Wytłumaczyłeś to lepiej niż mój prowadzący na studiach. Pozdrawiam i dziękuję za filmik :)
@KacperDureckiDWJ4 жыл бұрын
Po to jest właśnie moj kanał ;) Pozdrawiam i dziękuję za komentarz ;)
@andrzejjaniczek21073 жыл бұрын
Tak. tego wszystkiego uczyłem sie w szkołe w latach 70 ale to co teraz to same komputery ,trzeba sobie przypomniec podstawowe zasady obrobki skrawaniem. Dopiero mozna przystapic do kursu.
@KacperDureckiDWJ3 жыл бұрын
Nigdy nie jest za późno ;) Wszystko idzie nadrobić! Pozdrawiam i dziękuje za komentarz!
@robertsk27693 жыл бұрын
To samo przyszło mi do głowy. W zeszycie z technikum (80te) wszystko ładnie rozpisane . Ale na szczęście Pan Kacper podjął wyzwanie i specjalnie dla tych , którzy nie wiedzą jak sobie poradzić z opanowaniem technologii przy pomocy dostępnych mediów podał informacje podstawowe . Pozdrawiam i oglądam dalej ( ps w odcinku o radzieckiej tokarce warto sprawdzić czy nie była ona wcześniej niemiecka ;) , a później opisana jedynie jako CCCP).
@Marcin9874 жыл бұрын
U mnie w firmie sa frezy weglikowe o srednicy 10 mm z firmy dasan i augusttools. Zamawiane na aliexpress. Katalogu, parametrów nie znalazłem, ale nie szukałem po chińsku. Na nc11lv szybko tracą wymiar. Jak dla mnie co tanie to drogie. Dzięki za tabelkę, przyda się. Super pomysł. Pozdrawiam
@KacperDureckiDWJ4 жыл бұрын
Siema ;) W razie gdybyś chciał fajnych frezikow do określonego materiału moge Ci cos polecić w przyzwoitej cenie ;) Pozdro i dzięki za komentarz!
@procesor8222 жыл бұрын
Dziękuję 🙂
@steaveo33544 жыл бұрын
Lecą konkrety na tym kanale. Dla kogoś kto zaczyna przygodę z obróbką jak znalazł.
@georgegeorge39723 жыл бұрын
Gdzieś dzwonią, ale nie wiadomo w jakim kościele. Autor filmu popełnia błąd, gdyż technolog-operator obrabiarki- ma spełniać oczekiwania konstruktora (pracodawcy), a nie producenta narzędzi skrawających. Z tego powodu brakuje takich czynników jak moc na wrzecionie, promienia zaokrąglenia ostrza czy parametru Ra.
@sebekmierzwinski10133 жыл бұрын
Pomocna aplikacja dla operatora CamCut. Są tabele ISO dla tolerancji pasowania i gwintów. Kalkulatory parametrów itp. Mam i dosyć często używam
@pawelkubrak5478 ай бұрын
gut tutorial, mach weiter
@tomaszmichnikowski85573 жыл бұрын
Bardzo fajne video. Ale czy dalo by sie wylumaczyc jak lapac bazy na maszynie hitachi s500. Pracuje jako operator i probuje sie wyszkolic na ustawiacza. Uzywamy czujnikow zegarowych do okreslania odleglosci od wrzeciona do palety oraz do wyznaczania srodka dla x i y. Dzieki
@PiotrSygutPL3 жыл бұрын
👍
@ElidaEstrada-j9o4 ай бұрын
Gdzie jest ta tabela z tym matrialem do przeliczenia
@scalak3 жыл бұрын
Nie za bardzo rozumiem te głębokość "ap" - w katalogu fanar np. podaje ap tylko dla jednego freza, reszta ich narzędzi nie posiada tego parametru... Czy mogę wtedy przyjąć za ap np. całą wysokość ostrza freza? np. 26mm i wtedy przy obróbce trochoidalnej zmienia się wartość ae? na mniejszą, jaką? A może głębokość ae nie zmienia niczego gdy mam obliczone Vc, Vf i obroty?
@pawetrzaskowski16564 жыл бұрын
Kamera na głowie to średni pomysł. Nic nie widać co robisz
@krzysztofsroga91044 жыл бұрын
Perschmann, drogo jak cholera
@skoczylasjacek4 жыл бұрын
Ale dobrze
@truckersteam4872 жыл бұрын
A jak dobrać prędkość i posuw dla wiertła dla frezarki gdzie narzędzie się obraca a jak dla tokarki gdzie narzędzie stoi w miejscu a obraca się materiał? To samo wiertło ale wartości inne
@grapitv36154 жыл бұрын
Kto na zakładzie korzysta z takich tabel liczy się tylko czas więc obroty są wpisywane na oko a jak coś wali to się zmniejsza obroty lub postów doświadczeni pracownicy wiedzą jakie ustawić obroty aby było bobrze
@KacperDureckiDWJ4 жыл бұрын
siema ;) Oczywiście mam taka świadomość, że tak jest. Ale jaki jest sens kupowania jakiegoś nowego narzędzia nie mając pojęcia o jego możliwościach? Prosty przykład: zwykła głowica na płytki APKT i posuw powiedzmy 0.15 na ząb. Szef inwestuje w głowice do szybkich posuwów. Dalej dajemy posuw na oko? O jakim czasie mówisz? Czy o tym, że komuś się nie chce zerknąć w katalog i stracić jednorazowo 5 minut? Tracimy dosłownie chwilkę a zyskujemy podstawę do tego jak maksymalnie możemy wykorzystać narzędzie w danym materiale. Dzięki za komentarz i Pozdro!
@przemekbartosz32124 жыл бұрын
@@KacperDureckiDWJ a programy do tworzenia programow na frezarki typu sprutcam nie obliczają posuwu i obr podajac tylko vc srednice i ilosc plytek lub ostrzy freza? czy to wszystko trzeba samemu ogarnac ? vc wiadomo ze wedlug twardosci materialu z katalogu nie z opakowania po fr lub plytkach
@KacperDureckiDWJ4 жыл бұрын
@@przemekbartosz3212 W SprutCamie podajesz vc, fz oraz ilość ostrzy i wszystko się samo oblicza. Dzisiaj na kanale kolejny odcinek o Sprucie ;) Pozdro !
@qualified_monkey88134 жыл бұрын
Siedzę po nocy i jak czytam takie komentarze, jak ten pierwszy to tracę wiarę. W każdej firmie gdzie pracowałem po starszych operatorach, którzy właśnie ustawiali wszystko na oko, po optymalizacji programu czasami byłem w stanie obciąć czas cyklu o 50%. Przy dzisiejszych narzędziach, głupia powłoka na frezach węglikowych potrafi pozwolić na zwiększenie parametrów o nawet kilkadziesiąt procent. Współczuję pracy z takimi ludźmi, którzy robią wszystko 'na oko' i nikt nie wyciąga z tego żadnych konsekwencji. Taki trochę powrót do komuny. Już widzę jak jeden Janusz z drugim na oko wylicza parametry dla jakichś cykli dynamicznego frezowania.
@jaceQ.3 жыл бұрын
@@qualified_monkey8813 Na słuch i na oko to chu* tam, ja słyszałem, że są fachowcy co biorą parametry na zapach i smak. To dopiero jest jazda.
@malarstwo35442 жыл бұрын
Jak pracujesz na akord, to parametry do kosza /delikatnie mówiąc/. Rodzinę trzeba wykarmić, nie tylko pieprzem i solą.
@dzasok3 жыл бұрын
Lamina :-) hahaha
@KacperDureckiDWJ3 жыл бұрын
? ;)
@mateuszpytlik62124 жыл бұрын
Nie do końca rozumiem, czym jest ae. Jestem całkiem zielony.
@KacperDureckiDWJ4 жыл бұрын
Szerokość frezowania ;) Czyli np jest głowica fi 30. 50 % ae to 15 mm. Usuwamy materiał używając połowy szerokości naszej głowicy.
@mateuszpytlik62124 жыл бұрын
@@KacperDureckiDWJ super! Dzięki za info. Teraz już wiem o co chodzi. Wszystkie Twoje filmy oglądam z pasją. Dzięki, naprawdę robisz dobrą robotę!
@piotrp65783 жыл бұрын
@@KacperDureckiDWJ tak tylko piszesz czy faktycznie śmiesz pracować 50% freza? Dwie święte zasady: nie skrawamy nigdy 50% i ponad 80%
@damiansmaczny89793 жыл бұрын
Przy obróbce jednostkowej takie wyliczanie nie ma sensu
@robbor5095 Жыл бұрын
Po katalogach się nie pisze,nie bazgroły się.Maja służyć każdemu.Jeśli nawet jest to twój prywatny to i tak świadczy o tobie.Pozdrawiam.