bardzo szanuje takich ludzi jak wy pozdrawiam serdecznie
@SobieRobieАй бұрын
Dziękujemy, pozdrawiamy!
@radoslawmrozek7697Ай бұрын
Jako inżynier budownictwa powiem tak ociepla się od środka budynki np. Zabytkowe kamienice gdzie od zewnatrz nie wolno wykonać elewacji z materiałów ociepleniowych ze względu na walory architektoniczne, ocieplenia stropów piwnic wykonuje się w budynkach starych jak i nowych ale tu muszą być wykonane spełniane pewne warunki!!!! Na filmie są blede informacje osuszanie pomieszczeń piwnicznych w trakcie prowadzenia prac ociepleniowych i osuszanie pomieszczeń w trakcie prac za pomocą osuszacza to tylko rozwiązanie czasowe na czas prac. W trakcie już użytkowania tych pomieszczeń pomieszczeń pojawiają się problemy związane z wilgocią na sufitach skraplającą się woda oraz na ścianach. Wiele lat doświadczenia i sytuacji kryzysowych oraz nauki za ma więc wiem co pisze. Ogladajac ten film nie zgodzę z że wszystko jest dobrze powiedziane zrobione i zaplanowane i zaplanowane ze sztuką budowlana bo dziś jest wszystko ok a problemy w takich pomieszczeniach pojawiają się po czasie. Prośba do Państwa jeśli przedstawiacie jakieś rozwiązanie lub sposób wykonania jakiegoś rozwiązania to bądźcie na 1000%pewni bo wiele osób to ogląda i czerpie inspiracje do prowadzonych prac, a pomyłki są bardzo kosztowne w przypadku wilgoci w pomieszczeniach.
@SobieRobieАй бұрын
@@radoslawmrozek7697 Radzę obejrzeć ostatni fragment jeszcze raz. Nawiasem mówiąc ta piwnica będzie wentylowana mechanicznie w czasie użytkowania. Jeśli Pan napisze merytoryczny komentarz to możemy go przykleić.
@radoslawmrozek7697Ай бұрын
@@SobieRobie Proszę mojego komentarza nie odbierać jak atak, bo przekazujecie informacje z których inni czerpią wiedzę do wykonywanych prac. Jeśli Pan nspisze merytoryczny komentarz komentarz to dokleimy to brzmi trosze jak ultimatum. Film oglądałem do samego końca i słyszałem o wentylacji mechanicznej. Mówicie państwo na filmie że pir nie na ocieplenie bo nie przepusci w górę, w tym przypadku tu nie chodzi o to żeby przepyscil bo bo tu nic nie może przepusic w górę do przegrody.
@n0x537Ай бұрын
@@radoslawmrozek7697 dokladnie, teraz kazdy moze nagrywac. Szkoda, ze to laicy bez wiedzy, a duzo osob oglada. Jak im to spadnie na glowe to na pewno nie wrzuca filmiku.
@alvaro9969Ай бұрын
Mam poddasze użytkowe ocieplone od wewnątrz 23 cm styropianu grafitu. Styropian kołkowany do desek. Na to siatka, klej, tynk gipsowy i gładź. Jest to sypialnia razem z łazienką (tam kratka wentylacyjna do wentylacji grawitacyjnej). Zrobione 5 lat temu. Żadnego grzyba, żadnych problemów ze spaniem.
@Promilus1984Ай бұрын
@@n0x537 heh, co im na głowę spadnie? Ten beton nieocieplony z żadnej strony, wilgotny i poddawany grzaniu latem i zamarzaniu zimą jedynie od góry trochę skruszał, a od spodu jest git majonez. Twierdzisz, że teraz po zagruntowaniu, wyrównaniu z góry, ociepleniu z góry i z dołu, z minimalną dyfuzją pary przez PIR, klej cementowy i ewentualną gładź cementową nagle zmieni się w mokrą breję i komuś na łeb się zwali? I twierdzisz tak na podstawie czego konkretnie? Wykaż się merytorycznym komentarzem, a nie takim pierdu pierdu.
@KrzysztofKozyraАй бұрын
Szanowni komentujący. Zwłaszcza wyznawcy "oddychających" przegród budowlanych. Sugeruję pouczyć się fizyki z naciskiem na fizykę budowli. Między bajki włóżcie oddychające ściany, stropy i inne przegrody budowlane. Podstawa to wilgotność powietrza, temperatura oraz uwaga: wymiana powietrza w kubaturze. W skrócie: jeśli wykonacie tynki cementowo wapienne, wapienne, gliniane czy jakiekolwiek inne zachwalane jako odporne na grzyba, do tego ocieplenie od zewnątrz, a jakże, a wilgotność powietrza wewnątrz będzie wysoka do tego dojdzie odpowiednia temperatura i grzyb wspaniały. Może nie na tynku wapiennym ale za to na wszystkim innym co bedzie znajdowalo się wewnątrz. Dlaczego? WENTYLACJA. Dlatego nie ma znaczenia czy ocieplacie od zewnatrz czy wewnątrz. Jeśli ocieplenie wewnętrzne jest wykonane poprawnie (szczelnie) oraz pomieszczenie jest i będzie prawidłowo wentylowane to nie będzie żadnego problemu z grzybem.
@kontoukryte3074Ай бұрын
Proszę wpisać w google "hempcrete British Museum", znajdzie Pan fajny artykuł o magazynowaniu zbiorów muzealnych w zasadzie w budynku ocieplonym od wewnątrz. Jest tam też trochę na temat oddychania przegród, informacje jak badano poziom wilgotności przy założeniu, że pada zasilanie a tym samym mechaniczna wentylacja. Wnioski są ciekawe. Zgadzam się natomiast z tym, że wentylacja jest tutaj najważniejsza a model przegrody nie uwzględnia co się dzieje na styku ściany że stropem.
@wedkarskimiszmaszАй бұрын
Ale się uśmiałem 🤣🤣🤣. Szczególnie w tym starym domiszczu - nie przejmować się.
@mariusz752Ай бұрын
O jestescie nareszcie. Ile można czekac .
@SobieRobieАй бұрын
Kocha to poczeka ;)
@krzysztofm4714Ай бұрын
Dobrze zrobiony klej i nie trzeba podpierać
@AZYL2009Ай бұрын
Tyczki rozporowe kupiłem kiedyś w Lidlu, też metalowe, z ruchomymi stopami. Używałem z powodzeniem do podtrzymywania płyt gipsowo-kartonowych przy ich przykręcaniu do stropu.
@SobieRobieАй бұрын
Lidl wie co dobre i przydatne na budowie:) Choć osobiście fanami ich jakości nie zawsze jesteśmy ;)
@kzyho25 күн бұрын
Mam również te Lidlowe. Mogę polecić. Wyglądają prawie tak samo tylko nie mają tej fajnej kreski, żeby trafić dzyndzlem w dziurę ;) Za to były zdecydowanie korzystniejsze cenowo niż konkurencyjne w sklepach.
@AZYL200925 күн бұрын
@@kzyho a moje mają czarny pasek do "celowania" w blokadę. Wychodzi, że były różne wersje.
@kzyho25 күн бұрын
@@AZYL2009 to się muszę moim przyjrzeć, bo może po prostu przegapiłem... Nota bene były chyba ze 2 albo 3 tygodnie temu znowu w Lidlu do kupienia.
@daap007Ай бұрын
Z mojego doświadczenia mogę potwierdzić taki tok rozumowania. Ja np podobną metodą zrobiłem całe mieszkanie w kamienicy, tyle ze zamiast płyt pir użyłem płyt wełny elewacyjnej ze względu na akustykę. Jednak żeby wilgotne powietrze nie miało dostępu do "punktu rosy" całość kleju pomalowałem "folią w płynie" dbając o wszystkie możliwe szczeliny. Dopiero na to przylkeiłem GK. Może tanio nie było ale warto było!
@marcinderusa1596Ай бұрын
Można Ocieplać od zewnątrz ale trzeba użyć wełny,choćby tej prasowanej w formie płyt to raz a dwa podpowiem wam na przyszłość jak kleić płyty do sufitu,jeśli tak bardzo chcecie kleić na pianę to kupcie także worek kleju cementowego do styropianu i wystarczy 5 małych placków na płytę i nie potrzeba żadnych tyczek ani nic,ja osobiście kleiłem na klej cementowy,ale jeśli nie ufacie takiemu połączenie to tak jak opisałem,robota idzie błyskawicznie i bez stresu no i macie dwa połączenia,piana Plus klej,to już nie odpadnie,no chyba że kleicie na zapylony nie zagruntowany sufit,nie zamykajcie ścian od wewnątrz ścian pirem czy styropianem jeśli ma być to ogrzewane,Ocieplać od zewnątrz styropianem i pirem można tylko jak pomieszania nie będą ogrzewane,w innym przypadku należy użyć oddychających materiałów ,np wełny i radził bym tak zrobić
@bmichalАй бұрын
Dzień dobry. Super film. Pozdrawiam
@SobieRobieАй бұрын
Dzięki!
@daap007Ай бұрын
Jak ja się cieszę, że was "spotkałem" i że poruszyliście ten "mityczny" problem, fachowo poruszyliście! Dokładnie potwierdzam to co omówiliście a szczególnie "punkt rosy"! Żeby było jeszcze dobitniej można było pokazać jakąś grafikę z izotrmami bo te "bariery" nigdy nie występują tak banalnie na styku materiałów budowlanych/izolacyjnych. W pytaniu o to czy pojawi się grzyb i czy wszystko zgnije, tak naprawdę chodzi o to czy wilgotne powietrze będzie miało dostęp do miejsca gdzie następuję przekroczenie punktu rosy. I tyle! Dzięki, pozdrawiam.
@SobieRobieАй бұрын
@@daap007 Dzięki za komentarz. Był nawet pomysł żeby pokazać jak się rozkładają temperatury w takiej ścianie, ale zostawiliśmy to na inny materiał. Staramy się nie robić filmów o wiele dłuższych niż 30 minut.
@krzciuk1973Ай бұрын
Witam. Na moim przykładzie to ocieplilem cały dom od środka od góry i od zewnątrz oraz dół. W tym wszystkim postarałem się by materiały były paroprzepuszczalne. Od środka wyglądało to tak ze dałem stelaż metalowy pod płyty a między stelażami wełna i folia od dołu by wełna nie wchłaniała wilgoci choć podłoga była zerwana w każdym pomieszczeniu następnie ziemia wybrana na pół metra potem zasyp z piasku wylewka folia styropian folia wylewka. Ogólnie dom został totalnie wygłuszony na odgłosy zewnątrz 😂 zadbałem o wentylację, minęło 25 lat i zero wilgoci 😊 dodam jeszcze że dom był stary a ściany zewnętrzne były stawiane na cegłę na sztorc mury tak zwane pruskie więc sam tynk nie wchodził w rachubę bo stary tynk nie spełniał zadania dlatego zerwalem stary tynk i dałem karton gips na stelaż.
@AD1legpАй бұрын
Dzien Dobry Malo kto stosuje ta metode izolacji budynku od srodka. Tak .Mozna to zrobic. My nauczylismy sie tej techniki w pracy we Francji. Ta technika pozwala docieplic caly budynek po nizszych kosztach . To wynika z tego ,ze wykonujemy docieplenia budynku na mniejszych powierzchniach powierzchnia kazdej sciany pomieszczen wewnatrz pozwala na podzial czasu i minimum ludzi do obslugi ' Nasz dom tez jest z czerwonej cegly . Mamy docieplenie styrppianem od wewnatrz . Na to przyklejalismy plyty gipsowe Nigdy nie zauwazylismy wilgoci na scianach. Polecam .
@SobieRobieАй бұрын
@@krzciuk1973 Ale dlaczego paroprzepuszczalne?
@krzciuk1973Ай бұрын
@@SobieRobie żeby para gdzieś uchodziła.
@SobieRobieАй бұрын
@@krzciuk1973 No ale jak tam przejdzie to się skropli.
@krzciuk1973Ай бұрын
@@SobieRobie jakoś sie nie skropla :) nie będę tłumaczył jak to działa a działa to tak jak autor filmu wytłumaczył czyli widocznie nie uważałeś.
@wojtas-4Ай бұрын
Osoba, która jest EXsTREMALNIE WYMAGAJĄCA I PEDANTYCZNA, (jak i w czym mieszka), NIGDY! nie powinna kupować bardzo starego domu, wam życia i zdrowia braknie, a i tak tego NIGDY NIE SKOŃCZYCIE !, czy wam na pewno tak duży dom będzie potrzebny?, ZOBACZYCIE! przypomnicie sobie moje słowa, DO PIWNICY I NA PODDASZE MIESIĄCAMI NIKT NIE BĘDZIE ZAGLĄDAŁ !
@xani666Ай бұрын
dom nie może zgnić jak nigdy nie będzie skończony :D
@sirhill3804Ай бұрын
obawiam się, że ona nie doczeka końca tej budowy. on ją zajedzie.
@SobieRobieАй бұрын
Byleby piwnicę wytynkowała!
@MM2009Ай бұрын
w innych krajach ocieplaja od wewnatrz i zyja. Dopoki nie dopuscisz powietrza za izolacje nie bedzie tam powietrza by sie kondensowało. Problem izolacji od wewnatrz to brak masy grzewczej, wiec dopoki grzejesz jest cieplo, przestajesz grzac i robi sie zimno. Sposob jaki ja widzialem to bylo ocieplenie piwnicy w USA, tam zrobili drewniana ramę 10cm od siany, nastepnie pomalowali sciane gruntem poliurethanowym co chwyta sie nawet do mokrego betonu i formuje bariere wodoodporna, na to przyszła piana natryskowa, nie ma znaczenia czy to sie chwyci w tym przypadku bo rama drewniana jest przykrecona do podlogi i sufitu. Przez izolacje nie przechodzily wiec zadne kołki wiec nie było zadnej kondensacji.
@stefanwaldekАй бұрын
Paroizolacja dodatkowa by się przydała. Uczciwie przyznam że ocieplałem tylko drewniany strop wełną i tam się daje. Ale ogólnie problem fizyczny podobny więc i rozwiążnie też. Na sam pir bym nie liczył. Co do gładzi to cementowo wapienny cekol c35 dobrze wspominam. A co do tyczek to uzywałem podobnych yato do podpierania płyt gk na suficie. Zdały egzamin ale sie zużyły bo dosłownie rura zmiękła :) Tzn przy dociskaniu płyt te otworki na bolce blokujące sie powyrabiały i już przepuszczają. Tak więc z obciążaniem to tak faktycznie bez przesady. Pozdrawiam
@SobieRobieАй бұрын
Jeśli chodzi o paroizolację to tak jak mówiliśmy - wybierzemy odpowiednią farbę :)
@uskrzydlacz19 күн бұрын
Można robić ocieplenie od środka, tylko trzeba policzyć punkt rosy, aby wypadłą poza ścianą i ociepleniem. Pozdrawiam
@fotoamator1Ай бұрын
Mam dokładnie taki model ocieplenia sufitu w łazience. Łazienka jest poza obrysem domu jako dobudówka. Po kolei warstwy od góry - blachodachówka ,styropian 5 cm, płyty betonowe pełne, styropian 5 cm, regips na ruszcie metalowym, malowany 3 -krotnie farbą do wilgotnych pomieszczeń ceramiczną. Żadnej wilgoci, grzyba, wykraplania pary od 15 lat. Jeśli sufit nie przepuszcza pary wodnej to nie ma prawa się nic dziać. Poza tym nawet cienka izolacja nad stropem zapobiega zawilgoceniu betonu z zewnątrz. Gdybyście tego nie zrobili w przyszłości mógłby być problem z przemarzaniem. Ale tutaj powinno być wszystko ok.
@SobieRobieАй бұрын
@@fotoamator1 Wow, łazienka! Najwyższy stopień ryzyka :) Super, że działa, czyli jest dla nas szansa :)
@fotoamator1Ай бұрын
@@SobieRobie Działa i to nie tylko tam. Niektóre ze ścian mam podobnie zrobione na "kanapki". Uszczelnijcie tylko bardzo dobrze sufit. Musi być farba paroszczelna , albo jakaś dodatkowa powłoka. Jest wybór na rynku, wiec nie powinno być problemu. Szczeliny w izolacji wypełnione pianką nie będą dla pary wodnej problemem, ale jak się na całość nałoży paroizolację, powinno być ok. Mój zwykły regips na suficie w łazience nie ma śladu wilgoci. Powodzenia !
@2rafexАй бұрын
Witam zrobilem tak sufity w piwnicy juz 17 lat temu i zero grzyba co do efektu koncowego to zamiast scierania papierem sciernym lepiej polozyc druga warstwe kleju najzwyklejszego i zatrzec go paca styropianowa efekt jest jak tynk polecam i pozdrawiam
@A0d0i00Ай бұрын
Nigdy nie szlifowaliśmy lecz kolejnego dnia odrobinę rzadszą masą wyrównano sufity na "mokro".
@darek7997Ай бұрын
Drugi ale wciąż oglądam
@jacek3388Ай бұрын
Witam fajny odcinek, co do sufitu jak i ściany dobry jest grunt szczepny kwarcowy pozdrawiam serdecznie.
@SobieRobieАй бұрын
@@jacek3388 Jak się dobrze przyjrzeć to nawet widać Betonkontakt :)
@JerzyGrochowski-lc6xrАй бұрын
Jako użytkownik tyczek wolfcrafta podzielę się spostrzeżeniem. Jeśli sprzęt ma długo posłużyć bezawaryjnie to warto pamiętać o takiej zasadzie. Na styku dwóch rurek jest taka opaska z tworzywa ze śrubą i pokrętłem. Po wstępnym ustaleniu wysokości za pomocą tych metalowych trzpieni które automatycznie wskakują w dziurki - należy tę opaskę skręcić do oporu. Dopiero wtedy użyć górnej części z z jak ktoś zauważył mechanizmem jak w wyciskaczu do sylikonu. Wiem o czym piszę bo uszkodziłem jedną . Za to z tą "blokadą" tyczki wytrzymują dużo więcej niż 30 kg. Na własną odpowiedzialność oczywiście. Pozdrawiam.
@SobieRobieАй бұрын
Nam na razie, nie udało się jeszcze nic zepsuć ;D A z dokręcaniem to na szczęście na samym początku wpadliśmy na trop, że tak to chyba warto robić :)
@wiktoriaslominska8078Ай бұрын
Ja podobna pianke cielam nozem do takiej glebokosci jak ostrza starczylo (mniej wiecej polowa) i reszte lamalam na krawedzi stolu.
@Vanilla-k9bАй бұрын
' RanczoOwczarnia' podobnie ocieplał stary dom poniemiecki z czerwonej cegly właśnie od środka. .
@ZielonaBrama-XXLАй бұрын
Też tak planuję jak ranczo
@SobieRobieАй бұрын
@@Vanilla-k9b Ja mu tam zdaje się liczyłem R tej przegrody. To jest poprawianie sobie humoru a nie termoizolacja.
@klonikkkАй бұрын
To już czwarty rok Waszej przygody. Mam nadzieję, że bawicie się świetnie 😂
@SobieRobieАй бұрын
To się nazywa: drugi oddech maratończyka :D
@dominikm176519 күн бұрын
Fajnie tylko np na wiosne dajcie znać jak to się wszystko ma , bo jestem ciekawy .
@jansimber776Ай бұрын
Oczywiście że można docieplać od wewnątrz, trzeba pamiętać tylko o odpowiedniej wentylacji
@n0x537Ай бұрын
co to znaczy odpowiednia wentylacja w tym kontekscie?
@jansimber776Ай бұрын
@@n0x537 odpowiednia znaczy zapewniona nominalna wymiana powietrza równa 0,5xkubatura pomieszczenia na godzinę. Zapewniona przez wentylację grawitacyjną bądź mechaniczną wraz z nawiewami świeżego powietrza. Żeby wilgoć nie kondensowała powierzchniowo jak również by utrzymać odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu.
@SobieRobieАй бұрын
Postaramy się ;)
@andrzejb.8092Ай бұрын
Uuu właśnie spłonęla fabryka piru😉 w PL. Mówili w wiadomościach. Ale się jarało. A tyczki w lidlu ogarnie, pewnie w sklepie onlin parkside. Mam takie właśnie z lidla UK, ale na wyspach nie ma sklepu online Lidl😪 trzeba kupować kiedy jest w sklepie🤷♂️ Angole ogarnęły sobie płyty regipsowe z 2cm styropianem które montuje od środka w pomieszczeniu
@cronoplАй бұрын
Tez mam te tyczki metalowe z Lidla UK i dają rade. A w UK juz maja nawet pir na deskach stelarzowych "battens" wtedy juz plytujesz, pir pomiędzy i jest ciągłość ocieplenia. Super rozwiązanie.
@sadamwgАй бұрын
Ja już ocieplane od środka robiłem więc żadnej krytyki ode mnie nie będzie😂 Pozdrawiam
@ArkaDeravaSkalaАй бұрын
Kochani .Oglądam Wasz kanał z uwielbieniem!!!! Podobnie jak Wy kupiłam dom stary z lat 30 tych tj 1934r, typowo po niemiecki na Śląskiej ziemi. Wiem że przegryźliście się przez milion problemów związanych z własnymi modyfikacjami, uwielbiam to że po mimo 100 fachowców , potrafiliście zrobić sami , znacznie lepiej. Dla mnie jesteście swego rodzaju guru ( o ile tak się to piszę :D). Mam pytanie , może Wy znajdziecie odpowiedź. Mój dom w całości jest parter zrobiony z cegły zwykłej pełnej. Mur ma 60 cm szerokości, po między 2 warstwami cegieł była pustka , wypełniłam ją uszczelnieniem. Niestety ściany na piętrze nie podporowe są z piasku, wapna, i sitowia, słomy i cholera wie czego jeszcze. Przy remoncie , gdy zdjęłam warstwę tapety raufazy , odpadała ona z tynkiem piaskowo , wapiennym ukazując środek - z trzciny, słomy i na prawdę nie wiem czym jeszcze. Jedynie kilka dolnych rzędów jest z czerwonej pełnej cegły. Nie wątpliwie muszę to wszystko zdjąć i modyfikować , to ściana działowa, ale planów domu nie ma od ponad 80 lat, więc wolę nie ryzykować i chcę dać podparcie stropu belkami , kantówkami 10 x 10 po 2 m długości. Jednak część tych słomek, zostanie. Tam gdzie się uda postaram się wsadzić pręty siatki metalowe i wszystko co może być wzmocnieniem , lepszym niż słoma i sitowie. Proszę dajcie znać, czy mieliście coś takiego , i jak sobie z tym poradziliście. Bardzo dziękuję, że JESTEŚCIE, że uczciwie bez obciachu potraficie pokazać piękno i masakrę tego przedsięwzięcia.
@SobieRobieАй бұрын
@@ArkaDeravaSkala Najlepiej skorzystać z usług lokalnego inspektora budowlanego. Nie da się tak wyrokować na odległość, z opisu. Jeśli to poprawnie wykonana konstrukcja szkieletowa to ta słoma i co tam jeszcze nie spełnia funkcji nośnej, jest tylko wypełnieniem. Powinien to obejrzeć fachowiec na miejscu. Dziękujemy za ciepłe słowa!
@SiedliskowyАй бұрын
Remont starego domu , to ciągłe szukanie różnych niekonwencjonalnych rozwiązań , a pomysłowość i kreatywność tutaj jest niezbędna ...... Ja to wiem ..... Z mojego doświadczenia 👍👌🤗😎
@SobieRobieАй бұрын
Łączymy się w bólu ;)
@SiedliskowyАй бұрын
@@SobieRobie Ale muszę przyznać , że prace remontowe stały się moją kolejną pasją , uwielbiam takie prace 🤗
@Promilus1984Ай бұрын
Jak się ma budynki z cegły i/lub kamienia gdzie chcemy zachować oryginalną elewację (tudzież przy zabytkach gdzie MUSIMY) to nie ma innej opcji niż ocieplenie od wewnątrz. A sprawę rzekomego "gnicia domu" załatwia poprawna wentylacja, która to właśnie w wersji niepoprawnej (a nie ocieplenie samo w sobie) była i jest źródłem grzyba. A jeśli chodzi o gładź cementową - drodzy państwo, to bardzo fajny materiał, ale mega upierdliwy w obróbce. Najlepiej wygładzić na mokro na tyle ile się da, bo potem to żadne siateczki, gąbeczki. Tylko papier ścierny/żyrafa.
@SobieRobieАй бұрын
Wiemy ile zeszło papieru na szlifowanie tego kleju :) Jest nieźle, ale faktycznie najlepiej jak najmniej szlifować, od razu równo położyć. Wygładzanie na mokro się niestety nie sprawdzało :(
@Promilus1984Ай бұрын
@@SobieRobie szkoda, że nie wyszło z wygładzeniem na mokro, ale najważniejsze że położone i równe :)
@jaumelserrascava7436Ай бұрын
Zasada jest prosta... izolacja termiczna od środka jest ok. Pod warunkiem, że nie bedzie lub będzie jak najmniej powietrza pomiędzy izolacja a sufitem... czyli jeśli ten pierwszy czy tam styropian będzie przyklejony na całej powierzchni bez luzów to gitara...nie ma tam wtedy gdzie się coś wykroplic. Dziekuje
@SobieRobieАй бұрын
Dochowaliśmy pełnej staranności... Czego nie można powiedzieć o budowlańcach z PRL więc stąd te kliny. Pozdrawiamy!
@michalobi8362Ай бұрын
Powieście papier toaletowy w piwnicy min 10 rolek:) chłonie wilgoć:)
@gosiamazur8790Ай бұрын
No, no, no...😊👍 ❤️
@SobieRobieАй бұрын
Yes, yes, yes!!! :D
@ilonapaszak5314Ай бұрын
Witam serdecznie.
@SobieRobieАй бұрын
Witamy :)
@adamwojtekmaksimowiczАй бұрын
🦋 u mnie też wporzo z kilkanaście lat
@marcinchojnacki8248Ай бұрын
❤
@marcgdw6876Ай бұрын
,,Punkt rosy ,, to się liczy !!!!
@kat0197Ай бұрын
Osyszacz dobry ale najważniejszy jest przewiew albo nawiew powietrza sprawdźcie kiedyś w którymś odcinku. Nie ciepłe powietrze nie osuszanie tylko nadmuch zwykłego powietrza. Robi robotę że......
@SobieRobieАй бұрын
@@kat0197 Tam cały czas wentylator pracuje :)
@jezalb2710Ай бұрын
Takie stemple/tyczki/wsporniki mozna kupić w Lidlu też. Bardzo jestem z nich zadowolony
@SobieRobieАй бұрын
Na te w Lidlu jakoś wcześniej nie trafiliśmy. Za to dziś - niespodzianka. Akurat były dostępne :)
@maciejduda568Ай бұрын
Ha ha gratuluje bo nie jesteście Państwo (z tego co zrozumiałem z tego filmu) profesjonalistami ale posiedliście wiedze większą niż 90% budowlańców oraz inżynierów którzy nadal twierdzą, że od środka należy ocieplić wełną mineralną bo wełna "oddycha". Jeśli komuś wykrapla się na ścianie woda to nie dlatego, że ściana "nie oddycha" tylko dlatego, że jest za mało ocieplona i na powierzchni ściany jest temperatura poniżej pkt rosy co sprawia wykraplanie się pary wodnej.
@SobieRobieАй бұрын
Dziękujemy za komentarz. Jest dla nas ważny bo czytając inne samemu można zwątpić w to co się wie ;)
@merkhavaАй бұрын
Jak ktoś jest yolopem to robi wełnę od środka..
@merkhavaАй бұрын
Racja , w punkt.
@wawrzynzatorski5631Ай бұрын
Piątka za robotę.
@SobieRobieАй бұрын
dzięki :)
@SzoplerАй бұрын
Taki mam plan na ocieplenie stropu nad piwnicą nieogrzewaną - strop Kleina.
@SobieRobieАй бұрын
Ale w sensie żeby piwnicy nie ogrzewać ogrzewaniem podłogowym parteru?
@SzoplerАй бұрын
@@SobieRobie Nie mam podłogówki 😄, ale może kiedyś będzie. Teraz to raczej żeby zmniejszyć straty ciepła bo jednak pojedyncze % uciekają także w dół. No i PIRu trzeba o połowę mniej niż styropianu. Już 6 cm zrobi kolosalną różnicę, a nie obniży bardzo piwnicy.
@A0d0i00Ай бұрын
@@Szopler Tylko pamiętaj o odkurzeniu stropu i najlepiej zagruntowaniu go dobrym gruntem zczepnym wówczas można płyty przyklejać na piankę jak i klejem na placki ale dopiero po wysuszeniu stropu po gruntowaniu.
@SzoplerАй бұрын
@@A0d0i00 Z gruntem zczepnym to dobry pomysł i klejenie na klej w piance 60 sekund... kijki do podpierania płyt już zakupiłem, ale kiedy się za to wezmę to nie wiem, bo trzeba opróżnić, potem skuć "chrupki" z betonu...
@sebastiankwapiszewski5927Ай бұрын
W Lidlu też były takie tyczki
@SobieRobieАй бұрын
Takie nie, trochę podobne :) Mieliśmy je w rękach.
@tynkaGDАй бұрын
Trzymam kciuki za Was ❤ obstawiam że się wprowadzicie w 2030. Zaskoczcie mnie 😂
@SobieRobieАй бұрын
Postaramy się, plan jest niezmienny - Wigilia w Puszczykowie!
@BudujBuduj-o6lАй бұрын
Plus dla Was taki, że ten klej dodatkowo wyciąga wilgoć ze stropu żeby się utwardzić, a zwykle kleje na bazie wody tą wilgoć dodają.
@hanskloss120Ай бұрын
Wolfcraft nie robi badziewia, hehe, dobre
@ryszardmalczewski-p3fАй бұрын
Mam ocieplony dom od 30 lat . Sprawdzałem i nic się pod styropianem nie dzieje !
@Bemx2kАй бұрын
3cm XPS od środka na wszystkich ścianach zewnętrznych , to jest to co będę robił u siebie .
@SobieRobieАй бұрын
Ciut mało i XPS upierdliwy w kryciu.
@Bemx2kАй бұрын
@@SobieRobie Przy 20cm styropianu na zewnątrz i 3cm od środko , jest idealnie jeśli chodzi o termikę . Co do krycia to trzeba niestety kombinować żeby była przyczepność .
@SobieRobieАй бұрын
@@Bemx2k jeśli z zewnątrz 20cm to po co jeszcze w środku?
@Bemx2kАй бұрын
@@SobieRobie 20cm od zewnątrz to standard z przed 15 lat , żeby podnieść standard izolacji te 3cm xps od środka robi ogromną robotę ,rzecz jasna wraz z rekuperacją . Mieszkam w górach , dom na wysokości 700m więc jak na nizinach jest -5 to u mnie nawet -15'C
@SobieRobieАй бұрын
@@Bemx2k Rozumiem. Tylko nie wiem dlaczego akurat XPS w tym miejscu :)
@pancerz78Ай бұрын
docieplenia wewnętrzne oczywiście tak da się tylko 😉😉🍺🍺
@SobieRobieАй бұрын
W sensie bez kraty nie ma roboty? :D
@pancerz78Ай бұрын
@@SobieRobie 👍🍻
@robokplАй бұрын
goldband jest bardziej żółtawy, ja stawiałem na uniflota ;)
@SobieRobieАй бұрын
Hehe, trzeba było jakiś zakład obstawić dla widzów :D
@mirdallke2Ай бұрын
oczywisce ze ozna ocieplac od serodka jednak rzeba zadbac o wentylacje za przed scianka i odprowdzeniem wilgoci
@SobieRobieАй бұрын
Dokładnie to próbujemy przekazać w filmie :)
@fedi9999Ай бұрын
Jest technologia, która ma ocieplenie od środka - IZODOM - klocki styropianowe zalewane betonem od środka jest 5 cm styro potem ok 10 cm betonu a na zewnątrz 20 cm - także wasza metoda zadziała o ile piwnica będzie odpowiednio wentylowana :), kiedyś pytałem czy macie Reku i wiem, że tak, więc wystarczy odpowiednio dobrać przepływ powietrza tzn wymianę i wszystko będzie git
@SobieRobieАй бұрын
Tak naprawdę chodzi o to gdzie wypada punkt rosy w przegrodzie przy określonej wilgotności :)
@gantal5298Ай бұрын
Styropian czy PIR najlepiej ciąć gilotyną drutową lub zwykłą ręczną piłą do drewna. Przy gilotynie brak jakiegokolwiek pylenia, a przy ręcznej pile drobinki z cięcia nie unoszą się w powietrzu.
@SobieRobieАй бұрын
@@gantal5298 Gilotyna drutowa to ta z gorącym drutem?
@gantal5298Ай бұрын
@@SobieRobie tak, można sobie samemu zrobić za grosze
@SobieRobieАй бұрын
@@gantal5298 To ona PIRu nie ruszy.
@gantal5298Ай бұрын
@@SobieRobie ciołem u siebie samodzielnie wykonaną gilotyną. Idzie wolniej niż styropian, ale bez przesady. Tnie się bardziej jak przez plastik.
@gantal5298Ай бұрын
@@SobieRobie Ciołem u siebie, samodzielnie wykonaną gilotyną. Tnie się wolniej niż styropian, ale bez przesady. Ciecia jak przy gilotynie są perfekt
@mariomario6823Ай бұрын
😊😊😊😊
@alvaro9969Ай бұрын
Boję się że Wam to wszystko spadnie. Ja bym prewencyjnie zakołkował każdy bryt styropianu minimum po 2 kołki. Wiem co mówię, robiłem tak poddadze użytkowe 23 cm styropianu grafitu i niektóre styropiany na po pianokleju Tytana zaczęły odchodzić. Dlatego zastosowałem kolki. Na to siatka klej i tynk gipsowy, gładź.
@SobieRobieАй бұрын
Puścił klej czy styropian się rozwarstwil?
@alvaro9969Ай бұрын
@@SobieRobie klej
@Maciek_CАй бұрын
@@alvaro9969mam wrażenie, że tytan jest słaby. Odpadał mi testowo przyklejony styropian. Używałem wcześniej Bauhaus do xps na fundament i nie miałem problemów.
@alvaro9969Ай бұрын
@@Maciek_C możliwe, używałem do klejenia szybkiego kleju Tytana 60 sek z uwagi na to żeby tyle nie czekać przy podpieraniu. Nikt wtedy tak nie robił i do teraz pewnie nie robi, a technologia klejenia na klej nie była aż tak popularna.
@Maciek_CАй бұрын
@@alvaro9969 tak, właśnie tytan 60 sek się mi odkleił
@adamjaszczurowski7354Ай бұрын
witam. w takich sytuacjach wykonuje się obliczenia temperatury punktu rosy w przegrodzie, dla wszystkich pór roku. Kluczowe są głównie temperatury sezonów wiosna jesień i czasem zima, przy czym regułą jest, że najpierw się projektuje grubości warstw i oblicza wykraplanie w przegrodzie a nie odwrotnie. Osuszacze i inne bzdety na czas prac to chyba sprzedał wam jakiś Przedstawiciel od osuszania, bo nic innego nie potrafią jak tylko sprzedawać. Jeśli jest to pomieszczenie piwniczne o maksymalnych zyskach wilgoci przez przegrody, to przy tym takim stropie nie uniknie się wykraplania i grzyba. Żadna wentylacja pomieszczenia tu nie pomoże, ani odwilgacanie, chyba że zabudowa tego stropu z nawiewnikami z ciepłym nawiewem do przestrzeni międzystropowej i wentylacja wywiewną z piwnicy.
@maciejduda568Ай бұрын
Jeśli woda wykropli się w przegrodzie to tam pojawi się albo grzyb albo lód...mokra wełna, czy celuloza przestaje być jakimkolwiek ocieplkeniem, więc przegrode projektuje się tak, żeby pary wodnej nie dopuścić do miejsca gdzie może się wykroplić i do tego celu służy paroizolacja w przypadku stosowania ocieplenia od wewnątrz, a przy ociepleniu od zewnątrz to takie materiały jak ceramika, czy beton skutecznie obniżają ciśnienie pary wodnej tak, żeby nie było wody w ociepleniu.
@viraldiАй бұрын
Czy rozważaliście żeby strop ocieplić multiporem? Jeżeli tak to czemu się nie zdecydowaliście? Ps. Słowa uznania za niezłomność w działaniach. Ja bym się już chyba milion razy poddał ;) Wasz kanał przyczynił się do tego, że zrezygnowałem z kupna i remontu starego domu. Dzięki! ;) A tak przy okazji to nurtuje mnie pytanie czy mając dzisiejsze doświadczenie poszlibyście tą samą drogą, czy jednak wyburzenie i postawienie budynku od zera? Pozdrawiam
@SobieRobieАй бұрын
@@viraldi Jaka lambdę ma multipor? A odpowiedź na drugie pytanie kiedyś damy :)
@viraldiАй бұрын
@@SobieRobie sprawdziłem, wszystko jasne ;)
@Dexter_000Ай бұрын
Polecam z Miłosława spróbować pszeniczne 0%
@SobieRobieАй бұрын
Jakoś tak nie podeszło... Dawidowi bo Ola piwo to tak nie bardzo ;)
@JuzekcfrАй бұрын
Ja bardziej niż grzyba, bałbym się karbonatyzacji betonu i korozji w żelbecie, ale nie wiem czy to możliwe, czy nie jestem przewrażliwiony.
@Promilus1984Ай бұрын
na to nie ma środków które coś zaradzą. Czasem się to "łata" w ten sposób, że usuwa się odspojony beton od dołu, odsłania skorodowane pręty, piaskuje, potem opierdziela epoksydem, potem narzuca się nowy beton. Ale to tylko łatanie. W warunkach b. wysokiej wilgotności okresowej rzeczywiście to może być problem, ale widziałeś tam gdzieś jakiś odspojony beton od spodu? Rdzawe zacieki? Nie? No właśnie. Ja mam dom z lat 50. Ugięte stropy (za szybko rozstemplowany) i nieadekwatne zbrojenie. Dom przez jakiś czas stał nieogrzewany. Wiesz jak wyglądają te gładkie 8mm i 10? Lekka korozja powierzchniowa. Był taki daszek nad schodami betonowy zbrojony gładkimi prętami spłaszczonymi (takie rozciągnięte owale). Srały tam ptaki, czasem trochę deszcz zahaczył. I wiesz co? I nic. To gdzie ten problem najbardziej się uwidocznia to mosty, wiadukty, garaże wielopoziomowe gdzie beton ma kontakt nie tyle z wilgocią, a po prostu jest zalewany wodą. I to nieraz wodą z solą. W tym przypadku ten taras (bo teraz to już taras, a nie przybudówka) BYŁ zabezpieczony, a jest jeszcze bardziej. Nie widzę powodów do obaw. Oczywiście karbonatyzacja postępuje, ale korozja potrzebuje tlenu i wody. A tak głęboko w przegrodzie jednego i drugiego będzie dość mało.
@SobieRobieАй бұрын
Nie mamy tego na wideo, ale na filmie widać takie pasy innego koloru na suficie. Wszystkie odpadające fragmenty betonu z szyn kolejowych zostały odkute, stał oczyszczona i dwukrotnie pomalowana epoksydem. Całość zamknięta ZW330.
@bartekwapuski6651Ай бұрын
2-3 lata karencji? O to w sam raz zdążycie piwnicę skończyć :D A tak serio to trzymajcie się tam ciepło, bo sam wiem jakie to "pot, krew i łzy"
@SobieRobieАй бұрын
Nie no bez jaj, piwnica w tym roku będzie, gdzieś trzeba Wigilię zrobić XD
@terennNR1Ай бұрын
Obawiam się że wam się to odparzy i spadnie na głowę.
@nygussergiejАй бұрын
Kurde Olka jak mówisz o klinach to jakoś mam inne skojarzenia
@SobieRobieАй бұрын
Ale jakie? 8D
@JakJa...Ай бұрын
Znam trzy osoby, ktore mają ocieplone pomieszczenia od srodka i nic sie nie dzieje złego. Pierwsi mają tak juz ponad 20lat, drudzy prawie 10, a trzecia osoba ma chłodnię - sciany ocieplone od środka i w tym pomieszczeniu max temperatura to 5stopni. Zrobione na poczatku lat 90tych, a reszta pomieszczen normalna temperatura. U nikogo nie ma nic zlego. Trzeba zrobic z glowa i bedzie ok
@sirgepetto7110Ай бұрын
Ja mam stuletnią chatę ocieploną od środka. Trzynaście lat mija i jest wszystko ok. Jest ciepło , grzyba ani śladu ale też pomieszczenia są dobrze wentylowane. Tak że straszenie wykraplaniem oraz zgnilizną to trochę bajki.
@SobieRobieАй бұрын
Te ściany które są pokazane jako przykład grzyba to nie bajki, tak wyglądała łazienka w wyburzonej dobudówce.
@sirgepetto7110Ай бұрын
@@SobieRobie Nie twierdze ,że w tym przypadku tak nie jest. Natomiast jako kontr-przykład podam własną łazienkę którą robiłem sam (jestem amatorem budowlanym) i jest bez najmniejszego śladu wilgoci i grzyba a budynek jest z bardzo starej i chłonnej cegły. Przed dociepleniem na grzyby to ja chodziłem za szafę a nie do lasu. Mur przemarzał a niska temperatura plus wilgotne powietrze powodowały bardzo obfite wykraplanie i potężnego grzyba. Praktycznie zimą żyć się nie dało a teraz jest sucho co jak na amatorską robotę jest chyba sukcesem. I oczywiście podstawa to wydajna wentylacja oraz nie oszczędzanie na ogrzewaniu.
@PVnascianieАй бұрын
Jak wasze ocieplenie dachu PIRami , mi sie sprawdza jest go dz 17 i na dotyk ( ale jeszce wata.17+5 cm I plyty regips i nie czuje temperatury .
@fox11151Ай бұрын
Mam od 20 lat ocieplony pokoj od środka i nic się nie dzieje
@JamesEarlCashАй бұрын
Może na to jeszcze gładź cementowo-wapienna? Wtedy nikt wam o grzybie - za przeproszeniem - pie***ł - nie będzie :P
@SobieRobieАй бұрын
No właśnie tak o tej gładzi myślimy...
@Toms-xv9zgАй бұрын
Witam Nie ma co dramatyzować. W Niemczech całe starówki ocieplane są od wewnątrz. Nie robicie nic wyjątkowego. Natomiast można mieć zastrzeżenia do samej pracy. Pozdrawiam serdecznie
@SobieRobieАй бұрын
Nigdy nie uważaliśmy, że robimy coś wyjątkowego :) Jakie konkretnie zastrzeżenia?
@robertlulkАй бұрын
Mieszkałem w Polsce w nieocieplonym domu zawsze było zimno co dziwne nigdy nie chorowałem teraz mam ciepło i choruje parę razy w roku
@SobieRobieАй бұрын
Polecamy napary z imbiru i kurkumy na odporność. I nie grzać do 24st :)
@23ricziАй бұрын
Robilem ocieplenie od srodka, mało kto w polsce zna technologie i wie jak poprawnie to wykonać .
@SobieRobieАй бұрын
A w jakim systemie?
@piotrlenar5652Ай бұрын
A oświetlenia w tej piwnicy na suficie nie będzie?
@SobieRobieАй бұрын
Większość na ścianach. Będą też szynoprzewody ale nie w miejscach komunikacji.
@rafaljaworski2144Ай бұрын
Patrzę w sam wstęp i piszę jako były wykonawca że wolno byle mieć dobrą wentylację
@radosawsikora2002Ай бұрын
nie ma to jak reklama :)
@SobieRobieАй бұрын
Ogólnie piwnicy miało nie być. Miała zostać zasypana. Ale ponieważ pojawiły się tyczki na horyzoncie, postanowiliśmy poświecić kilka dobrych miesięcy naszej pracy na to, aby jednak je pokazać! :D
@damianplay913Ай бұрын
Siemanko jestem pierwszy haha :D
@marcinmarcin8001Ай бұрын
Pierwszy był Adam, Black Adam, pozdro
@danielkl32Ай бұрын
Chamskie lokowanie produktów i reklam a film nawet nieoznaczony że zawiera lokowanie produktów i reklamy czy odpowiednio urzędy poinformować
@gregs.4079Ай бұрын
goldband masakra żółty i dlugo schnie
@maniekeco8755Ай бұрын
Można robić ale ytong Multipor płyty od 3 do 12 cm Styropian do tego się nie nadaje
@SobieRobieАй бұрын
Pytanie tylko, jaką grubość multipora trzeba dać, aby uzyskać to co na PIR. Nie zawsze jest na to miejsce.
@maniekeco8755Ай бұрын
@@SobieRobie na stronie internetowej jest tabela z grubościami i współczynnikiem lambda. Ja w domu ocieplałem garaż ściany zewnętrzne i sófit od wewnątrz dałem 5cm najcieplejsze miejsce w domu pozdrawiam
@patrac2826Ай бұрын
Piana w pomarańczowej tubie firmy Bauhus, to takie gie, że szkoda pieniędzy :/
@n0x537Ай бұрын
nie trzeba kupowac tyczek wolfcrafta za 150zl sztuka, kupilem chinola za 30zl i tez trzyma ponad 30kg. Jednak brak kolkowania uwazam za spory blad. Oby wam na glowe nie spadlo.
@SobieRobieАй бұрын
W garażu nie spada to może i w piwnicy się uda :)
@n0x537Ай бұрын
@@SobieRobiemoże spadnie, może nie. Ja bym u siebie nie ryzykował 😊
@gw2.miotlaАй бұрын
18 na 20 zapytanych budowlańców czy wyprostować ściany w domu płytą budowlaną pokroju ultrament odpowie że TAK. także ten ......
@SobieRobieАй бұрын
Kurła, coś o tym słyszałem, to dobre chyba?
@robertlulkАй бұрын
Po co ocieplać pomieszczenie gospodarcze
@SobieRobieАй бұрын
@@robertlulk Jak Pan obejrzy film to się dowie 🤣
@marcincembrzynski1268Ай бұрын
Ludzie, przecież to nie jest film o ocieplaniu tylko reklama tyczek podtrzymujących i kleju 😂
@SobieRobieАй бұрын
Wiadomo! Piwnica miała być ogólnie zasypana i zlikwidowana. Ale ponieważ pojawiły się tyczki na horyzoncie, stwierdziliśmy że poświęcimy kilkanaście miesięcy naszej pracy na jej reanimację i pokazanie tyczek przy pracy :D
@marekjaniec5813Ай бұрын
Ocieplilem od środka 25lat temu i jakoś grzyba niema
@maureliusz122 күн бұрын
Wedlug mnie to się nie uda... bedzie woda. Zrobiłem tak jedną ścianę w garazu...masakra. Never Ever!
@hannaczarnecka-fw9ksАй бұрын
Multipor to materiał, którym ocieplałam od środka mieszkanie w starym budownictwie i stworzył z murem ścianę paroprzepuszzczalną, radykalnie zmniejszyły się rachunki za ocieplenia gazem, żadnego grzyba, żadnej wilgoci. Polecam ten materiał do ocieplania od środka.
@SobieRobieАй бұрын
8cm PIR WS ma taką samą oporność cieplną co ok. 13cm Multipora. Materiał jest znacznie cięższy, do tego pozostawieniem jakiekolwiek szczeliny między nim a oryginalną ściana zostawiam przestrzeń na kondensację. Na sufit ten materiał się nie nadaje. Żeby osiągnąć parametr nominalny dla WT2021 to należałoby Multipora dać ok. 20cm na ściany. To zmniejsza pomieszczenie o 40cm w każdym kierunku.
@81Paulo811Ай бұрын
Tyczki Wygladaj tak samo jak lidlowskie tylko pewnie drozsze
@SobieRobieАй бұрын
Mieliśmy te Lidlowskie w ręku. To nie ten sam produkt.
@patrykmakowski2449Ай бұрын
Te tyczki z Wolfcrafta to nic innego jak mechanizm z pistoletu do silikonu. A o ile się nie mylę to to chinczykiem dalej jest, tylko stalą chińską, a nie plastikiem chinskim. Wolfcraft to też importer po prostu
@SobieRobieАй бұрын
Nie wiem, nie pytaliśmy gdzie to produkują i w sumie znaczenia to nie ma, wiemy, że się sprawdza :)
@poradnikfachowca1085Ай бұрын
Jak ktoś Wam zarzuca stronniczość w wyborze kleju to odeslijcie go na Allegro - tam jak na dłoni widać że to najczęściej sprzedawany klej w internecie i najlepiej oceniany. Każdy Majster co się trochę zna i kilka różnych klejów próbował potwierdzi że Bauhus jakością odjechał reszcie konkurencji.
@SobieRobieАй бұрын
Tyle, że większość majstrów kupuje to co jest akurat na składzie albo w pobliskiej Castoramie. Bo wiadomo: internety kłamią| ;)
@merkhavaАй бұрын
Malujcie farba.
@robertlulkАй бұрын
Po co ocieplać nie rozumiem
@SobieRobieАй бұрын
Aby mniej płacić za ogrzewanie. Proste :)
@ravikgАй бұрын
Okulary!
@galezalukasz12 күн бұрын
nonsens, właściwie wykonana izolacja na odpowiednich materiałach skutkuje jedynie zmniejszeniem kubatury wewnętrznej budynku
@zosiastankiewicz1096Ай бұрын
Pani pomalować i za kilka miesięcy nie będziecie na to zwracali uwagi.
@mariuszpoznanm24 күн бұрын
kanał typu zakupy MANGO
@klopusiewiczАй бұрын
zrobiłem to własnoręcznie tak jak wy RECTICEL EUROTHANE-G kupiłem i jest OK, :-) dokładnie wszystko 100% tak jak u Was :-)
@SobieRobieАй бұрын
Działa?
@macmrozАй бұрын
Kurteczka, nie ma za bardzo czego językowo zuwagować!
@SobieRobieАй бұрын
Już planujemy jakieś specjalne intro albo nawet miniaturkę dla macmroza! ;)
@pablobambino3637Ай бұрын
trzeba pamiętać ze trzeba zachować odpowiednią grubość kleju zeby elewacja czy ocieplenie miały swoją wytrzymałość , nieda sie za jednym razem zrobić takiej grubości bo siatka zbrojąca bedzie za głeboko i całość spęka na wierzchu bo na siatce bedzie za grubo kleju na raz
@marek5229Ай бұрын
Wszystko fajnie wszystko pieknie, niby beton mega suchy, niby sucho ale gdzie pomiary? No jak? Mierzymy na palca? :D Najprostszy czujnik wilgoci muru, dwie elektrody, to 50zł a powietrza to 20 a tutaj chyba brakło siana :P Taka gadka niby fachowa, ale nie do konca poparta pomiarami, dowodami, czyli taka gadka o naszych roszczeniach. Wilgoć się wyrąci tam gdzie ma miejsce. Wystarczy płyty przyklejać w pełnej szczelinie i nie będzie miejsca na wykroplenie.. Wiadomo, jakieś przestrzenie mogą powstać, niemniej mało znaczące, jeśli robotę wykona się dla siebie dokładnie. Zacznijcie coś mierzyć, nawet najbardziej prymitywną metodą, bo tak gadacie i gadacie ale nikt dowodu, ani wy nie widzieliście.
@ewelinadrelich6618Ай бұрын
Trzecia
@marekmarek7977Ай бұрын
Czwarty i co z tego:)
@ewelinadrelich6618Ай бұрын
Nabijamy im komentarze zasługują :)
@SobieRobieАй бұрын
Dzięki :)
@SobieRobieАй бұрын
Za pudłem XD
@ekorychАй бұрын
Do ocieplania od środka warto brać pod uwagę materiały oddychające np korek naturalny. Dobrze się go maluje farbami akrylowymi. Niestety jest bardzo drogi, a warstwa 1-2 cm ociepli tylko trochę nasze pomieszczenie. Nie zrobimy sobie termosu z chałupy.
@SobieRobieАй бұрын
@@ekorych Dlaczego oddychające? Pokazaliśmy do czego to może doprowadzić.