Це, мабуть, єдиний канал, який я дивлюся не для користі, а просто через харизматичного автора. Браво!
@photoukraine7 күн бұрын
Дякую Вам за приємні слова. Ми всі намагаємося розвіятися на цьому каналі. На початку спробував пародіювати "Шоу довгоносиків" (Холмс). Хочеться "розбавляти" серйозні теми )
@cardriverfreerider97837 күн бұрын
Ви так цікаво розказуєте, приємно дивитися, дякую!
@photoukraine7 күн бұрын
Дякую за Ваші відгук та підтримку!
@andriymayovets6 күн бұрын
Беззеркалки стають все дешевшими з виходом все нових камер. Дякую за цікаві розважання і український контент!
@photoukraine6 күн бұрын
Все так. Думаю, що одне з найближчих відео буде про сенсори бездзеркалок.
@ГлібПушкарський8 күн бұрын
Пане Сергій, мої Вам вітання! Цікаво, дуже цікаво було послухати та згадати пройдешнє. 🤝
@photoukraine8 күн бұрын
Пане Глібе, радий Вам. Мені теж приємно брати до рук ненову техніку: це наче каву заварюєш власноруч в джезві, хоча винайшли автокавоварки ) Це і романтично, і процес, і якось заспокоює.
@ГлібПушкарський8 күн бұрын
Дуже вдале порівняння Ви зформулювали, бо так воно й є! Розумію що знайдуться "вумники" та хейтери аби висунути мільйон контраргуменів, але якщо девайс (у нашому випадку це відеокамера) має якусь функцію (у нашому випадку це фотозйомка) яка дійсно гарно працює, то чому б ні!?? 🤝
@tchibox8 күн бұрын
Дякую, пане Сергію! Цікаві фото виходять зняті відеокамерою.
@photoukraine8 күн бұрын
Так, звичайно, це рівень цифрової фотомильниці певних років випуску, але хто має подібну камеру, той пам'ятатиме про можливість експериментувати з фотографією.
@ClassicMusic_modernperformance8 күн бұрын
Прекрасно вмкладений матеріал, хочу лише добавити ця камера представниця цілої єпохи DV формату, який оставив яскравий слід. DVD диски, DV касети , 3 CCD матриці. Дякую друже, аж серце заклокотало , це частина нашого життя. ❤
@photoukraine8 күн бұрын
Друже мій, щойно зайшов на барахолку подивитися прекрасні професійні камери, що пишуть як на DVD так і на міні-DV, важко повірити що бомбезні автофокусні об'єктиви з них продаються за кількасот гривень. Ох, бракує слів... Не буває такого, щоб гарне та дієздатне раптом перекреслювалося. Відчуття, ніби щось не те відбувається. Окрім того, є й абсолютно алогічне відчуття, що про ці технології ще згадають )
@ІгорьПесСтарий8 күн бұрын
Вечора Шановний Сергій була така камера в 2009 році, продав що відео було не фулашди. А так чудова річ. Дякую❤ Вам за ностальгію минулого. 🇺🇦👍
@photoukraine8 күн бұрын
Пане Ігорю, зичу тихого вечора! Оце мене теж бентежило що не фулашді. Але шляхом експериментів, дякуючи каналу, переконався що це не критично. Зображення можна збільшити. Більше того: його можна підфарбувати в розумних межах, і завдяки жирному пікселю не виникає критичних шумів. Але це були "чисті" експерименти, а можна було б прогнати відео крізь Аі.
@ІгорьПесСтарий8 күн бұрын
@photoukraine згоден з вами пане Сергій. Сьогодні знімаю відео на Кенон рп. Але зум , якій на хандикамах це на фотікі неможливо. Немає идеалу постійно щось шукаємо.
@Moon_Stone7 күн бұрын
Ви мене кожного разу дивуєте. Довкола стільки цікавого, а жити немає часу.
@photoukraine7 күн бұрын
Різні "пірати" по життю перебирають на себе наші час та увагу.
@mr.nevidimka90628 күн бұрын
Згадав про матрицю Super CCD фотоапарат Fujifilm FinePix S5 Pro, який фотографую по схожому принципу. Також сьогодні побачив, що така 3 CCD матриця розкривати не поганий динамічний діапазон, що не скажеш про сучасну матрицю. Висновок такий, що в минулому періоді розпочинався прогрес CCD матриці, які відразу зробили стрибок технології CMOS матриці. Так, саме через те ми часом розчаровуємось від тривалого використання, а от коли взявши апарат з старою технологією, то ми вже усміхаємось.😊
@JohnDir-xw3hf8 күн бұрын
Ось тільки super ccd та 3ccd це зовсім різні технології, а так да.😊
@photoukraine8 күн бұрын
Так, можливо виробники пішли шляхом розвитку не найкращої технології виробництва сенсорів, а найдешевшої. Все-таки капіталізм - це обрахунок, вигода й прибуток.
@mr.nevidimka90628 күн бұрын
@@photoukraine Саме через нову технологію є гонка матриць з високим ISO. Всі доказують, що матриця готова хоть в бою розкрити всі потенціали. Але є недоліки в цій технології, через кольори. Я довго фотографував і їх обробляв. Потім згадав про стару технологію, в якому включений природні кольорові тона і насиченості, не те що зараз з ядовитими кольорами. І мені стало зрозуміло, чому мені стає цікаво в порівнянні. Так, Сергій Меркулов говорить: "Стара технологія не пробачає помилок." Інколи хочеться повернутися в ностальгію, де на початку розвивався з фотографією. Так не надихається з новою камерою. Дякую Сергію за теплі спогади.
@photoukraine8 күн бұрын
@@mr.nevidimka9062 Дякую Вам за теплі слова підтримки. Вище писав, що ми не перевіряли таку можливість облагородження зображень зі старих камер завдяки Аі. Виникає теоретичне питання: чи можна зменшити собівартість відеозйомки й одночасно покращити її результати за рахунок використання "морально застарілих" камер та штучного інтелекту?
@mr.nevidimka90628 күн бұрын
@@photoukraine теоретично ні. Тому що камера морально застаріла, але при цьому в неї є втрата якості. Якщо використовувати AI, то зміни можуть бути +- не кращими. Адже АІ краще справляється з відео гарної якості. Там свій алгоритм обробки.
@АндрійПономар-р5ж8 күн бұрын
Доброго дня) дякую за хороший випуск. Було б цікаво, якби Ви при огляді техніки згадували і моделі схожі в лінійці виробника та відмінності між ними. На прикладі цієї камери - VDR250, VDR160... Адже людина відкривши в черговий раз ОЛХ після Вашого випуску стикається з доволі великим різномаїттям як цін, так і "родичів" бажаного виробу)
@photoukraine8 күн бұрын
Пане Андрію, дякую Вам за зауваження. В одній лінійці з цією камерою йшла Panasonic-VDR-D250, принаймні для них обох спільна інструкція. Але прошу Вас не поспішати з придбанням, а придивитися до камер. Є з вбудованим жорстким диском (це зручніше ніж компакт, щоправда не знаю як на них впливає час), є камери що пишуть відео на флешку. Цю я брав зі сподіванням на ностальгічну картинку, і зараз думаю що з цієї точки зору найкращою була б камера VHS, але для оцифровки відео потрібні танці з бубоном. Зверніть, будь ласка, увагу не лише на згадану Вами платформу, а й на Маркетплейс, доступний через Фейсбук. Зустрічав там камеру, подібну огляненій, за 700 гривень. Щоправда та камера без можливості підключення зовнішнього мікрофону. І ще: VDR обійшлася дешево, але до неї довелося докуповувати на Алі акумулятор, оскільки "рідний" жив по кілька хвилин, після чого вимагав нової зарядки: час :)
@АндрійПономар-р5ж8 күн бұрын
@@photoukraine Дякую за розгорнуту відповідь)) дану камеру я просто привів для загального прикладу (так як вона присутня у випуску), щоб точніше донести свою думку. Не розглядаю її для покупки) щоб погратись мені вистачає Sony Cyber-shot)
@YarikPresident7 күн бұрын
вау, не думав за такий підхід
@photoukraine7 күн бұрын
Конструктори й виробники враховують, а маркетологи замовчують. У кожного власні пріоритети )
@agasfers21248 күн бұрын
🙏💙💛
@savvy-pasha8 күн бұрын
Цікаво, колись вже чув про 3CCD камери, але забув. В них досить складна система призм та напівпрозорих - дзеркал. Про компактність такої системи можна забути)
@photoukraine8 күн бұрын
Це любительска камерка, вона завбільшки з мою долоню. Але триматричні камкордери, що позиціонувалися як професійні та напівпрофесійні - з управлінням винесеним на корпус, з потужнішим зумом та зручним кільцем мануального управління фокусуванням, звичайно, більші. ... Головне, що ми всі чомусь забули: ці камери хоч якось, а фотографують, і слугували прообразом для ідеології фото-відеокомбайнів )
@Kyraleks17 күн бұрын
з компактністю там було усе норм, матриці по 4-8мм і призмочка від 5мм до 1 см
@savvy-pasha7 күн бұрын
@Kyraleks1 тож бо і воно, а якщо сенсор збільшити то і камера буде як студійна)
@Kyraleks17 күн бұрын
@@savvy-pasha, сенсор 1/3 дюйма на той час був більш ніж пристойно для 480P і 720P а діаметр об'єктива при цьому не перевищував 6-7см. це не більше ніж діаметр 50мм фікс обєктива. А любительські взагалі мініатюрні були, при тому що там поміщалася касета міні дв, вся механіка і зум-обєктив.
@Raveii7 күн бұрын
Привіт Воскресенці! ;)
@evgeniitelnov27868 күн бұрын
📷🙂
@photoukraine8 күн бұрын
Доброго ранку! :)
@bunhof8 күн бұрын
Підкажете будьласка, я взагалі 0, але хочу апарат(для душі), вагаюся між canon r50 та r8. Що взяти, невагаючись r50 чи докласти до повного кадру r8.
@photoukraine8 күн бұрын
Доброго ранку. Фотоапарат - це інструмент. Вирішіть, для чого Вам фотоапарат? Якщо з прицілом на особистий розвиток і запис відео у майбутньому, то зверніть увагу на можливість підключення зовнішніх мікрофона та навушників для моніторинга звуку, на бітність та бітрейт, на наявність стабілізації. ... Якщо для пейзажної фотографії чи професійної зйомки приміщень, то фулфрейм краще. Якщо на кожен день, і щоб займав менше місця - кроп. Щодо цінової категорії, то головна не тушка: щойно Ви винесете її з магазину, як вона втратить 20% своєї вартості, бо автоматично перейде до розряду б/в. Щойно вийде через півроку-рік наступна модель, як тушка знову подешевшає. Тушки люди міняють. Але зверніть увагу на вартість об'єктивів, адже саме вони розкривають творчі можливості фотоапаратів. Часто один об'єктив може коштувати як тушка, а їх може знадобитися кілька. Погляньте на вартість об'єктивів до кропу і до фулфрейм, потім порівняйте їхні об'єм та вагу. І вирішуйте. Зичу Вам творчих успіхів!
@skarzhynskyipetro5 күн бұрын
@@bunhof om system)
@DemerOnline8 күн бұрын
Концепція цікава, і розповіддю просто заслухатись можна. Але, нажаль, самі фотки та відео із цього апарата це технічний брак, переважно. Я думаю, що краще, все ж, не витрачати час на це старе лахміття, а взяти одразу якісну б/в кроп фотокамеру для фото, і об'єктив підібрати. На щастя, зараз вибір їх існує безліч за безцінь. І застосовувати техніку за прямим призначенням.
@photoukraine8 күн бұрын
Так, звичайно. Але думаю, що у багатьох подібні камери справді лежать десь по шафах та комодах. І, переглянувши випуск, хтось візьме таку камеру аби вийти із загального стану депресії, до якої штовхають новини та ЗМІ.
@Kyraleks18 күн бұрын
Так, але можна задати таке ж філософське питання: "Навіщо олівці, коли давно придумали фарби..."? Але все має своє місце.
@photoukraine8 күн бұрын
@@Kyraleks1 Так, все має місце. Ой, важке запитання, давайте по порядку ) 1. Глядачі - різні, з різним рівнем розуміння фотографії та зйомки відео. З різною філософією. Можна заспівати диферамбів сучасній камері, і більшість їх не зрозуміє, адже не використовує і 50% можливостей тих часто немолодих камер які мають на руках. Тому рухаємося поступово, від основ, які легше пояснити на простих та доступних речах. Ключова фраза "на доступних", адже люди не збагатіли, а хліб духовний так або інакше доводиться купувати за гроші. Ось ми розглянули просту доступну камеру, щоб не розхолодити глядачів. Хто в темі, розуміють: той самий принцип є у кінокамерах Canon C100, C200... Canon EOS C70, у лінійок Lumix, Sony, і так далі. З фотовідеокомбайнами так само. До практично кожного пункту який сьогодні згадувався, підставляйте назву сучасної дорогої моделі, і основні принципи будуть спільними. Можна взяти цей сценарій, змінити в ньому пару речень, і буде огляд Lumix S5 mark2, наприклад. І це не жарт. 2. Цей канал - навчально-розважальний. Ми тут всі рятуємося від стресу в якому опинилися. І я теж. Що може бути кращим за легкий необтяжливий жанр? ... Решту, мабуть, відповім все-таки у відео )
@Kyraleks18 күн бұрын
Колись, до того, як дзеркалки стали фото-відео комбайнами, багато працював із відеокамерами Soni та Panasonic. І одного разу дивлячись відео про те, які ж можуть бути плюси відеокамер над фото-відео комбайнами, автор не знайшов жодної переваги...Але ж я не 70 річний дідуган, який буде повторяти:"Раніше було краще!" Але працюючи з комфортом і задоволенням із камерами тих часів скажу, що горизонтальний хват відеокамери на праву руку із ремінцем на кисть і підтримка лівою рукою - це напевно найзручніше, що може бути. Звичайно, якщо вага камери 1-2 кг, не більше. А фотокамери із вагою 0.5-1.5 кг стільки не поносиш у вертикальному хваті. І додам, що об'єктиви до відеокамер технологічні, за об'єктиви до фотоапаратів. Не пригадую зум об'єктивів для дзеркалк або бездзеркалок із фокусною еквівалент 43-530мм та діафрагмою F1.7-2.4 та електронним переміщенням зуму. Зустрічав і об'єктив Fujinon еквівалент 18-1440 мм F1.7-3.5.
@photoukraine8 күн бұрын
Це одна з причин, з яких придивляюся до "морально застарілих" камер. ... Знаєте, у мене є чудова, з безліччю звукових пресетів, "розумна" професійна Yamaxa. У неї фантастичні можливості, й сучасне звучання. Можна одним пальцем награти ноти, і вона створить навколо них мелодію з супроводом в цілий оркестр. Відрізняється від "сучасних" лише тим, що нинішні мають "жорсткий диск" і працюють з флешками. А у неї - вихід під дискети 3.5 дюйми. ... Не віриться й абсолютно нереально те, що технології недавнього минулого спрямовують на смітник замість спроб осучаснити, хай би взяти камери, до зумів яких теж придивлявся. Це неекологічно по відношенню до всіх видів ресурсів, а наособицю до людської праці. Неетично. Недалекоглядно. Якось це неправильно.
@Kyraleks18 күн бұрын
@photoukraine, що стосується перехід від відеокамер на комбайни, то для виробників це одним пострілом вбити трьох зайців. Закрити декілька фабрик, які стають менш рентабельним по виробництву і розробці відеокамер, піднявши продажі дзеркалок, тим самим здешевити їх виробництво а потім, ще раз здешевити спростивши їх до бездзеркальних.
@sergeyhaizenberg85808 күн бұрын
норм так якість знімків з видео камери особено контрасне світло в дома
@photoukraine8 күн бұрын
Так, шановний тезко, теж здивувався, бо якість десь на рівні цифрових фотомильниць того періоду, і... от шкода: забув макро сфотографувати! У цієї камери є макрорежим для відео, значить і для фото. Забув...
@Kyraleks18 күн бұрын
Нагадалось, як колись маркетологи писали 3CCD по 0.6 мп і ви отримуєте FUll HD. І ці статті про те, що таке піксель, точка, елемент, тріада елементів, субпіксель, компонент, комірка, колірна складова та маніпуляції цими словами маркетологів. Але на практиці зображення було в кращому випадку виглядало на 0.6мп. Чомусь астрофотографи, які знімають чорнобілими астрокамерами і почергово підставляють червоний зелений і синій фільтри не отримують 3кратний приріст у різкості. А використовують лише для щедрого накопичення фотонів великими ч/б пікселями, а не субпікселем із 4 комірками. Цікао що в інструкціях фотоапаратів написано, що екран має 922тис точок. А в душках VGA що є 640 на 480 пікселів. Тобто 1920 на 480 точок.
@photoukraine8 күн бұрын
Припускаю (лише припускаю), що у застарілих моделей камер можливості сенсорів не повністю використовувалися. Самої матриці замало, бо камера це різновид компьютера: є оперативна пам'ять, процесор (а в сучасних і кілька, подекуди стоять кулери, а подекуди важкі та великі пасивні охолоджувачі). Оця вся обв'язка сьогодні досконаліша ніж була колись, і краще "проявляє" можливості сенсорів ніж у пройдешні роки. До цього можна додати архітектуру пам'яті, алгоритми опрацювання інформації і... до нескінченності )
@photoukraine8 күн бұрын
А маркетологи... ррр! Цей канал вибудуваний проти їхнього впливу ) Це не навмисна позиція, а швидше психологічна причина.
@Kyraleks18 күн бұрын
@@photoukraine Думаю, що це абсолютно вірна думка. Адже інформацію із сенсорів можна записувати як у вашому випадку десь 8-12 Mbit/сек на диск, а на касетку MiniDVможна було 25-28Mbit/сек. Зустрічав і 40-50 при використанні HDD... Також режими 480I або 480P. Перша, між лінійна, розгортка серйозно так підпорчувала різкість картинки.
@photoukraine8 күн бұрын
@@Kyraleks1 І на додачу згадаємо перепрошивки дзеркалок та бездзеркалок Кенон та Lumix Panasonic, що дозволяли збільшувати з 25-28Mbit/сек закладених виробником, до 70-160 Mbit/сек. Так, не завжди відео виводилося на екран, і швидко заповнювалась пам'ять, але камери писали в себе - не на зовнішній рекордер, а значить виробник штучно обмежував їхні можливості, аби продати двічі одне й те саме в наступних, "покращених" версіях.
@soroka_biloboka6 күн бұрын
Ведучому заслужений респект за настрій. Але потрібно бути об'єктивними: картинка з таких пристроїв не має нічого спільного з естетикою фото. Кислотні вибиті кольори, перешарп та інші дитячі болячки старих мікроскопічних сенсорів. Подібним гаджетам слід віддати шану та бережно покласти на полицю, на заслужений відпочинок. Тим більше, що існують дійсно варті уваги фотокамери з нульових 😏
@photoukraine6 күн бұрын
Дякую Вам за перегляд і виважений коментар. Сподіваюся, що почнемо зі старого, й перейдемо на новіше. Хочеться, аби канал був максимально демократичним, і представляв камери різних поколінь. Утім, цього разу хотілося нагадати про можливість відеокамер фотографувати, несправедливо обійденою увагою маркетологами. Хоча розробники, як бачимо, протилежного від них погляду.
@soroka_biloboka6 күн бұрын
@photoukraine Ні в якому разі не відступайте від теми вінтажної фототехніки. Про нове зараз не говорить тільки лінивий, а дійсно цікавих каналів про техніку старої школи, в українському сегменті, крім вашого каналу, нема. Я ентузіаст фототехніки ранньої цифрової епохи, і переконаний що багато моделей можуть і сьогодні слугувати чудовим інструментом, для художньої та комерційної роботи. Є такі дзеркальні дідусі, насамперед Нікон та Олімпус, котрі варті не одного а цілої серії випусків. Разом з тим, не варто вдаватися у невиправданий хайп, переоцінюючи фотокамери котрі насправді пора забути як страшний сон. Раз ви взяли на себе високу місію створювати контент для початківців, потрібно акцентуватися на розвитку смаку у людей котрі тільки починають свій шлях у фотографії. Мода на всілякий треш явище швидкоплинне, а академізм ніхто не відміняв 😉
@photoukraine6 күн бұрын
@@soroka_biloboka Дякую Вам. Є ідеї щодо ревізіонізму та сприяння критичному, здоровому погляду на стелю справжніх потреб фото-відеооператора та можливості камер.
@paoinua8 күн бұрын
Я думаю що три матриці на відеокамери ставили зовсім не для кольорів, а просто для охолодження. Якби в ті часи могли би знімати годинами на одну матрицю - так би і робили
@photoukraine8 күн бұрын
Можливо, не знаю. Технологія 3CCD жила довго на професійних камерах міні-DV. Паралельно були односенсорні камери, так само здатні фільмувати годинами.
@paoinua7 күн бұрын
@@photoukraine Почитав, таки так - основною задачею було покращити кольоропередачу яка страждала від недосконалих на той час фільтрів бауера. З часом технологію покращили, і від трьох матриць позбулися. А на той момент це прям топова технологія кольору
@photoukraine7 күн бұрын
@@paoinua Тепер кортить досконалішу камеру на трьох матрицях ) У більш пізніх моделях справді чудова передача кольорів. І дійсно крута оптика. В рази крутіша, ніж можемо собі дозволити з сучасними тушками.
@paoinua7 күн бұрын
@@photoukraine Складно порівняти коли не можна переставити)) Але загалом ці камкодери сучасні теж неймовірно круту оптику на борту мають, правда я мав справу в основному з більш навороченими.
@Готовлюдлявас-в8з8 күн бұрын
♥️🇺🇦🙏🫶
@VladislavLudan7 күн бұрын
Щоб промінчиків додати можна лінзу жирним пальцеи замуцькати 😁а так да,модна вінтажна картинка
@photoukraine7 күн бұрын
Додавання масним пальцем промінчиків - це вже піктореалізм )
@Maxim_Slim8 күн бұрын
пальцы так смешно стучат))) Комик ;)
@photoukraine8 күн бұрын
Наберіть "Шоу довгоносиків. Шерлок Холмс": образ запозичений. І - так, колись навчався та грав у театрі.
@Neel_Shakilov6 күн бұрын
Не має значення чим фотографувати усілякий непотріб.