Wspaniły wykład. Studia z Panem to klasa sama w sobie...
@radiokonstruktor55163 ай бұрын
Tu nie ma nic nudnego, za to bardzo ciekawe sprawy omawiasz Profesorze. Dziękuję!
@sebastianstochmia5590 Жыл бұрын
Dzień dobry. Chciałem bardzo podziękować za tak znakomite wykłady. Pozdrawiam Pana serdecznie.
@k0sa6732 жыл бұрын
Dziękuję za materiał - to cenna wiedza ,którą z pewnością wykorzystam. Pozdrawiam Pana!
@BassFenderJazz Жыл бұрын
to jest wspaniałe....
@sebastiantomczak29353 жыл бұрын
Witam serdecznie. Przede wszystkim chciałbym podziękować za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Dzięki Pana filmom, na które natrafiłem zupełnie przypadkiem odżyło we mnie stare hobby a książki, które już dawno temu kupiłem pt. „Sztuka elektroniki „ uzupełnione Pana lekturą nareszcie zaczęły do mnie przemawiać. Szkoda jednak, że Pana treści nie wywołują takiego zainteresowania, na które zasługują. Jeśli mógłbym od siebie coś zasugerować to kontakt z osobą, która profesjonalnie zajmuje się marketingiem. Tworzy Pan bardzo wartościowe treści, które moim zdaniem powinny dotrzeć do jak największej ilości osób zainteresowanych tym tematem. Z niecierpliwością czekam na kolejne wykłady. Pozdrawiam .
@keradcelohcap90613 жыл бұрын
Faktycznie, trzeba to przetrawic...juz sie boje co bedzie w czesci trzeciej...pozdrawiam.
@michakalisiak90673 жыл бұрын
:D również pozdrawiam! (oglądając na x2)
@stefaniagarbacik89482 жыл бұрын
Pozdrawiam super !!!!!!!!!!
@thebast27483 жыл бұрын
Szanowny Panie Aleksandrze. Istnieje możliwość zrobienia odcinka o wzmacniaczu mocy? Oczywiście wiem że już o tej tematyce było na innej playliście. Natomiast chodzi mi o bardziej zaawansowany układ np ze wzmacniaczem różnicowym na wejściu oraz tranzystorami mosfet użytymi jako tranzystory mocy? Z Pańską mertoryką wydaje mi się że byłby to interesujący i przydatny materiał. Serdecznie Pozdrawiam oraz ślę niskie ukłony :D
@AlekAnalogowy3 жыл бұрын
Planuję podobny temat w playliście "Projekty" (jeszcze nie zainaugurowana). Bo taki wzm-cz (MOSy na wyjściu, sterowanie z WO) kiedyś wymyśliłem, a potem bardzo fajnie go zrealizował mój dyplomant jako pracę inżynierską. Ale to w dalszej przyszłości. Zaznaczę, że tak czy siak nie czuję się specem od wzm-czy akustycznych.
@thebast27483 жыл бұрын
@@AlekAnalogowy super czekam w takim razie na odcinek :D
@thebast27483 жыл бұрын
@@AlekAnalogowy i czekam na playliste Projekty :D i mam nadzieję że w playliście Generatory LC będzie odcinek o tak zwanych "zegarach" generatorach z rezonatorem kwarcowym :D serdecznie Pozdrawiam!
@AlekAnalogowy3 жыл бұрын
@@thebast2748 Nie planowałem tu generatorów kwarcowych - LC to trochę inna bajka niż kwarce. Zastanowię się :-)
@gordongecko94059 ай бұрын
@@AlekAnalogowy Ale jako rozwinięcie tematu generatorów można. Był generator RC z mostkiem Wiena, był Colopittz (LC). Dobrym uzupełnieniem byłby generator właśnie na kwarcu.
@radiokonstruktor55163 ай бұрын
Co do oglądania z większą prędkością. Niestety jest tak, że jak oglądam to x1 to nic nie kumam, ale jak puszczę odtwarzanie x1,5 to wszystko jest jasne. Zatem spokojnie filmy mogą być o 50% dłuższe, bo i tak wyjdzie 45 min. :)
@szod75722 жыл бұрын
Czegoś tu nie rozumiem. Jak to obwód rezonansowy nie przesuwa fazy? W obwodzie rezonansowym prąd z napięciem nie są w jednej fazie. Raz cała energia zgromadzona jest w kondensatorze i prąd wynosi 0, drugim razem w cewce i wtedy napięcie wynosi 0.
@AlekAnalogowy2 жыл бұрын
A jednak nie przesuwa fazy. Chodzi o to, jak ten obwód widać NA ZEWNĄTRZ. Wewnątrz obwodu - zgadza się - cewka opóźnia prąd, a kondensator opóźnia napięcie i energia przelewa się płynnie z jednego eltu do drugiego, ale na zewnątrz te przesunięcia się znoszą. Rezonans to zrównanie wpływu obu eltów, więc właściwie w którą stronę miałby cały obwód przesuwać fazę - w "stronę" cewki , czy w "stronę" kondensatora ? pozdr. :)
@szod75722 жыл бұрын
@@AlekAnalogowy No tak, jeśli o to chodziło to ok. Dzięki za wyjaśnienie :)