Krásná práce a pěkně vysvětlený technologický postup Díky .
@dagmarmichoinova70263 жыл бұрын
Díky. Je radost toto číst.
@pavelkvicala68483 жыл бұрын
Perfektní práce, pořad mi pomohl se alespoň základně zorientovat v problematice vápenných omítek. I pro laika pochopitelné vysvětlení chemických procesů a technologických postupů. Určitě využiji při rekonstrukci kamenného a smíšeného zdiva, aspoň už budu trochu vědět co, proč a jak. Těším se na další videa :-)
@dagmarmichoinova70263 жыл бұрын
zdravím a děkujeme za pochvalnou reakci. taky se těšíme na pokračování.
@dagmarmichoinova70263 жыл бұрын
díky za pochvalná slova i povzbuzení. ať se Vám daří!
@kolemdomu Жыл бұрын
Moc hezká a užitečná série videí!
@dagmarmichoinova7026 Жыл бұрын
Díky. Potěší to o to víc, že víte o čem natáčení videí je!
@iwoskramlik12902 жыл бұрын
hlazení "do omítníků" -- pokud se to nechá "po staru," tedy ne na dokonale rovnou plochu, dělá to přes den krásné stíny na fasádě. Asi to tenkrát nebylo úmyslem, ale je potřeba na to pamatovat a respektovat to -- vypadá to divně, když je na původní stavbě stínohra mírně zvlněného povrchu a do toho jako pěst na oko dokonale rovná oprava. Ostatně -- přiznané bochánky lžic nehlazené a nerovnané dělají stín v každé denní době, takže omítka pak není tak tepelně namáhána a méně praská.
@realitni-makler Жыл бұрын
Děkuji, přesně tohle potřebuji na novou fasádu na staré chalupě. Netušil jsem, jak toho dosáhnout. Dostal jsem doporučení "rovnat" koženou rukavicí. Také jsem viděl úpravu vzhledu údajně vyškrábáváním lžící (polévkovou). Kolem kamenného ostění to vypadalo náramně. Lze tuto techniku někde shlédnout?
@viper80433 жыл бұрын
Moc pěkná práce, kéž by takových podobných pořadu bylo víc. Jediné co mohu vytknout je, že těch "provozů" je tam občas až moc. PS: nechtěli byste dále udělat pořád o vápeném nátěru?
@dagmarmichoinova70263 жыл бұрын
Díky za milá slova. Připravujeme další videa, díky za námět. Rozsah prohozů je vždy individuální a je dán stavem - rovinností zdiva a požadovanou rovinností výsledné omítky.
@viper80433 жыл бұрын
@@dagmarmichoinova7026 Těmi prohozy jsem měl na mysli až příliš časté přeskakování videa na nahrazování omítky až to působí spíše rušivým dojmem. Nevím jak to lépe popsat.
@vaclavgirsa69673 жыл бұрын
Děkujeme Vám pane za dobrý podnět.
@iwoskramlik12902 жыл бұрын
Oplach jednoduše: jeden lije zhora pomalu ze kbelíku nebo z hadice, druhý směrem dolů postupně omývá zeď koštětem nebo štětkou, aby se strhl a vyplavil prach. Svádí to vzít wapku, ale to byste si přidělali práci, tedy pokud rovnou nechcete doplňovat spáry :_)
@elyaacoubirachid84693 жыл бұрын
👍👍👍très bien
@dagmarmichoinova70263 жыл бұрын
Merci beaucoup.
@iwoskramlik12902 жыл бұрын
""zvodnění malty" -- vápenný tmel je tixotropní, tedy při pohybu se zvodní, při zastavení ztuhne. Proto pan mistr nedoporučuje čerstvě hozenou maltu strhávat v ploše, protože prostě najednou steče, když se ta masa pohne. A stačí i o milimetry -- odtrhla by se od podkladu.
@iwoskramlik12902 жыл бұрын
pro začátečníky -- lžíce musí do ruky sednout. Není lžíce jedna jako druhá, dokonce i ve stejné várce jsou různé. Je potřeba si najít, vyzkoušet si, jako tenisovou raketu. Správné zapružení na sváru, správný sklon.
@FanMot-di8ro7 ай бұрын
Zedničinu sem dělal a to i z lana ale jeho bych nezaměstnal. Dělá a rozumí z poloviny.