadku taki A7RIV wypadnie dużo gorzej niż A7III, nie mówiąc już o A7SIII. W drugim, wszystkie wyjdą porównywanie bo to ta sama technologia sensora.
@przestrzenplancka498
@przestrzenplancka498 2 жыл бұрын
A może jednak fala ;) kzbin.info/www/bejne/poaqimhth6utZrs
2 жыл бұрын
Prowokacja? :)
@kazimierzmigas2396
@kazimierzmigas2396 2 жыл бұрын
...ja unikam nieba moim 6Dii :(
2 жыл бұрын
A próbowałeś filtra polaryzacyjnego?
@kazimierzmigas2396
@kazimierzmigas2396 2 жыл бұрын
@ Tak. Uczę się. Bardzo dobra rzecz. Uratował mi sigme 18-35 f1.8 Art! Pierwszy raz założyłem i w autobusie puknalem tym śliczny obiektywem w słupek i tylko filtetek rozbilem :)
Ogniskowa obiektywu: więcej niż musisz wiedzieć.
8:16
Niezłe Aparaty
Рет қаралды 17 М.
5 ZASAD MYŚLĄCEGO FOTOGRAFA
13:06
Niezłe Aparaty
Рет қаралды 9 М.
Khó thế mà cũng làm được || How did the police do that? #shorts
01:00
THEY WANTED TO TAKE ALL HIS GOODIES 🍫🥤🍟😂
00:17
OKUNJATA
Рет қаралды 20 МЛН
Ile pikseli musisz mieć w aparacie?
10:13
Niezłe Aparaty
Рет қаралды 13 М.
Dobry i zły obiektyw. Czym się różnią?
10:58
Niezłe Aparaty
Рет қаралды 32 М.
Sesja Pary - 5 porad jak to zrobić dobrze / Zapisy na warsztaty w Krakowie
1:15:08
Fotograficznie Rzecz Biorąc
Рет қаралды 325
🚩 ISO - czyli jaka jest najlepsza czułość matrycy - Fotografia jest Fajna
14:56
5 Najgorszych błędów podczas kadrowania zdjęć
17:45
Niezłe Aparaty
Рет қаралды 52 М.
Dynamika tonalna - dla opornych
12:10
TylkoFotografia
Рет қаралды 1 М.
Balans bieli? Piękne kolory już w aparacie!
16:43
Niezłe Aparaty
Рет қаралды 89 М.