Bankiet dla ducha i umysłu - najwyższego lotu...Zazdroszczę studentom takiego wspaniałego profesora-wykładowcy ponieważ chętnie sama poszłabym na studia pomimo iż sama jestem emerytowanym wykładowcą...I wyznaję to bez żadnej kokieterii tylko z racji niebywałej przyjemności słuchania Pana Krzysztofa. Klasa i Mistrzostwo!
@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Жыл бұрын
Pełna zgoda, Profesor reprezentuje najwyższy poziom intelektualny - to najwyższa półka w skali wykraczającej poza nasz kraj i Europę. Czy uważa Pani, że warto kontynuować ta rozmowy? - Obok bardzo pozytywnych opinii, spotykam się z ocenami, iż wywiad jest za trudny i/ lub za długi. Trochę przedłuża się edycja drugiej części, ale będzie z pewnością - montaż się przedłuża. Pozdrawiam serdecznie!
@saragrant3667 Жыл бұрын
Dla kogo rozmowy z Panem Krzysztofem są zbyt trudne lub za długie - poleciłabym oglądanie miernych seriali lub talk-show'ów w TVP lub TVN-ie. Niestety, nie wszyscy jesteśmy w stanie zdzierżyć te zaniżone do maximum poprzeczki czy żenujący poziom IQ owych "odbiorców", którym rozmowy z Mistrzem Zanussim są przydługie...To Pan powinien zdecydować (lub może po prostu - rozdzielić?) dla której klasy odbiorców wolałby Pan przygotowywać te programy? Ilość? Czy - jakość? Ja mogę słuchać rozmów z Panem Krzysztofem przez 24 godziny i nigdy nie zdarzyło się by mnie one znużyły w jakikolwiek sposób! Przeciwnie - często lubię pewne fragmenty powtórzyć ponieważ przemyślenia Mistrza są mi wyjątkowo bliskie. Pewnie dlatego, że również jestem artystą, ale niekoniecznie ten status musi tu wpływać znacząco. Bardzo oczekiwane byłyby następne odcinki tych🙏🌺👏 znakomitych rozmów i rozważań!Również bardzo serdecznie pozdrawiam z Londynu.🌹
@jovinina816 Жыл бұрын
Niesamowita rozmowa.Uczta dla duszy, plaster na zmęczone serce. Rozmowa Remedium. Dziękuję i pozostaje z nadzieją na drugą część.
@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Жыл бұрын
i my dziękujemy! Druga część będzie na pewno - w zupełnie innej scenerii, bo nad ... dachami Wrocławia. W kawiarni - oranżerii na dachu Hotelu "Monopol", z inna muzyką i trochę inną tematyką. Serdeczne pozdrowienia z Wrocławia.
@saragrant3667 Жыл бұрын
Znam to miejsce, często tam bywałam z rodziną. Kocham stary Wrocław i te piosenki o Wrocławiu...🤩 Przybywam tam co roku bo warto! Pozdrawiam serdecznie!
@filozoficznywroclaw27992 жыл бұрын
Bardzo oryginalna koncepcja rozmowy, świetnie zrealizowana - o filozofii dziś w jej różnych wymiarach! ❤Krzysztof Zanussi aksjologicznie ożywił niejeden obraz, pora na idee filozoficzne!
@eleonoraguchowska84552 жыл бұрын
DZIĘKUJĘ za uznanie tak wysokiej rangi poezji z papieską ,metafizyczna autoryzacją.
@eaglee40102 жыл бұрын
Krzysztof Zanussi - uczta dla ucha.
@iwogajda5253 Жыл бұрын
Pielęgnujmy w naszych sercach duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska !!!
@imienazwisko53202 жыл бұрын
Krzysztof Zanussi, perfekcja i doskonałość.
@andrep9674 Жыл бұрын
Czlowiek , ktorego mozna sluchac na kazdy temat !....zycze zdrowia
@barbaranunvarova1952 Жыл бұрын
Dziękuję bardzo 🙏👏🏼👍💞🇵🇱
@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Жыл бұрын
Niebawem druga część. ☺
@halinagajownik66242 жыл бұрын
Jak zwykle warto bylo posluchac madrego czlowieka .
@kodol22 жыл бұрын
Prof Bogusław Paz. dziekuje z zaangazowanie w sprawy kresowe. pozdrawiam
@barbaranunvarova19526 ай бұрын
Dziękuję 👏🏼👏🏼👏🏼🌹
@sebnorth6 ай бұрын
solidna rozmowa, dobre pytania
@krzysztofkowalczyk4019 Жыл бұрын
Dziękuję za materiał!
@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Жыл бұрын
Będzie ciąg dalszy... ;)
@staryzgred35012 жыл бұрын
Dziękuję... To się samo komentuje.
@iwonakredoszynska400 Жыл бұрын
Wspanialy czlowiek...Rerzyser...piekny glos🎅✌❤❤❤pozdrawiam Pana bardzo serdecznie chociarz mysle ze robie bledy w gramatyce ...juz 31 lat zyje poza Polska...
@saragrant3667 Жыл бұрын
Ja też, 41+ lat. Czytaj więcej literatury po polsku . Moje dzieci też mówią i piszą po polsku, a teraz zaczęłam uczyć wnuki. Będzie dobrze tylko trzeba się zdecydować!
@utahdan2315 ай бұрын
Ja chodziłem w Polsce tylko piec lat i trzy miesiace do szkoły. 65 lat na emigracji i błędów nie robię. Mialem dobrych nauczycieli.
@iwogajda5253 Жыл бұрын
Do świata wiernego Chrystusowi i chrystusowym wartościom prowadź nas Panie !!!
@TheAGH20072 жыл бұрын
Królewska uczta!
@stan4342 Жыл бұрын
Mistrza zawsze słucha się wspaniale
@zenonbazansac32852 жыл бұрын
Pozdrawiam z Yamoussoukro.
@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Жыл бұрын
Pozdrowienia z Wrocławia!
@evaszymanik2314 Жыл бұрын
Czy mozna dostac prywatny kontakt do pana Krzysztofa? Bardzo wazne.
@annapruska8187 Жыл бұрын
A gdzie można znaleźć 2 część?
@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Жыл бұрын
Jest w montażu. Została nagrana we Wrocławiu. Niebawem damy informację. Ukłony! :)
@annapruska8187 Жыл бұрын
@@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Dziękuję bardzo
@filmifilozofia.spotkaniakr16148 ай бұрын
@@annapruska8187 Niebawem, na dniach! :
@jovinina816 Жыл бұрын
❤
@_arturjutkowiak_film5 ай бұрын
Niesamowite i trafne spostrzeżenie: kzbin.info/www/bejne/lYCYeap5mKhjZposi=8zoTBhGrulJrJzT7&t=3015
@maciejchemicki2646 Жыл бұрын
Odnosząc się do 55 minuty rozmowy. Panie Prowadzący, nie zmieniła się technika a technologia rozumiana jako technika + wykorzystanie naukowe, sama technika praktycznie się nie zmienia. Dodatkowo Pan Zanussi twierdzi, że ludzie nie kradną dzisiaj bo są leniwi, to nieprawda. Pracowałem w sklepie oraz w perfumerii (gdy dorabiałem podczas studiów), ludzie kradną na potęgę. Nie mogłem wyjść ze zdumienia, że kradzież jest tak powszechna, moje oburzenie z czasem zniknęło przyćmione statystykami. Tutaj raczej dopatrywałbym się złej woli ludzkiej, a więc to o czym Panowie wspominaliście. Jakaś siła sprawcza, która uaktywnia "diabła" ukrytego w każdym człowieku.
@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Жыл бұрын
W perfumeriach rzeczywiście kradną na potęgę. Jednak tym, co tam kradną to nie jest jedzenie czy inny produkt pierwszej potrzeby. Nikt dziś nie jest głodny. Dziś ludzie kradną luksusowe perfumy, reklamowane tusze, elektronikę, markową odzież i buty, luksusowy alkohol. W podanym przez Profesora przykładzie chodziło o dziewczynkę, która ukradła jedzenie i za to została ona powieszona. I w kontekście tego mówił on o tym, ze w marketach dziś nikomu się nie chce kraść, bo to nie ma większego sensu. O tę siłę sprawczą Reżyser został zapytany, ale odpowiedź nie została udzielona wprost. Wydaje się, że jest nią niedostatek tego, co Grecy nazywali PAIDEIA, wychowanie. Bohater wywiadu reprezentuje swoisty arystokratyzm, a dokładniej: etyczny intelektualizm (Platon, Arystoteles, Tomasz z Akwinu, Leibniz etc), zgodnie z którym człowiek wybiera dobro proporcjonalnie do stopnia, w jakim je pozna. Pozdrawiam!
@scary_whitecube2 жыл бұрын
Mam kilka problemów z tą rozmową. Wszystkie pytania prowadzącego są pytaniami z tezą. Wśród tych tez zdaje się pojawiać przekonanie, że jeśli nie istnieje Bóg to nie dostępne są człowiekowi jakiekolwiek alternatywne źródła wartości. Tego typu założenie prowadzić nas może do wulgarnej konkluzji pewnego polityka, który mówi, że "poza kościołem istnieje tylko nihilizm", co jest kłamstwem i dowodem na to, że ów polityk ucieleśnia moralny relatywizm, który rzekomo krytykuje. Kolejna sprawa - Tajemnica. Nie sądzę by osobom o nie-teistycznym światoobrazie brakowało poznawczej pokory i zdolności do zadziwienia się światem, np. wśród naukowców powszechne jest dziś przekonanie, że niewiele wiemy o świecie. Pojawiający się w rozmowie zarzut odbić możemy w drugą stronę - cóż to za Tajemnica, jeżeli już na wstępie znamy jej rozwiazanie? Piję oczywiście do dogmatów religijnych. Sympatyzuję z zarysowaną przez profesora krytyką, która jak sądzę dotyczy relatywizmu, charakterystycznego dla neoliberalnej pinkwashingowej mentalności. Jeśli zarzut ten był kierowany był do współczesnej postępowej lewicy to jest to zarzut nietrafiony. Źródłem obyczajowych przemian nie jest dążność do jakiejś abstrakcyjnej "równości", ale właśnie silna potrzeba uznania prawa do podmiotowego traktowania dotychczas marginalizowanych społeczności. Środowiska konserwatywne powinny zerwać z przekonaniem, że posiadają monopol na moralność. Pomimo moralizatorskiego wydźwięku tej (naprawdę ciekawej) rozmowy - jestem wdzięczny za udostępnienie tego materiału.
@filmifilozofia.spotkaniakr16142 жыл бұрын
Kiedy mowa o wartościach, to trzeba doprecyzować, o czym mowa - czy pojmujemy je tak, jak by czyniono to od Platona do Leibniza, czy tak, jak robił to Kant - tj. poza bytem (Sein), jako sfera Sollen? W pierwszym przypadku były to bytowe samoistności kath'auto (Platon) lub cechy "strony" bytu (transcendentalia), które w obu przypadkach presuponowały Boga. Zarówno jednym jak i drugim modelu żadna teoria wartości bez Boga nie ma sensu. Zresztą, żadnej takiej nie było i nie ma. Ateistyczny naturalizm je wszystkie znosi na wejściu - vide: Marks, Nietzsche, Freud & consortes. Wśród naukowców przekonania odnośnie wiedzy nie dotyczą przedmiotu/ów metafizyki, a jeśli dotyczą, to są na poziome "błyskotliwych sentencji" wygadywanych przez S. Hawkinga o Bogu i zagrażających naszej cywilizacji kosmitach (sic!). Współczesna science jest kontynuacją Kartezjańskiej Mathesis universalis, która za przedmiot brała jedynie materię (res extensa), zaś wszystko inne, tj. sferę res cogitans, spychała poza obszar zainteresowania. Współczesna nauka (jako "science") i myślenie scjentystyczne nie przez Tomasza z Akwinu czy K. Wojtyłę, ale przez Heideggera zostały diagnozowana jako wyraz nihilizmu, takoż samo neokantowska, abstrahująca od ontycznego podłoża aksjologia (Heidegger: "nikt nie umiera za czyste wartości"). Ukłony!
@annapruska8187 Жыл бұрын
@@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Aksjologia to bzdura, pytanie fundamentalne to co rzeczywiście prawdziwe jest
@MagdusiaPoProstu Жыл бұрын
Serdecznie współcxuję p. Zanussiemu takiego zainteresowanego jedynie swojà własnà osobà “rozmówcy”. I podziwiam jednocześnie cierpliwość wobec wykładowcy łopatologicznego stanowczo za dobrze wychowanego pana reżysera/ scenarzysty/ pisarza ARTYSTY. Warunek czystości serca nie został spełniony przez “prowadzàcego” pytania. P.S. a gdzie jest niby druga część tej pierwszej????
@filmifilozofia.spotkaniakr1614 Жыл бұрын
To dopytywanie się o drugą część, gdy pierwsza nie przypadła do gustu, jest trochę niekonsekwentne. Ale odpowiadając na Pani pytanie: nagranie jest w montażu i jest tej samej długości co część pierwsza. Zbieramy środki finansowe na dokończenie pracy nad nagraniem. Druga część jest o trochę czymś innym, m.in. o cierpieniu, i w zupełnie innym otoczeniu - nad dachami dużego miasta i jest nagrywana w czasie potężnej letniej burzy, którą częściowo widać w trakcie rozmowy, gdyż cały dach nad rozmówcami jest oszklony ... . A "czystość serca", to czyj warunek i warunek czego resp. do czego? Swoją drogą, zachęcamy Panią i innych widzów do dyskusji o tym, o czym jest mowa w nagraniu :) To trochę trudniejsze od uwag ad personam, ale też warte podjęcia. P.S. Pytań się nie "prowadzi" - je się zadaje, a prowadzi się np. rozmowę.
@utahdan2315 ай бұрын
Rozmowca tlumaczy nam , widzom. Widocznie jestes wyjatkiem o niespotykanym umysle. Ja jestem zwykłym czlowiekiem i potrzebowalem pewnych tlumaczen.
@edwardlewandowski25126 ай бұрын
AI?🍀🤚🌌👀M.Heller/K.Meissner/A.Dragan/Astrofaza/Copernicus 🌹 zdrowia i pomyślności w Pokojowej rzeczywistości ❤ czujność na agentury i dezinformację zza firanki 👹