Na videa se opravdu nedá koukat, "moderátorka" ne že skáče neustále do řeči, ona mluví místo hosta a nechá odborníka jen přitakávat, nic víc. A co tady čtu její reakce na tuhle výtku, tak jen egoisticky přechází do útoku stylem "nebudu nic měnit, pokud se vám to nelíbí, nebudu dělat nic". To je opravdu velice profesionální :)
@ivanvinjar89602 жыл бұрын
Pani Margit, Pani Hanko, vy jste andělé!
@bobr2636 жыл бұрын
Podnětný rozhovor, ale byl o o sto procent lepší, kdyby jste neskákala paní doktorce do řeči. Víme, že to víte, ale v tomto případě platí mlčeti zlato. Stačilo by pouze pokládat otázky a nechat paní doktorku v klidu domluvit. Tak asi tak. Děkuji.
@lia57835 жыл бұрын
Ano, také se přidávám k variantě, že Margit moc skáče do řeči, unikají cenné informace a pak se celé video mine účinkem. Jinak velmi zajímavé. Tím nechci snížit znalosti paní Margit, které má. L.
@karing90606 жыл бұрын
proč ji neustále skáče do řeči😩 jinak perfektní video
@svetlanadrazdanska26785 жыл бұрын
A Tebe bych chtela slyset pane dokonalej
@hanasantic26624 жыл бұрын
Dobrý den, je to vhodné pro člověka s celiakie a nesnášenlivosti mléčné bílkoviny a kaseinu? Dekuji
@martinabrozkova84084 жыл бұрын
Dobrý den, mě by zajímalo, jestli se můžu k paní doktorce objednat na konzultaci?
@pattistudio77 жыл бұрын
Margit, ráda bych poděkovala za vaše videa, jsou pro mne skutečně inspirující a přínosná. Jen bych vás chtěla požádat, kdybyste mohla méně vstupovat vašim hostům do jejich vět. Působí to, jako byste jim napovídala, ale hlavně to nám divákům a posluchačům ztěžuje poslech, protože v daný moment mluvíte oba/obě najednou. Je pak hůře rozumět a narušuje to soustředění na myšlenku. Stravování LCHF mne velmi zajímá, zvlášť když je prezentováno lékařkou s příslušným vysvětlujícím komentářem. Díky, že nám tyto informace zprostředkujete.
@MargitTV7 жыл бұрын
Dobrý den, samozřejmě nejsem profesionální moderátorkou. Tyto rozhovory a celkově videa mě stojí spoustu času i peněz, snažím se je zvládat, jak nejlépe umím, ale je na mě udržet tempo rozhovoru vést jej a hlídat čas. Obávám se, že svůj temperament a současně povinnosti, které musím hlídat není možné příliš měnit a jestliže bude nespokojenost je pro mě nejpřijatelnější cesta rozhovory omezit.
@wasilaowa83274 жыл бұрын
Téma výborná, ale moderátorka Margit by nemala stále prekrikovať odborníkov, ktorých si pozýva. Akoby chcela v kuse upozorovať na to, že aj ona má rovnaké odborné vedomosti ako pozvaní hostia. Toto celkom znižuje kvalitu a edukačnú hodnotu celej tejto inak dobrej a aktuálne témy. Margit nerozmýšlali ste na tým, moderovanie prenechať niekomu, kto to na úrovni zvládne a celý tento projekt riadiť zo zákulisia trebárs ako režiser?
@romanavitkova84117 жыл бұрын
Dobrý den mužů dotaz uz delší dobu hledám odpověď co tyka proteinu mam alergii na laktozu musim se stravovat zasaditě mam velke problémy a chci se zeptat syrovatkovy protein můžu a nebo ne obsahuje to v hodně vyrobcich co bych chtěla koupit mam hodně citlivy žaludek když s nim něco špatně tak okamžitě zvracim bulimii nemam silné se mi prekyseluje zaludek mam ve strave omezeni co se tyce mouky lustenin masa i kdyz vim jak se mam stravovat tak se stane ze špatně slozim ingredience a vyhodim to strašně bych byla rada za odpověď .Děkuji
@zuzana70685 жыл бұрын
Margit je lepsi cist nez poslouchat. Vzdavam to
@martinacernovicka42204 жыл бұрын
Naprosto přesně 😉 ještě je přijatelná další varianta, když je v pokoji sama 😂 Jinak ale inteligentní a vzdělaná žena, takže škoda toho zlozvyku.
@jiriludvik79552 жыл бұрын
Margit to je rozená hééérečka, chce být centrem pozornosti, dávat najevo, že něco taky zná...ona se snaží doktorku doplňovat, ale mě to taky leze na nervy- taky to nedávám!
@jitkapavova11276 жыл бұрын
V roce 2003 jsem pod dozorem lékařky držela redukční dietu. Tehdy se nemluvilo o nízkosacharidovém stravování ale vycházelo to ze stejného principu. Denní výše sacharidů byla 50g/což byla ranní porce pečiva/ velice omezené množství ovoce, 750g zeleniny a 300g bílkovin na 3 porce během dne-za7 měsíců jsem zhubla 25kg. Zcela se mi upravil vysoký krevní tlak se kterým jsem se léčila 20 let. Ale co se týká fyzické zátěže jsem byla úplně vyřízená. Nebylo možné při zaměstnání, 3dětech v pubertě a 4xtýdně cvičení to vydržet - tak jsem dietu ukončila-také mi začaly padat vlasy měla jsem stavy slabosti - není to reálné držet dlouhodobě. A v té době ze zdravotních důvodů ( po borolióze a ort. operaci)jsem musela omezit sport a i dietu jsem neřešila a až po15. letech(je mi 58let) jsem se vrátila na výchozí váhu což nepovažuji za jojo efekt jako u jiných diet. Z mé zkušenosti je to dobrý způsob jak rychle upravit váhu pokud nemáte BMI35. Můj velký obdiv před všemi kdo si nízkosacharidové stravování určí na celý život!
@marjankamarjanova45356 жыл бұрын
Prosím vás, mám sníženou funkci štítné žlázy, beru 6x týdně Letrox 75... a taky mám plný žlučník kamenů a bude muset ven, i když mi nezpůsobuje potíže. Je tento způsob pro mne vhodný i s tou sníženou funkcí šž, a i s budoucím odstraněním žlučníku??? Děkuji za odpověď.
@GeorgeLittleduck6 жыл бұрын
S takovymto stravovanim mam zkusenost a nesouhlasim s tim, ze je to tak skvele, jak se to nekdy prezentuje. Kdyby to bylo takove super, tak by uz byla epidemie obezity vymycena. Tato dieta rozhodne nebude vyhovovat kazdemu a ja si myslim, ze dokonce zdaleka ne kazdemu. V podstate se nejedna o nic noveho, je to velice podobne Atkinsonove diete, ktera je tady uz nekolik desetileti, a neukazala se byt vselek na obezitu. Moje zkusenost. Prvni dny na nizkosacharidove strave se zdaji ok. Telo ale postupne zacne vycerpavat sve vlastni zasoby glykogenu. S poklesem hladiny glykogenu vsak dochazi ke snizeni chuti k fyzicke aktivite a ke cviceni obecne a taky k poklesu nalady. Mam zkusenost, ze nezalezi tolik na tom, jestli prijem sacharidu snizim o 70% nebo jen o 30%, rozdil bude jen v tom, za jak dlouho zasoby glykogenu klesnou - ale klesnou tak jako tak a z hlediska nalady bude vysledek plus minus stejne spatny. Ja jsem typ, ktery, kdyz se nehybe, tak nezhubne ani gram. Snizeni kalorickeho prijmu vede pak jen ke snizeni celkove hladiny energie a ne k hubnuti. Pri nizkosacharidove diete se mi sportuje velice spatne. Vase teorie o schopnosti tela spaloat tuky jaksi nebere v potaz, ze energie z tuku neni tak efektivni pro sport jako sacharidy. Nesportovani vsak pro me, a domnivam se, ze pro obezni lidi obecne, znamena, ze se k dobre postave nedopracuji. Mozna by to bylo schudne uplnym prechodem do ketozy, ale toto prepnuti-se je psychicky velice namahave a jakekoliv zavahani v teto diete vede ke ztrate ketozy a opetovnemu psychicky namahavemu navraceni se zpet. Tento zpusob stravovani, a nerikam, ze nemuze nekomu vyhovovat, je pro vetsinu populace v dlouhodobem horizontu neudrzitelny a tezko tak povede k dozivotnimu udrzeni si zdrave hmotnosti. Podle meho nazoru je to slepa ulicka a prinejmensim vylej-nalej. Navic mam trochu podezreni, ze pri prechodu na normalni hladinu sacharidu dochazi ke zvysenemu ukladani tuku, protoze telo je na ne citlivejsi. Napr. obycejny rohlik pro cloveka na teto diete muze zpusobit podobny euforicky pocit jako kus cokolady u normalni diety. takze prohresky pri teto diete budou tvrde potrestany.
@kobylakovalena4 жыл бұрын
Petře, naprosto jste vystihl můj názor (a poznání svého těla na jeho pozadí)! Plně se s vámi ztotožňuju. A jsem přesvědčená, že obecně pro člověka tvrdě tělesně pracujícího (v našich zeměpisných šířkách spíš tedy sportujícího) je nízkosacharidový způsob stravování zcela neudržitelný.
@klarajandova35536 жыл бұрын
Dobrý den Margit, nemáte zkušenost, zda je tato strava vhodná u lidí trpícími lipomy? Děkuji za informaci 😉
@marlowe16756 жыл бұрын
paní Margit musí neustále chytře v rozhovoru vykřikovat a de facto opakovat, to, co paní říká.. asi ve škole dělala.. pí učitelko sím sím já to vím.. neprofesionální a trapné, ale jinak díky za informace od paní doktorky
@vlastapacakova29397 жыл бұрын
Dobrý den, děkuji za další zajímavé video. Ráda bych se zeptala na možnost kombinování nízkosacharidového a vegetariánského způsobu stravování. Jestliže to chápu správně, tak oba stravovací styly by měly fungovat jako prevence i terapie obezity a cukrovky. Pokud je však budu kombinovat, bude to také v pořádku? Např. ráno ovesné vločky s oříšky a nějakým ovocem, na oběd něco ve stylu LCHF, k večeři znovu něco vegetariánského...
@MargitTV7 жыл бұрын
Dobrý den, takováto kombinace není ideální, obě verze fungují, ale zejména v případě terapiem kdy je vhodná ať tělo přejde ze spalování cukrů na spalováníá ketolátek, je potřeba dodržovat dlouhodobě LCHF.
@hankakucavikova273 Жыл бұрын
A co názor na konzumaci ovoce, napr. ananás, banány atd..
@majkamajka4007 Жыл бұрын
Nejsem odborník, ale já osobně si říkám, lepší si dát i takovéto sladké ovoce, než jít a zbouchat čokoládu, sušenky atd... Samozřejmě s mírou
@janapaukova71117 жыл бұрын
Paní Margit, děkuji za zajímavé video. Je potřeba u této stravy nějak hlídat příjem bílkovin? Jako že by bílkovina měla být součástí každého jídla? Jím teď nízkosacharidově, ale mám v každém jídle dost bílkovin (maso / vejce / sýry/ šunka). Mám obavu, abych si neškodila, například ledvinám. Pomohlo by mi, kdybyste ukázala konkrétně fotograficky (třeba :), jak může vypadat takový jídelníček.
@MargitTV7 жыл бұрын
Jano, příjem bílkovin je zhruba jako v běžné stravě a recepty pro inspiraci najdete na webu: www.cukrpodkontrolou.cz
@petrakesnerova71177 жыл бұрын
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je tato forma stravování vhodná i pro lidi, kteří užívají antidepresiva (úzkosti, paniky...)? Ve videu tito pacienti zmínění nejsou, ale při pročítání informací o ketodietách jsem zjistila, že je léčba antidepresivy považována za kontraindikaci. Jak to tedy je, prosím? Děkuji :-)
@MargitTV7 жыл бұрын
Dobrý den, naopak, určitě jsem pro vyzkoušení nízkosacharidové stravy, i když v případě užívání jakýchkoliv léků doporučuji opatrněji a ideálně ve spolupráci s vašim lékařem. Zde rychlé vyjádření několika lékařů, kteří se LCHF zabývají: www.dietdoctor.com/can-get-depressed-low-carb-2
@ivanamaier99796 жыл бұрын
Petra Kešnerová ,Dobry den pani Petra. Roky som trpela na panicke ataky,( brala som antidepresiva a Xanax),migrenu a znizenu funkciu stitnej zlazy. Pred tromi rokmi som sa "nizkosacharidovo"- max.50 g sacharidov za den. Stitna zlaza sa mi vyliecila do dvoch mesiacov,Co nechapali ani lekari. Postupom casu zacali odchadzat panicke ataky a tiez migrena. Toto stravovanie sa stalo mojim zivotnym stylom. S Vasim dovolenim by som odporucila knihy od Dr.Lutz a Dr.Kwasniewsky.Zelam Vam zo srdca vsetko dobre ❤
@petrakesnerova71176 жыл бұрын
Děkuji, pokusím se publikace sehnat.
@Tryfan7772 жыл бұрын
@@ivanamaier9979 ste ešte stále na keto strave aj po 4 rokoch?
@ivanamaier99792 жыл бұрын
@@Tryfan777 Dobry den prajem,ano,som stale.A uz to tak aj u mna zostane😉
@benmax20907 жыл бұрын
Rád bych nizkosacharidovou stravu držel. Bylo mi na ní velice dobře - psychika, bolesti hlavy. Bohužel, tučné jídlo mi teď stagnuje v žaludku a způsobuje křeč, když se poté napiji, voda se mi v žaludku přelévá . Žlučník je v pořádku, gastroskopie také. Nevíte kde hledat problém?
@MargitTV7 жыл бұрын
Vedlejší účinky na LCHF hezky vysvětluje: doktorkavofsajdu.blogspot.cz/2017/06/vedlejsi-ucinky-pri-lchf-1.html
@benmax20907 жыл бұрын
Já byl ale již předtím na nizkosacharidové stravě rok. Obávám se, že problémem je slinivka ale nevím jaké vyšetření požadovat.
@markar35167 жыл бұрын
jsou nějaké studie, které podporuji co bylo receno?
@MargitTV7 жыл бұрын
Ano, zde zdroje dalších informací, včetně studií: (A) Více praktických rad o LCHF "loukarb" stravě a vaření: - Stručný přehled LCHF, www.vyuzeno.cz/lchf - Andreas Eenfeldt (švédský lékař), www.dietdoctor.com - 10tydenni Low Carb Program Diabetes.co.uk (zdarma), www.diabetes.co.uk/lowcarb/ - Ketogenic Diet Resource (EN), www.ketogenic-diet-resource.com/ - Public Health Collaboration UK (2016), phcuk.org/wp-content/uploads/... - Diabetes.co.uk on low carb eating (EN), www.diabetes.co.uk/diet/low-ca... - Ted Naiman (americký lékař), burnfatnotsugar.com/ ------------------------------- (B) Medicína založená na důkazech (RCT studie, systematické revize a metanalýzy, pilotní studie): - Přehled RCT studií, PHCUK, phcuk.org/rcts/ - Mark (2016) www.samj.org.za/index.php/samj... - Dyson (2015) link.springer.com/article/10.1... - Unwin (2015) www.diabesityinpractice.co.uk/... - Ajala (2013) m.ajcn.nutrition.org/content/9... ------------------------------- (C) Televizní dokumenty: - BBC (2016) kzbin.info/www/bejne/ZnTYhYacgtyEl9k - ABC Catalyst (2014) m.youtube.com/watch?v=RNUh7P3... ------------------------------- (D) Knihy a učebnice: - Fung, The Obesity Code (2016) - Noakes, The Real Meal Revolution (2015) - Volek & Phinney, The Art and Science of Lowcarbohydrate living/performance (2014) - Lutz, My life without bread (2014) a Life without bread (1972) - Wahls, The Wahls Protocol (2014) - Westman, Phinney et al The New Atkins for the New You (2014) - Nicholls, The Real Food for Gestational Diabetes (2014) - Kossoff et al, Ketogenic diets (2011)
@ga100n_cz7 жыл бұрын
Tak třeba tady.... www.neslazeno.cz/odborna-literatura/
@MargitTV7 жыл бұрын
Pro detailní vysvětlení tématu doporučuji: www.cukrpodkontrolou.cz
@nataliakropackova57124 жыл бұрын
Omezit fruktozu je nesmysl! Jak potom prijimat vitaminy??
@andreahoffman81524 жыл бұрын
Nízkosacharidová zelenina so slaninou. Maslo, vajíčka, mäso. Ale bielkovín tiež primerane. Najdôležitejší je tuk.Tam je všetko.
@Carrie2010Bradshaw7 жыл бұрын
Snažím se tímto způsobem stravovat, ale mám praktický problém jak "nahnat" dostatečnou kalorickou hodnotu. Nebo není problém pokud jím např.třikrát denně v duchu LCHF ale přijmu o dost méně než by měl být můj denní příjem? Viděla jsem i vaše videa s panem Vyjidakem, ale když mluvil o svém "přibližném" jídelníčku, tak jsem měla pocit, že i on musí mít poměrně malý denní energ. příjem na této stravě. A dále jste mluvili o vhodnosti této stravy v těhotenství, ideálně když se tak žena stravuje už před otěhotněním, ale je vhodná i v období kojení? Případně měla by i žena takto se stravující podstoupit glukózový test? Vím, že dotazů je dost, ale myslím, že se s nimi lidé při praktikování LCHF mohou setkávat a ve videích myslím nebyly uvedeny. Děkuji:-)
@MargitTV7 жыл бұрын
Otázkou je jestli nějak strádáte, třeba nepřirozeně hubnete anebo jste slabší, máte méně energie anebo jde jen o pocit, že potřebujete více kalorií. V těhotenství a kojení je vždy ideální pokračovat v původné zdravě nastavené stravě. Razantní změny ideální nejsou. V případě, že potřebujete stravu upravit z terapeutických důvodů doporučuji spolupracovat s lékařem, ten by měl především hlídat zdravotní stav a zasahovat v případě potíží. Pro samostudium a praktikování LCHF pak doporučuji vzdělávací web psaná Dr. Krejčí: www.cukrpodkontrolou.cz
@vanessawindsorova20096 жыл бұрын
Já si osobně myslím , že nízkosacharidová dieta rozhodně nezaručí redukci váhy . Ovoce, luštěniny,obiloviny a zelenina je plná sacharidů a vlákniny !!! VLÁKNINY ! Vláknina pomáhá k redukci váhy , protože dokáže rychleji trávit a posouvat jídlo ve střevech .Navíc mozek funguje hlavně ze sacharidů ( jen můj názor) 😌 Nemluvě o cholesterolu v mléčných a masných výrobcích nebo palmovém či kokosovém oleji oba dva mohou zvyšovat hladinu cholesterolu .
@tomasvorel47586 жыл бұрын
Rád bych to trochu upřesnil. Vláknina, jak píšete, je samozřejmě velmi důležitá pro správnou funkci střev a celkového trávení. Nikde ale nebylo řečeno, že se při nízkosacharidovém stravování omezuje. Při tomto stravování se doporučuje velmi razantně zvýšit příjem zeleniny (náhrada za přílohy), která sama o sobě vlákninu obsahuje ve velkém množství, narozdíl od sacharidů, kterých většinou nebývá mnoho (záleží na druhu zeleniny). Mnohé studie dokázaly, že pro správnou funkci mozku stačí příjem 30-50 g sacharidů denně, takže ani v tomto případě nejsou obavy na místě a zjistilo se, že ani příjem cholesterolu nemá zásadní vliv na jeho hladinu v krvi, daleko více záleží na celkovém stravování, životním stylu a zejména kombinací nezdravých tuků se sacharidy.
@trisstann56 жыл бұрын
vláknina je obsažena v zelenině která se konzumuje místo příloh,,,jsem na této stravě přes tři měsíce dole mám 13 kilo,zmizely mi žaludeční potíže a atopický ekzém,,,