Szerintem klassz kis összefoglaló, most leltem rá/rád! (-a panelokról még annyit, hogy talán azért IS hosszabb élettartamúak itt a fűtőpanelek, mert tisztábbak a szobák, -mert a levegő is tisztább stb... Sok azért adja be a kulcsot, mert Mégiscsak letakarják, elemegy a sok kosz és talán nem is túl jó minőségűek) Megosztom, ha nem gond!? Féjszbúk: Magyar-Norvég fórum. Ingrid
@nagybio Жыл бұрын
Engem nagyon érdekelt eddig is, hogyan lehet, hogy ott jóval hidegebb van, nyáron is, de ugye főleg télen. Mégis óriási ablakfelületek, faházak, minimális szigeteléssel (értem ez alatt, hogy nálunk az 50 centis téglafalra is 20 centi burkolatot ajánlanak), mégis állítólag kifűtik a lakásokat. Az rendben van, hogy jóval olcsóbb az áram. De energetikailag ez ellentmondás. Vagy nálunk nem kellene túlburkolni a házakat, vagy ők tudnak valamit (pl. nem fáznak), hogy nekik az elég, pedig ott télen masszívan hó van és mínusz fokok. Mindezt norvég panelekkel kifűtve. Elég az? Vagy ott 18-20 fok van max egy szobában? Penészedés sincs? Hőhíd? :)
@elektromosfutesek Жыл бұрын
A felvetett dolgoknak mind fizikai oka van természetesen. A fa a téglánál jobban szigetel, így egy fából épült szerkezetbe sokkal kevesebb szigetelés kell, mint akár a legjobb téglákra is, így nem esik nehezükre kifűteni a házaikat -20 fokban sem, így már nincs ellentmondás. Továbbá a nagy ablakfelületek, ha azok megfelelően vannak megtervezve, hozzájárulnak a passzív fűtéshez, mivel beengedik a napfényt. A nagy hóréteg a házakon is szigetel, nem is kicsit. Sokkal rosszabb nálunk, hogy már nincs hó. Mivel a fa szellőzik, penész nincs, és fa esetén a hőhíd is felejtős. Az a betonra jellemző, mivel az egy nagyon hideg, rideg anyag. De ezt a témát, mivel nagyon érdekes, az egyik következő videóban ki fogom fejteni, amely kérdezz-felelek videó lesz.