Dużo czasu już minęło. Ursus w wyświetleniach nie miał sobie równych 🙂
@zts16team3 жыл бұрын
@@MF20077 no jestes jednym z pierwszych którzy nagrywali w tamtych latach 😀 pozdro
@MieszkoDrugi22 ай бұрын
Jak się brona spisuje po kilku latach? Jak oceniasz jakość Akpila?
@MF200772 ай бұрын
@@MieszkoDrugi2 ogólnie maszyna godna polecenia. Jakościowo wszystko ok. Lakier trzyma, a rama nie pęka. Jedyne awarię dotyczyły pękniętych śrub mocujących wał.
@dziki-damian65513 жыл бұрын
Spoko to wyglada, jak cenowo wyszła?
@Pawela56 Жыл бұрын
Nie ma problemow z zapychaniem sie w duzej ilosci resztek pozniwnych lub przy uprawie mokrej gleby? Jaka opinia po roku uzytkowania?
@MF20077 Жыл бұрын
Trzeba wiedzieć, że brona ma regulacje konta pracy talerzy i może się różnie zachowywać przy różnym ustawieniu. Ja mam ustawione tak, żeby jak najplycej było pełne podcięcie. Mi się przy obecnym ustawieniu nigdy nie zapchała od ziemi albo resztek pozniwnych ale robię zwykle dość płytko i nie uprawiam kukurydzy. Ogólnie jestem zadowolony i pewnie kupiłbym identyczna ponownie. W tego talerzowce ważne jest żeby podwozie mogło się bujać czyli nie można podnosić go na max do końca bo inaczej może podskakiwać. Bujanie podwozia niweluje kołysankę całej maszyny. Jeżdżę 16 km/h w różnych warunkach i nie ma problemu.
@Pawela56 Жыл бұрын
Jakiej średnicy talerze i jaki typ uzębienia masz? Największe można wybrać 660 mm a 610 są standardowe. Rozmawiałem z technicznym od Akpila i typ talerzy polecał o największym wycięciu, że są uniwersalne, wydaje mi się że nimi ciężko będzie pracować płytko.
@MF20077 Жыл бұрын
@@Pawela56 mam właśnie 610 z dużym wycięciem i da radę podciąć dość płytko przy zużyciu paliwa poniżej 5l na ha.
@Maniaks63 ай бұрын
@@MF20077 O co chodzi z tym nie podnoszeniem podwozia na max do końca? Bo nie bardzo rozumiem.
@MF200773 ай бұрын
@@Maniaks6 podwozie powinno mieć możliwość bujania na akumulatorze hydraulicznym. Dzięki temu stabilizuje maszynę.
@MarcoWzu2 жыл бұрын
Jak spisuje się case? Ile godzin? Jak tam cvx? Nie było problemu z układem paliwowy ?
@MF200772 жыл бұрын
Jesteśmy zadowoleni, niedługo 3700h przekroczy. CVX się bardzo dobrze sprawuje, świetna przekładnia. Z układem paliwowym to w ciągu ostatnich dwóch lat ze dwa razy były filtry zapchane ale to raczej coś z paliwem musiało być bo wymiana filtrów pomogła.
@MarcoWzu2 жыл бұрын
Mamy 240 na cvx. Narazie lata ale jakoś nie mam przekonania do końca do tego ciągnika . Robi około 1000godz rocznie. Robiliście modyfikacje mocy ?
@MF200772 жыл бұрын
@@MarcoWzu Nie robiliśmy modyfikacji mocy. Moim zdaniem 200km to jest optimum dla konstrukcji tego ciągnika. Dodatkowe 30km itak by nie pozwoliło na przeskoczenie na maszyny z wyższego poziomu wydajności.
@pawe19283 жыл бұрын
Witam jak u pana sytuacja z trzoda chlewna dalej utrzymujecie tyle świni ?
@MF200773 жыл бұрын
Narazie w strefie nie jesteśmy. Świnie trzymamy bez zmian.
@pawe19283 жыл бұрын
No u nas w gminie wybili już 3 wioski i nie ma tam jest z ani jednej świni i wybijają dalej koło mnie jest ognisko 150 metrów w linii prostej więc to pewni kwestia kilku dni gdzie i u mnie wybija wszędzie jest ta sama sytuacja pada jedna locha potem następna i następna tuczniki przestają jeść i już jest po zawodach
@MF200773 жыл бұрын
@@pawe1928 Przy obecnej "walce" z ASF jest nieuniknione, że choroba będzie w całym kraju. Przykre to szczególnie, że można było zrobić dużo więcej, a walka z chorobą była do wygrania. Politycy zawiedli na całej linii.
@pawe19283 жыл бұрын
Teraz ta walka jest raczej nie do wygrania jeżeli by wybito dziki na samym początku myślę że problemu z asf by nie było ale u nas jak nie wykańczają wybiciem trzody to ceną teraz za świnie z czerwonej strefy z obszaru zapowietrzonego świnie w normalnej wadze są po 3.20 a jeżeli są przerośnięta a trafiają się sztuki u gospodarzy po 170/180 kg ponieważ mieli zakaz sprzedaży cena wynosi całe 1.60 za kg
@MF200773 жыл бұрын
@@pawe1928 Tragedia. A jak już wykryją ten ASF to co robią z paszą, zbożem itp.? Idzie do utylizacji? Co z odszkodowaniem za wybite stado?
@patrykp12393 жыл бұрын
Jaki areał do obrobienia?
@MF200773 жыл бұрын
Ponad 100ha
@przemek360113 жыл бұрын
Amazone na emeryturę przeszedł?
@MF200773 жыл бұрын
Ale który? Nie mieliśmy żadnej maszyny amazone do uprawy ścierniska. Gruber jest marki Frost
@jano49303 жыл бұрын
Te dzielone wałki to chyba żart 🤔😂
@MF200773 жыл бұрын
Dużo lepsze przy zawracaniu na wale no i ogólnie o wiele mocniejsze niż te w całości.
@ukryty12563 жыл бұрын
Rzeczywiście dziwne te wałki, nie spotkałem się chyba jeszcze z takim rozwiązaniem. W Rubinie 9/600 miałem po 3m wał na każdą stronę, Joker 8RT ma w trzech kawałkach te 8m, Kverneland DTA też miał 2 albo 3 na 5m szerokości, a zastrzeżeń odnośnie trwałości nie mam i nie miałem. Na pewno przy tak podzielonym wale jest więcej łożysk do wymiany, ale pewnie ma to rozwiązanie jakieś swoje zalety
@MF200773 жыл бұрын
@@ukryty1256 Maszyny, które Pan wymienił mają inną koncepcje zawracania na skrajach. Tamte używają podwozia, a ten wał Akpila jest specjalnie dedykowany pod zawracanie przy jego użyciu. Wielu producentów odradza zawracanie w taki sposób właśnie ze względu na zbytnie obciążanie wału. Łożysk do wymiany jest więcej ale z pewnością same wymiany będą znacznie rzadsze znając specyfikę zużywania się łożysk. Akpil ma kilka smaczków technicznych i to głównie zdecydowało o jego wyborze na tle polskiej konkurencji.