To jest jeden z lepszych kanalow na polskim yt. Pozdrawiam
@Wi-Kr3 ай бұрын
Każdy z tych logicznie myślących geniuszy zrobił kroczek, byśmy mogli dzisiaj mieć taką WIEDZĘ. Dzięki, że ICH wspominasz!
@jerryblackberry43036 ай бұрын
kolejny doskonaly odcinek! oby tak dalej
@krzychujaco25277 ай бұрын
Dla zasięgów
@krzysztofskrzypiec89577 ай бұрын
👍🏻
@pawebrzek9005 ай бұрын
doskonały kanał
@bubapsp3 ай бұрын
Kąty padania = kąty odbicia. Fala nie powinna sie wtedy znosić?
@michamusic13597 ай бұрын
Kazde dziecko powinno mieć pryzmat do zabawy a jednocześnie eksperymentowania.
@adamnowak74817 ай бұрын
nie zawsze tęcza ma czerwony kolor w stronę nieba - np. podwójna tęcza
@jakubkusmierczak6952 ай бұрын
Ksiezyc rozprasza 😊
@dfrosztega3 ай бұрын
Tylko mała poprawka - perspektywę w renesansie (a w zasadzie u schyłku średniowiecza) wyznaczono za pomocą soczewek. Używano już wtedy prymitywnych camera obscura. Wyspecjalizowali się z tym malarze flamandzcy ale "Włosi" też mieli kupę kasy na takie zabawki. Dlatego porównanie tego co namalowali z fotografią nie jest przełomowe. Artyści posługiwali się soczewkami, stąd ta "fotograficzna" dokładność (mimetyzm) obrazów tamtego okresu. Niesamowity skok od czasów średniowiecza. W sumie artyści przez kilka wieków służyli z grubsza do tego by przerysować obraz z soczewki na papier. U Jana Van Eycka widać to doskonale. Niezbyt to ukrywał. Velasquez też i Vermeer. Natomiast ich rola przestała być tak istotna kiedy wynaleziono substancje światłoczułe a później papier światłoczuły. Artyści nie byli już potrzebni żeby rejestrować to co widzi soczewka i tak powstały nurty w malarstwie (od impresjonizmu do mniej więcej połowy xx wieku). Pozdrawiam
@wisti55677 ай бұрын
Idealnie na początek Pride Month 😂🏳️🌈
@ryszardkot-dn5ms7 ай бұрын
Chyba jednak da się zobaczyć pojedynczy atom. W 2017 r zrobiono zdjęcie
@darekradek20727 ай бұрын
Nie przy pomocy mikroskopu optycznego. W 2017 r zrobiono zdjęcie atomu pobudzonego laserem który wyemitował foton, to zdjęcie samego atomu czy emisji fotonu? Można powiedzieć że Skaningowy mikroskop tunelowy "robi" zdjęcia atomów ale to nie to samo.
@tomaszkozio196Ай бұрын
Nie wierzmy swoim oczom. Pozdrawiam
@michamusic13597 ай бұрын
Pierwszy :)
@michallesz27 ай бұрын
Głupoty gadasz. światło się nie rozczepia i światło nie jest żadną falą elektromagnetyczną. światło jest barwą temperatury , czyli jest promieniowaniem cieplnym a różne kolory tęczy powstają dlatego że to promieniowanie przechodzi przez odpowiednią drogę w której się oziębia. A skoro się oziębia więc widzimy różne barwy temperatury. Niebo niebieskie widzimy dlatego bo promieniowanie cieplne ze Słońca przechodząc przez jonosferę załamuje się , więc część tego promieniowania załamuje się mocniej przez co ciepło tego promieniowania schładza się do barwy niebieskiej i niższej i taka barwa dociera do naszego oka. Aby poznać zasadę barwy światła to trzeba zapalić zapalniczkę i odpowiedzieć na pytanie dlaczego widzimy różne barwy ciepła w płomieniu. Taka sama zasada występuje po przejściu światła przez pryzmat oraz przez krople wody. Podobne barwy zobaczymy podczas nagrzewania metalu. Nasze oko widzi temperaturę o odpowiednim natężeniu , jeżeli to natężenie promieniowania jest za słabe to nasze pręciki w oku nie potrafią zareagować na takie promieniowanie.
@eureka_kanal7 ай бұрын
Jeżeli masz rację, to każda kropla wody i każdy pryzmat wykonany z każdego materiały ma taką samą temperaturę albo jakąś właściwość która schładza to promieniowanie to takiej samej temperatury. Jeżeli nie masz racji, to niestety będzie ban.