Bardzo dobra rozmowa. Dogłębnie poruszony aspekt religijno - kulturowo - egzystencjalny. Dziękuję i pozdrawiam Państwa serdecznie.
@RadykalnyPasywista9 ай бұрын
Bardzo dziękuję i zapraszam na następne audycje ;)
@westakus10929 ай бұрын
Bardzo lubię ten zespół, dziękuję Państwu :)
@RadykalnyPasywista9 ай бұрын
Również dziękuję i pozdrawiam!
@kulaengineering9 ай бұрын
Fajna i ciekawa dyskusja. Dziękuję Wan! ❤
@MGogulski9 ай бұрын
To nie była stracona godzina :) Świetna analiza.
@jurekbytner55979 ай бұрын
film jest świetny,ale cykl książkowy jest jeszcze lepszy, no i można śledzic dalsze losy postaci,polecam!
@TomaszRak-cg9vn9 ай бұрын
Jestem już 😊dawaj
@karolinawogrodniczkach9 ай бұрын
Paul to mesjasz jakiego chcieli Żydzi, taki który miał im wywalczyć wolność od Rzymian. Na szczęście Bóg miał inny pomysł. To pokazuje, że ludzkie pomysły na świat kończą się źle. Film bardzo mi się podobał, mam szczerą nadzieję że w końcu przyjdzie odmiana w kinie, już mam serdecznie dosyć papki DC i Marvel. Dziękuję za rozmowę 🙂
@ukaszzawadka26788 ай бұрын
Lepiej bym tego nie ujął. PS: - Aquaman na Diunie :D
@czitek19 ай бұрын
Bardzo dobra rozmowa. Jestem pod wrażeniem wiedzy rozmówców. Jedyna uwaga: Jestem w 3 /4 rozmowy i jeszcze nie było słowa o islamie. No chyba nie trzeba mówić jakie gigantyczna inspiracją to była. Nawet słownictwo jest zaczerpniete
@SkarbyHistorycznoLiterackie9 ай бұрын
Miałam o tym opowiedzieć w kontekście dżihadu ale niestety zabrakło czasu. Dziękujemy za miłe słowa :)
@ukaszzawadka26788 ай бұрын
@@SkarbyHistorycznoLiterackie W sumie to jest dość trudny temat, gdyż doświadczeniach z lat 2011-2018, Arabskiej Wiosny i tego czym poskutkowała utrata stabilności w regionie i kwestii wpływu tego stanu rzeczy na Europę łatwo ulec pokusie prostej i kategorycznej oceny zjawiska, co nie ułatwia sprawy. Zagadnienie jest dużo szersze i bardziej skomplikowane. Stosunek do cywilizacji islamu oraz masowej imigracji z tych młodych (medianą wieku) społeczeństw do starej, wymierającej Europy i konieczność stworzenia jakiegoś modus vivendi w nowych, niespokojnych czasach będzie palącym problemem przyszłych dekad i przyszłych pokoleń. Mamy też obecne działania czynników decyzyjnych i ich skutki, dobre i złe. To fascynujące, że książka napisana 59 lat temu staje się kopalnią odniesień do obecnej, równie skomplikowanej rzeczywistości. Jeżeli zważymy na inne opisane zjawiska: brutalizację polityki, postkolonializm, kryzys ekologiczny, kryzys paliwowo-ekonomiczny, czy nie mniej ważny ( a może najważniejszy) obecny kryzys wartości, uświadamiamy sobie, że obcujemy z iście profetycznym dziełem.
@piteress25299 ай бұрын
👍
@inamina46069 ай бұрын
Za czasow hippisow nie bylo w modzie globalne ocieplenie. Wtedy grano na globalne zlodowacenie. I zeby bylo zabawniej stali za tym ci sami guru klimatyczni. Calkiem serio rozwazano np. pokrycie biegunow czarnym pylem 😁
@piotrmich98509 ай бұрын
To może i ja pójdę do kina.....
@Embrod9 ай бұрын
Nie wiem, czy taka koncepcja programu, ale zdecydowanie za krótko i zbyt pośpiesznie. Prawie jak w drugiej części filmu - mocne przeskakiwanie z wątków.
@ultimathule10009 ай бұрын
Ja jestem RACJONALISTĄ. Zawsze podobały mi się filmy ABSOLUTNIE REALISTYCZNE. Gdy tylko pojawiały się elementy magii, czarów - natychmiast kończyło się oglądanie filmów. Wyjątkiem były niektóre filmy S-F, gdzie z natury rzeczy pewne sytuacje trzeba było wymyślić. Także horrory mogły mieć elementy niezwykłości, ale ta niezwykłość musiała mimo wszystko mieć elementy realizmu. Dlatego nigdy nie oglądałem filmów typu Wiedźmin, trylogia Tolkiena, Harry Potter (nawet pod groźbą karabinu bym tego nie oglądał). . Filmy, które akceptuję to np.: - Siedmiu Wspaniałych - wszystkie filmy wojenne z lat 50' 60' 70' (Parszywa 12, O jeden most, tylko dla Orłów, Zatopić Bismarcka, Bitwa o Anglię, Bitwa u ujścia la Platy, Złoto dla zuchwałych, Działa Navarony) - Rambo (ale tylko First Blood) - Janosik - Czterej Pancerni - Krzyżacy, Potop (Ogniem i Mieczem pojawiło się w czasach, gdy już filmów ani TV w ogóle nie oglądałem) - Columbo - Bunt na Bounty - Harakiri - Dersu Uzała - Duel - Duch (Patrick Swayze) - Dirty Dancing - Uciekający pociąg - wiele filmów historycznych i biograficznych - komedie (np Louis de Funes) Ogólnie: nie cierpię magii, czarów itp. Nie cierpię też propagady, poprawności politycznej (wciskanie w każdym filmie kobiet w rolach głównych, osób różnych ras). Dlatego dla mnie ideałem był Rambo: ani jednej kobiety, ani jednej osoby różnej rasy. To pozwalało się skupić na ISTOCIE filmu, a nie na problemach rasowych, genderowych, równościowych i całym tym lewackim szajsie. . Ja się dziwię, jak w ogóle można oglądać współczesne filmy. Dla mnie np. jako dla dziecka pojawienie sie w Bolku i Lolku Toli zakończyło oglądanie tej bajki niczym gilotyna, w ułamku sekundy.
@BaltazarGombka4559 ай бұрын
Rambo jest realistyczny? No bez jaj...
@Woowas9 ай бұрын
@@BaltazarGombka455 No i ten realistyczny "Duch" :)
@piotrmich98509 ай бұрын
To BARDZO słabo Znasz historię kina . Dlatego radzę poczytać kilka książek Red , Zygmunta Kałuzynskiego ...na pewno będzie ci łatwiej żyć .
@ultimathule10009 ай бұрын
@@piotrmich9850 : Ty myślisz, że jak przeczytam jakąś książkę, to zaakceptuję propagandowy szajs?
@ultimathule10009 ай бұрын
@@BaltazarGombka455 : nie ma tam magii i czarów. To mam na myśli.
@dariuszsandecki68919 ай бұрын
pseudo mistycyzm dla pokoleń płatków śniegu ... szkoda czasu, słabe, płytko zagrane i nudne jak seriale dla licealistów.
@Woowas9 ай бұрын
Zgaduję że książki nie tknąłeś.
@dariuszsandecki68919 ай бұрын
nie. nie moje klimaty. Nie pochłaniam kultury popularnej, jeżeli muszę się z nią stykać, to w kinie. Ten film mnie wynudził i byłem wściekły, że dałem się wrobić w bilet:) To takie ambitne kino dla nastolatków, patrzących, ale nie za bardzo myślących. Mistyka komiksów. Szkoda życia i czasu. Jedyna rola z krwi i kości, jedyny aktor który miał tam twarz, a nie maskę bylejakości, to Josh Brolin, a przecież to nie Malkovich :) Ta religia wody, niedojrzali aktorzy po liceum, obudowanie głównego aktora najbrzydszymi aktorkami, aby przypodobać się brzydkiemu pokoleniu ... nie dziękuje. Puste, nie mylić z pustynią:)
@Woowas9 ай бұрын
@@dariuszsandecki6891Film nie zmieścił w sobie głębi książki ale udało się przekazać najbardziej podstawową warstwę fabuły.
@dariuszsandecki68919 ай бұрын
@arturk93F Całe szczęście ani Kubrick ani Copolla nie musieli kierować swoich filmów do odbiorców o formacji kulturowej na poziomie ameby, i może dlatego tamte filmy to klasyki, a o tym popkulturowym mistycyzmie dla zagubionych nastolatków pamięć zaginie po zakończeniu jego tournee po kinach. W czasach kultury masowej i masowego odbiorcy, czas trwania wartości dzieła filmowego kończy się w momencie, w którym vlogerzy przestają o nim robić filmiki.
@thomasbgpaintart31209 ай бұрын
@@dariuszsandecki6891 Ponioslo Cie troche. Film jest fantastyczny, a nie jestem ani nastolatkiem ani lewackim platkiem sniegu. Kino piekne, wielkie i angazujace. Napisz po prostu, ze Ci sie nie podobalo a nie wciskaj takich generalizujacych stwierdzen.
@BłażejTruszczynski9 ай бұрын
Diuna owszem fajna ...ale co z rapotrem z frontu ? Mamy ogladac " raport" p .Wolskiego ? 😉